Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   67 / 168
(#) Doncso hozzászólása Szept 24, 2014 /
 
Sziasztok. Ma megérkezett a Hantek pc szkópom, (6022be) meg is lepődtem, hogy mindössze 12-nap alatt itt is van. Halkan megnyugtatom a kedélyeket, nem kellett vámot fizetni. Még nem sokat próbálgattam, de amit sikerült az alapján nekem nagyon tetszik. Jó a triggere, elég sok mindent lehet mérni vele. A doboza, háza és a kiegészitők alapján egyáltalán nincs gagyi kinai érzésem, sőt. Meg is lepődtem. A doboz kellemes tapintású, massziv, gumirozott. A mérőkábelek elég jónak tünnek. Korrekt dokumentáció ját hozzá. ESD zacsiba érkezett. Nagyon meg vagyok elégedve vele, szerintem ennyi pénzért tökéletesen megérte, komoly 15k-ba került.
(#) MocisPisti válasza Doncso hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Nekem 6082be van. Szerintem teljesen jó. Földfüggetlenítőt lehet kapni 10e körül. Megéri ha fázis környékén akarsz mérni. Bár most árulom mert owon sds7102V már rendelve van Bp-ről garival és az a jó benne hogy akkus. Remélem hamarosan megjön.
(#) Doncso válasza MocisPisti hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Az se rossz azért, 80MHz, szerintem nem sokban különbözik a 6022-estől, tuti rizsék valami korlátot tettek be a 22-esbe. A földfüggetlenitőre nekem nincsen szükségem. Ha hálózatot mérek, azt mindig leválasztó trafóról járatott készüléken teszem. Az a biztos. Van még egy jó kis 1568-as EMG, a brutál dolgokra, ez inkább bent az iróasztalra szánom, egyszerübb dolgokra, inkább hangfrekire, max 1MHz-re van szükségem. Ennyiért szerintem jó vétel.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Már mókolnád mi?
(#) MocisPisti válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Tutira van különbség közte mivel ennek van EXT bemenete és 250Ms/s sebességgel rendelkezik tehát nem a 15e kategória. Holnap csinálok képeket a panelről.
Egyébként én ezzel félek akár egy kapcsolóüzemű adaptert is mérni mivel párat már szétszedtem és a primer szekunder közt van egy 1-4nF kondi. Namost ha úgy dugod be az adaptert a konnektorba hogy a fázis kerül arra a kondenzátoros részre akkor a kisfeszültségű kimenet és föld között elég jelentős feszültség mérhető nekem volt hogy 110V-ot mértem a föld és az adapter negatív kivezetésén tehát ha erre rácsípteted a szkóp csipeszét az nem biztos hogy jót tesz a doboznak meg laptopnak sem. A cégnél csipkedte a bemérő emberkét mert a földelő sarkantyút viselte és közben a bemérő készülék test részéhez is hozzáért, ahová csatlakozott az adapter negatívja. Le lett földelve az adapter negatív kimenete a bemeneti földeléssel az adapteren belül és már nem is "rázott".
(#) Ge Lee válasza MocisPisti hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Kapcsolóüzemű dolgokat ezekkel nincs is értelme mérni, max. arra jó hogy van négyszög vagy nincs négyszög, a rövid idejű belengéseket, túllövéseket nem tudja rendesen megjeleníteni (egyik üzemmódban sem). A két kapcsitáp együtt (mérendő+szkóp sajátja) egyébként is képes olyan dolgokat produkálni, hogy amit az ernyőn látsz annak köze nincs a valósághoz. Nincs már meg az Owon-om, de ha meglenne tudnék mutatni egy két érdekes ernyőfotót a csöves mellett...
(#) MocisPisti hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
A csöves szkópok is nagyon jók és nehéz már hozzájutni de ezek már nem a jövő műszerei akinek olyan van az ne váljon meg tőle.
(#) MocisPisti hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Hantek 6082BE belseje:
(#) MocisPisti hozzászólása Okt 3, 2014 /
 
Hello mindenki.

Pár nappal ezelőtt megérkezett az owon szkópom de most érdekes dolgokat produkál bekapcsolás után 1 percig:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Szerintetek mi lehet vele?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) MocisPisti válasza (») Okt 3, 2014 /
 
sorry!
(#) Doncso válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Én nem tudom megnézni. Be kell jelentkezni..
(#) MocisPisti válasza Doncso hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
már csak tudnom kéne onedrive-n hogy lehet nyilvánosra rakni :S
(#) elektrorudi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Én sem értem, mi ez a link? Nem nézhető meg a kép.
(#) Doncso válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Tedd fel videa-ra, egyszerü.
(#) MocisPisti válasza Doncso hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Este felrakom most csak mobilnet van
(#) Doncso válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Egyébként milyen tipus?
(#) MocisPisti válasza Doncso hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
sds7102v 4.0 verziós
(#) Doncso válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Szép darab egyébként.
(#) MocisPisti válasza Doncso hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Tényleg szép és faja is de ez pár nap után jött elő: remélem sikerül most megnéznetek töltsétek le: ftp://79.121.99.155/folder1/ user:admin jelszó:Motorospisti
(#) Ge Lee válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Ebből nehéz eldönteni hogy HW vagy SW gond, vissza kell küldeni hogy javítsák vagy cseréljék ki. Az Owon-hoz egyébként van online segítségnyújtás is, amolyan chat formában.
(#) MocisPisti válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Visszaküldöm pestre gariba mert ez így nem oké, hogy 1 perc után meg minden jól működik, elég érdekes baja lett.
(#) nagym6 válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Mindenképpen garis intézés, mert bármikor bárhova is változhat a hiba. Egyszer majd váratlanul teljesen bedöglik. Szerintem csak csere jöhet szóba, ilyet nem javítanak. Meg 3 napon belüli hibánál csere jár, úgy tudom.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) MocisPisti válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
A számla Szept. 30-adikán lett kiállítva és ma jött elő a hiba. Én úgy tudom hogy netes rendelésnél már 2 hét a csere vagy pénz visszafizetés. Valaki erősítsen meg.
(#) Ge Lee válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Vagy tágul annyit az idő alatt a hibás forrasztás, ki tudja. Azért a 80-as években még a szkópokat is megcsinálták...
(#) Ge Lee válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Nem tudom, de elvileg ezeket a gyártó sem javítja (nem éri meg neki), hanem cseréli. Majd ha már kellően sokat megvettek belőle, akkor lesz érdemes valakinek ráállni a javításukra.
(#) szili83 válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 3, 2014 / 1
 
El tudsz állni a vásárlástól, ahogy írod....

Aztán majd rendelj egy másikat, de szerintem ha korrektek kapásból cserélik.

Nálam Ge Lee ex owonja jól szolgál.
(#) nagym6 válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Most jut eszembe, hogy valami ilyen törvény van, hogy -netes vásárlásnál- indoklás nélkül, a jó készüléket is valahány napon belül vissza kell venni. Talán 8 napon belül. Nézz utána, pontosabban nem tudom, de van ilyen. Tehát a jót is vissza kell vásárolniuk.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) szili83 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 3, 2014 / 1
 
14 naptári nap

Nem rég módosult.
(#) MocisPisti hozzászólása Okt 3, 2014 /
 
14 napot ír az elállásra vagy pénzvisszafizetést kérek. Majd hétfőn kiderül mi lesz. A fentebb lévő linkek már működnek, ftp-s törölve. Egyébként hogy tudom a saját hozzászólásom törölni?
(#) Ge Lee válasza MocisPisti hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Ami most itthon jó árban van az ez, pláne ha vissza tudod igényelni (vagy cégen keresztül) a tréfát és nettó áron meg tudod venni.
Kintről nekem most ez tetszett meg, 4 csatornás, van benne logikai analizátor is, és ehhez képest az ára sem vészes.
Következő: »»   67 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem