Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1284 / 1672
(#) Zoli1974 hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Úgy látszik most mindenki akkutöltőt készít, én is egy hete a fejembe vettem, hogy egy viszonylag egyszerű de automata ólomakku töltőt elkészítsek az itthon fellelhető alkatrészekből. A HE 92/11 száma alapján Búzás János által módosított mellett döntöttem. Még nincs kész teljesen mert itthon is kihasználtam a jó időt és két délutánomat tudtam felhasználni a bütykölésre.
Egy pár kép a készülő készülékről.
(#) mucsa hozzászólása Márc 3, 2015 / 2
 
Helló. Nem töltő, de nem is szép.
Erről az oldalról letöltött Midi controllert csináltam meg majdnem deszkamodellre.
Ez volt az AVR-es belépő projektem is. Tervezem mégegyszer megépíteni kicsit több gombbal vagy encoderrel "jog" tárcsásra, és majd a kettő együtt kap egy normál dobozt ha megérdemli.
A nyomógombok érdekesek, mert csak ráforrasztottam egy rossz kimart nyákdarabra, eredetileg 90°-osak voltak, ahonnan kiszereltem.
A NYÁKot vasaltam sima lapról, nem is szép, de ezt majd a topikjában....
(#) janimester válasza mucsa hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Ha ajánlhatom tiszta benzinnel most le a panel alját mert ezek a mikroverézlők nagyon érzékenyek tudnak lenni az ilyenekre.
(#) pont hozzászólása Márc 3, 2015 / 1
 
Csak majdnem töltő, a kereskedelemben kapható egyszerű (trafó meg két dióda) töltőket felügyelet nélkülivé alakító kapcsolásom (talán) végleges verziója készült ma. Ha a töltés eléri a 14.8v-ot lekapcsol. ( A korábbi verzió, az akkumulátorhoz képest kicsi töltő esetén, mivel ott lassan emelkedett a fesz, az a pár század volt amíg átbillent fokozatosan vette el a relé áramát és ilyenkor kicsit búgott. Ez egy 555-ös triggerelővel kiegészítve, azonnal billen.) A nyák vasalással készült.
(#) mucsa válasza janimester hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Ó de kár, pedig ezt védőrétegnek szántam: fenyőgyanta higítva.Kb egy nap után jól megszárad és szép, nem ragad.
(#) morgo válasza mucsa hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Ha forrasztás után letakarítod, aztán kened le gyantával, semmi gondja nem lesz. Nyugodtan rajta hagyhatod, legfeljebb akkor mosd le, ha rendellenesen működik az áramkör.
(#) Csupasz válasza mucsa hozzászólására (») Márc 3, 2015 / 1
 
Jobb lenne izopropil alkohollal lemosni, mert ha átfolyik a benzin, megtámafja a műanyag alkatrészeket.
(#) tkovacs hozzászólása Márc 3, 2015 / 7
 
Ez is egy töltő, amivel epromokat lehet megtölteni adatokkal.
Saját fejlesztésű eprom égető 2716-27512-ig, valamint az AT89c2051(4051) mikrovezérlőkkel is elboldogul.
2003-ban építettem 80C32-es mikrovezérlővel , a PC-vel soros porton lehet vele kommunikálni és letölteni bele az adatokat, amiket aztán epromba éget. Mára már - a flash mikrovezérlők korában - nincs szükség rá, de most a kezembe akadt és gondoltam megmutatom.
(#) nagysasy hozzászólása Márc 4, 2015 / 2
 
Elkészült az első Propeller Clock. Még a doboza megmunkálás alatt de az már nem sok .

Bővebben: Link *

* A linket az adott oldal címsorából, illesszük a LINK gomb alá. Javítva!
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) szines válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2015 / 1
 
Tessék.
(#) Beles hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Régi álmom valósítottam meg, Spectrum Analizátor dsPIC-el. 0-20kHz-ig. Sajnos tele írtam a program memóriát, így a Peak Hold már nem fér bele.
Youtube videó
(#) killbill válasza mucsa hozzászólására (») Márc 5, 2015 / 1
 
Ha mar a panelon ekkora egybefuggo teli felulet van, akkor azt erdemes lenne GND-nek hasznalni.
(#) kaqkk válasza szines hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Ezt Én csináltam! Ott a monogramom a bal sarokban pirossal Jó lett...
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2015
(#) szines válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Azért még kell csiszolni.
Azt tervezem hogy a 7805-öt meg a 7812-őt leválasztom az erősáramú tápról és az erősáramú részt egy LM2576-os IC-vel tolom meg pl. 6-12-18V-al.
Ha egy LiPo cellát tolok 2A-val az 30W körüli disszipáció a feteknek,de ha csak 6V a bemenő akkor kb. 5W.
(#) IOsys hozzászólása Márc 7, 2015 / 3
 
NYÁK átvilágító
(#) kaqkk válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Már csak a ketyegését kéne kicsit lehalkítani ...
(#) nagysasy válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Deszkán van és még nincs kiegyensúlyozva. Ezért "ketyeg".
(#) Bakman hozzászólása Márc 7, 2015 / 7
 
Csak egy óra. Perpillanat ideiglenes lábain áll, a doboz is elkészül (talán) pár hét alatt. A műhelyembe szántam.
(#) Csupasz válasza Bakman hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Szép lett, kár a műhelybe eldugni....
(#) zsoltee0001 válasza IOsys hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Monitor kijelzőjét használtad fel? Nagy ötlet! Nem vakít el?
(#) IOsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Tableté, de ugyanaz. Az LCD-t felfedezés közben eltörtem. A képen csak fél fénnyel világít, de így is elég a nyák átvilágításához. Végül is ez nem építés, csak áramot adtam neki, de HÁNYSZOR kellett volna hibakeresésnél ilyen, meg se tudnám mondani.
A tabletbe vettem másik kijelzőt, úgyhogy ez egy 6000.- Ft-os lámpa...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) nagym6 válasza IOsys hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Nagyon jó ötlet. Egy vékony üveglapot rátennék a kijelzőre, hogy a panel alkatrészlábak ne a kijelzőt karcolják össze.
(#) Kovabe hozzászólása Márc 8, 2015 / 1
 
Igaz nem óra de elektronika, konkrétan egy szabályzó. Az eredeti tervek után kicsit modosítottam de így már stabilan müködik, maga a vezérlő PIC még nincs rajta illetve a kivezetések sem. A nyák vasalásos modszerrel készült.
(#) ktamas66 válasza IOsys hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Hasonlót én is elkövettem, de valami szkennerből bontott fénycsővel, inkább a papírok furathoz illesztésére.

DSC02427.JPG
    
(#) sooty válasza Bakman hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Guszta...
(#) IOsys válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Nincs ezen kijelző, kiszedtem. Az alapjáraton sötétszürke. De van benne két papírvékony műanyag lap, ami homogénné teszi a fényt, azoknak tényleg kéne valami védelem.
(#) nagym6 válasza IOsys hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Valóban, a kijelző még fehéren is gyengítené a fényt, meg akkor működnie is kéne, hogy fehér legyen. Erre nem is gondoltam.
(#) trickentrack hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Nagy nehezen befejeztem a gépházam tuningolását.
Összedobtam egy gyors videót:
Videó
(#) IOsys válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Ha mozgatod a fejed, nem csúszik szét 3 alapszínre a fény?
(#) cupika97 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Az USB-s hangkártya milyen?
Következő: »»   1284 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem