Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 131
(#) zsoltee0001 válasza budai.a hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Szia
Te most arra gondolsz, hogy a beépített vevő, ami ugrókódos kódolást használ, majd használhatod fixkódossal is?
Szerintem gondolkozzunk egy kicsit, ha az ugrókódos vevő elfogadná a fixkódosat is, akkor lenne értelme az egésznek?
Ha van külső vevőd a fixkódos távirhoz azt persze rákötheted.
üdv
(#) budai.a válasza tamara54 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Helló!
Bocsi, Az lenne a kérdésem, nincs e véletlenül kapcsolási rajzod a q60 as vezérléshez?

Köszi!
(#) zsoltee0001 válasza budai.a hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Tamara54 biztos észreveszi a kérdésedet így 7 év után
(#) mraulajos hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
Hali!
A képen látható vezérléssel van gondom. Természetesen nem működik. A jobb oldali függőleges led sorban egy db led világít, holott, az alatta lévő kettőnek is ezt kellene tennie. Ha a forr. oldalon mérőműszerrel polaritás helyesen rámérek a kis ledekre, mindegyik világít, csak az említett alsó kettő nem. Lehetnek ezek rosszak, és ez befolyásolja a működési zavart? Tudom, hogy a kézi nyitás alkalmazásakor is van egy kis mikrokapcsoló, amelynek zárt állapotban kell lennie a működéshez. Ez is renben van.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Szia
Bizony lehet rossz, és ennél (RO1124) a vezérlésnél a bemenetek galvanikusan le vannak választva a processzortól, a ledeken keresztül figyeli (ha jól emlékszem) a bemeneteket.
9,10,11 gondolom rá van kötve a 7-re illetve beázási nyomokat is érdemes keresgélni.
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Igen, rá vannak kötve a 7-es lábra, és nincs beázási nyom. Tehát próbáljam meg a led-eket kicserélni? Ebben az esetben van valami érték, vagy csak cseréljem őket 3mm es re ki, és kész.?
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Igen, bármilyen jó, viszont az érdekes, hogy mitől ment ki, ráadásul kettő.
Az a bekötés az eredeti? nem volt rajta infra, vészleállító?
Ha nem jön be a dolog nézd meg az ezekhez tatozó optocsatolót (fehér IC)
ill. az ezekhez tartozó ellenállásokat
üdv.
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Sziasztok! Keresek kuplungot ehhez a motorhoz: FAAC DOMO LINK T 12V . Nagyon jó motorok, csak rácsöpögött a víz és jéggé fagyott. Én hülye nem olvasztással próbálkoztam először, hanem nyers testi erővel - ennek úgy tűnik a kuplung látta kárát. Lehetőleg a réz(bronz) változatot keresem, de legrosszabb esetben egy jó műanyag is megteszi. Adatok a motorról. Esetleg olyan kolléga is érdekel Biatorbágy vonzáskörzetében, aki rendelkezik olyan gépműhellyel, ahol javítható lenne, mivel nehezen beszerezhetővé vált. Végül is 12 éve megy folyamatosan.
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Oké, köszönöm!
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Ha lefényképeznéd annak lehet, hogy több haszna lenne, mert ebből így nem biztos, hogy rájövünk, mi kell neked.
Az ott egy 180VA-es trafó, ami megy éjjel, nappal? Szép villanyszámlát csinálhat
Üdv
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Azért nem fényképeztem le, mert ha szétszedem, nem biztos, hogy működtetni tudom, most lomos, de legalább még működik. Nem csinál villanyszámlát, mivel nem az eredeti elektronikáról megy, hanem saját napelemes vezérlőről. Így pont 0 a villanyszámla.
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Erről a napelemes megoldásról írhatnál egy kicsit, pár kép jól jönne, szerintem vannak itt páran akit érdekel.
A vezérlőjét nem ismerem, de ált. a 24 voltos vezérlőknek van akkutöltő funkciója, szóval csak a gyári táp a durva.
Üdv
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Szia! Már írtam, csak le lett szólva. Volt egy "maradék" napelemtáblám, ami éppen elfért a kerítésre. Kapott egy motor akkut - nem véletlenül ezt a típust, mivel hidegben-melegben kint van. 12V/12Ah kapacitásút. A motorok 12V-osak, kifejezetten solarra lettek kitalálva. Induláskor 20A-es impulzus, üzem közben 4A/motor Azonban az üzemidő összesen 8 sec. A vezérlést egy Phoenixcontact nLC050 látja el, a kapcsolást Finder DC relék Faston csatlakozással. Hensel műanyag tokozatban lett elhelyezve minden. A távirányító eredetileg olasz volt, de sok volt vele a gondom, lecseréltem kínaira. A kétkapus vezérléshez a szoftvert én írtam. Annyival lett kiegészítve, hogy a kültéri világítások egy része is erről a vezérlőről megy távirányítóval, ami 4 csatornás. Például a külső karácsonyfa világítás kapcsolás is . A szoftverben van ugyan végállás és becsípődésvédelem, de mivel rá lett telepítve egy-egy áramfigyelő felügyeleti relé is és kuplungos a motor, ezért ez elmaradt. Nem tud olyan erővel rácsukni, hogy bárkinek, bárminek baja legyen. Bezárt végállásban a csuklókar túlmegy a 180 fokon, akkor ráreteszel, tehát kívülről a kaput benyomni nem lehet. Voltaképpen minden gyári, csak a konstrukció egyedi. A napelemről a töltést egyetlen PB137 biztosítja, áramkorláttal így, ha folyamatosan rövidrezárom, akkor sem haladja meg a rajta átfolyó áram a maximális 1,5A-t (1,37A-re van belőve).
(#) mraulajos hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Ehhez a témához rakom a mostani képet. A led-eket kicseréltem, azok világítanak is, de csak nem működik. Mikor kiiktatom a motorhajtás mechanikus részét, tehát kézzel lehetne tologázni a kaput, akkor az egyik kis lednek el kellene aludnia, de nem teszi. Azt már ki derítettem hogy az ott lévő kapcsolónak nyitást/szakadást kell produkálni a rendes működéshez. Most nincs rajta a panelen a rádió vevő, de szerintem ennek a nélkül menni kelllene.?

100_3944.JPG
    
(#) mraulajos válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Elnézést kérek, a nagy izgalomban elmaradt a köszönés.
Sziasztok!
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Szia
az a vékony sodrott két eres kék vezeték lenne szerintem a kuplungra kötve.
De írtam neked, hogy nézd meg a optocsatolók ledjeit, mert valamitől ezek is tönkrementek.
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Idézet:
„nézd meg a optocsatolók ledjeit”

Amiket kicseréltem ledeket, azokat kapcsolja az opto.?
Magát az optocsatolókat ellenőrizzem le? Át húztam pirossal, ezek azok.?

100_3944.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Igen, az optocsatolók ledjeire gondoltam, töltsd le segítségképpen az adatlapját.
szerencsére nice-k elég jól le vannak választva, nem azt mondom, hogy minden sallart kivédenek, pl villám, de akármit is kapott nem valószínű, hogy eljutott a processzorig.
üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Lehet nehéz a felfogásom, tehát az optoban lévő ledeket ellenőrizzem.?
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Igen!
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Hali!
Valószínű megvan a hiba. Az IC ken az 1-2, és a 3-4 lábakon vannak a ledek.A legalsó fehér optocsatoló 3-4 es lábán teljes zárlatot mérek így beszerelve. A CNY74-2 legalsó optocsatolót kell cserélnem.?
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Forraszd ki, utánna nézd meg, hogy tényleg az e a zárlatos, nem valami más a panelon (nem nagyon kéne)
Nyilván azt a zoptocsatolót kell cserélni ami rossz, ha a fölötte lévő is gázos, akkor azt is cserélni kell.
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Kiforrasztottam, szépen kijött. Továbbra is itt mérek zárlatot a 3-4 es lábon. Rámértem a panelen is a forr. pontokra, szerintem itt semmi gond, nulla, vagy pár Kohm, gondolom egyéb csatlakozó alkatrészek végett.?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2015
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Azon a fertályon csak ellenállások és a visszajelző led-ek vannak, érdemes megnézni az ellenállásokat.
Nem volna hátrány kideríteni mitől döglött meg az optocsati, valami sallert kaphatott.
Ezek elég nehezen döglenek meg, túlfesz, villámcsapás.
Most nem tudom, hogy a procinak van e visszajelző ledje, nice-k nél 1 led villog másodpercenként, ha nincs akkor szerintem csekkold le a processzor körüli 5 voltot de nagyon óvatosan, legjobb, ha kiveszed a procit, mert ha az elszáll akkor az egésznek kuka.
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Rendben, leellenőrzöm. Van led, és úgy villog ahogy írod. Ez a villogó led reagál a funkció indításra, tehát begyorsul ha indítanám a motort, majd visszaáll eredeti villogásba, csak nem indul meg.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Akkor az a rész teljesen oké!
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Tehát akkor egy ilyen tip. optocsatolót kell beszereznem.?
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Ha a többi jó, akkor 1 db kell.
(#) shootme2 hozzászólása Jan 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy Ditec BIXLR1 kapunyitóm van ilyen honnor security távirányítóval. Szükség lenne plusz távirányítóra úgyhogy vettem ilyen univerzális tanítható távirányítót de valamiért nem hajlandó másolni. Más távirányítót sikerült vele lemásolni úgyhogy a távirányító jó. Mi lehet a probléma?

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
(#) abcdabcd válasza shootme2 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
A logikai gépezetbe valami hiba csúszhatott...
Idézet:
„Más távirányítót sikerült vele lemásolni úgyhogy a távirányító jó.”


Tehát mit sikerült, és min csinálni, mivel? Vagy mi az értékelhető eredmény? Vagy mi az aminek itt kell örülni, vagy minek nem? Nem akarom ragozni még jobban
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
Következő: »»   14 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem