Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es clip áramkör
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 5, 2005
Lapozás: OK   8 / 15
(#) reloop válasza gambler hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
A pozitív tápfeszültségedet légy szíves megadni, készítek ajánlást az alkatrészértékekre.
(#) gambler válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
+-16V a tápfeszültségem.
(#) reloop válasza gambler hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Ilyen alacsony tápfeszültségnél a LED-ek fényereje erős kölcsönhatásban fog állni, egy próbát azért megér. R26 1k; Z3 5,6V; 47k->2,2k.
(#) gambler hozzászólása Szept 7, 2014 /
 
Köszönöm, megpróbálom.
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Ez biztos, hogy működik?
+HV a pozitív tápfeszültség.
Attól pozitívabb feszültség nem lesz a kimeneten, hogy begyújtsa a clip ledet.
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
A LED katód Zener-feszültségnyire van a pozitív táptól, onnan még be kell számítani a LED és D7 nyitót, afelett már világít.
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Ok, rájöttem... pff.. pedig egyszerű kapcsolás.

15-2,3 = 12,7V
Ennyivel a tápfesz alatti kijelzésnél már jelez a clip led. Nem hamar van az?
Nem szokott ennyi maradni a végfokon, ettől jobban kivezérelhető egy végfok clip nélkül.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2014
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
A rajz 80-90V-os tápról menne, ott a +Ut-12,7V kevesebb mint 1dB-re van a kivezérelhető csúcstól és minimális a LED áram kezdeti kitöltési tényezője. Méréseim szerint ilyen erősítőknél a maradék feszültség 5-8V szokott lenni, ennek közelében már jól indikál meglátásom szerint.
Szerk.: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2014
(#) gambler válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Köszönöm reloop! Tökéletesen működik a clip áramkör! Esetleg annyi észrevételem van, hogy a signal led kicsit alacsonyabb hangerőn is jelezhetne. Ezen tudunk korrigálni? BC 549C-t használok, mert nem volt a munkahelyemen a fiókba BC550C. A villamosmérnök kollégám ajánlotta helyette.
(#) gambler válasza gambler hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
A kollégám megígérte, hogyha jövőhéten beviszem az erősítőt, megnézzük oszcilloszkópon a jelet funkciógenerátorral.
(#) reloop válasza gambler hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
A szignál jelzés ezzel az egyszerű kapcsolással sajnos nem vehető érzékenyebbre. A tranzisztor helyettessítője tökéletesen megfelel.
(#) sonny007 hozzászólása Okt 8, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék én is egy clip-et építeni az erősítőmbe. Szobai használatban van de szeretem ha "bömböl" viszont nem szeretném, hogy torz jelet küldjön a hangszóróknak.
Ezért kérnék egy olyan clip kapcsolást ami 100%-ig működő.
Tápfesz: 33V pufferelve.
Erősítő panel: TDA7492

Ehhez kellene nekem egy kapcsolási rajz stb..

Nyákot készíteni nem tudok. Valami próba nyák amire elkészíthető lenne (véglegesre) tudnátok ajánlani?

És persze kérnék egy alkatrészlistát is ehhez a tápfeszültséghez

Előre is köszönöm a segítségeket!
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Tehát az általam bemutatott kapcsolás Test jelű pontját kötöd a +33V-ra, a Negatív táp jelűt pedig testre.
A táblázatot elég rugalmasan használhatod, 10% eltérést elbírnak az ellenállások. R1 68k, R2 5k6, R3 820 ohm. Példa, az alkatrész-elrendezésre.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia!
Tehát akkor ezekre az alkatrészekre lenne szükségem:
-D dióda: 1N4148
-T tranzisztor: BC182
-LED: 1db
-Ellenálások: R1 68k, R2 5k6, R3 820 Ω
-Biztosíték + biztosíték tokozat: ???

Ennyi vagy kihagytam valamit?
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2014
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Valamint 22 ohm, és 100µF 25V elkó.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Biztosítékból mekkora kell? Milyen tokozás?

Mondjuk ha lenne ilyen clip kit egyszerűbb lenne a dolgom D
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2014
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Ha megkérlek válaszolnál a biztosíték foglalat méretére, és a biztosíték méretére, hogy mekkora kell a clip panelba?

Vagy lehet nyákba ültethető is aztán max ha valami probléma adódik akkor úgy cserélem
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2014
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
A rajzon szerepel, hogy 100mA-est ajánlok. A fizikai méretére gondolsz? - az közömbös.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Köszönöm!

Kérlek ellenőrizd le, hogy jó termékeket rendelnék-e meg a clip áramkörhöz
Annyi, hogy plusz 1 próbanyákot is rendelek mellé, mert sajnos nyákot nem tudok készíteni. Így próbanyákon szeretném véglegesíteni is a kapcsolást :/

Névtelen.jpg
    
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 13, 2014 / 1
 
A biztosítékra vétek ennyit költeni, emberemlékezet-óta bontottat használok A 22 ohm ellenállás legyen egészen kisteljesítményű Bővebben: Link és nem árt 1-2db tartalék belőle, ha elvillanna.
Sztereó kivitelhez 2db 1N4148 dukál.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Több db-ot fogok rendelni a dolgokból, mielőtt tönkremenne és újra rendelnem kellene

Ha a sztereó kivitelhez 2db 1N4148 kell, akkor a kapcsoláson is változtatni kell?
Vagy az marad ugyan úgy?
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Bővebben: Link
Ez a kiépítés két csatornát tud egyszerre kezelni.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Köszönöm megvolt ez a kapcsolás !

Ha megrendeltem a termékeket akkor utána jelentkezem a fejleményekkel
(#) Davidd hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy az egytápos szimpla tda7294 nek a clipet hogy méretezzem. A méretezés alatt azt értem, hogy a clip ellenállásait teljes tápra kell, vagy elég a féltápra méretezni? Annó a hídnál emlékszem ott is teljes táp kellet, de inkább kérdezem.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Szia! A mesterségesen létrehozott testpontot itt sem terheljük a clip-LED áramával, tehát teljes tápra kell méretezni.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Okés, kb meg is vannak az értékek mik kellenek. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy most mekkora feszültségre méretezzem a másik clipes áramkört. Kaptam egy autós erősítőt, aminek az inverter után van +/-32V. Na de ez nem ilyen szép. A vezérlő paneljen ne555van (jobban mondva valami orosz jel es utanna irja, hogy 555) ez a modulátorja 3 tranzisztorral. A kimeneten + irányban van 32V -ban pedig 29.8, vegyuk 30nak. A végfok része nagyon csúnyán tönkre volt menve, ezért inkább kapott egy tda7294 hidat. Ennek már szabad féltápra méretezni, és ha igen akkor a 30V ra kell?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Igen, emitt a féltápra köthető.
(#) sonny007 hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Reloop. A CLIP-be mégis, hogy fogom beforrasztani az 1N4148-as diódákat?! Hát olyan pici mint egy hangya..
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Köszönöm a sok sok segítséget Reloop kolléga. Sikeresen működésre bírtam a clip-et!
Annyi kérdésem lenne még, hogy kb fél hangerőnél már el-el kezd jelezni. Ez azt jelenti, hogy elfogy a táp? Tehát az adott hídkapcsolású panelhez ami 2x100W egy 250-300VA toroid transzformátor kellene, hogy ne küldjön ilyen hamar torz jeleket vagy ennyit tud ez a panel?
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Mekkora feszültség mérhető az R3 (820 ohm) ellenállás lábai között?
A fél hangerő alatt mit értesz?
Következő: »»   8 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem