Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   118 / 211
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Feltételezésem szerint ennek az a sajátságos helyzet az oka, hogy maga a program is "érdekesen" kezeli a teliföldet. Ez valójában nem egy számítással meghatározott valós poligon lesz, amit aztán lehet szabadon szerkesztgetni, hanem csak egy képlet, aminek bizonyos paramétereit lehet változtatni, és az eredmény ráhúzható a nyomtatási képre.
Csak egy ötlet volt a 6->5 konverzióra, ami utazás közben jutott eszembe, de mivel az 5-ben nincs gerber import, ezért alkalmatlan a feladatra amire gondoltam.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Kedves Kollégák!

IN-1 nixie cső bekötését, illetve fizikai méret érdekelne. (láb távolság, osztókör, stb) Esetleg LMK makro.

Köszönöm.
(#) Pali79 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Bővebben: Link Ezt találtam, alul vannak méretek. Magának a csőnek több helyen is van mérete, de lábkiosztás elég ritka.
(#) don_peter hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Srácok, kérhetnék egy szabvány 2.4GHz-es Bluetooth antenna tervet?
6-os Layout-om van.
Köszi előre is...
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) kokozo válasza don_peter hozzászólására (») Jan 15, 2015 / 1
 
Szia!
Nem lay de hátha segít..
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) pjg válasza kokozo hozzászólására (») Jan 16, 2015 / 1
 
Igyekeztem pontos lenni.
(#) don_peter hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
Köszi srácok..
(#) Medve741 válasza niedziela hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Bocs, mi az a Gerber?
(#) Medve741 hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Sziasztok!
A Sprint Layout 5 ben, a mikro könyvtárban nem találok tekercseket, induktivitásokat. El van dugva valahová, vagy nincs is? Hogyan lehet ezt a problémát megoldani?
(#) Pali79 válasza Medve741 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Idézet:
„Hogyan lehet ezt a problémát megoldani?”

Megrajzolod és elmented makróként vagy ha van valakinek talán felteszi ide.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015

100 uH.LMK
    
(#) Alkotó válasza Medve741 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Csak te tudod milyen alakú, méretű, stabilitású, lábkiosztású stb. az induktivitásod. Az adatok alapján le kell rajzolni.
(#) ktamas66 válasza Medve741 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
A gyári honlapról sok minden letölthető, bár néha gyorsabb megrajzolni, mint megkeresni a megfelelőt.
(#) zenetom hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
Hali!
Van valakinek 14x14mm-es QFP52-es makrója?
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2015
(#) pjg válasza zenetom hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Nekem csak ezek vannak.

QFP.ZIP
    
(#) zenetom válasza pjg hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Köszi, de sajna nekem is.
(#) orcika70 válasza zenetom hozzászólására (») Jan 26, 2015 / 1
 
Esetleg ha megfelelő.
(#) zenetom válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm, tökéletes!
(#) kzozo hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok. Most dolgozom először SMD alkatrészekkel. A PAD-eket makróból tettem ki, és a nyomtatási képen is látszik hogy az alkatrész körvonala szépen rövidrezárja őket (mellékelt kép). Hogyan lehet azt eltüntetni? Köszi, Zoli

smd nyák.jpg
    
(#) kaqkk válasza kzozo hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Az alkatrész réteget kapcsold ki nyomtatás előtt .
(#) kzozo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Köszönöm, sikerült. Mindig tanul az ember
(#) steelbird válasza kzozo hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Nyomtatás előtt ki kell választanod, hogy melyik réteget nyomtatod.
Ha jól csináltad, akkor a C2 Layer az. De pipálgasd, és látod, mit fogsz nyomtatni.

slnyomt.png
    
(#) bluesman hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Sziasztok,
Olyan segítségét kérem, aki gyakorlott a gravírozós NYÁK marás technikában. A gondom az, hogy ha a teli GND be van kapcsolva, és exportálok egy marópályát HPGL-be, a pálya generálásánál hibaüzenet keletkezik, és olyan marópályát generál ami több helyen átmarja a GND sávokat is.
Hogyan tudok ezen úrrá lenni?
(#) Pali79 válasza bluesman hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Gravírozásnál nincs értelme a teli földnek, mert úgy is csak a vezetősávok mellett megy végig a maró, tehát teli föld lesz akkor is ha nem akarod, max nem lesz a földpotenciálba kötve.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Ez így nem teljesen igaz , ha nem telidöldesre tervezed akkor az összes rezet lemarja a gép a vezetőkőn kívül , és éppen ezért hosszú ideig fog dolgozni .
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Csak feltételezéseim vannak, mert kipróbálni nem tudom, de szerintem nem úgy van, ahogy mondod. A saját leírásomból idézek [8.1.8.3]:
"...Következő szekció a Milling trails (marási nyomvonalak). Beállít¬hatjuk a nyomvonalak számát (number), és az egymás mel¬letti nyomvonalak átfedését (Overlap) százalékban."
Ha a Millng trailst 1-re állítom, akkor csak egyetlen nyomvonalat fog húzni, a korábban beállított maróméretnek megfelelően.
Ha ebben nem tévedek, akkor nincs is olyan "direkt" opció, ami az összes rezet lemárná a vezetősávok körül. Ha mégis ezt akarjuk, akkor a marások számát egy nagy értékre kell állítani, mert ezzel a kívánt hatás elérhető.
(#) kaqkk válasza bluesman hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Azt a vezetőt nem "kapcsoltad" össze a gnd vel azt is nevezd át ....
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Hát szerintem egyáltalán nem így van. Lásd a mellékletet. 6.1 néven a nyák terv, 6 néven a marópálya. Tisztán látszik, hogy csak a vezetősávok két oldalán megy végig.
Ez pedig egyik első próbálkozásom.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Te nyertél ! Ennyire nem ismerem a sprint beállításait , az eagle-t használom és ő másképp csinálja ,
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Én meg azt nem nem ismerem.
(#) bluesman hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Nem teljes GND felület alkalmazásának értelméről szeretnék tájékozódni, hanem a megoldás lehetőségéről.
A célom az, hogy az áramkör erősáramú részei és a teljes GND felület között legyen min 4mm szigetelő.
Ezt úgy kívántam elérni, hogy a GND vezetőket a GND felülettel szerettem volna egyesíteni, és a marópályát 2mm-es maróval 2 menetben elkészíteni(nagyolás), a 2 mm-es maró által meghagyott felületeken a vezetősávokat 0,4mm-es maróval kialakítani. Ez két marópálya generálással jár, és a marás is tovább tart, de ez nem szempont, mert a CNC majd elmolyol rajta, tart ameddig tart.
De, ha a teli föld engedélyezve van, hibásan generál marópályát, ahogy az ábrán látható. Anélkül rendben megcsinálja.
A GND vezetők GND nevet kaptak, igy sem lett jó. Olyan, mintha a GND vezetők és a GND felület egy másik layer-ként működne ilyenkor. Viszont a HPGL file generálásánál nem lehet GND layer-t kiválasztani, csak az alsót és a felsőt.
Következő: »»   118 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem