Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   92 / 259
(#) botesz válasza kapudepo hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Legelőször is a mágnesszelepet nézd meg hogy kap e áramot illetve ha direktbe adsz neki 230 at akkor nyit e.
(#) kapudepo válasza botesz hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Kösz a tippet. Egyébként aquastoppos, azt hogy tudom ellenőrizni, jól működik-e?
(#) botesz válasza kapudepo hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Az aqua stop az a màgnes szelep csak a bosch adott neki egy reklámnevet.
(#) laccika77 válasza botesz hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Az aqua stop nem a kis úszó a gép alján? Ami lekapcsolja az egészet ha áll a víz a gép aljában.?
(#) botesz válasza laccika77 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Nem,de teljesen mindegy ez csak egy fantázianév.Az az elárasztás elleni védelem amire (még) nem találtak ki semmilyen nevet.Ez megint egy olyan dolog hogy oda tudják írni a "parasztnak"(senki ne vegye magára de a gyártók nagy része nagyából ennek tekinti a fogyasztóit) hogy "na ebbe ilyen meg ilyen dolog van akkor azért kerül ennyibe" holott egy teljesen általános technikát takar.Ez kb olyan mint a whirlpool 6. érzék, csak egy név amiért többet tudnak kérni viszont egy tök átlagos technika van mögötte.
(#) kapudepo válasza botesz hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
ok. Bal oldalt van még egy mágnesszelep, ellenállása 1-2 ohm. Van mellette 2db mikrokapcsoló és amelyiket egy kis kék színű kar mozgat egy nagyobb fehér tácsához(?) kapcsolódva, na ennek a mikrokapcsolónak az egyik áramköre halott. Ez lehet a ibi?
(#) botesz válasza kapudepo hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Hogy érted azt hogy halott?Azt nézd meg(ha már ott jársz) hogyha mozgatod fel le akkor kapcsol e.Nem kell méregetni se üzem közben is megnézheted ugyanis az szivattyút kapcsolja.
(#) kapudepo válasza botesz hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
A " halottat " úgy értem, hogy ha mozgatom fel-le, akkor az egyik áramköre kapcsol, a másik pedig nem, vagyis halott. Ez nem a vízszint érzékelő?
(#) botesz válasza kapudepo hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Nem tudom melyik fajta megoldás van a gépedben dobj egy fotót.De amúgy igen az de csak a túltöltésé.Ha 3 kivezetés van rajta akkor 1 közös pont és a maradék 2 ehehez kapcsolja.hol az egyiket hol a másikat.
(#) kapudepo válasza botesz hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Igen, 3 kivezetéses. Erre gondolok, hogy hiányzik az az áramkör amelyiknél nincs kontakt és ezért nem enged be vizet, mintha tele lenne vízzel. Holnap kicserélem, hátha csak ennyi volt. Ha nem lesz jó holnap este írok. Köszi a segítséget!
(#) botesz válasza kapudepo hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Reméljük.Bár én a mágnesszeleppel kezdtem volna.
(#) granpa hozzászólása Aug 25, 2014 /
 
Helló!
A haverom közben szétszedte, kitisztította a mosogatógépet (Zanussi DWS 684), és ugyanúgy nem szívja ki a használt vizet, mint eddig. Ezen csak 4 program van, lehet, hogy az is hibás? Van valami érzékelő (nem talált ilyet), ami indítja a szívást. Esetleg lehet valami direkt vezérlést csinálni hozzá?
(#) botesz válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2014 /
 
Ha egy vödörbe rakod.a.csövet akkor ürít rendesen? Ha igen akkor szivattyút cserélnék.Fillères dolog 2500Ft.
(#) granpa válasza botesz hozzászólására (») Aug 25, 2014 /
 
Köszönöm, ezt kipróbáltatom a haverral(vagy majd a jövő héten).
(#) KnappS hozzászólása Aug 26, 2014 /
 
Jó estét Mindenkinek!

Whirlpool ADG9490PC típusú mosogatógéphez szeretnék segítséget kérni.
3 év után úgy döntött, hogy nem szív több vizet csak mormog. Gondoltam eltömődött a szivattyú, szétszedtem. Sajnos nem volt eltömődve, de a forgórész mágnese kettérepedt.
Neten keresgélve nem találtam ugyanolyan számút.
Eredeti: Askoll - Mod. M 236 , Art. 295213, Cod. 461972591991, csak ezt: ADG9490PC mosogatóhoz "ajánlott" motort
Kicsit sokaltam ezt az összeget, tovább kutatva találtam ezt: nagyobb teljesítményű, de olcsóbb motor

Nem értek a mosogató gépek lelki világához, de kinézem belőlük, hogy egy ilyen apró eltérés is összezavarja a működésüket.
Tisztelet teljes kérdésem az lenne a szakértőkhöz, hogy beszerelhető az "olcsóbb" típus is?
Nem terheli túl esetleg a vezérlést? Okozhat bármi hibát?

Köszönöm a segítséget!

Tisztelettel,
Knapp Sándor
(#) botesz válasza KnappS hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Egy pillanat.Ha nem "szív" tehát nem tölti a vizet akkor annak nincs köze a keringető szivattyúhoz.Pontosan melyik szivattyút szedted szét?Amúgy ott van az újabbiknál alul a típuslista hogy melyikekkel kompatibilis.De szerintem mindegy ha csőcsatlakozások jók akkor más nem szokott beleszólni.
(#) KnappS válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Nem pontosan fogalmaztam az előbb.
A keringető szivattyút szedtem szét.
Igen láttam a véget nem érő listát, de abban nem volt benne a 9490-es típus.
((El sem tudom képzelni, hogy lehet ennyi típus.))
Én is arra tippeltem, ha a cső csatlakozások jók, akkor nem lehet gond. Egyedül a teljesítmény bizonytalanított el. Nem tudom mennyire méretezik határon a vezérlést, elbírja-e a 20%-al nagyobb terhelést.
(#) botesz válasza KnappS hozzászólására (») Aug 26, 2014 / 1
 
Ha nem akkor veszel a boltba egy relét ami a betápról kapcsolja a 230 at a szivattyúnak.De mi volt a legelső hiba???Az hogy nem töltötte fel magát vízzel vagy az hogy nem mosogatott rendesen?
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2014
(#) KnappS válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
A hiba az volt, hogy nem nyomta be a vizet csak nagyon lassan csordogálva a "mosogató térbe". A motor csak búgott amikor elkezdett volna mosogatni. Azt hittem valami beszorult a lapátok közé. Ezért azonnal leállítottuk. Szétszedés után derült ki, hogy semmi nincs benne, hanem elrepedt a forgórész mágnese, "csúcsminőség"...
Akkor megveszem az olcsóbbik verziót, legfeljebb relét is cserélek.
Köszönöm a segítséget!
(#) botesz válasza KnappS hozzászólására (») Aug 27, 2014 / 1
 
Nem kell cserélned hanem hogyha nagyon félsz hogy valami lesz.Akkor a gép betápjáról(tehát ahol bemegy a gépbe a 230) onnan lehúzod a fázis-nullát majd egy relén keresztül viszed a motorhoz amit a mostani 2 drót húz meg ami jön a paneltól.
(#) KnappS válasza botesz hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Persze úgy is jó. Köszönöm a segítséget.
(#) balani hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Kértem segítséget már vagy 2 hete, de nem nagyon foglalkoztatok velem, lenne valakinek ötlete,hogy a BOSCH mosogatógépem a felső kosárban lévő edényeket miért nem mossa el? nincs eldugulva a kar, víz folyik a karból amikor kinyitom az ajtót, de nem forog, alul nem ütközik semmibe, szabadon tudna forogni, csak nem akar.
Köszi a segítséget előre is!
(#) botesz válasza balani hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Ha másik kosárral próbáltad(ha jól emlékszem azt írtad hogy próbáltad) akkor vagy el van dugulva a cső ami viszi a vizet a karhoz vagy a keringető szivattyú lapát kereke elforog a tengelyen,esetleg ha modernebb akkor bedöglött az artenáló egység.
(#) laccika77 válasza balani hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Nézd meg a felsőkar tömítését, ha hibás vagy kiesett ott elmegy a víznyomás nagy része.
(#) ozseeva hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Sziasztok! Bosch mosogatógépünk (mechanikus kapcsolós) bekapcsolás után tölti a vizet, de egy szint után ki is szivattyúz valamennyit, és újra tölt. Olyannyira, hogy kb. 15m3 víztől szabadított meg bennünket mire észrevettük. A programban nem halad tovább, csak erre a két tevékenységre hajlandó -felváltva. Köszönet érte, ha van valakinek tippje, hogy merre keressük a probléma forrását.
(#) botesz válasza ozseeva hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Az igen!!!Első körben a motortérben lévő nikecel úszót nézném meg ha vízben áll akkor valahol folyat a gép.
(#) ozseeva válasza botesz hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ! Sajnos valószínűleg nem ez a probléma, mert nem áll vízben. Az oldalán a víz betöltő részen találtunk egy kapcsolót? a műanyag burkolat egyik vízterelő részén, az rendesen koszos /vízköves? mosogatószeres?/ volt. Azt ahogy lehetett kitisztítottuk, de sajnos még mindig fennáll a probléma.
Van esetleg más ötlet?
(#) botesz válasza ozseeva hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Küldj pàr képet a gépről akkor tudok kobkrétabbat mondani.
(#) ozseeva válasza botesz hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Küldöm a képeket, most éppen a tetején áll.
(#) botesz válasza ozseeva hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Pont most volt egy ilyen hibám.....Elől a vízcsap led nem világít?Mert nagyon is kéne.A gond a következő nem érzékeli a befolyó vizet.
Következő: »»   92 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem