Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es clip áramkör
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 5, 2005
Lapozás: OK   9 / 15
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Potméter fél állásban van.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 / 1
 
Egy alacsonyabb kimeneti feszültségű jelforrásnál, vagy egy halkabb műsorszámnál biztos feljebb tekerheted, ez így önmagában nem jelent semmit.
Azt kell megfigyelned, hogy a clip jelzés bekövetkezése után tovább növelve a hangerőt, torzít-e az erősítő.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) djface hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Reloop kolega nyaron attervezte az en nyakrajzomat az altala tervezett clip jelzohoz,eljutottam oda hogy egybol a 4csatornas vegfokomhoz gyartottam le tokeletesen mukodott szerencsere a referencia fesz. 5.17V volt es a tesztelesnel is pont idoben jelzett a led.
Koszonom megegyszer az egeszet csak ajanlani tudom
(#) dada75 válasza reloop hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Szia! +-40V VF2 nél, ha jól értelmezem: R1 56k, R2 5,6 k, R3 820ohm? Meg szeretném ezt is csinálni, az új védelemmel együtt.
(#) reloop válasza dada75 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Az értékek rendben. Mellékelek egy kis segítséget.
A ventilátor vezérlőben ezek a helytálló alkatrészértékek.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) dada75 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Köszi, most rakosgatom össze, jelzek a tapasztalatokról
(#) zotya1983 hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Sziasztok!Egy egyszerű sztereó ledes clip paneltervre (kapcs rajzra) lenne szükségem fetes vègfokhoz.Tápfeszültség:+- 62v,segédfeszek:14v ac,5 v dc,12V dc.21v dc.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2015
(#) proli007 hozzászólása Ápr 18, 2015 /
 
Hello!
Felteszem ide ezt a kis áramkört, hátha lesz kedve valakinek kipróbálni..
- A CLIP működésbe lépéséhez a zénerek feszültségét kell megválasztani, a végfoknak megfelelően. Jelenleg akkor "szólal meg", ha a végfok kimeneti feszültsége, kb. 5,7..6V-ra közelíti meg vagy a plusz, vagy a mínusz tápfeszt.
- A tápfesz értéke nem kritikus, de más táp esetén az R1-R2-R3 ellenállást célszerű a tápfesszel kb. arányosan változtatni. (De nyulat nem lőnek az értékével.)
- Az 555 monostabil kapcsolásban működik, így minden "beütés" jelzését meghosszabbítja kb. 1sec ideig. Így egy pillanatnyi túllövés is láthatóvá válik.
- A 12V tápfeszültségnem nem kell kötelezően galvanikusan összekötve lenni a végfok tápfeszültségével.
- Ha egy Led-el szeretnénk kijelezni mind két végfok túllövését, vagy hidalt erősítő mind két felét figyelnénk, akkor a bementi kőrt kel kétszer megépíteni az Opto-val bezárólag, és az Opto tranyók kollektor-emittereit sorba kötni.
- Féltápfeszültséges erősítőt is lehet figyelni, ekkor értelem szerűen a "-40V" pontja a GND-re csatlakozik.
Természetesen szokásomhoz híven, én csak kitaláltam, meg nem építettem..
(#) djkoko hozzászólása Máj 30, 2015 / 1
 
Sziasztok!
Reloop fórumtárshoz lenne kérdésem. Ezt a clipet több erősítőbe beépítettem már, szimmetrikus tápról tökéletes. Most a kis JLH 10 wattos tettem, a referencia feszültség jó 3,6 volt, de tápra kötve folyamatosan világít a led. Lenne tipped?
Köszönöm!
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Szia! A csatoló kondi elé kell bekötni, a tranzisztorokra.
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Szia! A kimenetre még nem is kötöttem rá, a clip csak tápon van már akkor is világit a led.
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Akkor csak építési hiba lehet, nézd át! Fotózd le, ha nem találod hol a gond.
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Ebben az esetben a test lesz a pozi táp.
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Igen, az ábra jelölése alapján így is lehet mondani.
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
A melléklet lemaradt.

clip.JPG
    
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
R1=70k R2=6,2k R3=850R
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Milyen tranzisztor ültettél be? Akkor áll jól a tranzisztor, ha EBC lábkiosztású, mint a 2N.. sorozat.
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Bc182, a többiben is ez működik, Bc547-el is próbáltam, de ha nincs benne tranzisztor akkor is ez a hiba. Bosszantó mert egy nagyon egyszerű áramkör.
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Jún 2, 2015 / 1
 
Csak meg kell fordítanod a tranyó kollektor és emitter lábait, hogy helyükre kerüljenek
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Köszönöm! Jól benéztem.
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Szóra sem érdemes, velem is elő szokott fordulni.
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Vasaláshoz való ez a nyák terv? Rar fájlba eltudnád nekem küldeni a kapcsolást a beültetést meg nyák tervet mert innen nem tudom lementeni.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Hello! Én semmilyen nyákot nem szoktam csinálni, de ha belegondolok igen. Mert a lényeg, hogy a felirat a kész nyákon olvasható legyen. ("CLIP-MAX" azért szoktam ráírni a nevét). Ha kinyomtatod, akkor a felirat tükörképét látod. De mivel vasalásnál a nyomat kerül a rézfólia felé ("pofával lefelé") a kész nyákon olvasható lesz a felirat..
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Közbe rájöttem én is. Rar fájlba eltudnád nekem küldeni a kapcsolást a beültetést meg nyák tervet mert innen nem tudom lementeni.
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Ha igaz elküldtem, de néhány kB-ért miért kellene tömöríteni?..
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Én itt gondoltam mellékletként mert a png-t jobb klikkel nem engedi lementeni.
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Nem egészen értem. Ha a kép nevére kattintasz, megjelenik a kép, és aztán jobb egérgomb és "kép mentése másként"..
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Köszönöm a felvilágosítást ezt nem tudtam én meg nyitott állapotban próbáltam menteni.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Helló Reloop és kedves fórumtársak.

Szeretném megépíteni az általad kreált clip áramkört. Az lenne a kérdés, hogy nekem van Clip, -10db, -30db led az erősítőm előlapján. Elviekben ha ezt a kapcsolást megépítem 3szor, akkor az alkatrészek módosításával mind a három led meghajtható lenne. A kérdés az lenne hogy milyen értékekkel építsem meg a kapcsolást hogy a db adatok valamennyire reálisak legyenek. A clip értékeit az általad mellékelt táblázatokból egyértelműen ki lehet olvasni. De a db csökkenést nem tudom az alkatrészekhez igazítani, mert a db skála nem lineáris....

Kösz a segítséget előre is.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Szia! Ez a feladat inkább egy kivezérlésjelzőt igényel. A három állapotból arra következtetek, hogy LM324 műveleti erősítőn alapuló kapcsolást után érdemes kutakodni.
Következő: »»   9 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem