Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   325 / 580
(#) tarcsai73 hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Üdv! Nem ellenőriztem még.De az nem ugyan az mint a mosáskor?
(#) .colin válasza tarcsai73 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
De az. Attól még hogy mos, de már centrizni nem tud szervizes tapasztalatok alapján kefe csere.
(#) tarcsai73 hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Köszi! akkor megnézem.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Sziasztok, Nem volt időm, mind a 30x oldalt végigolvasni, ezért rögtön a tárgyra térek. Beko WMC61W 1000 fordulatos centrifugás, teljesen ucontrelles vez panel. Teljesen megbolondult, össze-vissza csinál mindent. Mosás elindításakor szivattyúz, majd cenntrifugál, kb 10 percig, utána vagy szív vizet, vagy megáll, de van, hogy mindkét "vízcsapon" dől a víz, s elönt mindent. ha véletlen lemegy a mosás, benne felejti a vizet, az ajtónyitáskor távozik.... Én proc /gyártási/ hibára gyanakodok, a panelon nem látszik semmi, és már nem rendelhető. Találkozott valaki ,ár hasonlóval? Köszi előre is! Üdv:Mike
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) zolika60 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Én meg szintszabályozó hibára gyanakodnék.
(#) Chipmunk1960 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Látod ebben lehet valami, azt nem néztem, de az van másik , letudom tesztelni. Köszi!
(#) botesz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Idézet:
„Én meg szintszabályozó hibára gyanakodnék.”


Én is!

Esetleg megfordult a programválasztó gomb és nem azt a progit indítja amit beállítasz neki.
(#) Chipmunk1960 válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Az csak egy 3 vezetékes tárcsa, hasonló, mint az egér scroll, de pontosan nem tudom mi alapján választja ki a program belépési pontját?
(#) botesz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Szerintem más ellenállásértéket ad vissza.De ezzel egyenlőre ne foglalkozz.Kezd a vízszintszabályzónál.
(#) Bandi77 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
IGNIS AWV510 fűtőszálat cseréltem ,mire kiszedtem a régit letörlődtek róla a jelzéseim segítsetek a
helyes bekötésben.
Előre isköszönöm a segítséget
(#) botesz válasza Bandi77 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Teljesen mindeg ngyugodtan felcserélheted a 2 kivezetést.
(#) Bandi77 válasza botesz hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Nem csak a fűtőszálról ,hanem mellöle a csatlakozó panelról és a hőfokérzékelőről is leszedtem őket.
(#) botesz válasza Bandi77 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Az már nem mindegy!Tennél fel egy fotót róla?
(#) lacccci hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Mivel kaptam már itt segítséget, bemásolom ide is, hátha...
Keresek olyan (budapesti illetőségű) jómunkásembert, aki regisztrált vásárló a SINI-nél.
Köszönöm előre is, ha felfedi magát!
(#) roccoco hozzászólása Nov 27, 2014 /
 
Sziasztok visszaolvastam kb 2 éve volt egy hasonló probléma de választ senki nem adott.Most nálam is jelentkezett egy ugyan olyan hibaüzenet 4 villogás mi lehet a baj? tipus gorenje WA 61061
(#) otto54 válasza roccoco hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szia!

Az "adat bázisomban" az F4 hibánál ezt találtam:
"the connection to the tachogenerator is open or shortcircuited"
All LED repeatedly pulsate: 4 x (¼ sec. ON,¼ sec. OFF) than 5 sec. OFF(pause)

Üdv.Ottó
(#) jethro hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Sziasztok.

Kérnék valami ötletet hibakeresésre.A mosógépünk Whirpool FL 5085 két három helyen megáll,mindig azokon a helyeken.Táp ki-be után gond nélkül megy tovább a következő ominózus pontig.Nagy ritkán sikerül neki megállás nélkül kimosni.

Köszi. Árpi
(#) botesz válasza jethro hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Ha fűt és mindent rendesen megcsinál akkor az nagy valószínűséggel vezérlő probléma(eprom hiba).
Javítható.
(#) botesz hozzászólása Dec 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítségre szorulok mert már megőrjít ez a gép.Whirlpool AWZ 514 mosó szárító(Merloni
technikával)
A hibály az hogy amikor valamelyik szelepen engedte a vizet akkor csöpögve is de belefolyt a víz az öblítőszer rekeszébe ahonnan az előbb utóbb lefolyt
Cseréltem már mindent mosószer adagolót csöveket mágnes szelepeket....Az adagolókat majdnem gyári tisztára kimostam.
Most már ott tartok hogy csak az előmosás szelepen engedi a vizet a főmosásét már nem.Ez lehet hogy attól van hogy min 5x 6x eljátszottam vele a vízfelvételt??

Légyszíves segítsetek mert iszonyúan sürget a dolog viszont teljesen tanácstalan vagyok!!!
Előre is köszi!!!
(#) hegesoft válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Szia!

A vízbecsatlakozásnál van egy kis szűrő.Az is tiszta?Nincs eltömődve? Víznyomás van?
(#) yulo5310 válasza hegesoft hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Hali Boti! Megvan a minimum 4 atü a betápon?
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
A szűrő tiszta nincs benne kosz de ha lenne akkor inkább nem folyna a víz de itt meg folyik oda is ahova nem kéne.
yulo5310:Ezt nem értem!

Kínomban raktam bele egy másik elektronikát(ugyanis 2 db is van a szerencsétlenből) azzal meg folyamatosan tölt!Ha kikapcsolom akkor is! ha kihúzom várok akkor nem de ha rögtön visszadugom akkor már megy a szelep.Visszacseréltem az elektronikát ugyanúgy nem engedi a vizet a főmosáshoz.Lehet hogy addig járattam a szerencsétlent amíg szétment a triac ja?
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Nem úgy értettem! Az atü az atmoszféra üzemi nyomást jelent. Volt dolgom olyan mágnesszelepekkel amik csak 3 atü nél működtek megfelelően! A mikrofurat nincs eltömődve,leszűkülve?
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Nem a szelep akadozik?
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Már azt is cseréltem de még csak nem is búg illetve mérve feszt sem kap.
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Amikor ment akkor rendesen nyitott zárt alacsony és normál víznyomásnál is.Milyen mikrofuratra gondolsz?
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Minden mágnesszeleptányéron van egy mikrofurat! Lényegében mikor a mágnes elenged azon a kis furaton bemegy a vezetéknyomás,lényegében a nyomás tartja zárva a szelepet.
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Ja igen tudom már.Ezek a szelepek már nem bonthatóak.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
És el nem kezdünk mondatot,de És próbaképpen nem tudsz berakni egy hagyományost!?
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Lehet hogy van ilyen 3 utas szelepem itthon holnap megnézem.De mitől lenne a szelep hibája?Bennem egyre jobban kezd megerősödni a gyanú hogy elvitte a triacot ugyanis a szelepcsere után kezdte ezt a nem veszek vizet c. játékot.Bár a másik panellal megy de folyamatosan(tehát kinyírta azt is) ezzel viszont nem megy...
Az SM alapján illetve a a kibogoraszásom alapján úgy nézem hogy a szelepeket egy MAC97A8 WT 72
tip.triac hajtja.(legalább is ez áll rajtuk.Ezt mivel lehetne helyettesíteni?
Következő: »»   325 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem