Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   182 / 289
(#) zolika60 válasza Hager hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Itt pont erről van szó, olvass vissza és minden kérdésedre lesz válasz.
(#) Hager válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Csak ez nekem kínai...
Inkább az kellene, hogy milyen alkatrész kell hozzá mert az autó gyújtótrafón kívül nem sok mindenem van ha lehet nem túl elektronikás mert Nyák lapot itt nem igen csinál senki na meg persze egy jó rajz
(#) Pali79 válasza Hager hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Idézet:
„Nyák lapot itt nem igen csinál senki”
Nem értem.. Hol az az itt??? Itt a fórumon sokan csinálnak nyákot házilag. Vagy az itt, az nálad van?
(#) erdgab válasza Hager hozzászólására (») Márc 2, 2015 / 1
 
Szia!
Hat hozzászólással előrébb a Tiédtől,találsz egy linket,az pont arról szól,amit Te nem találsz,nézd meg.
(#) eva.csatari hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit
Szeretném kis segitséget kérni villanypásztor ügyben
Lenne egy " ranger A50 " tipusu pásztor nem tul bonyulult kapcsolással
Szeretném megkérdezni a nagyfesz-trafóját mivel tudnám kivaltani mert csak az alábbi irás van rajta
" 90764 >pc< "ennek nem sikerült kideritenem a tipusát
ehez kérnék segitséget hátha javitott már valaki hasonlott, vagy tudja mivel lehet kiváltani
Köszönöm elöre is mindenkinek.
(#) frob válasza eva.csatari hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Szia, ha már szétszedted, egy fotó a belsejéről? Sokat segítene...
(#) frob válasza eva.csatari hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Még valami.
Ő a gyártó Bővebben:link
Ez a cucc adatlapja Bővebben:link

Itt vannak a cikkszámok az adott alkatrészekhez, a te készüléked segítségével meghatározhatod a pdf alapján hogy melyik az ami neked kell, és írj a gyártónak mennyibe és mikorra?

De tuti az a rossz? Kipróbálni ki tudod egy autó gyújtó trafóval is, de a nagyfeszt ne kösd vissza a készülékbe, mert az autó gyújtó trafóból sokkal nagyobb fesz tud kijönni, és tönkreteheti a belső részeket, csak valamelyik kapcsához a belsejéből egy drótot odahúzol 5mm távolságba szikrázik akkor oké minden más, és persze a kerítésre se kösd rá, hiszen a szigetelőket ha átüti akkor, megint csak rosszat teszel magadnak

Ettől függetlenül kíváncsian várnám a fotót(kat) a kondikról a panelről a tekercsről, 2-3 képet.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) eva.csatari válasza frob hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Köszönöm a gyors válaszod
Fényképet csak hétvégén tudok feltenni,és megprobálom lerajzolni a
nyomtatott áromkört is,hátha valaki kedvet kap hogy megépitésére
Addig is nagon köszönöm a segitséget
További szép napot.
(#) Melphi hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Valakit nagyon szépen megkérnék hogy az Oldman féle kapcsoláshoz megtudná adni a nyáktervet, mert az istenért nem találom sehol, pedig a készüléket már kétszer is megépítettem, ami a mai napig megy.
Köszönöm szépen.
(#) CIROKL válasza Melphi hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Lehet ez az ?
(#) zosza18 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Ez az, csak én változtattam pár apróságot rajta. A működés ugyanaz, csak néhány alkatrész nem ugyanaz.
(#) Melphi válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Szia!
Igazából nem ezt kerestem, de ez is nagyon tetszik szóval megépítem evvel, lenne egy másik kérdésem, mivel nem igazán áll rendelkezésre autó gyújtótrafó így arra gondoltam régi fekete fehér TV sorkimenőjét használnám, 20m karámra kellene egy nagytestű kutyának, szerintetek beválna, a másik kérdésem, a képen látható trafóról beszélek kb hány menet kellene rá primer tekercsnek?
Köszönöm.
(#) frob válasza Melphi hozzászólására (») Márc 9, 2015 / 1
 
Némi kísérletezgetés nem árt..
50-100menetre saccolnék sorkimenőre primernek, szabvány szerint 6KV nál több nem jöhet ki belőle, 5-6mm es szikra, ide kell belőni, ha kicsit nagyobb akkor belül szikraközzel érdemes tovább trükközni.
0.2-0.5mm es vezetékkel, vagy bármi csak legalább 0.2 legyen
(#) Melphi válasza frob hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
A 6kV bőven elég, köszönöm az infót, rendes vagy.
(#) Remci válasza Melphi hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia!

A RTÉK 2013-as számában, a 64-86 oldalig van egy leírás a villanypásztor rendszerekről, pár villanypásztor kapcsolással. Itt van ahol sorkimenőt használnak gyújtótrafó helyett. Feltenném, de sajnos nekem nem sikerül ezt a pár oldalt kiemelni, csak kinyomtatni tudom. De hátha valaki másnak is megvan és több sikerrel jár ez ügyben.
(#) Melphi válasza Remci hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Megpróbáltam letölteni a könyvet, olyan vírust kaptam majdnem felrobbant a gép, rendszer visszaállítás kellett, hálás lennék ha valaki kisegíteni az említett oldalakkal.
(#) mechanika hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Villanypásztor működését szeretném ellenőrizni.
Mikrokontrolleres készülék lenne, ami figyelné, hogy van-e impulzus.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet a kontroller bemenetére kapcsolni a villanypásztor vezetékén keletkező jelet?
Nem akarom megmérni, csak azt kellene figyelnem, hogy van vagy nincs impulzus?

Köszönöm!
(#) Pali79 válasza mechanika hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Hát szerintem valahol előbb kellene figyelni mintsem több ezer voltot mcu-val. Atóll függően, hogy milyen felépítésű, több lehetőség van. Ha nem inverteres akkor a nagyfesz trafót meghajtó 12V-ot osztanám le egy egyszerű feszültség osztóval, hogy 5V alatt legyen, azt már lehet figyelni. Bár ha találsz olyan ellenállást ami elviseli a nagyfeszt akkor talán a vezetékről is megoldható, de félő, hogy ha valami gebasz van, akkor az mcu-nak annyi.
(#) mechanika válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Köszi!
Ha esetleg valamilyen kondit kötnék a párhuzamosan a bemenethez??
(#) frob válasza mechanika hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Szia

kiindulási alap feszmérő
ügye itt a glimmek ~65-105V között gyújtanak, tehát megcsinálod ezt az ellenállás sort, ami azért kell hogy ne üsse át az ellenállásokat a nagyfesz.
Persze olyanokat válogass aminek meg van adva hogy 500 vagy 1000V ra valók
ha általánosat választasz akkor nem elég a darabszám...
A végén optóval azért leválasztanám, lehetőleg minél kisebb áramúval, mert ügye nem lenne jó ha a szikra energiája ezen a soron sülne ki, mert akkor mi jut a karámra
(#) jeszi2 hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Sziasztok! szeretném megmérni a pásztor szallagon lévő feszültséget,és kiratni lcd re. Egy Arduino nano val.
Csináltam egy feszosztót. Soros porton szépen olvas.
de az lcd fals karaktereket ír ki, ha bekapcsolom a villanypàsztort.
Mien módon lehetne még mérni?
Vagy hogyan tudom megoldani hogy ne prellegjen az lcd.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Előre is köszönöm.
(#) frob válasza jeszi2 hozzászólására (») Márc 18, 2015 / 1
 
Hogy épül fel a feszosztó?
Fentebb épp linkeltem, hogy is kellene kinéznie...
(#) Cavalier válasza jeszi2 hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Talán árnyékolás, szűrés kéne az elektronikára.
(#) Cavalier válasza mechanika hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
A legegyszerűbb, ha egy ellenállást (1-2 megaohm) sorbakötsz egy glimmlámpával, egy fénytől zárt dobozkában melléraksz egy fototranzisztort, így csináltál egy optocsatolót. A fototranzisztort meg már simán kezeled a mikrokontrollerrel, és le is van választva.
(#) jeszi2 hozzászólása Márc 25, 2015 /
 
Megpróbáltam ellenállás osztót de átüt rajta fennt volt egy fél napig aztán áthúzott .
Cavalier ötlete az tetszik de nekem kb + - 100 v -ra megkellene határozni a szallagon lévő feszültséget.
a fototranzisztorral az sztem nehéz .
mien ellenállásokat rakjak bele hogy ne húzzon át ?
köszi a válaszokat !
(#) frob válasza jeszi2 hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Minimum 500V os ellenállásokat, a 1-2W os ellenállások már tudják ezt, és annyiból rakd össze a sort ahány kV ra készülsz, de sajna az autó gyújtótrafós pásztorok 20kV ot is kiadnak magukból szóval, lehet izmozni...
Egyébként léteznek analóg optocsatolók is, talán érdemes olyannal kísérletezni, a kúszó utakat meg megnövelni a panel bemarásával az adott helyeken....
(#) frank tibor válasza jeszi2 hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Szia

Nagyfeszültségű ellenállásra keress rá.
2000 osztót 100k+2*100M ellenállásból elkészíthető.
A hagyományos ellenállások 300-500 Voltos üzemi feszültségűek.
Sok ellenállás sorba kapcsolásával is megépíthető.
Én ilyet építettem, 30KV-ot elvileg tudja.
(#) jeszi2 hozzászólása Márc 26, 2015 /
 
szia!

Tibor szeretném megkérdezni hogy te honnan szerezted be ezeket az ellenállásokat mert én nem találok .
és mire használod pontosan ezt a kapcsolást ?
(#) Cavalier válasza jeszi2 hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Csináltam sima 0,6W-os ellenállásokkal is, csak többet kötöttem sorba, pl. 6-ot, aztán FBS pasztával leszigeteltem még pluszban. A műgyanta még jobb. Lomexben is vannak nagyfesz ellenállások pl.
(#) mikado válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Üdv,
meg tudnád osztani velem a nyákhoz tartozó kapcsolást?
Építenem kellene egyet egy kollégámnak és tanulásilag is jól jönne.
Következő: »»   182 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem