Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   960 / 1268
(#) kadarist válasza tomii hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Forrasztáshibák a panelen... A mechanikailag kiváltható események mechanikai eredetűek.
(#) eyess válasza tomii hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Nos elolvasva a korábbi hiba leírásodat én , azt javasolnám neked , hogy a függőleges eltérítés körét nézd át , mert ott lesz még a hiba ,és a tápot is illetve az alaplapon , ha van rá lehetőség nem lettek e eltekergetve az ehhez a körhöz tartozó trimerek. A többszöri bekapcsolgatás utáni hibák nem biztos , hogy a kapcsoló okozza .Viszont ezt könnyen le tudod ellenőrizni , hogy rendesen zár e , csak egy műszer kell hozzá.A függ hibát biztos , hogy nem a kapcsoló okozza , tehát ha ebből indulunk ki , akkor más a hiba.Ha esetleg minden alkatrész jónak tűnik mérés egyebek alapján , akkor a feszültség értékeket ellenőrizd le , hogy minden stimmel e.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2014
(#) tomii válasza kadarist hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Oké, lehetséges.
Viszont úgy kezdtem mindent, hogy átforrasztottam a táp részt, VERTICAL, HORIZONTAL és PAL IC részt és környékét a panelen. Minden egyes forrasztás át lett forrasztva, ezért nem értem, hogy miért lehet ez.

A lednek működés közben kellene világítania? Mert amikor bekapcsol és megy, akkor nem világít, aminek szerintem mennie kellene. (Működő TV állapotából ítélve.)
Furcsaság: Nem világít a led amikor megy, amikor kikapcsolom, akkor villan egyet.

Esetleg olyanra gondolok, hogy a táp IC nem úgy dolgozna, ahogy kell? Lehet haldoklik.
TDA1170S "Supply Voltage" bemenetén (2-es láb és föld között) mérve rossz zöld képpel 21V-ot mértem. Datasheetben 35V van feltüntetve. Így a 21V-ot keveslem. (Csak a táppal lehet valami!?)
Sorkimenőről jön a feszültség. Lehetséges, hogy az FR ellenállás miatt van? Mert 1 Ohm-os szakadtat cseréltem 2.2Ohm-ra?! De nem hiszem, mert akkor nem lenne olyan állapot, hogy valamikor jó. Nem tudom mit csináljak... Ötleteket várnék!
Goldstar CKZ-4822 a TV típusa, ha szükség lenne rá.
(#) tomii hozzászólása Jún 18, 2014 /
 
Átforrasztottam mindent teljesen. (Nincs hiba benne, nem húz át semmi semmihez.
Ennek hatására bekapcsolás után 3-4mp után füst fogad. Füstöl a függőleges eltérítő IC. Kifolyt belőle a lelke. Nem foglalkozok vele többet. KUKA!
További jó munkát mindenkinek!
(#) gurami válasza gurami hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Sziasztok még egyszer.
Erre nem tudtok nekem válaszolni?
Idézet:
„Sziasztok
Adva van egy SONY KV29X1E készülék. 4 napja bekapcsolás után azt csinálja hogy 5-6 másodpercenként elsötétül a kép 1-2 másodpercre (bármelyik csatornára állítom). Mikor a kép visszajön, kiírja a csatorna számát is. Ahogy melegszik be a készülék, egyre ritkulnak ezek az "elugrások", a végén pedig megszűnik.
De tegnap este több órás működés után is elkezdte ezt csinálni, igaz ritkábban mint a bemelegedési szakaszban. A hang folyamatos, azzal nincs hiba. Lehet ez egy egyszerű forrasztási hiba? Ha igen, a készülék melyik részében kellene a vizsgálódást elkezdenem? Vagy esetleg mit érdemes átnézegetnem, cserélnem hogy a hiba megoldódjon?
Köszönöm”
(#) skarlik válasza gurami hozzászólására (») Jún 19, 2014 / 1
 
Szia!Cseppek csavarjál fentebb a sorkimenő alsó potiján!Ha akkoris,akor a képcső fűtésén a diódát hidald át,nézdmeg micsinál!mertha gyenge a képcső,akkor csinál ilyet!
(#) gurami válasza skarlik hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod.
Sajnos a poti állítás nem járt eredménnyel.
Ezt a diódát pontosabban hol találom?
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Jún 19, 2014 / 1
 
A képcsőpanelen van, D711 jelzéssel.
(#) skarlik válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
igen
vagy esetleg ott egy 2 ohmos ellenállás azt is átlehet
(#) skarlik válasza gurami hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Hang is elmegy?Teljesen kikapcsol?
(#) gurami válasza skarlik hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Átnézem amiket írtatok.
A hang hibátlan, az nem megy el, csak a kép sötétül el 1-2 másodpercre. Ezt főleg bekapcsolás után csinálja. Pár perc múlva, ritkulnak az elsötétülések, majd egy idő múlva (ez változó) abbahagyja. Egyszer csak (akár órák múlva), random újra kezdi. A készülék nem kapcsol ki, csak a kép megy el.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2014
(#) tomii hozzászólása Jún 19, 2014 /
 
Mégis tovább foglalkoztam vele. Van az FR402-es ellenállás, ami 1 Ohmos színkód szerint. Ha az benne van a panelba, akkor vagy az, vagy a TDA1170S függőleges eltérítő IC füstöl. Miért lehet ez? Nincs semmi kontakt hiba. :O SEGÍTSÉG!
(#) doboz válasza tomii hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
A füst zárlatot jelezhet!
(#) tomii válasza doboz hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Igen valahogy gondoltam én is. Viszont bármennyire is keresem, hogy hol a hiba, nincs meg. Átkondiztam, ellenállásokat átméregettem, minden ok. Nem értem. Nincs forrasztási hiba, sőt semmi hiba sincs. És mégis füstöl ha van ellenállás.

Érdekesség: FR402 amit kivettem, mert szakadt volt színkód alapján 1Ohm. Eddig oké. Viszont PDF alapján 10kOhm. Na erre mondj valamit. Nem értem!
Típus: Goldstar CKZ-4822
PDF: Bővebben: Link
(#) biji válasza tomii hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Szia!
Ha nem Te, akkor az nézte el aki beletette. A 10K a jó érték.
(#) tomii válasza biji hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Gyári forrasztásnak tűnt, teljesen olyan volt mint a többi. :O Akkor csere 10k-ra, azt mondod?
(#) biji válasza tomii hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Valamit nem néztél el. A rajzon a függőleges eltérítés TDA3653 , de Te TDA1170-et írsz.
Az R402-es ellenállás a szinkron Ic Tda2579 13-as lábát húzza fel 12V-ra.
(#) gurami válasza skarlik hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
és kadarist.
Köszönöm szépen a segítségeteket.
Úgy tűnik a dióda áthidalásával a probléma megoldódott, fél órája működik a készülék és még egyszer sem ment el a kép. Bárcsak minden fórumon ilyen segítőkész srácok lennének.
Lenne még egy amatőr kérdésem: Hagyhatom így (áthidalva) a diódát, vagy érdemesebb lenne kicserélni?
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Jún 20, 2014 / 1
 
A dióda nem rossz. Egyszerűen így csak nagyobb áram halad át a képcső fűtőszálán, amitől nagyob sötét-sugáráram folyik a katódokba. A vezérlő meg ugye azt nézi a képkioltások ideje alatt.
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Értem.
Még egyszer köszönöm szépen.
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
A diódát azért én vissza tenném , mert nem véletlenül van az ott.
Hanem inkább azt kellene megnézni miért nincs meg a dióda előtti állapot amii után rendesen meg lenne hajtva a képcső.Mert a hiba valószínű most is jelen van , csak úgymond áthidaltad egy időre.
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
A képcső jól elöregedett és ezért van ez. Semmi több.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Nem vettem ki a diódát. Csak áthidaltam, mint ahogy azt tanácsolták.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2014
(#) biji válasza gurami hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Szia!
Ebből a hozzászólásodból azt szűri le az ember fia, hogy az elektronikai ismereted nulla.

Vagy tévedek?

jani
(#) gurami válasza biji hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Nem sokat tévedsz. Nagyon alapismereteim vannak csak. De hál istennek (illetve a kedves fórumtársaknak és a részletes leírásuknak) sikerült megoldani.
(#) tomii válasza biji hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Te melyik rajzról beszélsz? VERTICAL-hoz a TDA1170S tartozik. Datasheet-et is nézhetsz róla.

Viszont most megint ott vagyok, hogy nincs füst, nincs baj, csak a zöld kép van.. Néha a rendes..
Az IC egyes lábain 2x akkora, egyes lábain fele akkora fesz van. kb 5-6 lábon korrekt csak. :/ Nem találom a hiba forrását. Hihetetlen.
(#) kadarist válasza tomii hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Az általad mutatott rajzban TDA3653 van és nem az a másik.
(#) tomii válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Erről lenne szó, ennek alapján "játszadozok".
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza tomii hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Akkor eddig rossz rajzot néztünk. Az FR402 bizony 1 ohm-os.
(#) gery12131990 hozzászólása Jún 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy sony kv-m2155k típusú tv-m! Az lenne vele a probléba hogy recseg a hang és halk is! Ha maximumra emelem a hangerőt akkor lehet valamit hallani de torzít! Aux bemenetnél jó a hang! Ha rákötöm scartra akkor is jó a hang csak akkor meg eléggé zúg! Szerintem a végfok ic az jó mert akkor nem működne auxal! Cseréltem a tv hang demudulátor ic-t is és ugyan az maradt! Próbáltam állítgatni a BG/DK- semmi szóval nem tudom hogy mi lehet a probléma! A válaszokat előre is köszönöm!
Következő: »»   960 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem