Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD-TFT tápegység probléma
Lapozás: OK   10 / 12
(#) botics hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
üdv mindenkinek!
végigolvastam a témát, de sajnos a problémámra nem találtam választ, ezért fordulok Hozzátok.
adott egy 22'-os Fujitsu monitor, jelenség villog a power LED.
A kondikat már (a tápegység ill az interface panelon) MINDET kicseréltem.
Első körben csak 2 kondit cseréltem jó is lett a monitor kb 1 órán át, azután egyesével, az összes fellelhető kondit, annyival bővült a jelenség, hogy ugyan halkan de ciripel.
Valami ötlet?
a táp panel típusa: FSP055-2PI02A (ilyen van az Acer-ekbe is. (gyanítom, hogy a trafó a ludas...)
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) botics válasza yas hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
yas,
hol vetted a frekvencia tűrő kondikat?
én is valami hasonló problémával küzdök...
kicseréltem már az összes kondit (105°C-okra) de semmi eredmény.
(#) Keneseij hozzászólása Nov 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogyha bekapcsolom a monitort jó esetben felvillan a Xerox felirat utána meg semmi nem jelenik meg. A power led világit folyamatosan. A táp-inverternél egyik kondi sincs felpúposodva, igaz van 2db pici fekete nem tudom hogy az is kondenzátor-e mert csak annyi van ráírva hogy LITAI 0536. A nyák sehol sincs elszíneződve, és égett szaga sincs, típusa: 860-ALZ-M713WFJH. Sajnos a rajta lévő dolgokat kimérni nem tudom, mert nincs műszerem hozzá. Még lenne egy olyan gond hogy az LCD tv néha nekiáll, nagyon magas hangon és elég ahhoz már elég hangosan is hogy zavaró legyen sípolni, ha nézzük egy ideje, az miért lehet? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) astrojoe hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Van két darab Samsung Syncmaster 913bm (19") monitorom, használtan vettem õket a monitorcenterben. A garancia lejárta után az egyik monitoron, bekapcsolás után egy-két másodperccel elmegy a kép. Néhány másodperc múlva visszajön és megint elmegy és így tovább.

Lámpával megnéztem, van kép a monitoron, csak a háttérvilágítás megy el. A táppanelt átraktam a "jó" monitorból a "rosszba" és úgy működött, tehát nem fénycső hiba. A fényképen bekarikáztam azokat az alacsony feszültségű kondikat és két fetet, amiket már kicseréltem, de nem javult meg. Van egy kétezer forintos multiméterem és egy veller forrasztóm és sok elszántságom. Légyszi, segítsetek, hogyan tudnám megkeresni a rossz alkatrészt? Szeretnék tanulni!
(#) Chipmunk1960 válasza astrojoe hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Szia, Nem tudom, hogy aktuális-e még a segítség, vagy sikerült megoldani a problémát. Néhány dolgot leírok Neked, ami hasznos lehet. Előszőr is, ha már 2-van, s az egyik jó, akkor szinte te vegy a nyerő! Mindenesetre az átpakolás a jóból a rosszba, meggondolandó, mert könnyen lehet 2 rossz. A jóról csinálst egy skiccet a s a fontosabb pontokon megméred a feszeket, ha van szópo jelelakokat. De az ilyen nagyfesz cuccokkal vigyázz a nagyfesz részen, nem csak a megrázó élmény miatt, hanem könnyen a DMM-halálát okozhatja. legjobb eggy régi mutatós, ha ott akarsz méricskélni, de egy fáziskereső, vagy glimm lámpa megfelelő nagy megás elleállással is ok-s. Ahol ilyen lyukas panelt látsz, ott biztosan nagyfesz van a környéken. Ha a kapcs-táp igy kapcsolgat, akkor zárlat van a kimeneten, az áramkorlát leold, /vagy pont az döglött be/majd próbál újraindulni megint. De ha már ennyire működik akkor feleslegesen cserélted az eddigi alkatrászeket. Én a bal oldali kék kondikat kapcsiból kivenném. lehet valamelyik elment zárlat felé. Az elkókon, vagy folyásnyom látszik, vagy kezdi "megemelni a kapalját" Az X nem azért van a tetején, hogy az a fele nem szúr, ha ráülsz Persze, jó ilyenkor fülelni is, hogy nem hallasz-e sistergő hangot ami a nagyfesz-áthúzás hangja. Ohm mérővel megmérheted a trafó, a bal oldali fekete tégla lábain az ellenállást. Nem ad ki más hangot, mint a jó? Lehet menetzárlat-kezdemény...
Dicséretes, hogy tanulni akarsz, remélem tudtam segíteni...
(#) doni82 hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
üdv mindenkinek.Volna kető lcd monitorom az egyik egy HNC márkáju lcd monitor,a másik egy Fujitsu Siemens.és a probléma a HNC-vel,hogy eggyáltalán nem kap áramot.Szoval bedugom a 220v-os kábelt és semmi.Hol lehet a probléma?Eggyáltalán hol keresgéljek?

A Fujitsu bekapcsol vankészenlét is csak fény nincs,tök sötét a képernyő.De lámpával meg világitottam a kijelzőt és mutat képet.Szoval szerintem az inverter lessz a ludas,rá kötöttem a másik csövet is és azzal sem produkál semmit.
Előre is köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2013
(#) bbalazs_ válasza doni82 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Az elsonel igen egyszeru, szepen vegigkoveted a 230 utjat, egeszen a biztositektol kezdve a diodahidon at a nagy kondiig. Ott mar egyeniranyitottan kell lennie, joval magasabb, olyan 310V koruli erteknek.
Ha az megvan, akkor csaknem teljesen bizonyosan a felvezeto kapcsoloelem durrant el.
Lehetnek egyeb hibak, akkor viszont mar szivos a dolog.

A masodiknal elsokent ellenorizd a 12-15V biztositekat, tehat hogy ez az egyenfesz megjelenik-e az inverter kapcsoloeleminek labain (legtobbszor 8 labu smd FET-ek, kulonbozo kapcsolasban, lehetnek koztuk dual kivitelezesuek vagy komplementerek is).
Ezeket merd ki, altalaban itt a hiba. Egyeb zurok szivosak.

Mindenkeppen nezz ra a szekunder tap pufferkondijaira, pupos nem lehet, alul kifolyt nem lehet kozottuk.
(#) doni82 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Köszönöm a választ.Nos meg probáltam ki méregetni a 12-15 voltot,de nekem odáig nem jut el semmilyen áram.A 8-lábu fet 2,lába össze volt cinelve,azt nem tudom hogy direkt vagy nem,de a másik három nem volt.Szoval ebben az esetben mi a teendő?
(#) bbalazs_ válasza doni82 hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
OK, akkor indulni visszafele, keresni a 12-15 voltot. Ha nincs egyaltalan, akkor a tapja rossz, de ezt azert nem hinnem.
Kuldj egy reszletes fotot a taprol elulrol-hatulrol. Ugye, itt egyben van a tap es az inverter?

Az SMD fetek kozul ketfele szokott lenni, az egyiknel a jobb also sarok a gate, a 3 also es a 4 felso ossze vannak kotve. De ha mondjuk dual vagy komplementer, akkor 2x3 polus, igy a 8 kozul 2-2 ossze van cinezve.
Sokkal egyszerubb, ha a tipusa alapjan neten beazonositod.
Ha nincs sehol rajtuk 12-15V, akkor visszafele kell keresni. Ugye, a femreszekhez kepest keresed?
(#) doni82 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Köszönöm a segitséget,Most inkább a hnc-vel volna problémám.Csatoltam a táp részt.Remélem
ebben is tudsz segíteni.
(#) bbalazs_ válasza doni82 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Ok, de nem tudom, mi az a hnc.

A kepet sajnos nem tudom ertelmezni.
Helyenkent ugy tunik, mintha kitort volna onnan valami, de masiknal mintha soha be sem lett volna forrasztva. Sajnos az ertekeket jo esetben egy masik ugyanilyen laprol lesheted ki, rossz esetben pl a kondik ertekeit ki kell merned, azokon nincs feltuntetve az ertek.
Ahol IC-t irtal, onnan mintha kirobbant volna valami alien...

KOzben visszaolvasva rajottem, hogy a HNC (nagybetuvel!) a monitor markaja...
Mar leirtam, mit javaslok, de ha a kep arrol keszult, sok joval nem tudlak biztatni.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2013
(#) doni82 hozzászólása Szept 28, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ.Szoval igen HNC nagy betűs bocs.Szoval a tápbol az a három lábu ic
kiszakították és nem ki forrasztotta az illető,akié volt.Sajnos nem tudok ijen tápot szerezni,arra
gondóltam hogy hátha van kapcsolási rajz erről a laprol.
Tegnap kaptam egy Hitachi lcd monitort aminek a tápja működik,olyat nem lehet hogy a HNC-kijelzőjét bekötni a Hitachi-ba?Szoval a kettőből eggyet.A Hitachi csak 15"col a HNC 19".
(#) bbalazs_ válasza doni82 hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Nem. Ha meg a meghajtas stimmelne is (bar szerintem az sem stimmel, mert dupla annyi lvds vezetek lesz a 19-esnel) a csoveknel ekkora elteres sem lehetne, masreszt a 19-es negy csoves, a 15-osok 2 csovesek altalaban.
Ha meg annyi szerencsed sincs, akkor a 15-osok egy resze meg odd-even ttl rgb mghajtasu volt, magyaran ketszer 30 kabel ment a kijelzohoz...

Az a haromlabu valoszinuleg egy nagyfeszultsegu FET lehetett, miert nem tudod helyettesiteni?
(#) Lajos1977 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
A mellékelt képeken egy LG LCD Tv táp panelja, az egyik oldalt a megjelölt 4 db kondi lett kicserélve, a másik oldalon található alkatrész a felismerhetetlenségig szét égett.Ha esetleg valaki tudja mi lehetett az eredetileg, megköszönöm a segítséget.
(#) bbalazs_ válasza Lajos1977 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Nem olyan felismerhetetlen az. Egy SO8-as tokozasu fet-rol van szo feltehetoleg ugyanolyanrol, mint a jobbra lentebb lathato.
(#) Lajos1977 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget, ha jól láttam ki IRF7807z

f7807z.jpg
    
(#) Lajos1977 hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
A következő alkatrészre lenne szükségem, és nem találok beszerzési formát.
sc15615M1.8
Valakinek valami ötlete honnan lehetne ilyet szerezni, illetve mivel lehetne helyettesíteni?
Köszönöm a segítséget.
(#) süni válasza astrojoe hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Üdv! Samsung Syncmaster 913bm-nek sikerült e megtalálni a hibáját? Van egy ugyan ilyenem, ugyan ezzel a hibával.
Köszi!
(#) tápos hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Hello Mindenkinek!
Az a problémám, hogy kaptam egy lcd tv-t, az a gondja, hogy bekapcsoláskor azonnal kikapcsol!
Olvasgattam itt a hozzászólásokat! Ha megvilágítom a kijelzőt, akkor látni hogy kép van, hang is oké, gondolom a tápon kéne kondikat cserélni! Mellékeltem egy képet is a táp panelról.
Az a kérdésem, hogy: az összes kondit érdemes cserélni a tápon? A nagy puffer kondit is?
Köszi a segítséget!
Erről a panelról van szó:
(#) tápos válasza tápos hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Rosszul írtam az előbb!
Bekapcsoláskor azonnal kikapcsol, de ha lehúzom az inverter panelt, vagy a fénycsöveket akkor megy a kép és a hang is!
(#) patkolttojas válasza tápos hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Szia! Nagy az esély arra, hogy az inverter panelen valamelyik FET pár vagy több is elszállt. A sok kis elkót, főleg ha púposak, feltétlen ki kell cserélni. ESR típusra. Általában azok gyengesége okozza a FET-ek halálát is, én mindet kicserélném a helyedben Ezek a kis elkók nagyon olcsók. A FET párokat (SMD) egyforma típusra kell cserélni, ha nem kapni megfelelőt.
(#) tápos válasza patkolttojas hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Hello!
Ha az inverter panelrol lehuzom a fenycsoveket, akkor mar nem kapcsol ki a tv. Ha zarlatos lenne a fet akkor a fenycsovek nelkul is kikapcsolna a tv? Egyebkent egyik kondi se pupos, semmit nem latni egyiken se...
(#) tápos hozzászólása Okt 8, 2014 /
 
Az ESR kondit miről ismerem meg? Ha pl. a boltban rosszat adnak! Gondolom kapcsolóüzemű tápegységbe kell kérni!
(#) patkolttojas válasza tápos hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Szia! Szerintem ha baj van az inverterrel mindenképpen. Az elkókat cseréld ki feltétlen első lépésként, mert azoknak a kapacitásszegénysége okozhat ilyen hibát. Nincs puffer, visszapofázik a terhelés, stb. A fénycső a terhelés, üresjáratban az inverter nem okoz problémát, mert elméletileg nem erőlködik, vagyis meglehet a fénycső nélkül látszólag rendben lenne.... de nincs. Az ESR kondit annak kell kérni, ha nem gagyi a hely ahol veszed, tudják mi az és azt is adnak, ha van. Nekem szép sötétzöld bőrben vannak általában, de van amikor rá is van írva, hogy ESR. A szín nem szentírás!!! Ha nagyobb feszültségű van helyette nem gond, de kisebb nem lehet soha. Előfordul, hogy vannak benne hülye értékűek, akkor inkább egy megközelítő, de kicsivel nagyobbat válassz, kisebbet ne nagyon. Valószínű sok 47 µF-et találsz benne, nekem volt vagy 20 darab, nem válogattam, mindet kidobtam. Vannak tápfesz-szűrő kondik is benne, azok elég nagy kapaccal bírnak, nehéz kiforrasztani, mert a negatív nyák is kétoldalas általában és jó nagy felület, csak óvatosan, nehogy kiégesd a panelt a pákával, könnyebben jön ki, ha adsz neki kis friss ónt a forrasztáskor. Veszteni nem fogsz semmit, szerintem az inverterpanel összes elkója nem kerül még 1000 forintba sem.
(#) tápos válasza patkolttojas hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Hello!
Már megoldódott a probléma, a táp panelen volt 2 db Fet és 2 db kondi a ludas...
Tv szerelőhöz vittem el, nem voltam biztos, hogy a kondik a rosszak, mert egyik se volt púpos, meg még sose javítottam tv-t.
De azért köszi a segítséget!
(#) patkolttojas válasza tápos hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Örülök, hogy sikerült!
(#) tápos válasza patkolttojas hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Köszi!
(#) Soler hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne hogy van egy hp 1740 es monitor táp problémás.
Összes kondi lesz cserélve stb. a baj hogy van egy tranzisztor amiről nem találok semmit
valószínűleg helyettesíthető valamivel, viszont nem tudom hogy mivel, a képen látható... (Az St-s)
ha valaki tudná megköszönném!!!
(#) partyzsolt hozzászólása Márc 29, 2015 /
 
Sziasztok! Adott Van egy LG 32lc41 TV. Nem kapcsol be. A tápegységében púpos kondik voltak, amik cserélve lettek. A hiba továbbra is adott. Valaki találkozott már ezzel a panellal?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2015

CAM00887.jpg
    
(#) Buvarruha válasza partyzsolt hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Tápfeszek vannak, indul a táp?
Következő: »»   10 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem