Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   356 / 580
(#) pont válasza botesz hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
A visszaszámlálás közben is ki lehet nyitni kézzel. De semmilyen hibakódot nem ír ki, pedig az ajtózárnak van külön kódja.
(#) pont válasza pont hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Még annyit, hogy az indító gombbal nem is lehet leállítani a visszaszámlálást, nem is csipog csak kettyen egyet ha megnyomjuk a többi gombra csipog de Err-t ír, csak a ki-be gomb-ra áll le. A lefolyószűrő elég koszos volt, de szivattyúhiba okozhatna ilyesmit?(Nem lehet belelátni mert ilyen görbe szűrője van.)
(#) botesz válasza pont hozzászólására (») Jún 10, 2015 / 1
 
Az ajtózárat ellenőrizd illetve a fűtőbetétet szakadásra testzárlatra.Ez nem fog hibakódot írni csak teszt módban.(Teszt mód start+starthoz legközelebbi gomb nyomvatart programválasztó elfordítás 0 ból 1 et jobbra majd a led teszsor elkezdődésekor elengedheted a 2 gombot.Majd egy bizonyos pozícióba ki fogja írni a hibát.
(#) pont válasza botesz hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Az ajtózárhoz 3 szál megy egy piros kettő fehér, mit kellene a méréskor kapni rajtuk? Egyenlőre ha be akarok lépni a tesztprogramba (ha a starton kívül mást is megnyomok) Err-t ír ki, de még próbálkozom, és nagyon köszönöm...
(#) pont válasza botesz hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Ugyan a tesztsort nem sikerül elkezdeni, de ad egy E43-as hibát, elvileg "ajtózár vezérlés hiba" mit kellene cserélni? (A fűtőszál nem szakadt, nem testzárlatos)
(#) pont válasza pont hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Az ajtózár triak-féle ACS108 alkatrész ment tönkre, hogy magától-e vagy valami még rossz ami tönkretette... és nem kapható, eddig 5 helyen néztem
(#) palko0125 válasza pont hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Melyik volt az az 5 hely, mert viszonylag könnyű beszerezni.
Bővebben: Link
Egyébként, ha csak simán kicseréled menni fog. Nem hiszem, hogy mást rossz lenne. Esetleg a vezérlő lábon mérd meg az ellenállást.
Üdv Palkó.
(#) pont válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Köszönöm! Hestore, Elektrokontha, kontel, SOS electronic, TME, az utóbbi kettőn megrendelésre
(#) pont válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Üdv! Hogy legyen vége is a történetnek, nem az ACS108 volt az okozója a problémának, hanem csak az áldozata az ajtózár körüli meghibásodásnak. Kicseréltem az IC-t 2 percig ment aztán egy pukkanás, megint eldurrant. Gondoltam én naivan zárlatos lehet az ajtózár tekercse, szétszedtem ( egy újszülöttnek minden vicc új) abban nem tekercs van hanem nem tudom mi, de a lényeg, hogy a rátűző saru tövében volt összeégve minden, a kapcsoló jó. Szóval vagy valami páralecsapódás, vagy pók vagy valami összezárta. Azóta már a harmadik adagot mossa..... A HQ-nál tegnap megrendeltem, ma itt volt az alkatrész...
(#) botesz válasza pont hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Az ajtózárban egy bimetál megy egy érintkező van.
(#) pont válasza botesz hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Hát ilyesmit még nem láttam. Valami ilyesmi:Bővebben: LinkEgy enyhén v alakú vékony lemez, rajt egy egyenes lemez, azon egy fehér kb 6mm átmérőjű 4mm magas korong, erre megy a 230v. Ez megemelkedve, átbillent egy hajcsat szerű kapcsolót... és az áram elvétele után még két percig zárva tart.
(#) botesz válasza pont hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Igen ennek így kell működni!
(#) Audrey73 hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Van egy Fagor innova mosógépem, cirka 11 éves a típusszáma sajna lekopott így azt nem tudom valami 35 vagy 32-vel kezdődik. Furi dolgokat csinál mert egyszer működik egyszer meg nem. F09-es hibakódot ír ki meg F02-t.Beindítottam egy rövid programot, először rendesen végigment a mosás. Gondoltam megpróbálom még egy adaggal, akkor elkezd tölteni de hirtelen a kijelzője átugrik 2 percet kiírja az F02-t, elkezd szivattyúzni aztán megáll és F09. Miért csinálja etz? Köszi a válaszokat!!!
(#) Gafly válasza Audrey73 hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Könyv szerint vagy bedugult a kifolyó (F2, szűrő tisztitás), vagy szakszerviz (F5...F10).
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2015
(#) LovePain hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
Sziasztok!

Nekem olyan gondom lenne, hogy van egy Candy Smart C2-105 típusú mosógépünk ami pár napja egyre nehezebben működik, hiába állítjuk rá a programra és indítjuk el, van, hogy 5 percig nem indul el a mosás. Tegnap óta pedig egyáltalán nem indul el, akármelyik programra állítjuk, pirosan villog az indító gomb (mint mikor nincs becsukva rendesen az ajtó, de be van csukva) és nem indul el.
Valaki tudja mi lehet a gond?
(#) botesz válasza LovePain hozzászólására (») Jún 15, 2015 / 1
 
Próbáld meg határozottabban becsukni az ajtót.
(#) LovePain válasza botesz hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Sajnos az sem segít, már próbáltuk, de most is megpróbáltam, semmi, ugyanúgy villog és nem indul
(#) botesz válasza LovePain hozzászólására (») Jún 15, 2015 / 1
 
valószínűleg ajtózár probléma lesz.
(#) LovePain válasza botesz hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
És ehhez mindenképpen szerelő kell vagy megpróbálhatjuk itthon is valahogy lecsavarozni és megnézni? Gondolom a helyzet már annyira nem ront mivel nem indul így sem .
(#) botesz válasza LovePain hozzászólására (») Jún 15, 2015 / 1
 
Ha ugy érzed akkor kiveheted.2 csavar 3 szál vezeték ennyi.
(#) LovePain válasza botesz hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Okés, nagyon szépen köszönöm a segítséget
(#) Audrey73 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Kedves Gafly!Köszi! Ezt én is megtaláltam.
(#) Gafly válasza Audrey73 hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
És akkor a dugulást is, vérmes reményeim szerint
Azon gondolkodom, hogy időzítéssel találja-e ki, vagy presszosztáttal hogy sikerűlt-e a centrifugálás... Utóbbi esetben ott is lehet dugó.
(#) botesz válasza Gafly hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
A centrit a tachoval figyeli a nyomáskapcsolónak csak az indításkor van szerepe hogy üres legyen a gép.
(#) Gafly válasza botesz hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Annyira nem értek hozzá.
Meg komolyabban nem jártam utána.
És reméltem hogy végre megszólalsz a nagylány érdekében
(#) péter71 hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
Sziasztok. hozzám került egy samsung mikro,avval ,hogy nem melegít. Mindent átnéztem, és jó. Rámértem a trafóra, és nem kapta meg a 230voltot. A panelből kiszedtem a reléket,külön tápról kipróbálva jó a kontaktus a műszer sípol.Visszaraktam most már 22voltot kapott a trafó.Többször bekapcsoltam,és egyszer megjött a230volt.Az öröm csak pár másodpercig tartott,ugyanis másodpercenként,ki-be kapcsolgatja a trafót. Ilyennel még nem találkoztam, mi lehet a baja?
(#) péter71 hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
Bocsi ezt a mikrós topikba szántam.
(#) botesz válasza péter71 hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Ugyan nem idevaló de lehet hogy rosszalkodik a relé és valami erőteljesen kontaktos.
(#) Audrey73 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Igazán Köszönöm kedves Gafly es Botesz , bár a fele kínai volt számomra! Az elején van egy kicsavarható valami ami mögött a szivattyú lapát lapul.No azt már kiszedtem egy 5 forintoson kívül semmit sem találtam.De sajna nem ez volt a bajok okozója! A szűrőt merre keressem? A csöveket amennyire tudtam végigtapogattam, es a szifont is megnéztem!
(#) Gafly válasza Audrey73 hozzászólására (») Jún 16, 2015 / 1
 
Idézet:
„No azt már kiszedtem egy 5 forintoson kívül semmit sem találtam.”

Akkor anyagilag már megérte

Azt nem tudom, hogy a nyomáskapcsoló csöve hol van. Azt még megnézném, de ha nem ott van dugulás, akkor hivjál szerelőt...
Következő: »»   356 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem