Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   583 / 839
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Igen , ez egy három csatornás táp lesz ha elkészül .
Bővebben: Link
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Idézet:
Sajnos az oldal nem található.


Ez is egy jó kis táp, rendkívül üzembiztos. Nem fogsz benne csalódni!
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2014
(#) q765 hozzászólása Dec 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Elkezdtem építeni a képen szereplő tápegységet, és most éppen a trafónál tartok.
Szerintetek megfelelne egy 28VAC szekunderrel rendelkező trafó hozzá? Vagy az már túl sok lenne?
RC4136 adatlapja 30VDC ír. Jól olvasom?
Zoli.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Nem tudom már javítani a hozzászólást.
Attila 24V+12V+12V hálózatit ajánl hozzá.
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
A kérdés már tárgytalan. Tekertem le belőle.
Közeljövőben biztos lesz még kérdésem a kütyüvel kapcsolatban.
Már minden a nyákban van, kivéve a két IC-t.
(#) Kovidivi válasza q765 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Szia. az IC +-5V-ról jár. A stab IC-khez kell alkalmazkodnod.
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Dec 16, 2014 / 1
 
Sziasztok. Áthelyezték a hozzászólásokat a transzformátoros témába. Azért én mégis itt köszönném meg a segítséget mindenkinek aki hozzászólt.
Így változott akkor a transzformátor. Remélem jólesz hozzá.
Ezek mind üresjárati feszültségek.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) lionsec hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni mivel én hobbi szinten foglalkozom elektronikával de nagyon szeretek építgetni viszont az áramkőr tervezés és a PIC programozás nem az én területem sajnos.Nem tudna valaki segíteni egy Volt-Amper és teljesítmény mérő kapcsolással?Szeretnék építeni egyet mert jelenleg nincs normális kijelzésem a tápomon és szeretnék építeni egyet.
Köszönet előre is
(#) Alkotó válasza lionsec hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Attila86-nak van ilyen műszerépítési javaslata. Itt nézd meg.
(#) Ghoost válasza lionsec hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Szia!
Hatha nem is teljesitmenymero kapcsolas,
De a feszultseg es aram kulon-kulon meresere itt talasz megoldast.
(#) ktamas66 válasza lionsec hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Én ezt ajánlom.
(#) Ge Lee válasza lionsec hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ha a teljesítmény kijelzése nem létszükséglet és szempont az egyszerűség, akkor ennek a step down tápnak a kijelzője jó megoldás. Nem kell hozzá külön tápellátás, csak egy 0,05 ohm a táp után amin az áramot méri. Vagy meg lehet osztani a táp belső söntjét is ha a negatív ágban van. Viszont a puffer feszültség nem lehet több 35V-nál.
Így néz ki egy 723-al épített labortápban próbaüzemben. Ez még nincs teljesen kész, mert 1-2 alkatrész nem megfelelő értékű, csak kíváncsiságból lett elindítva.
(#) lionsec válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Szia! Èppen ezt a kapcsolást néztem ki hogy nekilátok ás megépítem! Mivel nem vagyok szakmabeli ezért csak az nem tiszta előttem hogy ha nem labortáphoz szeretném illeszteni hanem más táphoz akkor mekkora sőnt szükséges és melyik àgba tegyem bele. Ha ebben tudnál segíteni megköszönném!!!
(#) Alkotó válasza lionsec hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
A leírás részletesen kitér a bekötésre. A "mérőegység" véleményem szerint kimondottan labortáphoz ideális, ami persze nem zárja ki egyéb irányú felhasználását sem.
Ne feledd, kizárólag egyenfeszültséget tud mérni. Ha váltakozó feszültséghez tartozó teljesítményt akarsz mérni, akkor gazdaságosabb eleve erre gyártott kész egységet venni.
(#) q765 hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Attila tápegységébe RC4136 helyett mehet bele LM324? Lábkiosztást figyelmen kívül hagyva. Aztmondták a boltban, hogy jó lesz helyette.
Illetve TL431 helyett is LM431-et adtak. Édesapámat küldtem a boltba vásárolni. .
(#) granpa válasza q765 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Hasonlítsd össze az adatlapjukat. A ..431 mindegy.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
(#) q765 válasza granpa hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Épp most tokozom át. Ma este felélesztem a tápot terveim szerint.
(#) q765 válasza granpa hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Nemlesz meg. Nemtaláltam itthon -5V stabilizátort.
(#) granpa válasza q765 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Keresd meg az adatlapon (78xx) a kettős táphoz bekötést + stabokkal; van ilyen. Valahol megvan, de nem tudom betenni. A tagadószót nem írjuk egybe az igével.
(#) q765 válasza granpa hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Épp az imént vásároltam meg hozzá a hiányzó alkatrészt. Talán ma sikerül befejeznem. Azért köszi.
Idézet:
„Keresd meg az adatlapon (78xx) a kettős táphoz való bekötését
(#) c27 hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Sziasztok!

Megépítettem edison14 labortápegységét két példányban Link, de egy kis problémám adódott vele. Teljesen lecsavarva az áramszabályzó potit a kimeneten. kb. -0,6V van és világít az áramkorlátozó led. Szerettem volna, hogy 15V 2A lenne a kimenet ezért az R12-nek 11K-t raktam be eddig ennyit módosítottam. A hiba valószínűleg ott lesz, hogy az IC1 4-6-os lábán nincs meg a 11,2V csak 10,6V van. A D7 zéneren 5,53V a D8 zéneren csak kb. 5,3V van ráadásul mindkét példánynál. Mi lehet a hiba? A zénerek 5,6V-osak. A trafó kb 15V-os, de próbáltam 20V-ossal ugyan az a helyzet.
(#) Ge Lee válasza c27 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Én csak azt nem értem ha már analóg tápról van szó hogy miért szórakoztok ezekkel a műveleti erősítős vackokkal, amikor ott van a jó öreg 723-as ami kimondottan erre a feladatra készült. Egyszerű az egész áramkör, nem kell hozzá semmilyen plusz segéd tápfesz, nincsenek reteszelődési problémák, az IC-nek belső hő kompenzált referenciája van, nem mellesleg a legjobban szerepelt az Attiláék dinamikus labortáp tesztjén.
(#) q765 hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Felélesztettem a tápegységet, de van egy "kis" gond vele. Állandóan 30V van a kimeneten. NEm tudom trimmerelni, sem a potikkal szabályozni. Ha kiveszem a műveleti erősítőt belőle akkor is ezt csinálja.
Nézem a nyákot hátha van valahol hiba rajta, de nemlátok semmit.

LM324-et raktam bele (kivezetéseit átcserélgetve). Az érdekesség, mikor először élesztettem ráraktam egy PC ventit amikoris kiégett a biztosító benne (ekkor sem lehetett már szabályozni). Kicseréltem és azóta ha beterhelem ugyanezzel a ventivel - pörgeti 30VDV-vel.

BD244C és BD249C szereltem bele. Azok nem hibásak, nem vezetnek át.

Mitől lehet ez? KAPCSOLÁS


Előbb beszéltem, minthogy olvastam volna. BD244 az PNP....
Mindegy nemtörlöm. Tanulságnak itthagyom.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2014
(#) granpa válasza q765 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Kapcsolás, -Error 403.
(#) c27 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Értem amit mondasz, de ez sajnos nem oldja meg a problémám.
Egyébként ez kicsit alantas helyre kellene, úgy voltam, hogy gyorsan össze kéne rakni egy tápot csak, így nem fog gyorsan menni. A zéner környékén valami nem stimmel.
(#) Ge Lee válasza c27 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Sajnos nincs belőle olyan rajz ami normálisan látható lenne, az egyik túl kicsi, ami nagyítva meg már nagyon nagy. De kezdd el végigmérni a referencia környékétől, meg nézd meg hogy mi van IC3 bemenetein, mert az felelős az áramszabályozásért.
(#) q765 válasza granpa hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Kicseréltem egy BD243-ra. Most az a felállás, hogy műszerek 0-át mutatnak, és nem lehet szabályozni semmit. T2 BC182 cseréltem, hátha ez a gond.
Ha egy pillanatra hozzáérek multival a BC182 bázisához elindul a tápegység és szabályozható is, még újra le nem csavarom a fesz. potit.
Ugyanez történik akkor is, ha az RC4136 12;13 lábait egy pillanatra összeérintem.

Ha működik, akkor sem tudok áramot szabályozni, illetve világít az áramkorlát led.
Létezhet az, hogy a nagy forrasztgatásban meghalt az IC?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2014
(#) c27 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Elvileg az 5,6V zéneren 5,6V-nak kéne esnie nekem meg 5,3V van innen jön a galiba. A leírásban szerepel is, hogy az IC1 kimenetén 11,2V-nak kéne lennie, de nekem csak 10,6V van. Gondolom innen jön a -0,6V a kimeneten is.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2014
(#) Ge Lee válasza c27 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Szerintem annyit simán szórhat a zéner is, de olvasd el a leírását és az alapján mérd végig.
(#) Ge Lee hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Kértétek privátban a 723-as labortáp rajzát, íme. Egyezik a konrádossal, csak az elvetemült poti értékek lettek a könnyebben beszerezhetőekre módosítva, a teljesítmény ellenállások szintén. Illetve a konrádos szerinti értékekkel nincs is csak max. 18V kimeneti fesz, ezt is korrigáltam.
Ha szükség van feszültség finom állításra akkor a fesz potival sorba kell kötni egy 1k-t, illetve a 10k-s potival párhuzamosan kell kötni egy 56-68k ellenállást.
Következő: »»   583 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem