Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Átmenet nélküli alkonyatkapcsoló
Lapozás: OK   4 / 4
(#) kadarist válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Ebben az esetben az a válaszom, hogy vegyél az üzletben egyet és arra biztosan rákötheted.
(#) shoginc hozzászólása Júl 6, 2014 /
 
Sziasztok! Összeraktam az alábbi kapcsolást, működik is, csak egy gondom van vele, mégpedig, hogy a relé elengedéséhez hatalmas nagy fényerőre van szükség. Ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy a relé behúzása és elengedése körülbelül ugyanakkora fényerőnél történjen.
Köszi előre is!

fk.gif
    
(#) shoginc válasza shoginc hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Gondolom a itt arról van szó, hogy a relé elengedéséhez a feszültségnek kisebbnek kell lennie, mint a behúzáshoz...
(#) proli007 válasza shoginc hozzászólására (») Júl 6, 2014 / 1
 
Hello! Ez így van, de a tranyó erősítése ezt a különbséget csökkenti. De sokkal célszerűbb, ha Fet-et használsz, és nagyobb ellenállást-potit. Mert itt az LDR-nek a tranyó bázis-emitter feszültségét kell söntölni, ahol csak 600mV körül van a feszültség. és ezt csak kis ellenálláson, avagy nagy fényerőn képes megtenni. Fet-nél más a helyzet. Lehet nayg az impedancia. De egy BS170 is bőven megteszi.
Egyébként az nem lenne jó, ha ugyanannál a fényerőnél húzna és ejtene a relé, mert akkor a határon, ki-be kapcsolgatna.
(#) shoginc válasza proli007 hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Értem, akkor FET-tel próbálkozom. Ilyen IRFXX-ek úgyis vannak bőven itthon. Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2014
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Szép estét!
Elnézésedet kérem, hogy így ismeretlenül írok. De meg láttam ezt az áram kört és tovább gondoltam, ha nem bánod. De meg akadtam mert nem tudom, hogy lehetne legegyszerűbben tápot adni 230v-ról. tudnál-e segíteni. Egy 100w-os reflektort működtetnék róla kapcsolón keresztül. Előre is köszönöm.
Elnézést a rajzért. Ha nem nagy fáradtság, kérlek néz át az szilárd test relé topikba is, oda is tettem fel kérdést az ssr-ekkel kapcsolatba, kérlek mondj véleményt róla, járható-e ez az út?
Előre is köszönöm a türelmedet. Hsystem
Szép estét
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Hello! Két lehetőség van. Biztonságosabb egy 9V-os kistrafóról, egyenirányító pufferkondi segítségével, vagy kondenzátoros táplálással közvetlen a 230V-ról. Ehhez is van külön topik.
De a MOC nem biztps, hogy örülni fog az izzónak, mert annak hideg-ellenállása akár ötször kisebb lehet, mint amikor már világít.
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Én még nem használtam váltó bemenetű SSR reléket (eszembe sem jutott volna), így fogalmam sincs mi lehet és mit nem. Minden esetre a nullátmenet kiküszöbölése kondival nem megoldás, mert a váltó mindenképpen le megy nullára, hiszen polaritást is vált. Bár mit teszel is rá. De ha a bemenete megeszi a váltót, akkor lehet nincs is szükség rá.
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Hello! A tápról még gondolkodom, a moc meghajthat egy ac bemenetű ssr-t.
Az ac bemenetű ssr-ről találtam adatokat itt: Bővebben: Link

Köszönöm, hogy válaszoltál.
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Hello! Azóta gondolkodtam a kapcsoláson és arra jutottam, hogy az ssr ha fogdja az ac-t, akkor kel, hogy fogadja a kimenetről érkező ac- is (legalább is remélem ) néhány hét és kiderül, már úton van a nagy fal mögül. Ha nincs ellenedre majd beszámolok, hogy mire jutottam. Addig is agyalok.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) Trivium93 hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!

Csináltam egy kapcsolást multisimben, ennek működni-e kell és ugyan akkora fénynél kapcsol be, mint ki. A potméterrel sorba kell egy photoresistor (fényellenállás). Ezt egy templom kivilágításához terveztem, hogy ne kelljen állítgatni az időrelét. Ha sötét lesz akkor bekapcsol. S1 helyére kerülhet egy 12V-os relé.
Ha valaki tudja hasznosítani akkor jó, itt van.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem