Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es clip áramkör
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 5, 2005
Lapozás: OK   7 / 15
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Kérlek mérd meg mekkora feszültség esik az R3 ellenálláson! Valahol 10V környékén járhatunk már, ekkora maradékfeszültség az erősítőben teljesen indokolatlan lenne.
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Hello! Most hangszóróval, vagy anélkül hallgatod az erősítőt? Nyilvánvalóan a hangszóró terheli a végfokot, és esik a kimenti feszültség. Vagy is mindig lesz különbség. Műszerrel történő mérésnek sok jelentősége nincs, a hangszóró összetette impedancia rendszer, melynek terhelő ellenállása frekvencia függést mutat, Te meg egyenárammal mérsz..
De mi a gondod? Egy mezei egytranyós áramkörtől nem lehet csodákat várni, jelzi hogy ha túlvezérlés van. De nincs is sokkal többre szükség. Nem a kimenet torzítását méri, hanem csak a kimeneti feszültség csúcsát figyeli. üdv!
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Lehet a táppal lesz baj. Teljes kivezérléskor 62.2 re esik vissza a teljes táp. Szerintem ez a galiba.Visszábvettem a 10K kiderült hogy 11k volt, most 9.1K, 2k2 van most amit ajánlottál, gondolom még a bázisellenálláson kéne változtatni.
@ proli007: Tudom, nem is várok én csodát. Már építettem meg és tökéletesen tette a dolgát. De itt most nekem valamiért nem úgy működik ahogyan kellene.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Az R3-on eső feszültséget csak jó lenne ellenőrizni. Az támpont lehetne a továbblépéshez.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Megmértem, amikor már hallom hogy már kezd torzitani, R3 8.5-9V ot mérek, terhelés nélkül amikor meg villognak a ledek, akkor pedig 1,7-2,8V-ot
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Az R3-on alig változhat a feszültség, ilyen mértékben egyáltalán nem.
Valami nem jól van megépítve. Tranzisztor típus, lábkiosztás, beültetés?...
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Bc547,C-B-E direktbe az emiteren, es a rendes gnd között mértem ezt a feszültséget. De lehet amiatt változik a feszültség mert visszaesik a táp, hisz 69.5rol 62.2 re esik vissza. Amikor villognak a ledek, akkor nincs rajta terheles onnan nem jöhet ez a különbség?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
A R3 feszültségét az ellenállás két lábán kéne megmérni, így szoktunk rá hivatkozni. Gyakorlatilag egyik mérőcsúcs az emitteren, másik a negatív tápon legyen!
A tápingadozás alig befolyásolja az áramkör működését, a Nálad tapasztalható teljesen normális.
Fotózd is le, mert valami nagyon nincs rendben.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Már nagyon úgy néz ki jövő hétvégén gyártásra kerül egy másik panel. Ez szegény össze-vissza van már cínezve, most ezzel kísérleteztem a 2k2 is 3 ellenállásból lett kirakva stb. Ehhez a tápfeszültséghez milyen értékű ellenállásokat ajánlasz vagy eddig is jó értéket használtam csak valamiért nem működik pedig meg kivettem a tranyokat es meg is mértem őket de jók.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Ez most azaz erősítő ami egyszeres tápos és a testnek a féltápfeszültséget tranzisztorpárral állítod elő?
Azt ugye tudod (Alkotó szépen lerajzolta), hogy ezen a rajzon a Test jelű pont most a pozitív tápfeszültségre kötendő?
Ez azért történt, hogy a Clip jelző áramfelvétele ne húzza félre a mesterségesen létrehozott tápközepet.
Itt kicsit félre is érthető, hogy mit nevezünk testnek. Jelen esetben a tápközepet.
Ez a mérésed ha tápközépre lett vonatkoztatva, akkor is nagyon bizonytalanná tesz, hogy jól van-e az áramkör megépítve.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Igen ez az az erősítő ami mesterségesen állítja elő a gnd-t. Teljes tápra lett kötve természetesen. Újraépítés fog következni.(clip rész csak természetesen) Elnézést kérek, hogy ilyen későn reagáltam, de eddig nem volt internet elérésem. Tervezek egy másik panelt, mert ez a panel nem pont erre a felhasználásra lett tervezve.
(#) janika002 hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Találtam egy nagyon szuper Clip jelzőt!1 Mohmos bemenete van a QUAD műveleti kimenetére simán
ráköthető(én egy 10kohmos ellenállással vettem le a jelet az ic-ről!Oszcilloszkóppal iszonyat precízen be lehet állítani 4-8 ohmos 400wattos műterheléssel próbáltam amint amint laposodik a jel már jelez is és nem csak parázslik meg pár ezred másodpercre világit!Egy ic elég két csatornára az 5volt táp
egyszerüen megoldható(csak kéne valakinek egy jó nyákot tervezni hozzá)!Az elektoros PA300 clip kimenetére is bekötöttem hibátlanul müködik!Mindenkinek ajánlom!
(#) tiborjan válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Elég régóta halott a téma, de azért remélem olvassa az illetékes. A 100u kondihoz használhatok bipol elkót? Illetve a hangkimenet GND-jét össze kell kötni a táp gnd vel vagy nincs rá szükség?
(#) proli007 válasza janika002 hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Hello! Oké, de miért nem Te tervezed meg hozzá a nyákot?
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
A bipoláris 100µF-et meghagynám nemesebb célra, amúgy jó bele.
A hangkimenet GND és a táp GND miért különül el egyáltalán? Ebben lesz a magyarázat.
(#) tiborjan válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Illetve a tda7294 híd /4ohm -hoz át kell mérezetni az alkatrészeket, 30V-om van? Teljes hanegrő felé már észrvehetően torzít ámbár fény nem jön a ledből. Mindent a leírás alapján csináltam és élesztettem.
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Máj 19, 2014 / 1
 
Leírtam mi történik ha a TDA7294 hidat 4 ohm-mal terheljük. A clip határán 30V féloldali tápfeszültséggel az amplitúdó nem fogja a 20 voltot meghaladni, tehát a figyelt feszültség minimum 10V kell legyen.
Vágj bele R2 3,3k; R3 2,2k értékekkel!
(#) tiborjan válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
így 13,4V-ot mérek
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Nos, jelzi a LED a torzítást?
(#) tiborjan válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Nem, csak bekapcsoláskor vmivel tovább világít. Ha bekötöm a "+" kimentre, a kimenet másik kivezetését ("-") pedig a clip panel gnd-jére akkor átvált recsegésbe a zene. jelzés nincs.
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Csak az egyik kimenetre szabad rákötni! Fotózd le miként huzaloztad össze!
(#) tiborjan válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Oh sorry a balgaságomért. Megfeledkeztem a hangerőpotiról ami kicsit le volt tekerve. Így hiába huzigáltam a winf*s hangerőt 100%-ig. Jelez a led!. Köszönöm! Bár nem tudom mennyire van a biztonságos határon belül.
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Ez nem egy biztonsági készülék. A beállítás akkor jó, ha enyhe felvillanásnál még nem torz a hang, de a tartós fény már hallható torzítással párosul.
(#) tiborjan válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Akkor úgy érzem amiket megadtál új értékeket azokkal el lett találva. És akkor értelemszerűen 8ohmos hangszóróhoz majd vissza kell méretezni.
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Igen, 8ohm-hoz 6-8V referencia az ideális.
(#) djface hozzászólása Jún 16, 2014 /
 
Készítettem egy nyákrajzot reloop kolléga kapcsolásához

clip.lay
    
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Picit nagy lett.

Clip_2.lay
    
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Képileg ilyen az előző hozzászólásban szereplő terv.

Clip_2.JPG
    
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Mellékelek egy frappáns megoldást Mile Slavkovictól.
(#) gambler válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Ezt tudnám illeszteni egy LM1875-ös kapcsoláshoz?
Következő: »»   7 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem