Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1203 / 1672
(#) tomi52 válasza granpa hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Idézet:
„Nekünk volt Szalkai bácsink!”
De sok pénzt otthagytam én is! Gyakorlatilag a prémiumaim szinte mind ott landoltak.
(#) nedudgi válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Tiszteletet parancsoló megvalósítás.
Én két fület raktam volna rá, akkor könnyebben lehet szállítani, mert két ember kell hozzá.
Az így kiálló USB kütyük mindig idegesítenek, könnyen beleakadhat valaki. Szerintem jobb helye lenne ott, ahol a képen a távvezérlő van.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2014
(#) elektrorudi válasza pjg hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Példás munka mindkettő, bár én nem látom benne a "jövőt". A Tungsram 2N3055 és a REMIX trimmerpoti, inkább idézi a dicső múltat.
A '80-as évek készülékén még látható a gondos termikus tervezés. A hűtőborda megfelelő irányban van, és alatta is van hely a szabad légáramlásnak. Manapság egy ventilátorral elintézzük. Épp a múlt héten hibásodott meg a kb. 40 éves TR-9253 tápegységemben 1 db ASZ1018 tranzisztor. Nem akartam a cserével vacakolni. Kidobtam mind a nyolcat hűtőbordástól (elég eszetlenül tervezett bordák) és helyettesítettem 2db MJ2501-el, +2db alu. lemezzel +1db ventilátorral)
(#) Szpisti válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Gondoltam én arra is, úgyhogy van ám ott két fogantyú az oldalán , csak a fotókon nem látszik.
Sajnos megtapasztaltam a vendéglátós éveimben, hogy ekkora ládákat csigalépcsőn fel-le másképp nem is lehet mozgatni.
A pendrájvon kívül fogad SD kártyát is, az nem áll ki belőle, élesben majd azzal használom természetesen.
Ott ahol a távirányító van, még a későbbiekben egy tremolo és egy flanger effekt kezelőszerveit tervezem tenni, de egyenlőre marad így.
(#) Szpisti válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Az a szkóp amiről lementettem volt vagy 40 kiló, igaz két ilyen "szatyorfül" is volt rajta.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Nagyon szép lett. A neon is tetszik! Szerintem teljesen jó!
(#) janikukac hozzászólása Júl 19, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek a dicséretet!
A fény nekem megfelelt eddig, ha nem, majd cserelem.
Azok nem vegyszerek, csak alkohol, kettő dobozban, a többi tucat vegyszer az lenn van a régi műhelyben,hiszen fúrni és panelt gyártani ott fogok.
Nem tudom mi ez a nagy lázadás, én a tankönyveimet is mindig rendbe rakom a másik asztalomon, ha nincs rend, tanulni se birok, szóval nem kell izgulni, ha nem is óriásit, de valamilyen rendet azért fogok majd tartani! (különben kis Monknak szoktak nevezni a tisztaság és rendmániám miatt- bar édesanyám rendetlennek tart, mert pl. az agyamat sose rakom rendbe, hiszen úgy vagyok vele, 12 óra múlva újra összerugdosom.. )
(#) Szammer válasza janikukac hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Szia! Most még szép és rendezett. Meglátod mi lesz pár év múlva. Ha nem lennék szégyellős feltennék egy képet az enyémről, itt nálam káosz van. De ugye azt modják, hogy a káoszban csak a zseni ismeri ki magát.
És a neon:
-Nekem is ez volt elsőre, de ki kellett egészítenem LED-es világítással, hogy lássak is valamit. A szembevilágítás takarásával meg egyetértek.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2014
(#) Buvarruha hozzászólása Júl 19, 2014 / 1
 
Mai termés. DC-DC konverter a nagyon melegedő 7805-ök lecserélésére. És végre elkészült az erősítő teljesen. Lelke LM4765 és PGA 2311, illetve egy 877-es PIC vezérli az egészet, biztosítékot, AC-t figyel.
(#) Johnny0004 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 19, 2014 / 1
 
Szia! Gratula! Erről van esetleg valami publikus dokumentáció?
(#) Roland922 hozzászólása Júl 19, 2014 /
 
Jó lett
(#) manolo hozzászólása Júl 19, 2014 / 2
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Nemrég én is megépítettem a lajos1969 által itt bemutatott mátrix hőmérős órát.
Köszönet Lajosnak, hogy közkincsé tette! Nekem így sikerült összerakni:
(#) Buvarruha válasza Johnny0004 hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
A helyzet az, hogy nem szoktam rajzot csinálni, szóval semmiféle dokumentáció nincs róla.
(#) Johnny0004 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
NYÁK-ról, semmiről nincs semmi (ezt elég nehéz elhinni)?
Akkor elég ha azt írod nem publikus.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2014
(#) vicsys válasza manolo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
(#) lajos1969 válasza manolo hozzászólására (») Júl 20, 2014 / 1
 
(#) Roland922 válasza manolo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Jó lett!
(#) enree válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Ha ez a helyzet, akkor nagyon szépen rajzolsz kézzel nyákot!
(#) zenetom válasza manolo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Szia!
Ez rendkívül esztétikus lett, nekem nagyon tetszik, gratula!
Most már én is kedvem kaptam megint az óra építéshez!
(#) sargarigo válasza zenetom hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Idézet:
„Most már én is kedvem kaptam megint az óra építéshez!”

Szerintem vicsys is
(#) zsoltee0001 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Profi!
(#) Buvarruha válasza Johnny0004 hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Nyákterv van, de nincs kapcsolási rajz az egészről, minden IC a doksi szerint van megépítve és össze vannak kötve, a PIC ami egyedi ugye, az nem is lehet más. Egy kis videjót mellékeltem.
A nyáktervet is javítani kell, mert a PGA táplálását elszúrtam.

DM30.ASF
    
(#) manolo hozzászólása Júl 20, 2014 /
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Kedves vicsys, lajos1969, Roland922, zenetom, Bakman, és sargarigo!
Nagyon örültem, és köszönöm az elismerő szavaitokat, és a smile-okat (az építő kritikát hiányoltam)! Annak még jobban örülök, hogy sikerült óra építésre ösztönöznöm egy-két fórumtársat. Amiben tudok, szívesen segítek bárkinek, persze privátban.
Üdv. István
(#) Buvarruha válasza manolo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Nagyon is szép munka, nincs mibe belekötni szerintem. Én a nyákokat festem a puccos cuccokba.
(#) Szpisti válasza manolo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Most már én sem hagyom szó nélkül ezt a gyönyörűséget!
Komolyan mondom, nagyon fejlett esztétikai és design érzékre vall az egész kivitelezése.
Akárhányszor is nézem, nem tudom eldönteni hogy az elő- és hátlapok plexiből avagy üvegből készültek-e ?
Elárulhatnád.
Mert a plexit ugyan viszonylag könnyebb fúrni, alakítani, de én üvegnek nézem inkább.
Ha az, akkor meg külön gratulálok a szépen csiszolt élek, ívek miatt ! (ha nem, akkor is )
(#) dk1 válasza manolo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
"Nekem így sikerült..."
Milyen lett volna, ha komolyabban odafigyelsz?

Viccet félretéve, ez nagyon, de nagyon ott van. Letisztult dizájn és első osztályú műszaki tartalom profin kivitelezve.

Gratulálok! Az ilyen készülékek miatt szeretem ezt a topikot.

(#) vicsys válasza manolo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Nem tudok belekötni és nem is akarok. Azt tudom leírni, hogy én, mit csinálnék: Egypanelosra tervezném (smd alkatrészekkel) és a dobozkának lenne teteje, hogy a fránya por ne menjen bele. Terveznék hozzá egy fényerőszabályzót és/vagy távszabályzót, hogy este alvás közben se zavarjon a fénye.
(#) Johnny0004 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
No comment...
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2014
(#) Mybuster válasza manolo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Ez gyönyörű, szép munka.
(#) manolo hozzászólása Júl 20, 2014 / 1
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Nem gondoltam, hogy ekkora port ver fel itt az oldalon ez az óra! Mi lesz, ha a többit is felteszem? A viccet félretéve mindenkinek nagyon szépen köszönöm a gratulációját, és elnézést, hogy már nem sorolok fel név szerint mindenkit! Mivel sokan érdeklődtek az óra házának elkészítéséről, és anyagáról írtam egy txt-s dokumentumot, amit ide felteszek. Azt hiszem mindent részletesen elmagyaráztam benne.
Sokan kérték a linket, és a dokukat is. Kicsit félve, de remélem Lajos nem haragszik meg érte, azt is felteszem egy rar-ban. Az építéshez mindenkinek sok sikert!
Üdv. István
Következő: »»   1203 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem