Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   155 / 291
(#) aramis válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Ha leszerelem a klixont ,akkor is lehet indítás próba a rövidre zárással?
(#) kaqkk válasza aramis hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Igen, de a klixon sorba van kötve a kompresszorral , rövidre kell zárni ...
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) Mate Tarnok hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretnek segitseget kérni egy Hotpoint Aristonra.
A pontos tipusa: NMBL 1921 CVW/HA
Serial Number:905280087
CODE:81541120100
Problemam a kovetkező: Érzékelőket szeretnék szerezni bele de nemtudok
Légyszi segitsetek, hogy honnan tudnák bele szerezni ? ?
(#) aramis válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Szia! Van egy kis probléma, nincs benne klixon, indító kondenzátor-azt hiszem anélkül be sem indul,most van még ötleted hogyan indítsam vagy kondi kell?
(#) aramis válasza aramis hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Sikerült ellenőriznem a motort egy régi relével és jó működik. Ez a Bosch hűtő amiről szó van Olyan relével van felszerelve amelyhez kapcsolódik egy 4uf 450v kondi.
Az lenne a kérdésem, a megrendelt danfoss relé jó hozzá és a vezetékek melyiket hová.
a rajzon van a régi és az új . csatolom.
(#) quickyyy hozzászólása Feb 20, 2015 /
 
Sziasztok!

Remélem valaki tud tippet adni mi baja lehet a hűtőnknek. Ha esetleg volt már ilyen probléma a fórumon, akkor bocs, de nem volt türelmem a 156 oldalt végig olvasni.

Nos a hűtő:
3,5 éve vásárolt Samsung kombinált, felül fagyasztós. Az ajtaján van egy matrica amin a típus:
RT2ASCSS
RT2ASCSW

A fagyasztó fagyaszt, a hűtő része hűt, csepegést se kint se bent nem észlelünk. Viszont a hűtőből, ha kiveszünk valami ennivalót (főtt kajára gondolok), akkor melegítés után az ételnek valami kegyetlen rossz íze van, olyan mintha gépolajjal átkavarva melegítettük volna meg.
Nem esküszöm meg, de ez az intenzív íz, a hűtő középső polcán elhelyezett ételeken a nagyon jellemző.
A többi polcon levő is átveszi, de nem annyira.

Szaga nem igazán volt a hűtőnek. Talán valami kis gyenge "rohadás", vagy mintha káposzta lett volna benne.
Most egy pár napja üresen és áram nélkül ácsorog. Ha beleszagoltunk olyan mintha citromos takarítószerrel lett volna kimosva + erősebb volt a rohadt szag. (Ecetes vízzel lett közben kitakarítva, nem citromos takarítóval)

Ha esetleg fénykép segítene a hűtő belsejéről akkor teszek fel.
Nos, ha valakinek ismerősek a "tünetek", írhatna egy választ, hogy mire számíthatunk.

Köszi!
(#) aramis hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Sziasztok! Egy Zanussi hűtőm van és a belső világítás izzója már harmadszor kiég Mi lehet az oka
Kérem aki tudja válaszoljon.
(#) aramis válasza aramis hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Meg van a probléma oldva, nem jó hozzá ez az univerzális sem mert nincs benne klixon
(#) zozimo2 válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Szia!
Kész a hűtő! Elvitték, mert itthon nem lehet gázt tenni bele, (robbanásveszélyes gáz, azt mondták).
Gázhiányos volt, de átmosták, mert dugulásra utaló jelek is voltak. Tettek egy kis szelepfélét is a csőcsonkra, gondolom a töltés, vagy a kontroll miatt. Azért abban nem bíznak, hogy amit megcsináltam, a hűtőpanelre való cső rögzítés az jó lesz. Minden esetre most szépen hűt második napja. Csendesebb, nem súg" benne a gáz, és a hűtő hátulján a kondenzátor egésze meleg, nem csak az első fele. A motor szívóoldali csöve is hideg, deres (végre...). Energiafogyasztás még mindig sok (1,4 napi). Gyári éves adat 324.
Azt vettem észre, hogy a normál hűtőben a hátfalon ráfagynak a vízcseppek, de amikor leáll a hűtő, akkor kiolvad, csak hogy nem folynak le, és amikor ráhűt, megint visszafagynak a vízcseppek. Tiszta jégcseppes a hátulja. Elvileg ennek le kellene csurogni az összefolyóba. Talán a műanyagot le kéne kezelni valamivel, vagy a panel nem lett tökéletes? Végül is hűt szépen.
Üdv.: Zoltán
(#) StMiklos válasza zozimo2 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Szevasz!

Azért kíváncsi lennék, hogy nem tetszett a Te csőrögzítésed, ők mit akarnak vele csinálni..
Az jó hír, hogy megfelelően hűt. (pesszimista lennék, ha azt a kérdést tenném fel: meddig?
Azért jó lehet az még, hosszú időre.)
A jégvisszafagyás: nem tudom van-e a hűtőben "anyag", majdnem üresen gyors az újraindulás, talán nincs ideje lefolyni... Kezelni nem kell semmivel, eddig se kellett. A nagyobb fogyasztás oka is lehet .
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) StMiklos válasza aramis hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
103N0021..
Van benne, keress rá, Winding protector..
Lehet nagy a teljesítménye, tegyél bele varrógép 5W-os izzót. Jó az ajtókapcsoló? Kikapcsol?
Ha az is kiég, akkor az már hálózati gond...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) zozimo2 válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Szia!
A csőrögzítésre azért mondták, hogy nem bíznak benne, mert ők is próbálkoztak valamikor vele. Visszaragasztották de nem lett jó a hűtés.
Azt mondták a jég lenyomhatja, hiszen eddig is lenyomta valamiért.
Ettől nem félek, inkább a különböző anyagok hőtágulásától félek. Alumínium cső és a műanyag csavarrögzítés. Talán nem lesz gond vele, hiszen a hidegtől inkább zsugorodik az alucső és a műanyag csavar meg kevesebb mértékben.
A hűtőben van anyag már. Pár napig még járatom, majd utána kimérem az újraszigetelés hatékonyságát a panel mögött, talán ez okozza a túlfogyasztás .
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) aramis válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
A Danfoss relében csak az kör alakú hőellenállás van az a kapcsoló nincs benne amit a fekete relé tartalmaz a foton látod
most vettem a danfosst és nincs benne, A fekete az eredeti amiben a jobboldalon látható kis hőkapcsoló romlott el ami egyébként a belső termosztáttal kapcsolódna.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) StMiklos válasza aramis hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Igaz: azoknál a kompresszoroknál, amelyekhez ezt használják, magában a kompresszorban van a tekercsvédelem..
*
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015

103n0021.jpg
    
(#) Timie hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Samsung no frostos kombi hűtő felső része (hűtő) nem hűtött, 3-4 nap kikapcsolás után visszakapcsoltan nem éri el 24 óra után se a megfelelő hőmérsékletet 6 és -17 fok, tehát folyamatosan villog, de legalább a hűtő része meggyógyult Jelenleg 8 fok van a hűtőben, alul a fagyasztó résznél -12-14 fok között van.
Van esetleg valami ötletetek?Egy évvel ezelőtt javították, akkor sehol se hűtött

Köszönöm Timi
(#) nospam hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Hali!
Segítségre lenne szükségem.
Kaptam egy Electrolux ER 2821 B típusú kétajtós alaulfagyasztós hűtőt, ami jól működik, de a fagyasztó részére nincs szükségem és amúgy is újra kellene húzni az ajtószigetelését.
Kérdésem, hogy van-e mód a fagyasztó rész külön kiiktatására egyszerűen és ha igen hogyan (amire gondoltam az pl. relé és/vagy termosztát kikötés). - A hűtő fogyasztást akarnám csökkenteni ezzel.
Előre is köszi.
Norbi
(#) amurcsuka hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy Danfoss BD35F kompresszorral rendelkező Vibocold mobilhűtőm. Nem egy mai darab. A hőleadő kondenzátora réz csőkígyó, amire egy ventilátor fújja a levegőt. Elég lenne lassabban is járatni a ventilátort, ha rendes hőcserélő lenne, így csökkenne a zaj. Új olaj is kellene bele, mert mikor hozzám került, néha nem indult el a ventilátor, gondolom a túlmelegedés nem tett jót az olajnak.
Egy jégkocka készítőből lenne megfelelő hőcserélőm, ami szintén R134a gázzal üzemel, hasonló teljesítményű. Azzal tisztában vagyok, hogy minden elem méretezett, nem lehet csak úgy "csöveket" cserélgetni.
Szerintetek elvégezhető lenne az átalakítás, illetve milyen nagyságrendbe kerülne, és van-e köztetek szerelő aki megtudná csinálni (Budapest környékén). Jelen pillanatban jól hűt, csak hangos.
Köszönöm a válaszokat!
(#) laccika77 válasza amurcsuka hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Hőcserélőt nem lehet túlméretezni, tehát nagyobb lehet. Viszont a gázmennyiség változik, és azt csak kísérletezgetve lehet jól beállítani.
(#) elektros90 hozzászólása Feb 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata olyan dologgal, hogy a hűtőszekrény hőmérséklet tekerője közepén van egy piros gomb, ami megnyomásakor a hűtő megáll hűteni, ill. átmegy kiolvasztó funkcióba. Hogyan lehetne, ezt kiaktiválni?
A szekrény valami régebbi fajta Calex.
(#) laccika77 válasza elektros90 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Üdv! Félautomata leolvasztású, mint a 2csillagos lehel. Ha nem nyomod meg a gombot, akkor nem olvad le. Egyébként ha leolvadt automatikusan újra indul...
(#) elektros90 válasza laccika77 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Igen, aztán már megtaláltam, hogy 6 foknál ujraindul. Azon gondolkodok, hogy elég lenne melegíteni a cső végét. Szóvval azt ott véletlenül megnyomták és elkezdett leolvadni. De most nem akarná senki. A termosztatból megy a cső kitudja, hogy hova...
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Ha legközelebb véletlenül megnyomod,kapcsold ki a tekerővel várj 15 percet és kapcsold be újra. Ennyi a trükkje .
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Lehúztam 0ra. Vártam 15percet, de nem ugrott ki.
(#) elektros90 válasza elektros90 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Már jó. Megmelegítettem a kapilláris cső végét.
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Egészen kattanásig kell letekerni,picivel a nulla "alá"
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Kattanásig volt. Lehet, hogy mert már nem új a termosztát. A kapiláris csavaron még volt vastagon jég, lehet ez tartotta még. Ráfér a kiolvasztás, csak a mamát ne enné az ideg, hogy elromlott, szerelőt kell hívni. Ebből már hűtő sosem lesz... ááá
(#) laccika77 válasza elektros90 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ha kiugrott leveszed róla a gombot és a kiálló tűt amire a gomb volt dugva levágod. Amíg a kapillárcső jégben van nem fog visszaindulni!..
(#) warga75 hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék...
Van egy Indesit BAAN 13 nofrost alulfagyasztós kombihűtőm és az a gondja,hogy a felső részében nincs hűtés alul fagyaszt rendesen.Múltkor írtam a fórumra és néhányan válaszoltak is(utólag nagyon köszönöm).
A képen látható hűtőborda alsó része eljegesedik és elzárja a keringetést.Egy hónapja leolvasztottam,utána jó lett sajnos most megint 10-12 fok van felül.
Hogy tudnám meg,hogy a hőbiztosíték rossz-e(hogy lehet azt kimérni). Vagy a spirál van elszakadva és azt hogy tudom meg.
Köszönöm előre is!

Üdv:Zoli

huto.jpg
    
(#) Joe_001 válasza warga75 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Üdv!
Gondolom a kivezető csövön akadálytalanul kifut a beöntött 1-2 dl víz a kompresszor tetejére. A fűtőszálat ha méred pár ohmnak kell lennie az alján lévő vékonyabb alucsőből jön ki, ha ezek jók, a vékony alucsövet kéne lejjebb igazítani, mert a rövid leolvasztási idő miatt marad még jég az alján, és a következőnél ez akadály, valamint a kifolyócsőbe 2-3 cm-re belógatni a fűtőszálra 4-5 menetnyi rátekert 2,5 n mm es vezetékből. A hőkapcsolót cserélni kéne, mert ha többször előfordult akkor ez is lehet/lesz a hibája és nem kell rövid időn belül esetlegesen újra eddig bontani.
Joe
(#) nospam válasza nospam hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Tud valaki segíteni ebben? Bővebben: Link
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
Következő: »»   155 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem