Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1212 / 1673
(#) trickentrack válasza Johnny0004 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Igen, rájöttem csak már fent volt vidi!
(#) silent15 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Ha olyan jól szól, mint ahogy kinéz ... Nagyon jó lett!!!
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Jópofa, de miez?
(#) zsoltee0001 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
cnc vezérlőre tippelnék...
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
A tipp az oké, csak fura tőled, hogy ennyire szegényes leírás készült a masinához.
(#) (Felhasználó 46585) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Szép. A hátulja gondolom egy Meanwell táp?
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
E öröm, e bódottság! Szép lett és jó tudni, hogy működik!
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Nekem nem volt egyértelmű, nem foglalkozok ilyesmikkel.
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Ez-esetbe, ismerve a cnc-sek elfajzott precizitásukat, sajnos azt kell, hogy mondjam ez még messze a késztől.
A panelek között látok 0,5mm difit, nincs vészleállító, polírozott 4-es falvastagságú alu burkolat, a tápba 200.000 µF puffer.
ne vedd komolyan
(#) (Felhasználó 46585) válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Kifelejtetted a kiskakas gyémánt félkrajcárját...
(#) (Felhasználó 46585) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Hát, ha az amire gondolok, akkor biztosan nagyon sokáig jó lesz. Én néhány fajtát használok tőlük, hihetetlenül olcsó, abszolút ipari kivitel és nagyon megbízható. El sem tudom képzelni, hogy tudnak pl: egy 300 W-os tápot előállítani, ami 26 eFt és a vasúti szabványoknak is megfelel. Olyasmi, mint amit te is beépítettél. A doboz olyan minőségű, hogy elképedek, hogy hogyan tudták ennyi pénzért, ilyen szépre megcsinálni...
(#) (Felhasználó 46585) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2014 1 /
 
Nem irígylem a mai pályakezdő európaiakat. Még esélyük sincs fejlesztésre, csak egyedi berendezésekhez. Ott bepakolják egy dobozba a kinai kütyüket. Amikről még azt sem lehet mondani, hogy gagyik...
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Nemrég jött meg egy hasonló modul : félelmetesen érzékeny urh rádió, zajmentes mp3 játszás bagatell pénzért. Szinte hihetetlen.
(#) zsoltee0001 válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Mp3 usb, sd kártya transmitter, bluetooth kihangosítóval 3.000-ért és ami a legdurvább, használható!
Én se értem, tök bonyolult gyártástechnológiájú szivargyújtó aljzat (komplett) 450 ft, bemegyek a villamosságiba 1 db 6-os kábelsaru meg 120ft...
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Jól néz ki Zoli!
(#) djhans hozzászólása Aug 13, 2014 / 7
 
Ismét építettem egy újabb Quad 405 példányt. Ezt már meg fogom tartani ezért szerintem ez az utolsó vagy maximum ha valakinek kell építenem akkor fogok. Ebben az előző készülékek tapasztalata benne van. +-30V MEV 2N3055-ök, hangszóró védelem 4x4700µF puffer. Végfokonként és tápáganként biztik. Nagy része fiókból lett, talán csak a pufferkondikat és a 2W-os fémréteg ellenállásokat vettem.
(#) Buvarruha válasza djhans hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Szép dobozolás, okos elrendezés, vagyis kiváló munka! Respekt

Hölgyeim és uraim, íme egy jó példa a korrekt erősítő dobozlásra, itt nem a legérzékenyebb részek vannak "rátekerve" a hálózati trafóra, hanem szépen a lehető legtávolabbi ponton vannak a bemenetek, így kell ezt csinálni! Ha lenne egy árnyékoló lemez a trafó és a végpanel között, referencia lehetene.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2014
(#) Bakman válasza djhans hozzászólására (») Aug 13, 2014 1 /
 
Ha a vezetékek valmilyen Wire-To-Board csatlakozókkal lennének a nyákokhoz kötve, azt lehetne mondani, bizarr igényességű az egész. Így csak rendkívül igényes kategória.
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Klasszikus fekete doboz , szép rendezett korrekt szerelés , kivitelezés , gratula.
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Tetszik ez az elrendezés, ahogy a doboz hátulján mutatja magát az a kapcs. üzemű táp.
Jól mutat a lyukacsos burkolata is, én sem rejtettem volna el a dobozban.
(#) djhans hozzászólása Aug 13, 2014 / 1
 
Köszönöm mindenkinek!
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
A doboz alacsonyabb lett. A hűtőborda már egy darabból van. Jobb fajta csíptetős aljzat került rá az olcsó banán helyett. Fém hangerő tekerő és szebb kapcsoló is.
(#) birs válasza simib hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Szia!

Nagyon jó lett a tápod,egy javaslatot ha adhatnék,csomagold ki a tápegységet a dobozból és
a ventit fogasd a táp valamelyik oldalára vagy tetejére, és akkor az egész dobozodat
átszellőzteti.
De ha a melegebb helyeken még az alját is megfurkálod még jobb lesz a hűtésed.
Amúgy meg gratula hozzá,szép lett.
(#) zsoltee0001 válasza djhans hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Ez tényleg nagyon jól néz ki, profi munka!
A dobozolásról: szerintem rengeteget számít egy egyedileg készített doboz és nem ordít róla, hogy valaha dvd játákos volt előző életébe (mondom én ezt aki pont most készül egy régi dect-es telefon házat újra hasznosítani tápegységként )
(#) simib válasza birs hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Köszönöm!
Ezen a kicsomagoláson én is gondolkodtam már, valószínűleg így fogom megoldani, ez tűnik a leglogikusabbnak. A ventilátor elhelyezésén még gondolkodom, de köszönöm az ötletet, jó tipp!
(#) polonkaig válasza djhans hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Tényleg példaértékű lett. Egyedül a doboz szellőzést hiányolom. Bár a 2x40W-os változatnál talán nem melegszik át annyira a belseje, de azért nem ártana hosszú távon.
(#) Alkotó válasza djhans hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Ezen a fotón a relé "bekékült" a korábbihoz képest.
Szépen megcsináltad, gratulálok, mégis 2 észrevételt engedj meg nekem (később még esetleg jól jöhet).
1. A védelem áramkörét nem jó helyre tetted. Ez az egység szinte kötelezően a kimeneti csatlakozók közvetlen közelében helyezendő el. Ez olyannyira így van, hogy a legjobb megoldásoknál a panel konkrétan a csatlakozókon van, eleve így van tervezve. A nagyáramú kimeneti vezeték így sokkal kevésbé lesz kanyargós. (pl. így). Egyébként ha Cirokl képgalériáját megnézed, nála is nagyon ötletes megoldásokat találhatsz erre, javaslom tanulmányozni a munkáit.
2. A relé megválasztása nem lényegtelen. Sokan használnak a tiédhez hasonló G2R típusú vagy ahhoz hasonló kivitelt. Ezek akkor igazán jók, ha mindkét csatornának külön reléje van. Ha két áramkörös relét használsz, akkor sokkal megbízhatóbb lehet az SZR LY sorozat. (igy néz ki)
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Nagyon klassz lett, gratuláció!! De hogy ezt megtartod, meg ez az utolsó........peeeersze hiszi a piszi. Éppen olyan quad betegségbe szenvedsz mint én, ezt már korábban megállapitottuk.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2014
(#) Doncso válasza polonkaig hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
A doboz aluminium, nem gondolom, hogy szellőztetni kellene, elvezeti a hőt magából mindenfelé.
(#) djhans válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Köszi! Igen lehetett volna úgy de most már így marad.
Következő: »»   1212 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem