Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1247 / 1675
(#) Kari55 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Sziasztok, Én is olyant használtam az enyémhez, 300 Ft volt a két 18 cm-es darab.

Nagyon jól bevált, semmi kotyogás.

Ő lenne az.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2014
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Sziasztok! Ma végre elkészült a kis erősítőmhöz a ki-bekapcsoló. Impulzusrelé megoldással CD4013-al, kicsit feljavítva, működőképessé téve a neten található hibás megoldásokat. Az erősítő bekapcsoló gombja 12mm-es plexiből lett kimarva és gravírozva, zöld led világítja meg belülről, kis öntapis alucsík oszlatja el a fényét a plexin, és nem lököm arrébb az erősítőt minden be és kikapcsoláskor az otromba kapcsoló miatt. Itt található a rajz, ami meg lett építve. DC 12V-os Micop relé volt éppen a fiókban ezért arra finomhangoltam, de gyanítom a Finder, vagy az Omron kisimpedanciás típusaival is mennie kell. Sikerült a mikrokapcsolót a gomb mögött tökéletes pozícióba beállítanom, így nem lötyög, nem feszül, pont olyan kellemes kapcsolni - mint szerettem volna Tudom - nem nagy dolog, de legalább készen van.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Nekem ezzel az a gondom, hogy állandóan fogyaszt. Legtöbbet akkor, mikor nem használom.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) Norberto válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Jó a képzelőerőm, de mi lenne, ha töltenél fel egy képet?
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Ha jól néztem az adatokat, akkor az mindössze néhány mikroamper.
(#) vicsys válasza papus51 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
És a tápegység?
(#) papus51 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Én a belinkelt rajzon telepet látok
(#) vicsys válasza papus51 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Jogos, de egy erősítőbe elemet tenni...? Hüm-hüm.
(#) papus51 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Hátha kameleon2 kifejti bővebben. Várjuk ki!
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Csak egy sokmenetes tekercs kell, egy ici-pici stabilizátorral. Energy harwesting...
De menrégen itt volt a bekapcsolás jelző LED, mint fény érzékelő. Erről eszembe jutott egy régi ötlet. ZX Spectrum -hoz készült egy bekapcsolás jelző LED, ami egyben a reset gomb is volt. A LED egy mikrokapcsolóra volt ragasztva, a LED volt a "nyomógomb sapka".
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Csak nehogy átcsapjunk ingyenenergia topicba, egy bekapcsológombbal...
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Teljesen jogos. Van egy relés változat, amihez két relé kell. Azzal viszont az a bajom, hogy emelt tápfeszültség kell neki. Azaz, mivel 12 V-om van 5-6V-os relékkel tudtam volna csak megcsinálni, olyan meg nem volt itthon. A korrektebb megoldás - bármilyen fura - a relés, mert ahogy írod - kikapcsoláskor nem fogyaszt egy kukk áramot sem. Viszont nem árt egy harmadik relé ami a terhelést kapcsolja, mert nem egészséges, ha a gyengeáram és az erősáram (DC és AC) egy relé érintkezőin, egymás mellett működik. Kis relékkel ez sem sok helyet fogyaszt, de 2 morzeérintkező feltétel - relénként - legalább. A rajzon szereplő megoldást 12V-os relékkel próbáltam, legalább 18V de egy nagyságrenddel nagyobb tápfeszültség a jobb megoldás, akkor stabil a kapcsolás. A relésnek van még egy tulajdonsága - nem előny, nem hátrány - hogy hallható a határozott kattanás a kapcsolás megtörténtekor.
(#) kameleon2 válasza Norberto hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia! Sejtettem, hogy kérni fogjátok, bár sokkal több nem látszik, mint a már közzétett képen, amit a fejhallgató erősítős topicban megnézhetsz itt. Maximum, hogy világít a plexi gomb bekapcsoláskor. Eddig is ott volt a gomb, csak ideiglenesen rögzítve, amíg megszültem, mi fér bele ebbe a méretbe. Amúgy nem túl sokat fogyaszt, visszatérve az előzőekhez kicsit, mert kapcsolóüzemű a táp.
(#) papus51 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Úgy tűnik nem tudtunk meg sokkal többet.
(#) kameleon2 válasza papus51 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia! Egy 12V-os kapcsolóüzemű táp látja el az erősítőt. Az táplálja a ki-bekapcsolást végző elektronikát és relét. A relé adja tovább a végfokra és a kontroll ledre a tápot. Azaz a táp folyamatosan megy. (eddig is ment már vagy egy éve, csak nem volt a végfok kikapcsolható).
(#) kameleon2 válasza papus51 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
A rajzon igen, mert ez a szimulátorból lett kiollózva.
(#) Massawa válasza pjg hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Ha berakna oda egy golden capot, és megoldaná az ujratöltést a bekapcsolás alatt, akkor örök életü is lehetne, hiszen kikapcsolt állapotban csak a C-MOS-t kéne ellátnia energiával, az meg a relé helyett indithatná a kapcsolotápot is (pl. egy optocsatolon keresztül).

Ha a golden cap elbirja a relét, akkor akár igy is maradhat....
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014
(#) pjg válasza Massawa hozzászólására (») Nov 13, 2014 / 1
 
(#) Massawa válasza pjg hozzászólására (») Nov 13, 2014 / 1
 
Természetesen, ilyen komoly projekthez kell gondolatgerjesztö.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Még nem megy az óra, de ami késik az nem múlik!!
Ha valaki tud segíthetne járásra bírni az órát!!! Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) StefuPeti válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Szia. Egy kapcsolási rajzot feltennél?
(#) lajos1969 válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Ez lenne, csak nem smd hanem, dip-es atmega8 van benne!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Meg itt a vezérlőnek a nyákterve is, hátha itt csesztem el valamit!!
Több szem többet lát!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2014
(#) Mircsof hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Végre kész lett attila86 tervei alapján a forrasztó állomásom. Érdekessége az, hogy az alkatrészek 95% használt, és Hp47C egyik hozászolása alapján a kis kapcsolóra felkerült egy led így kapcsoló és egyben jelző szerepe is van. Ennek ellenére szerintem sikerült a nyákot elfogadható módon kivitelezni. Ugyan ez nem igaz egyelőre a dobozáról, amit a későbbiekben még szeretnék lefesteni.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, akik megválaszolták a buta kérdéseimet!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2014
(#) Doncso válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Én nagyon preferálom a bontott alkatrészekből épült készülékeket. Jómagam is 95%-ban ebből épitkezek. Nekem nagyon tetszik. Csak könyörgöm ha már ilyen klassz lett a nyák és a belvilág akkor fújd már le valami festékkel.
(#) zosza18 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Én is ugyan azt mondom, mint Doncso!
Nagyon tetszik, szép munka!
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 17, 2014 / 3
 
Az óra végre már megy!
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2014
(#) enree válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Gratulálok! Nagyon szép lett! Remélem, lesz belőle cikk. Nincs még elég épített óra, hőmérő, illetve ezek permutációja a szobában...
(#) StefuPeti válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Szia. Elárulod, hogy mi volt a hibája?
Engem érdekelne.
(#) tomi52 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Előbb-utóbb én is szeretnék majd valami hasonlót építeni
Viszont ha már mátrix... nem lehetne ékezet a karaktereken?
Következő: »»   1247 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem