Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   655 / 1152
(#) kadarist válasza Tamtamtam hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Szia!
Ez egy vasmagos tekercs (elektromágnes), talán valamit behúzattak vele.
(#) Tamtamtam hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Igen köszönöm, közben megtaláltam hogy mibe való, és valóban behúzótekercs.
(#) kadarist válasza Tamtamtam hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Mibe való, áruld el!
(#) Tamtamtam válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Ebbe:
(#) Sebi válasza Tamtamtam hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Ez egy INTEGRA relé behúzótekercse. Rajta van a menetszám és a huzal átmérője - ebből következtetve a betű az alján Q, vagy Z lehet. (Vasúti emlékeim szerint...) A behúzó tekercset az áramkörtől és az érintkezők számától függően lehet megválasztani. Mivel ezek száma max 16 lehet - és a nyugalmi érintkezők számától függő plusz súlyok is kerülnek felszerelésre - könnyen belátható, hogy a húzóeröt miért a-tól Z-ig betűzött, különböző erejű tekercsekkel kell biztosítani.)
(#) kadarist válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Szia!
Mire használják ezt a speciális relét?
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Vasúti biztosító berendezésekben.
(#) Gabó válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Mi pl lift elektronikába láttunk ilyet.
(#) Sebi válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Húú, ezzel sok helyen találkoztam, először a vasútnál, INTEGRA, VES biztosító berendezések építőkockáiként. A rengeteg féle behúzó tekercs ("cséve") alkalmazásával minden feladatra optimalizálható (pl: a 48V betápról járatott izzókkal sorbakötve a kiégést figyeli és pótfényre vált, létezik mechanikus flip-flop "támaszmágnes", ami két csévével, két híddal szerelt és abban az állapotban marad, amelyik fele utoljára kapott feszt, stb). Ugyanez van a metrónál is. Nagyon régi liftek vezérlésében is voltak, az "én időmben" már csak egy helyen, a terhelés érzékelő padlónál használták. Igen biztonságos a bontás, mert egy "híd" köt össze két combos érintkező pogácsát. Minden érintkező nyomása egyenként jusztírozható egy szerszámmal, a nyugalmi érinkezők számához megfelelő plusz súlyok szolgálnak. Csepeli erőmű régi vezérlésében is volt. Minden csavarja 3,5mm-es...
(#) szepnorbee hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Sziasztok! Kellene egy kis segítség! Egy panel kamera adatlapját szeretném megtalálni, de sajnos nincs a panelon semmi szám ami alapján elinduljak. Csak a tápfesz és a videó kimeneti pin kellene ill hogy hány volt mehet neki. Segítségeteket előre is köszönöm!

Kép 1
Kép 2
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2015
(#) Sebi válasza szepnorbee hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Hát, elég miniatűr a kép... Általában3 pólusú csatlakozóval szerelik, +táp, GND video ki.
A GND-t kifütyülteted a legnagyobb elkók negatívjához, a video kimenetet egy 50...100µF-os elkón keresztül hozzák ki. Általában 12V 80...100mA kell neki, van benne saját stab kocka is.
(#) yulo5310 válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Egyáltalán nem miniatűr!,teljes képernyős és tűéles!
(#) Sebi válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Igen, most már látható! Pont ilyet még nem láttam, mi megy a sokpólusú csatira?
(#) kadarist válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(#) kadarist válasza szepnorbee hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Keress rá az Effio E-re. Bővebben: Link.
(#) Csucsu112 hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Sziasztok!

A mellékelt képen látható alkatrész egy elektromos gyújtású patron! A rózsaszín részben puskapor van! Ismeri valaki? Hogyan kell bekötni? Olyan tanácsot már kaptam, hogy 3 voltos elemmel működik és simán egy kapcsolóval eldurrantható! Foglalatba tettem összekötöttem de nem történt semmi!
Tud valaki valamilyen hasznos tanácsot adni? Teljesen amatőr vagyok!

A válaszokat előre is köszönöm!

Csabi
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) Sebi válasza Csucsu112 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Ohmmérővel ellenőrzöd a fűtőszálat, az ellenállás értékéből kiderülhet, hogy kevés neki a 3V, vagy netán eleve szakadt.
Nem láttam ilyet, nem tudom mi célt szolgál, de legalább 1méter kábel tartson Tőled távolságot!
(#) Csucsu112 hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Hagyományőrző vagyok! Egy elöltöltős pisztolyba akarom beépíteni! A csőben durran el! Nem veszélyes! Láttam már olyat, hogy valakinek eldurrant a kesztyűs kezében de alig látszott a kesztyűn. Sajnos lengyel volt az illető így nem tudtam vele beszélni. Hozzájutottam vagy 500 darabhoz és szeretném használni. Egyébként Csehszlovák gyártmány. Ohm mérőm nincs! Próbálkozzak nagyobb elemmel? Mint írtam: teljesen amatőr vagyok.
(#) Sebi válasza Csucsu112 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Mivel a durranással az egész tönkremegy, nyugodtan megpróbálhatod nagyobb feszültséggel. Nem valószínű, hogy a fűtőszál úgy tudna szétégni, hogy ne indítsa be a folyamatot. A seregben használt hengeres gyutacsot 12V-os akkuval indítottuk.
(#) Csucsu112 hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Ebbe a pisztolyba akarom beletenni. Ugye van olyan 12V-os rúdelem amit bele lehet rakni? A csőbe akarom az elemet is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) elektroncso válasza Csucsu112 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Apáméknál a cégen ünnepkor a tűzijátékot 9V-os telepről indították vagy 4,5V-os telepről már nem emlékszem pontosan. Próbáld sorban, 3V, 4,5V, 6V, 9V, 12V. De ha vársz egy kicsit pont megjött apám, megkérdem tőle. A szemedre meg vigyázz!
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) Csucsu112 hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Két kapcsolóval akarom megoldani! Kibiztosítom és a ravasszal gyújtom be.
(#) Sebi válasza Csucsu112 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Csak olyanról tudok, ami a távirányítókba való. Az ellenállás értéke nélkül nem lehet megmondani elsüti-e és hogy hányszor...
(#) Csucsu112 hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Ezek csak egyszer használatosak! Van egy foglalat amibe belenyomom és pukkanás után ki kel dobni. Majd keresek valakit aki be tudja mérni.
(#) elektroncso válasza Csucsu112 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 / 1
 
Megkérdeztem. 9V-os elemről indítottál, de 12V-ról indul biztosan.
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy milyen típusszám vagy név alapján tudok IC-t találni, aminek 8 kimenete van, van egy CLK bemenete, amire ha négyszögjelet adok, a kimenetek közül mindig a következő lesz bekapcsolva? Nem bináris számláló, hanem sima léptető IC. Olyan kellene, aminek van Output Enable, és Reset bemenete is. Már csak hab lenne a tortán, ha a kimenetek N-FET-es kimenetűek lennének min. 30mA terhelhetőséggel, kb. ennyi áramot kellene a GND-re elvezetniük. Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) kadarist válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Szia!
A 4017-et nézted?
(#) pont válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Egy kicsit másképp kell vezérelni, de 8 kimenete van, van enable-nek nevezhető bemenete, kaszkádosítható, 35ma-es kimenetenkénti terhelhetőséggel a 74595-ös. Ha csak egy regiszter lesz magasra állítva, utána csak lépteti körbe.
(#) Kovidivi válasza pont hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
A shift regiszteres megoldás is tetszik. Ránézek mindekettő IC-re, melyik lenne jobb.
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
A 4017 jó lenne, utána úgy is FET-ek kellenek, mert csak 10mA-ig terhelhető (10-es számláló)
A shift regiszter-hez több láb kell, de végülis megoldható, mivel most 8-at használok fel...
Az Output enable ahhoz kellene, hogy azt PWM-mel meghajtva, igazából a PWM jelet kapcsolgatnám a 8 FET-re. Az eltolás angolul shift, tehát shift regiszter kellene nekem? Csak azért kérdezem, milyen szavakkal keressek rá. Ugye nekem nem counter IC kell, pedig abból van rengeteg.
Következő: »»   655 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem