Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   163 / 269
(#) Yowie válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Az érzékenység egy érdekes téma. Az IB (értek alatta minden fázisdetektort) gépek érzékenysége sokat csökken talajban, melyet különböző beállítási technikákkal lehet kivédeni, azonban ez csak részmegoldás, miután a talaj változik, pl egy házhelynél, legyen az 1500éves, vasas a talaj és ott a porrá vált cserép, ami önmagában is képes becsapni a gépeket. Ezek a hatások a PI gépeket kevésbé zavarják, bár ezeknek levegőben valamivel kisebb az érzékenységük.

A mélység növelésének egy módja a tekercs növelése, azonban ez is egy nehéz kérdés, mert a PI érzékenységi területe a teljes tekercs alatti rész és mi történik, ha ott különböző fémek egyszerre találhatóak? De kb 30cm az méret, amivel még nem csökken igazán a kis tárgyak érzékelése, de már érezhetően nő a távolság.
(#) lajos1969 válasza Yowie hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Akkor szerinted egy 30cm átmérőjű tekercsel is próbáljam ki?
(#) Ge Lee válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Ez a tekercs még akkor is kicsi a PI-hez ha érmézni akarsz vele. Mivel nem nagy a huzaligénye érdemes megpróbálni 35-40cm átmérőben.
Az impulzus túlcsillapítása is érzékenységcsökkenést okoz de ezt többször már nem írom le. Érdemes azt is megnézni, 1db ellenálláscsere.
(#) nagym6 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Nekem 37cm tekerccsel kisebb érmét érzékelte, már nem emlékszem milyen érmét, milyen távolról. Ez az Equinox PI elvű kereső volt. Próba tekercset csinálhatsz pld. vödör oldalára egyszerű módon tekerve, nem kell sík kivitellel fáradozni. Ha jó érmére, akkor lehet elkészíteni a végleges sík kivitelt. Tehát próbára jó a "vadul" tekert is.
Csak oszcilloszkóppal lehet a csillapítást megállapítani, beállítani az ellenállás értékével.
Mellékeltem tekercsátmérőhöz menetszám táblázatot, iránymutatónak jó.
(#) lajos1969 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
Az oszciloszkópos méréshez tudnál egy kis segítséget adni, hogy hogy kell elkövetni?
Szkópom az van csak ezt a részét nem vágom!
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
(#) lajos1969 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Köszi!
(#) Bu13 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Akkoriban nem fémkeresőt építettem, hanem sorszelektort a képváltás 25 soros visszafutás
egyenkénti vizsgálatára, és térerő mérőt az antenna beállítására.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) nagym6 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
A Surf-ön készült mérések, csak invertálva, mert ha jól értelmezem, a Chance-n fordítva van a jelalak, így viszont egyezni fog a kapott jel. Mert a Chance OP37 invertáló bemenetére, Surf-nél nem invertáló bemenetre jut a jel. Az OP37 kimenetén, azaz a 6-os lábán kell mérni. Szkóp test pedig az OP37 3-as lába is lehet, mert ez az áramkör testpontjára csatlakozik. Trigger potival álló képet kell állítani.
1-es kép 1-es vonala csillapított, kettes csak kicsit csillapított, 3-as még kevésbé csillapított, beleng. 2-es kép különböző fémekre a válaszjelet mutatja. 3-as sárga vonal alapjel, vasra a változás a fehér vonalrész lesz. 4-es ugyanaz mint a 3-as, fém közelebb-távolabb, vagy kisebb-nagyobb.

Fémker.png
    
(#) lajos1969 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Köszi szépen!
(#) nagym6 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Szívesen. Még annyi kimaradt, hogy az 1-es kép 2-es jelalak szerinti kicsit csillapított beállításnál kétszer akkora a válaszjel vasra, mint az 1-es jelalak szerinti csillapított beállításnál. Ezt visszább írta Ge lee is. Legnagyobb a csúcsnál a változás fémre, ez az ábrából is kivehető. Én a 390Ohm csillapító ellenállás helyett 1Kohm trimmert tettem be, könnyű variálni. Csak minimum véghelyzetnél átüthet. Nagyobb méretű jobb.
(#) lajos1969 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
A másik doboza készülőben!
(#) Yowie válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
A rétegpotik tönkremennek, változtatható huzal ellenállást vagy trimmert érdemes használni.
(#) nagym6 válasza Yowie hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Csak a próbára trimmer, utána fix ellenállás megy bele. A trimmert lemérve, és olyan értékű ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Ilyen lett!!

SDC10792.JPG
    
(#) mulderx hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Quasar ARM femkeresorol kinek mi a velemenye? Oroszoknal ugy vettem eszre nagyon kedvelt keszulek lett.
Tesztet megnezve amiben arany gyurut raktak kb 30-35cm melyre azt is erosen jelezte, mellette garrett ace 350 elverzett a 100e araval.
(#) Ge Lee válasza mulderx hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Értelmes véleményt csak arról tud mondani az ember amit már maga is kipróbált. Linkeld be a tesztet, nem mindegy hogy hogy tették le a gyűrűt, úgy ahogy kell, vagy csőbe dugták stb. Egyébként a Garrett-ek általában egyik sem nagy szám.
(#) mulderx hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Volt egy kisebb godor es ott a fold falaba dugtak bele. Csoves megoldast hulyesegnek tartom..
Gyurut allitva es fektetve is teszteltek, ace 350 egyiket se erzekelte.
(#) Ge Lee válasza mulderx hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Ezen a videón nem tudni hogy valójában mi van a földben és hogy milyen mélyen. Ezen a levegőteszten pedig harmatgyengének tűnik.
(#) mulderx válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
bocsi benéztem
ТЕРМИНАТОР a gépezet és nem quasar, plusz arany érme lehetett nem gyűrű. Este mobilról néztem és jól benéztem ezek szerint. Ettől független a teszt elég jól mutatja az ace350 mennyire gyenge a barkácsolt gép mellett

Bővebben: videó
(#) Yowie válasza mulderx hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Nekem inkább úgytünik, nem tudja kihangolni a földet. Az IB gépek használati értéke sokkal inkább a szelekció, hangdinamika, melyek segítségével kiválasztod, mit érdemes felvenni, mint a mélység. Persze kell mélység is, de 20cm ig kb ugyan az van, mint 25cm-ig, vagyis 10-50x annyi szemét, mint hasznos jel. Tehát ha a géped csak 20 cm-t tud, de 10%-al kevesebb szemetet szedsz, nagyságrendel eredményesebb leszel, mint egy érzékenyebb, de rosszabbul szelektálóval.

Ha találsz egy normális rajzot, akkor tudnánk róla véleményt alkotni.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2014
(#) mulderx válasza Yowie hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Itt egy rajz, igaz ez pro verzió + újabb videó

Videó: Link
(#) Ge Lee válasza mulderx hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Meg kell nézni, md4u.ru-n ott van a rajza, meg van már belőle terminátor 3, 4, meg pro változat, ja és 6 is. Lehet hogy jó de most nincs kedvem végigbogarászni több ezer hozzászólást pláne nem oroszul.
Mondjuk nekem az kicsit fura hogy majdnem jobb érzékenységet produkál a földben mint a levegőben. Valami egyedi adóteljesítménye lehet amit a föld nem nyel el, sőt felerősít...
(#) mulderx hozzászólása Jún 27, 2014 /
 
Megatron gondolom én ez a legújabb Bővebben: Rajz

Névadás terén gond nem lehet, túl sok Transformerst néznek
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 27, 2014 /
 
Egy nem szelektálós változat is elkészült!
(#) kirally hozzászólása Jún 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Ma megépítettem ezt a pinpointert: Bővebben: Link
De nem csinál semmit, csak világít a led.
0,8mm-es ferrit, a tekercsek L1: 60menet L2: 5menet és mindkettő 0,25mm-es huzalból készült.
Próbáltam a tekercseket mindenféle pozícióban, a potit is tekergettem össze vissza, de semmi, csak világít.
Ha L1 nincs bekötve, akkor nem világít.
A nyákot átnéztem, alkatrészeket beméregettem, minden stimmel.
Mi lehet a gond?
(#) Bu13 válasza kirally hozzászólására (») Jún 27, 2014 / 1
 
Cseréld fel az L1 végeit, mert vszínű nem megy az oszcid.
(#) kirally válasza Bu13 hozzászólására (») Jún 27, 2014 / 1
 
Megcseréltem, de ugyanúgy csak világít a led. Ránéztem szkóppal mindkét tekercsre, semmi fesz nem megy rájuk.
(#) Bu13 válasza kirally hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Ha a ferrited csak 8mm-s akkor arányaiban több menet kell, de ha az L2 2 menettel megnöveled lehet, hogy elindul így is. A Tr legyen BC548 a bázison kb +2 volt az emitteren pedig +1.4 voltnak kell lenni a GND hez képest. A tekercsnek a ferrit végén kell lenni, mert ha beljebb tolod romlik az érzékenység. Az L2 menetiránya nagyon fontos!! Sok sikert.
Ps: A diódát vedd ki úgy mérd be az oszcit szkóppal.
(#) kirally válasza Bu13 hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Szia!
A tranzisztort kicseréltem, a feszültségek: Bázison 1,9V Emitteren 1,47V.
Az L2-t növeltem 3 menettel, de így is semmi. Vagyis csak világít. Próbáltam, cserélgetni, forgatni a tekercseket, úgy is ahogy a rajzon van. Az oszci nem megy, dióda nélkül se nincs semmi a szkópon.
A csatolt képen, jelöltem a menetirányt, és a rajz szerint vannak a tekercsek. (Kezdő és végpontjaik is.)
Milyen legyen a menetirány?
Köszi!
Következő: »»   163 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem