Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1223 / 1674
(#) Csupasz válasza villam040506 hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Szia Robi!
Gratulálok, nagyon ügyes vagy!
Csak így tovább!
(#) Dióda válasza villam040506 hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Ügyes vagy fiam !

Kíváncsi vagyok mi lessz a következő amit kiszemelsz magadnak építésre.
(#) Doncso válasza Dióda hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Ez igen. Neked meg én gratulálok a fiadhoz. Igaz az nem elektronika de azért mégis. Az én még csak 1 éves a kis krapek, de már nagyon műszaki.
(#) cupika97 válasza villam040506 hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
(#) don_peter válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
havranarpi: Szép lett.. Kövire próbáld ki a keretnél a gérvágást úgy szebbek lennének a sarkok.

szili83: Gratulálok nagyon szép lett.. A doboz külön tetszik azokkal a feliratokkal.
Én is gondolkodom egy csöves erősítőn.. egyre nagyobb késztetést érzek, hogy építsek egyet ..

villam040506: ügyes vagy, csak így tovább.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2014
(#) havranarpi válasza don_peter hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Köszönöm.A dobozt ,nem én csináltam ,csak az anyagot adtam.
Egy asztalos úr csinálta.A fedlap festett alu.Egy új festést próbáltam ki.Az alut egy bevonóval kellett fúni és utána a feketét.
(#) Vales válasza villam040506 hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Csak így tovább srác, kb. én is ekkortályt kezdtem, igaz detektoros vevővel!
(#) pont válasza don_peter hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Én is gratulálok az építőknek. Azt hiszem ez ízlés dolga
Idézet:
„Kövire próbáld ki a keretnél a gérvágást úgy szebbek lennének a sarkok.”

Ha asztalos csinálta remélhetőleg 45 fokban is tudta volna illeszteni, csak az illesztés jobban szem előtt van: Manapság egyre elterjedtebb párhuzamosan illeszteni, mert amilyen gépek vannak nem kunszt gérbevágni/marni, a többi ízlés dolga.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2014
(#) Abukodonozo válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Világos Nekem csak elhalványult egy varázsszemem, nem tudom miért (de ezt inkább csövesben)
(#) erdgab válasza villam040506 hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Szervusz!
Gratulálok! Folytasd tovább a tanulást és az építést.
Anno,én is így kezdtem,csak önszorgalomból tanulgattam az elektronikát s mára már eljutottam az inverteres hegesztőig.
(#) gernerakos válasza villam040506 hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Jé, vannak itt nálam fiatalabbak is! Én, most 15 vagyok, 10 évesen kezdetm a soros-párhuzamos kapcsolással. Most TDA2822m-el készül erősítő. Hajrá, és sok sikert.
(#) Bakman válasza villam040506 hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Csak így tovább!

A két LED-es villogó olyan az elektronikában, mint a programozásban a "Helló világ!". Szinte mindenki ezzel kezdi. Nosztalgia...
(#) silent15 válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Nagyon jó lett, egy tanács; az anódtáphoz tehettél volna átvezető gyűrűt .
(#) Gránátalma válasza Bakman hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Idézet:
„A két LED-es villogó olyan az elektronikában, mint a programozásban a "Helló világ!". Szinte mindenki ezzel kezdi. Nosztalgia...”


hm, mindkettővel foglalkozom, elektronikával is, programozással is, de se villogóval nem foglalatoskodtam, se hello world-öt nem írtam ki soha
(#) proli007 válasza Gránátalma hozzászólására (») Szept 8, 2014 / 2
 
Akkor mire vársz?
(#) (Felhasználó 46585) válasza proli007 hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Szerintem is. Ha valaki az alapokat nem sajátítja el...
(#) don_peter hozzászólása Szept 8, 2014 /
 
No itt egy már második műszer..
Ennél már az interfész és a légkiömlő pozíciója optimalizáltabb illetve került még beetervezésre pár gomb és visszajelző LED. (Persze még nem mind szereltem be)
Itt még a kijelző maradt középen, de a következőnél már az is feljebb kerül..
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2014
(#) nagym6 válasza don_peter hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
No egy apróság, hogy most is tudjak kötözködni ezen a szép munkán. A kijelzőn a "g" betű kicsit hamis, egy pixelsorral lejjebb kellene lennie. Az "á, ó" betűkön vesszők nincsenek. Itt lehet felhasználó által definiált -pld. vesszős- karaktereket csinálni, a "g" betű helyett ugyanilyet egy pixellel lejjebb.
Azért furcsa nekem, mert ezek a hamis karakterek barkács benyomást keltenek, a készülék pedig profin néz ki.
(#) don_peter válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 9, 2014 /
 
Direkt hagytam az angol betűket és más egyéb karakterek vannak definiálva.
Igaz nem próbáltam még ki, hogy frissítésenként (függvényhívásonként) lehet e új karaktereket definiálni, de majd egyszer kipróbálom.
A fő probléma, hogy kevés a gyárilag definiálható karakterek száma... (azt hiszem talán 8at lehet)
(#) StefuPeti hozzászólása Szept 9, 2014 / 3
 
Sziasztok. Készül a nagy testvér kistestvére.
(#) blaci válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 9, 2014 /
 
Szia!

Ez nagyon jól néz ki. Amennyiben publikus a terv, szeretném elkérni.
(#) l48 válasza blaci hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
"Wood clock dxf" keresővel találsz magadnak megfelelőt
(#) Sanyi220v válasza villam040506 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Az elektronika az egy nagyon jó szakma, nagyon ügyes vagy, látszik hogy van tehetséged hozzá, ne hagyd veszni, Az nem számít hogy mit építesz, az a lényeg hogy hibátlanul működjön. Ahoz képest hogy az első paneled nagyon jól néz ki. csak így tovább. És hát az hogy 10 éves vagy le a kalappal!
(#) 20sz Jófiú válasza villam040506 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Szia!
A nyák ónozása nagyon hasznos dolog. A lehető legegyszerűbben így tudod védeni a rezet a korróziótól. A másik előnye, hogy a megnövelt keresztmetszet miatt nagyobb áramot viselnek el a vezetősávok. Én a mai napig ezt a módszert használom, egyszerű is és jó is.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Szept 11, 2014 / 4
 
Adj' Isten! Korábban don_peter bemutatta a rázogatós szövegmegjelenítő kis eszközét. Megkíséreltem én is egy hasonlót készíteni. A különbség annyi, hogy az enyém hibrid lett, valamint gombelem helyett egy régi Nokia telefon akkumulátor táplálja. 7 különböző szót lehet megjeleníteni, amelyek közötti váltáshoz egy egyszerű menü részt is programoztam bele. (A ráragasztott csiszolóvászon csúszásgátlóként funkcionál.) Mint látható, ez már a 3. verzió. Az első csak egy szót tudott kiírni, és a többszavas megjelenítésre hardverileg nem volt alkalmas. A második már tudta a több szót, de annyira kicsi volt, hogy könnyen eldobhatta az ember, ha nem fogta eléggé.
(#) erdgab válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Szept 11, 2014 / 2
 
Nekem nagyon tetszik! Főleg,hogy az "egyik legszebb szót" írta ki.
(#) enree válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Végre nem egy "hello vilag" Gratulálok, jó lett! Szép a nyák is!
(#) don_peter válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Király lett
Milyen PIC-el oldottad meg? 16F628? (ha igen és mellé egy 4MHz-es kristályt pakoltál akkor egy órát kötelező még berakni a megjelenítések közé...)
Nem tudom nézted e az utolsó módosításaimat.
Már van benne wake-up mód is
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) Keresztes Vitéz válasza don_peter hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Köszönöm! Igen, PIC16F628A, ebből van itthon bőven. A sleep hasznos funkció, én igyekeztem egy mini tolókapcsolóval megoldani, de ez nem biztosíték arra, hogy ki is kapcsolom

Szerk.: sajnos az óraprogramozásban nem vagyok jártas. Szerintem ennek a programját is meg lehetett volna írni egyszerűbben. Igen, a kristály is stimmel
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) S21L1 hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Lassan 2 éve építgettem az erősítőmet, amit mostmár bemutatásra is alkalmasnak találok, igaz még vannak kisebb hibái, de már bebizonyította, hogy nagy hangerőn is képes sokáig üzemelni probléma nélkül, nem úgy, mint régebben.
A tápegység két részből áll: az első egy 2*28V 300W-os toroid trafó, egyenirányítva, 2*10.000 µF pufferrel +-40V-ot ad le, ezzel hajtom az erősítőket, a másik tápegység egy 300W-os számítógép tápegység, erről megy minden más.
Sztereó erősítőnek két TDA2050-est választottam, mivel lehet őket hajtani asszimetrikus tápról is, így fel tudom használni a TDA7294-hez használt trafót is. A TDA7294-hez tartozik egy aktív aluláteresztő szűrő is, ami fent van itt az oldalon is a cikkek közt.
Ezen kívül van még az erősítőben egy tranzisztoros sztereó kivezérlésjelző is.
Az erősítőnek és a 3 hangsugárzónak a dobozát édesapám készítette, mivel egy asztalosnak kicsivel könnyebb ezeket összerakni. Az erősítő dobozának az elejére két plexit raktam, egy fehéret, hogy ne lehessen belelátni a dobozba, mivel a füstszínű magában eléggé átlátszó lett volna.
Egyébként mélynyomónak egy 130W-os 4ohm-os Dibeisi hangszórót használok, sztereónak pedig 2-2db KHS107 piezo magassugárzókat és SAL SRP1315 8ohm-os 50wattos hangszórókat.
erősítő
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
Következő: »»   1223 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem