Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1023 / 1268
(#) gyeneratus94 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Találtam egy kondit ami meg van puposodva egy kicsit. Akkor az most kiszedem és megnézem van e ithon másik.
(#) gyeneratus94 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Na a kondi csere meg volt de a hiba ugyan úgy fenn ál.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2014
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Folytatni kell a cseréket, mindaddig, amíg jó lesz.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
A
kkor monthato az hogy biztos az a tv hibája?? Mert ha igen akor költök rá anyit. Gondolom ezek nem horibilis összegü dolgok.
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Mert ugyan minek másnak lenne a hibája, a kávéfőzőé? Igen, ez biztosan elektrolitkondenzátor-hiba.
(#) villanyipi válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Ha a kép is csíkozódva be-bevillan akkor az nem csupán kondi baj lesz, pontos típust is ismerni kell hogy kizárható legyen egyéb "előre beépített" hiba, nagyméretű képcsöves samsungnál, mint jó magaménál is, egy bizonyos ic viselkedik így hidegen, melegen már nincs vele baj.
(#) eyess válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Ha nem áll rendelkezésre mérő készülék, akkor mindig biztosabb megoldás az , ha válogatás nélkül cserélni minden kondenzátort a tápban.Ez általában mindig beválik.
(#) kereszke hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok.Samsung lcd tévém a napokban fura dolgot kezdett csinálni.Megy valami a tévében.Átkapcsolom máshová,de az előző kép körvonalai halványan továbbra is láthatóak.Lassan aztán eltűnik.Meg tudná valaki mondani mi okozza ezt a hibajelenséget?Előre is köszi!!
(#) Watson hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Helló!
Olyan kérdésem lenne,hogy van egy Metz 84TC88 80cm képcsöves tévém,amely teljesen hibátlan,de a karácsofa miatt kiszorult a szobából és most egy fészerben tárolom,de vajon jól teszem-e? Mínusz 15 fokokat jósolnak és nem tudom hogy tönkre mehet-e miatta,vagy nagyobb kárt teszek vele,ha éjszakára becipeljük a konyhaasztalra,aztán reggel újra kivisszük a már nem annyira hidegbe?(kétemberes)
Előre is köszönöm a tanácsokat.
(#) BarnaPili válasza Watson hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Alaposan,több rétegbe csomagolva tedd ki,aztán vízkeresztkor,fabontás után hozzátok be vissza.Behozatal után jó pár órát,fél napot hagyd átmelegedni,kiszáradni a párától,és csak azután kapcsold be.Így nem lesz semmi baja,az alkatrészeknek ki kell bírnia a mínusz 15-öt is.
István
(#) Watson válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ,akkor ma éjszaka kint alszik.(Egyébként nem csak a fa,hanem az anyós is foglalja a helyet)
(#) gyeneratus94 hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Szép jó napot mindenkinek!! megnéztem ennek a Samsung tv nek mi lehet a fajtája de semmi használhatót nme találtam. Ezért csatolok néhány képet rolla. Még van egy ojan jelenség hofy a kép tetején van 3 darab zöld csík. Mindenkinek köszönöm az eddigi segitségét! eddig csak két mikrót sikerült megjavitanom ugyhogy kérem, legyetek hozzám türelmesek.Nem sokat értek még az elektronikához de nagyon szeretem ezeket a dolgokat ugyhogy akarat az van bennem bőven!
(#) BarnaPili válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A táp primer oldalán( Hálózati oldal,óvatosan ) cseréld ki az összes kis elkót,ne csak szemrevételezz,mérj is.A fölül csíkolódást a függőleges eltérítő IC körüli szintén elektrolit kondik hibája okozza.Azokat is gyomláld ki.
Ha tényleg küldesz képet is a panelről,akkor megjelöljük,mik lennének a cserélendő cuccok.
Ilyenkor nem árt,ha van egy ESR mérő is a családban,de legalább egy multiméter,ami tud kapacitást mérni.
István
(#) gyeneratus94 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A lkattogás valahonnan innen halható.
(#) gyeneratus94 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Ez a teljes alaplap.
(#) gyeneratus94 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Ez meg maga a tv.
(#) gyeneratus94 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Köszönöm szépen István! sajnos még se multiméterem se ESR mérőm , de nemsokára beszerzem legalább a multimétert. Ezek nélkül van értelme neki álnom??
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A készülék hátulján lévő szövegek sem olvashatóak? Egyelőre a kondenzátorcserékről volt szó, ahhoz meg csak forrasztópáka meg némi forrasztóón kell, na meg persze a kondik.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) BarnaPili válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Bejelöltem a cserélendő alkatrészeket.Egy műszert mindenképpen szerezz be.A TV hátlapjának közepén van egy matrica,azon rajta van a típusszáma.Javítás előtt a táp primer elkóját süsd ki egy izzóval(230v 60 W).És ÓVATOSAN a hálózati oldalon.
István
(#) gyeneratus94 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Köszönöm szépen! Az első kép szerinti elkokat kicserélem de sajnos a második képen nem tudtam elolvasni mi van mert nagyon aprók a betük és az a piros nagyon egybefojik nekem.
(#) BarnaPili válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Az egyik a nehezen indulást hívatott megoldani(sams1),a második pedig a csíkozódást(sams2).
(#) gyeneratus94 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A tv-n ez a felirat volt. Vagyis a cimkén: A68QCP693500 majd felsö inedbe:h- 01H41103188
Rendben értem, csak az nem tiszta, hogy a sams2 képre a jelölésekhez mi volt irva.
De most neki állok szorgalmasan cserégetni.
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A készülék műanyag hátsó burkolatán nincs felirat? Bővebben: Link
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
De van. Ez béna volt töllem. Mindenhol kerestem csak ott nem. Ez lenne az: CW-29M064V
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Ha esetleg a rajzra fanyalodnál: Bővebben: Link.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Köszönöm szépen a rajzo de sajnos ahoz én nem értek. viszont lenne negy ojan kérdésem hogy egy 35 voltos 10µF-es kondit lehet valamivel helyettesíteni?? Mert ijen értékűt sajnos nem találtam. A legközelebbi az 25 volt os volt
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Csak nagyobb feszültségtűrésűt használhatsz, kisebbet nem.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Akkor egy 40 v-s 100uf -eset beletehetek helyette ugye??
(#) gyeneratus94 hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Na viszatettem az eredeti 35 voltos elkot de a másikat cseréltem. Anyiban változott a dolog, hogy most nem hangosan kattog a tv hanem nagyon halakan és a készenléti led gyorsan villog pirosan.
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A 10µF és a 100µF között már nagy a különbség, ezért nem teheted be. 35V-os helyett jó a 40V-os.
Következő: »»   1023 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem