Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1022 / 1269
(#) eyess válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Ok tehát fent a menüben van egy olyan , hogy Előzmények , ha arra rámész , és az belül pedig a minden előzmény megjelenítése , akkor ott láthatod még azt is , hogy 2 hónappal ezelőtt is hol jártál.Onnan már megfogod találni hol voltál a rajzot illetően .
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014
(#) deer28 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Amit találtam az egy TDA leírása, hogy melyik lábán mi van. Rajzot nem találok sehol.
(#) eyess válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Nem a rajzot fogod megtalálni , hanem azt a web oldalt ahol jártál , és ott volt a rajz.Vagy pedig ugyan ennél a menünél van az , hogy letöltések , és ha letöltötted , akkor meg ott lesz , hogy letöltötted .
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014
(#) deer28 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Nincs ott semmilyen rajz egyedül annak a tda-nak a leírása.
(#) deer28 válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
helyesbítek van egy PDF aminek a rajznak kellene lenni, de üres.
(#) kadarist válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Jobb gombbal rákattintasz és letöltési hivatkozás másolása.
(#) eyess válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
OK akkor azt kell tenned , hogy azon a pdf en kattintol az egér jobb gombjával , és a letöltési hivatkozás másolását válaszd .Ezután megnyitod a jegyzettömböt beillesztést csinálj , és Voálá megfogod látni a web oldal címét ahonnét letőltötted .

Igen közbe Kadarist megelőzött.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014
(#) deer28 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Azt tudom, hogy mit honnan szedtem le. A PDF filet amit leszedtem megnyitom és nincs semmi benne. Szóval onnan nem tudok értelmes rajzot leszedni máshol meg nem találok. :/
(#) kadarist válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Mutasd meg azt a weboldalt, ahonnan letöltötted az üres PDF-et, hátha van valamilyen egyéb infó a lappal kapcsolatban. Most már én is kíváncsi vagyok erre a kínai sasszira.
(#) eyess válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Nem lehet , hogy az Acrobat reader - t frissítened kellene ?
(#) deer28 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Nem, nem. A Hasamra ütöttem beírtam hogy 11ak30 csak azt nem tudom letölteni amit nem akarok.
Gyönyörűen megnyit mindent.
(#) eyess válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Értem viszont én is azon a véleményen vagyok mint Kadarist .
Linkeld ide a címet , és megnézzük , több szem többet lát.
(#) deer28 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Én meg azon, hogy lökött vagyok.ez kimondottan csak egy tda-ról szólt viszont megtaláltam amit kerestem vagy is félig.
DENVER TVD1401 ez a sasszé száma. rajzot kellene megtalálni hozzá.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic439985.html
Datasheeden nem találok hozzá semmit.
(#) eyess válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Tessék parancsolj szerintem ő lesz az.

sch.pdf
    
(#) kadarist válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Úgy látom, hogy ennek a tápjában nincs IC, tehát szépen ki kell cserélni a rossznak mért alkatrészeket. Bővebben: Link.
(#) eyess válasza deer28 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
És ez ? Esetleg már mindjárt jobb nem ?
(#) deer28 hozzászólása Dec 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Megpróbálom beszerezni az alkatrészeket. Addig is köszönöm a segítségetek.
Írok mire jutottam.
(#) eyess válasza deer28 hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Melyik rajz jó hozzá ?
(#) Fantasy válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Szia. A potik mögötti és a sorvégtranzisztor környékén levő kondikat is egyenként kivettem, de a műszer jónak mutatja őket. Netről letöltött rajzom van de annyira vacak, hogy néhol még az alkatrészek pozíciószámai sem olvashatók, nincs véletlenül ICC5 rajzod ami jól látható olvasható?
A rajz szerint az ic 5 lábán 10,8V kellene hogy legyen nálam ez 0V. A 6 lábon 22,8V 21V helyett, a 8 lábon 2,9V helyett 9,7V. Ic cserét már megpróbáltam -célszerűen most már foglalat van beforrasztva- , de az újjal is ugyanez.
(#) BarnaPili válasza Fantasy hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Innen mazsolázhatsz ICC5 rajzokat.Biztosan van köztük használható.
(#) Fantasy válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Köszi, ezek már tényleg jobbak.
(#) jdani hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Hali. Van egy LG 32LD350 márkájú TV. Egyik ismerősöm megkért, hogy tudnák-e neki segíteni, merthogy a szervizmenüben kellene valamit állítania, de nem tud belelépni, és akkor küldte ezta videót.
A terv világos, hogy azt a hangot, amit a mellékletben tettek hozzá, egy infra LED-re kell kiküldeni jack dugón keresztül. Kérdésem, hogyan kell bekötni?
Próbáltam már sok féle módon, de a hang lejátszásakor mobillal nézve, a LED sose villant fel... Nem kevés neki az a jel, amit a gép ad?...
(#) Kera_Will válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
A hangkártyáról kijövő jelet illene formálni, négyszögesíteni , utána kötni az infra ledet.
Utána már esélyesebb a vezérlés.Feltéve ha nem csak kamu zörgést adtak ki.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Érdekes koncepció. Elvileg mindegy, hogy az infra LED katódját hova kötöd, mert a "hang" plusz és mínusz tartományba is elmegy (nincs benne offset). Az már más kérdés, hogy ekkora frekvencián mit csinál az alapvetően emberi fül számára tervezett erősítő... Nem tudom, hogy a program jól értelmezi-e a hangfájlt, lévén az sem ilyen frekvenciára lett tervezve.

IR-hang.jpg
    
(#) jdani válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
A baj ott lehetett hogy én mínusz, és egyik kimenethez közöttem a ledet. Ha a két kimenethez kötöm a ledet, úgy működik, villog a LED
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
És a TV is érzékeli, mint távirányítót?
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Ja
(#) gyeneratus94 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Szép jó napot mindenkinek!! Segitséget szeretnék kérni! az lenne a problémám, hogy van egy Samsung márkájú tv-m és nem akar egykönnyen bekapcsolni. Az a jelenség zajlik le hogy mikr bekapcsolnám csak pittyeg és a készenléti led villog. Ez a pittyegés tart körülbellül 20 percig aztán a tv bekapcsol. Hakikapcsolom utaánna egy darabig egyböl visszatudom kapcsilni, de majd hia kihült a jelenség kezdődik elöröl. Mi lehet a hiba?? Segitségeteket előre is köszönöm!
(#) fecameca válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Szia. Első körben a tápban levő elektrolit kondenzátorokat nézném meg, bár hideg forrasztás is tud ilyesmit csinálni, mert amikor hőre kitágul, elkezd jól érintkezni, lehűlve meg szétnyílik.
(#) gyeneratus94 válasza fecameca hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Rendben akkor ezeket le ellenörzöm ! Köszönöm a tippet!!
Következő: »»   1022 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem