Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   180 / 1674
(#) kicsicsira válasza huhuu hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Talán segíthetek de én képet nem találtam rola működés közben A weblapja remélem tudtam segíteni
(#) fihu hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Hali!
Jól néz ki nagyon a VFx mind a kettőtöké.
Elhiszem, hogy amatőr/off kérdés, de: Müszi, mi azoknak az "nalog kivez jelzőknek" a pontos neve? mert már több helyen is kerestem több féle névvel, de nem találtam.
Válaszod előre is köszönöm.
(#) Müszi válasza fihu hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
VU méternek hívják, de ha venni akarsz akkor Depréz műszerként kell kérni

Üdv
(#) Dióda válasza Müszi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
MAMA ez aztán a dobozolás :wow1: !

Kicsit hogyismondjam ehem.Egy doboz benne pár panel és trafó teleszórva nagykupac dróttal.

Valami rendet azért csaphatnál abba a dobozba :yes: .
Amugy ügyes csak kicsit össze-vissza van benne minden és sok a vezeték.Szerintem jól csinálnád ha egy kicsit átgondolnád és a felét ki lehetne irtani, majd egy kis átrendezéssel az egész elférne a fele dobozban és nem lenne ennyire összeszórt.
(#) fihu válasza Müszi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Köszi a gyors választ!
(#) idavid hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
nah kimarattam a Frankye-féle mobilos relés kapcsoló nyákját. elsőre nem sikerült, valószínűleg túl sűrűre kevertem a lötyit (peroxidos maratót használok), de másodszorra már szépen beindult a maratás. a nevet (dave) kézzel írtam rá, meg filccel, de a filcből néhol az első maratás során leszedett, ezért lett ilyen - de azért olvasható. ez a második nyákom, a méretei: 6*4.5 cm. tudom ,hogy a két hosszabbik oldal vége kicsit görbe, de hát így sikerült, majd felsmirglizem holnap.
(#) kicsicsira válasza idavid hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
jól sikerült, habár én még a filc+ gyorsmarató technikát használom a név pedig tényleg jól néz ki, majd azt mondod ha kérdezik,hogy a design kedvéért ilyen
(#) Müszi válasza Dióda hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Az a baj, hogyha nekiállok bármit isépíteni, mindíg ekkkora dróthalmaz lesz a vége. (pedig nagyon igyexem, csakhát, nemsikerül )

Már nemnyúlok bele, mert kemény 5órába került mire behuzaloztam.

Ahogy mondani szoktam: egy bombát könyebb hatástalanítani, mint itt kikeresni melyik madzag hova megy

Alja és teteje még nincs, de halesz anyagom, akkor legyártom azt is.
(#) zoknee hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Ma este valahogy sok VF3-ról kerül fel ide kép, így én is beállok a sorba
Pár napja tettem fel képeket az elkészült VF3 és hangfalvédőm nyákjáról. Azóta be is ültettem őket, és mindegyik panel pöccre indult
A képen levő hűtőborda nem végleges, és a rögzítése sem, csak alkalom szülte megoldás, de jól működik. (addig nem akartam fúrni, meg csavarozni, amíg nincs meg a doboz, meg minden egyéb hozzá) Még nem kábleztem össze sztereora, csak külön-külön halgattam méndkét végfokot, de egy régi Orion HS200-assal meggyőző hangja volt, pedig nem is tekertem fel teljesen (szegény hangfalakat féltem, 4 ohm, 25 VA van ráírva, és félő hogy elszállnak)
Most még egy labortápról jár +-16,5V-ról, megtámogatva 2x3300µF-al, de majd lesz hozzá trafó is.
A VF3 nyákját Isa teve alapján átalakítottam magamnak, meg ugye kellett a pozicióábra miatt is egy teljes terv az Eagle-ban, a védelem az a kapcsolások között lévő, kiegészítve egy visszajelző leddel.Azért ilyen csillogó a teteje, mert lefújtam védőlakkal, nehogy lejöjjön az ábra
(#) vicsys hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Hi
Elkészült végre valahára a pákavezérlőm. Mostmár új köntösében figyel a Király...

P1230003.JPG
    
(#) Müszi válasza zoknee hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Nagyon szépek lettek
Főleg a pozícióábra a paneleken nagyon profi.

Csak halkan megjegyzem, hogy a zenészbarátom is kapott egyet, és megelégedéssel használja.
Nagyon jó hangúnak tartja.
(#) Kovidivi válasza zoknee hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Aztaaa...nagyon szép nyákot tudsz gyártani! mostmár komolyan össze kell állnom valaki Szegedivel, hogy megmutassa, hogyan kell nyákot maratni, mert ez így nem állapot, hogy csak én nem tudok! Olyan gyönyörű munkákat látok, hogy megáll az eszem! És az élesztésnél pedig (megfelelő odafigyeléssel) 99%-os az esély arra, hogy pöcc-re indul a kapcsolás... Szép!
(#) valve válasza zoknee hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Ehhez Nagyot Gratulálok! Nagyon Szép munka!

vicsys, Figyel bezony,.. :eek2: (a hőfokszabályzó mennyire pontos?)
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Úgy látom ugyan ilyen dobozban van nekem is.
Lomexből van, igaz?
(#) elektrorudi hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Elkészítettem az ESR mérő leírását. Vasárnap fel is tettem a "kapcsolások" közé. Lezártam, mégsem jelent meg sehol. Mit hibáztam el, mit csináltam rosszul ?
(#) valve válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Biztosan a modik nézik át,.. (már gondoltam feledésbe merült). Köszönjük! Csak jönne már,..
(#) Dióda válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Hát igen kolléga erre szokták nekem mondani hogy maximalista vagyok vagy proficista.Fura egy kicsit a műanyag doboz de ide megfelelő.Enyém egy kiberhelt pc-táp dobozza lett és pont elfértem benne de én egy kicsit olyan oroszos konstruktőr vagyok "nem tehetek róla nálam minden nagyobbra sikerül mint másnak".
De az látszik hogy megadod a módját hogy legyen egy kis "pofája" kinézete.

Belsejéről is mutatsz nekünk képet?


Gonoszkodás : látom neked is eléggé háború van a műhelyasztalon .Nyugi nálam is mindig ez van és takaríthatom egy félóráig mire használhatóvá válik :bummafejbe: .
Node erre mondják azt hogy a buta ember szereti a rendet , a zseni átlátja a káoszt.
(#) Moderátor hozzászólása elektrorudi hozzászólására (») Jan 23, 2008
 
Én már átfutottam tegnap, de még picit csinosítgatjuk a vizuális kinézetét (ha minden igaz)... szerintem holnap publikálásra kerül!
(#) Ricsi89 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Helló
A rajzot nézegetve feltünt, hogy az alsó D4-es egyenirányító diódának nem fordítva kellene állnia? Én is várom a cikket, nagyon érdekel ez a mérő. Grat hozzá.
(#) pepe33 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Pedig ez engem is nagyon érdekelne ám !
(#) idavid hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
nah nem bírtam ki, és nekiálltam beforasztani azt, ami volt itthon - elko, dióda, ellenállás, poti, meg a sorkapcsok. a relét még nem tettem bele, az lesz utoljára..de itt pihen a polcon. (milliméterre befér a két sorkapocs közé) kell még vennem egy tranyót, egy fotoellenállást, stabkockát, meg két kondit. a forr. technikámon van még mit csiszolni, ezért az aljáról még nem teszek fel képet (alkatrészlábakat nem tudtam levágni, nincs ilyen mini oldalcsípőm, majd veszek)...de az utolsó sorkapocsra egész belejöttem...bár ha megpculnám a hegyet, biztos jobban menne..

ha majd berakom a stabkockát (7806, 9 vagy 12 voltról fog menni majd), akkor kell majd rá valamekkora borda vagy elég egy is zászló? egy ilyen mini hűtőzászlóm van itthon csak...

P1230002.jpg
    
(#) elektrorudi válasza (») Jan 23, 2008 /
 
Ne, ne, ne.
Kérlek várj !
Egy hiba csúszott a rajzba (így a NYÁK-on sem jó.)
Holnap kijavítom a fordítva berajzolt diódát.
Mindenkitől bocsi.
Kösz.
(#) elektrorudi válasza pepe33 hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Igen, igazad van. Bocsánat.
Még jó, hogy eddig nem jelent meg.
Holnapra kijavítom a dióda bekötését.
Köszönöm a figyelmességed !
(#) KeserűCukor válasza zoknee hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Hi!
Ezt a fényt minek köszönheti a panel?
Vagy csak a vaku?
Kössz!
(#) szabi83 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
le van lakkozva a nyák
(#) Topi hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Elkészült ma végre a saját fejlesztésű DCC vezérlőm.

USB interface-el kapcsolódik a PC-hez
Atmega8 dolgozik benne,
Speciális FET-es H-híd biztosítja az 5A-es végfokozatot.
SMD alkatrészeket forrasztó pasztával forrasztottam, azért lett ilyen kúltúrált.
RS485 buszra is fel van készítve, a kétirányú kommunikációhoz.

A csatolt videón már a PC oldali teszt szoftver vezérli a mozdonyt, rendesen címezve.
Közben látni az Emergency Stop és a normál stop funkciót is.

Mivel furatgalván is kellett az SMD USB vezérlő miatt, a nyákot gyártattam.

Ez a központi vezérlő, ezzel lehet vezérelni a mozdonyokat egyedi címmel, váltókat, lámpákat és mozdonyt is lehet programozni vele.

Képek mellékelve.

Sajnos méretezés miatt a kép kicsit szemcsés lett, a videó pedig apró
(#) még1MbR válasza Topi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 

Na ennek a kivitelezésébe kössön bele valaki!
(#) Mzolee válasza Topi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Nagyon aranyos és profi alkotás.
Gratula!
(#) Kovidivi válasza Topi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Megkérdezhetem, hogy milyen típusú IC van az 5wattos , 1ohmos ellenállás mellett? Egyébként szép munka lehetett! bonyolultsági szintje az van bőven, és jól is néz ki!
(#) unicorn válasza Topi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Ahogy látom, valakinek két oszcilloszkópja is van
Következő: »»   180 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem