Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 75
(#) krisz69 hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
valaki próbálta már ezt a kapcsolástBővebben: Link vani itt egy rajz de ez sajnos nem beültetési rajz. nincs esetleg valakinek beütetsi rajza ?
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Vagyis nem beültetési rajz hanem nyák terv .Mert úgye ennek e tűkrözése kellene. Hogy legyen ha a timert be akarom forrasztani.
(#) lukacsp válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Ez egy clip jelző áramkör. A leírás alapján illik működnie, igen.

A szerző feltette a .lay file-t, ezt a letölthető tömörített állományban megtalálod. Javaslom tölts le egy Sprint Layout nevezetű programot, nyisd meg azzal a .lay file-t, és onnantól kezdve azt csinálsz vele amit akarsz. Nyomtatod, tükrözöd, legyártod, legyárttatod, stb.
(#) lacek29 hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Üdv Reloop.A mellékletben szereplő általad tervezett erősítö oldalanként megközelítöleg mekkora teljesítményt ad le 8 ohm-on +-45 Voltos tápfeszültségen?

HSM04.lay
    
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Szia! 3-400W-ra képes.
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Ha jól olvastam,akkor ezt a 2 különálló erősítőt lehet hídban is használni,ha a 2 kimenet közé kötöm a hangszórót?Akkor mekkora teljesítmény vehető ki belőle?
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Ez természetes hídban értendő.
(#) ssk73 hozzászólása Dec 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Milyen tápot ajánlotok két darabhoz? Bocs, ha már le lett írva, de nincs kedvem átolvasni mindent.

És hány wattos ellenállás kéne hozzá?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2014
(#) lukacsp válasza ssk73 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
230 / 2 x 30 V trafó, 300 VA. Graetz híd ami tud minimum 200V-ot, és 10 A-t. Legalább 2 x 10.000 µF puffer.

Az ellenállást pontosan hová szánod? Ha ezt az infót megosztod velünk, valószínűleg tudunk segíteni.
(#) lacek29 hozzászólása Dec 4, 2014 /
 
Sziasztok.A párhozamos hidat a kép alapján kell bekötni?A hangszórók poláritása tetszőleges?
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Szia! Igen, igen.
A beillesztett képen még a régi terv van, közben átraktam a slave bemeneteit negatív tápra, erre ügyelj majd a gyártásnál.
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Igen,rossz képpel rajzoltam.A lényeg,hogy a bekötés jó így.Megépiteni az ujjal fogom.
Köszi.
(#) krisz69 hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Sziasztok megépítettem a clipp ledes timmer ic-s elektronikát. Elviekben mükődik is ,az normális jelenség hogy ha az a vezeték amit az 5 ös lábra kellene kötni meg a gnd között 5v-ot mérek ? ha egy pillanatra rövidre zárom a gnd-vel akkor felvillan a led rendesen.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Szia! Ez normális, R1 húzza 5V-ra.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
köszönöm a gyors választ. Akkor bekötöm rendesbe
(#) krisz69 hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Elkészült. A tda végfokom kivezérlés jelző. Clipp led . 2x255w .
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Clipp led elektronika kivezérlés jelző vel.
(#) lacek29 hozzászólása Dec 26, 2014 / 1
 
Üdv.Elkészült mind a 2 párhuzamos hídam,működnek is,de egyenlőre csak stereo modban panelenként próbáltam őket.Az egyikkel az a gondom,hogy rövidrezárt bemenettel is, a baloldali Ic jobban melegszik a jobboldalinál.Mitöl lehet ez?Tápfesz +-42V,2x10000µF puffer.
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Szia! Köss a kimenetére az adatlapban leírt Zobelt.
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Ok,kipróbálom.A 2 ohm-os ellenállásnak mekkora teljesítményünek kell lenni? Elég a 0.6W-os?
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
A próbához jó a 0,6W-os. Ha ez oldja meg a problémát, akkor 2W-ossal véglegesítsd.
(#) krisz69 hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Bővebben: Link

Ezt a 2 panelt szeretném össze hídalni. ehez valaki tudna nekem egy fázis forditó elektronikát csatolni. kapcsi rajzal.esetleg nyák tervel ? előre is köszönöm.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 30, 2014 / 1
 
(#) krisz69 hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
köszönöm.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=138404 .úgy itt van ez a müveleti erösitő. de a 2 potméter mire való hangósitás? vigy hogyan is működik ez pontosan. előre is köszönöm a választ. Bocs de anyira nem értek még hozzá de tanulom
(#) krisz69 hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Bővebben: Link

találtam egy ilyet. vélemény?
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 30, 2014 / 1
 
Ez is jó, mivel neked elég a mono kialakítás.
Amit használok kétcsatornás, és külön szabályozható a hangerő, valamint egy kis jelerősítést is csempésztem az első fokozatba.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) szucsip válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 31, 2014 / 1
 
Akár 1db tranzisztorból felépített, un. földelt emitteres, vagy földelt source -szu erősítő is megteszi. Neten rá tudsz keresni. De ha műveleti erősítő, akkor tartsd szem előtt a tápfeszültség igényét, tehát azt még külön elő kell állítani.
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Szia.Bekötöttem a Zobelt.Mondjuk nem 2 ohm-os ellenállással mint az adatlapon van,hanem 2.7 ohm-al,mert csak azt találtam itthon.Gondolom ez nem nagy eltérés.De ugyveszem észre,hogy még most is melegedik üresjáratban.
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Mivel a Zobel ellenállásának melegedését nem említed, így bízhatunk abban, hogy nem gerjed.
Milyen mérvű az a melegedés, a nyugalmi áram szórásába nem fér bele?
A feszültségutánhúzó kondit hová rejtetted? Bent van minden átkötés?
Következő: »»   50 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem