Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   156 / 291
(#) kaqkk válasza nospam hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
A kérdésed érdekes ,Ha ez egykompresszoros és egy szabályzós készülék akkor csak együtt működik a két tér
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) nospam válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Köszi a választ, a készülék biztosan egykompresszoros, de hogy hány szabályozós azt nem tudom és a weben sem találok róla semmit használati utasításon kívül.
(#) warga75 hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Szia Joe_001!
Köszi a segítséget.
Az lenne a kérdésem,hogy kiszedtem a képen lévő dolgokat és hogyan tudom meg hogy melyik a rossz(mielőtt sok pénzért rendelnék).De nem vagyok műszaki zseni...
Hogy kell kimérni?Meg az alumínium spriálban van valami rézdrót?

Üdv:Zoli

huto2.jpg
    
(#) Joe_001 válasza warga75 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szia!
A fehér vezeték a fűtés pár ohm az ellenállása a a másik 4 a hőkapcsoló típust holnapra előkeresem. A vezetékeket kék és sárga elvágni és szín szerinti összeforrasztás után zsugorcsővel le kell szigetelni érintésvédelmi okokból csak így jó. A fűtőszálat kb 1 sorral lejjebb rakd majd vissza az elpárologtatóra,(a meleg levegő úgyis felfelé száll) az alsó részét igazítsd a ház alsó részéhez, 1 cm-vel az alja fölé, hogy nehogy a házhoz érjen. A kifolyócsőben esetlegesen kialakuló jégdugó ellen kb 15 cm hosszú sodrott 2,5-és rézvezetékből lógass bele pár centit.(rátekered 3-4-szer a lyuk fölött a fűtőszálra, és összesodorva beledugod a csőbe). A kapcsolót is lejjebb lehet majd rakni,ha mechanikailag lehetséges, típusát nem tudom holnapra utánanézek. Az elpárologtatót óvatosan mozgasd nehogy kilukadjon a cső!
Joe
(#) kaqkk válasza nospam hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Ha egy kompresszoros akkor hőfokszabályzó is egy van benne, csak a normál teret "figyeli"
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) tibibalogh520 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Kivéve, ha mágnesszeleppel irányítják a hűtőközeg útját...
De azt nem tudom elképzelni, hogy a felhasználó (kérdező) ne tudná hamarabb megállapítani, hogy hány hőfokszabályozót lát a készülékén, mint mi, innen látatlanul.
Mert ugye ha megtalálni képtelen, akkor a kiiktatása még inkább szóba sem jöhet saját kezűleg megoldva!
(#) kaqkk válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Ebben tökéletesen igazad van , de én még elektrolux tipusban nem láttam válószelepest (lehet hogy van de én nem találkoztam vele) A régi német és orosz hűtők közt volt inkább használatban ez a megoldás .
(#) aramis hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!Már írtam bosch 200l hűtő nem indul ill kattan egy perc múlva ki. Kicseréltem a relét ugyanaz nem indul. Direktben indítottam indul és folyamatosan jár amíg ki nem kapcsolom.A relé vadi uj kérdem lehetséges az indító kondi hibája , vagy van még valami amitől nem indul a kondi. 4uf 400v van benne?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) warga75 hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Szia Joe_001!
Köszi a segítséget.

Egy ismerősöm kimérte a fűtőszálat az biztosan működik felfűt nincs baja.
A kék és a sárga vezeték külön külön megmérve 0 Ω mutat,nincs szakadás.

A leolvasztás előtt így nézett ki a fagyás.

Lehet hogy más gond van.

Üdv:Zoli

huto3.jpg
    
(#) nospam válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Csatolok egy képet - ez alapján meg tudod mondani hogy 1 v 2 hőfokszabályzója van?

huto.jpg
    
(#) Joe_001 válasza warga75 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szia!
A kettős hőkapcsolót ki kellene cserélni mert valószínűleg nem azon a hőfokon kapcsol ami a gyári, és ezért rövid a csepegési idő. A fűtőszált pedig azért rakd a fentiek szerint fel, mert lesz "tálca fűtésed" is, amire a modernebbeknél már ezen "gyári hibák" után már gondoltak a tervezők. A kettős hőkapcsolót hűtős boltban a készülék adattáblája alapján tudod megrendelni. Valószínűleg alacsonyabb hőfokon kapcsol az előírtnál, ez a korral jár. (Ezért kéne cserélni.) Még egy probléma lehet, a készülék hátulján, lenn a kompresszor melletti vezérlő panel elektrolitkondenzátorai ki vannak száradva(ez is a korral jár). ezek cseréjével az időzítési idők helyre állnak, tehát a leolvasztási +csepegésre szánt idő nő. Kb ennyit tudtam segíteni. A kép alapján a leolvasztási ciklus rövid lehet.
Joe
(#) kaqkk válasza nospam hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
A bal oldali a csillagból itélve a gyorsfagyasztó kapcsoló ha az be van kapcsolva állandóan megy a kompresszor és minden lefagy a normáltérben is itt ez nem áll fenn tehát meg kell barátkoznod a hűtő fogyasztásával (ámbár ritkábban indul el és kevesebb ideig jár ha tele van a fagyasztó és a normáltér sem kong)
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) laccika77 válasza quickyyy hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Cseréld le a szakácsot..
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 11, 2015 /
 
Sziasztok.

Segítségeteket kérnem, ha van itt hűtőgépszerelő kolléga. Van egy Zanussi mélyhűtő szekrényem. Kb 10 éves az ajtógumija jó mégis a két felső hűtőrekesz havonta eljegesedik. A ki és bekapcsolás vormális, de mikor indul a gép sutyorgó hangot ad, ami egy kis idő múlva csillapodik. Mi lehet szerintetek a gond, lehet hogy a gáz kevés és azért csinálja?
Köszönöm a segítsèget előre is.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
A gumi jó azt írod , egy egyszerű próbával megállapíthatod : tegyél bele este elemlámpát és nézd körbe, előfordulhat hogy van egy-két mm rés valahol , ha nem találsz (látsz) sehol rést akkor csak a nyitogatásnál kerülhet bele pára ami ráfagy a elpárologtatóra , ez ellen csak a leolvasztással tudsz "védekezni " a sustorgó hang "természetes" az ellen nem lehet tenni semmit .
(#) StMiklos válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Szevasz!

Ez megfordult az én fejemben is, de nem tételezhettem fel, hogy ez előfordulhat.
De az állítás szerint a hőfokok rendben vannak (vannak kételyeim, hogy mit mutatna egy logger, de én nem vagyok ott. Elegendő lenne esetleg egy min.max tároló hőmérő).
Meg ugye 1 dolog a befújt levegő hőmérséklete, a másik, hogy a betett áru (messze) nem lesz annyi.
De igaz, itt már jogos akár a legvadabb dolgot is feltételezni, mert a "hiba" is az.
Az előidéző hiba megválaszolására kérdezőnk magára marad, mert ezt csak hosszú megfigyelés és valamiféle hibaelhárítási (akármilyen) kísérlet hozhatja rendbe.
(Nagyobb gépből szedtem ki egeret (ha még az lett volna, a maradványát) a lefolyóból).

*
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2015
(#) PeGaTi hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
Sziasztok!
AEG S75348KG68 no frostos kombihűtőnk fagyasztója jól működik, tartja a -18 fokot, de a normál hűtőtérben +14 fok van. Kikapcsoltuk és 1 napon át olvasztottuk, hátha eljegesedett , de csak kb. 1 decinyi létyó gyűlt a tálcában a motor tetején, a kifolyócsöve nincs eldugulva, átfújható. Visszakapcsolva a hűtőt, a hibajelenség megmaradt. Azt vettem észre, hogy hallani, ahogy a zsalumotor nyit, de a ventilátor, ami a fagyasztótérből felnyomná a hideg levegőt, nem jár. Mi lehet a hiba oka? Köszi a válaszokat előre is!
(#) sumergo hozzászólása Márc 26, 2015 /
 
Helló!
Van egy pár hónapos Hotpoint Ariston hűtőnk, minden tuti, jól működik, de 2 napja élesen sípoló hangot ad, valami elektromos része adja, nem figyelmeztető hang, ahhoz halk nagyon, de zavaró, bántja a fülünket. Valaki tudja mi lehet?
(#) taimagic hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Sziasztok! Egyik barátomnál van egy Bosch KSU32600IE/02 no frost hűtő.
Bekapcsoljuk, megindul a ventilátor, majd kis idő elteltével a kompresszor is.
Megy a hűtő kb. 10 másodpercet, aztán egy RESET (mintha most dugnád be)
és újraindul. Megint ventilátor, kompresszor, 10 mp, majd újraindulás.
A panelt kivettem, de nem találok rajta hibát. Az elkókat hétfőn mérem ki.

Van valakinek valami tippje?
(#) Takacs69 hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Van egy Vestfrost VKS 10265A+G no frost csak hűtőszekrényem. Naponta talán egyszer vagy kétszer kapcsol be. A legkisebb (1) fokozatra van állítva mégis megfagy benne az étel. Mértem benne min. -4, max. +8 fokot is. A kamrában van most kb. +10-13 fok van. Klímaosztálya ˝T˝ (16-43). Miért fagyaszt? Talán a túl alacsony külső hőmérséklet miatt? Vagy esetleg más lehet a problémája? Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv.:
Lajos
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2015
(#) StMiklos válasza Takacs69 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Szevasz!
Legvalószínűbb oka, a külső alacsony hőmérséklet.
Ez a gépkönyvben leírtakkal ellenkezik, kívül van a működésére megadott hőmérsékleti határokon.
*
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) Takacs69 válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Köszi a segítséget!
Sajnos a gépkönyve nem magyar.
Megnyugtató a válaszod. Még egyszer köszi!
*
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) ptesza hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy zanussi kombi hűtő ami nem akar elindulni minden alkalommal.
Van olyan, hogy egy kicsit búg, aztán kattan. A búgás közben kb 1200W az áramfelvétele.
Kb 1-2 perc múlva újra próbálkozik. Ha sikerül neki akkor beindul , és megy minden rendesen, a következő indulásig.
Egy PTC van a fehér dobozkában. A motor kivezetései közt 12 ohm , 19 ohm, mérhető. Sorosan mérve 31 ohm.

Valami szakvélemény?
(#) laccika77 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A kérdésedet szinte meg is válaszoltad, vagy a relé döglődik, vagy a kompresszor.. Egy új relét megér.
(#) ptesza válasza laccika77 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Köszönöm.

Megér -e kb 10 ezer Ft-ot a relé, ami egyébként egy ptc?
Csak próbálgatni, hátha jó lesz?
Ezért kérdeztem.
(#) StMiklos válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Szevasz!
Kinek mi éri meg..
Nekem biztos nem, ha csak PTC kell, akkor lehet kapni univerzális PTC-t, 1/12-1/2 lóerőig (így adja meg az amerikai) az eredeti helyett kell bekötni.
Linket nem adok, reklámnak minősülés miatt. (erre keress rá: /PTC/ICG-220 ).
Ideig óráig szokott segíteni, ha kibányászod a PTC pogácsát és az érintkezőket ellenőrizve, más helyzetben teszed vissza.
Ne adj Isten még tán PTC-t is lehet szerezni, de ez már nagyon ritka.
Üdv:StMiklos
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
(#) ptesza válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Köszönöm.

Lenne egy kérdésem még. Lehet vásárolni az e-bay-en különböző típusokat. Többnyire mindegyikben ott van a PTC pogácsa. Hány ohm-os lenne jó?

Bővebben: Link
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Megmértem. 17 ohm.
(#) ptesza hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Összeraktam.
Hidegen minden esetben indul, de ha áramtalanítom akkor rögtön nem tudom visszakapcsolni mert búg és leold. Viszont ha várok 1-2 percet akkor indul.
Következő: »»   156 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem