Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   95 / 316
(#) nedudgi válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Telefon akkumulátorban nincs töltő elektronika, csak védelmi elektronika. Arra való, hogy ne gyulladjon ki, ne robbanjon fel az akkumulátor. Ha rábízod a töltés vezérlését, hamar tönkremegy az akkumulátor.
LiIon/LiPo akku töltését céláramkörrel lehet megoldani. 100-200 Ft a készre szerelt áramkör, nem érdemes építeni a legtöbb esetben.
(#) BI-AMP válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Nem tudom nekem ez bevált rengetegszer töltöttem már vele ugyan azt az aksit és tökéletesen működik. A töltést egy amper mérővel figyelem amit egy led-re szeretnék lecserélni.
(#) nedudgi válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 23, 2015 / 2
 
Ilyesmit vegyél, és akkor nem kell kókányolni semmit, ráadásul a celláid is meghálálják.
Van rajta LED a töltés végének jelzésére.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2015
(#) Oraculum hozzászólása Máj 24, 2015 /
 
Sziasztok!
A Li.Po és Li-Ion töltője mennyiben különbözik? Vagy ugyanolyan töltő áramkörrel mindkét típust tudom tölteni? Válaszotok köszönöm!
(#) Massawa válasza Oraculum hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Minde a kettöt elvben ugyanazzal a logikával kell tölteni, csak a töltöáramokban szoktak eltérések lenni.
(#) Oraculum válasza Massawa hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Van TP4056-os töltőm az Ebayről, az Ionos akkut simán viszi. Akkor rá merjem kötni Polymerre?
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Ha birja az 1A aramot az akku, akkor igen. Ha nem, csokkenteni kelll az aramot egy ellenallas cserejevel.
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget! Még annyi érdekelne, hogy 1C-vel mindkét típus tölthető?
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Igen.
A TP4056 adatlapja megmondja, melyik ellenallast kell cserelni. A modulon mas pozicioszamok vannak, mint az adatlapban.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2015
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) teszti hozzászólása Jún 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Ez mivel tud többett mint a többiek?

Az EN, P-, P+ mit jelentenek? Miért van rajta két BAT-?
(#) kadarist válasza teszti hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
A "P" a protekciót jelenti. Rajz: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
(#) teszti válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Szuper, köszi! De a protekció már benne van nem? Akkor miért van kivezetve a lába?
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
(#) kadarist válasza teszti hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
A védelem (protection)-csatlakozóra kell kötni a hőmérő-ellenállást, ami a a cella hőmérsékletét figyeli. Ha az nagyon felmelegszik, akkor leáll a töltés.
(#) kisist1 hozzászólása Jún 9, 2015 /
 
Sziasztok!

A védelemmel ellátott TP4056 töltőkből előállítható akku pakk? Jó alternatíva lenne a drágább kiegyensúlyozott töltők helyett, meg így annyi tetszőleges lehetne a cellák száma. Én 6-8 cellás kiegyensúlyozott töltőt szeretnék ha megoldható lenne valahogy. Esetleg néhány plusz külső alkatrésszel kiegészítve.

Ha alternatív, szintén gazdaságos megoldás létezik, akkor várom a tanácsokat

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) kisist1 válasza kisist1 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Az esetleges alternatív megoldásra visszatérve. A legoptimálisabb lehet a 7 cella lenne, de úgy is megoldható ha töltés erejéig egy kapcsolóval átkapcsolom 4+3 töltésre. Egy nagy kapacitású pakkot (pontosabban több kisebb pakkot párhuzamosan) szeretnék összerakni elektromos biciklihez amin 24V-os lenne a motor.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) MATA hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Üdvözlöm a mestereket!

Kis segítséget szeretnék kérni van ez a töltő kapcsolás http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=251818
azt szeretném kérdezni hogy ha nagyobb potit tennék be feszültség állításra és forgó kapcsolóval több ellenállást kapcsolgatnék amivel áramkorlátozást lehetne több félét állítani!Ez így hülyeség vagy kivitelezhető?Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Hello! Megoldható, de vannak korlátai. Ha erősen leszabályozod, az LM melegedni fog, és letilt a hőkorlátozása. Az áramkapcsolónak el kell viselnie a töltőáramot, és kapcsolási ellenállása is számít.
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Köszönöm a gyors hozzászólást arra gondoltam hogy mit tudom én egy 3-15V-ig tudnám állítani a feszt és az áramot meg több ellenállással tudnám állítani mint Vicsys akku töltőjében. Néztem Dola féle kapcsolást is http://www.dola.hu/fejlampa/No_1_tapegyseg_akkutolto/index.html azt megépítettem de nem működik az áramkorlát valamiért nem tudom mi lehet a baj. Ha ezt meglehetne oldani akkor több féle akku töltésére is lehetne használni a kapcsolást!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
A túl univerzális dolgoknak mindig van hátulütője. Itt a hőtermelés az. Szinte biztos, hogy nem fog tudni 3V mellett 1A áramot leadni. Mert ha 24V váltót kap a kapcsolás, akkor abból 32V egyen keletkezik. És ez, 1A terhelés mellett 30W körüli hőt termel. De 14V kimenet mellett is 18W körüli a disszipáció. A kivett teljesítmény, meg 3..14W.
De ha már megépítetted, legalább életet kellene belé lehelni. Mert az neminformáció, hogy nem működik.. Mi nem működik? És mi működik benne? Mert a kapcsolás amit előzőleg linkeltél nem sok különbséget mutat az utóbbitól..
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Köszi hogy szánsz rám időt!
A kapcsolásban amit említettem a fesz szabályzás működik de a áramkorlát nem kísérletezgettem vele és nagyon melegedett is az IC szerintem hagyjuk is ezt!Ellenben az előzőekben említett kapcsolással kéne valamit kezdeni mennyi lenne az a fesz és áram határ amit a józan ész határai mellett lehetne tartani gondoltam ilyen 14V fesz és 1A áram ezt szerinted még lehetne tartani?Esetleg fokozatmentes áramkorlátot lehetne bele tenni?Köszönöm!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Az, hogy az IC melegszik, természetes. Írtam, hogy ami energiát nem veszel ki belőle, az hővé alakul. Ezt bárhogy csűröd-csavarod, mindig megmarad, bármelyik kapcsolást építed meg, amíg a szabályozás analóg disszipatív fűteni fog. Egy töltő ráadásul tartós terhelés alatt áll, a hűtést ennek megfelelően kell megválasztani.
Amit Te építenél, az tulajdonképpen nem töltő, hanem egy labortáp. Tehát azok között találsz kapcsolást. Azok feszültségét és áramát lehet széles körben szabályozni és természetesen "komoly" hűtőborda igénye van. Ha egy LM317-et változtatható áramkorláttal látnak el, akkor oda van az egész egyszerűsége. Mert annak a feszültsége egyszerűen szabályozható, de fix áramkorláttal bír. De van a cikkek között olyan kapcsolás (labortáp) amiben két LM317 üzemel. Egyik áramkorlátot végzi, a másik a feszültséget szabályozza. nézd meg, ha tetszik, építsd meg azt.
Tisztázni kell a valós tényleges igényedet is a szabályozással szemben, nem maximalista módon kezdeni.
De elsőként a már felépített kapcsolásba kellene életet lehetni, mert annak hibája néhány méréssel kiderül. Gyakorlásnak is jó, aztán eldöntöd merre is induljál. De ez csak tanács, nem kötelező megfogadni..
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Szia lehet hogy Frankye féle tápra gondoltál?Azt már megépítettem és jól működik igazából egy univerzális töltőt szeretnék építeni tudom lehet ilyet venni készen is de jobban szeretem ha magam csinálom meg ez már csak olyan mánia nálam!A kapcsolásaidat a zselés akku töltőre gondolok is megépítettem 12V-ra is és 6V-ra is mindkettő kitűnően működik.Most ez az univerzálisság nem hagy nyugodni de ha azt mondod hogy nem érdemes vele foglalkozni akkor hagyom!Az a baj tényleg hogy ilyen tág határok közt sokat kell elfűteni az LM-nek.
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Széles tartományban univerzális töltőt, csak kapcsolóüzemben érdemes készíteni. A gyáriban sem fogsz analógot találni..
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Igen én is erre gondoltam még nézegetek kapcsolás ügyben köszönöm!
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Proli007-hez szólva egyébként ha meg akarnám építeni ezt a kapcsolást http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=251818 akkor melyik ellenálláson kellene változtatni hogy kb 14V-ig tudjam a feszt állítani?Az áramot 1A-ig forgó kapcsolóval oldanám meg.Köszönöm az esetleges válaszokat
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Az előbb elfelejtettem a pótméter 2.5K lenne így kellene hogy az ellenállásokat mekkorára kellene cserélni értem ezalatt a két párhuzamosan kapcsolt 6K8 és a 2K7 ellenállásokat és a 470R-t esetleg!Máson talán nem is kellene változtatni?Köszönöm!
(#) MATA hozzászólása Jún 18, 2015 /
 
Vagy esetleg ezt a kapcsolást ha megnéznéd nekem megköszönném szerinted melyiket érdemesebb megépíteni?
(#) MATA hozzászólása Jún 18, 2015 /
 
Ennél meg az a baj hogy nincs semmi visszajelzés a töltés állapotáról esetleg csak fesz és árammérővel!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
- Talán valahogy így kellene megoldani. De maximum 1,2V-ra tud visszaszabályozni az áramkorlát. És ott mindenképpen felmegy az áram az LM317 maximumára, bármit teszel. Tehát legfeljebb 3V minimális feszültségű töltés lehetséges.
- A másik kapcsolás feszültség szabályozása nem a legjobb, mert nem veszi figyelembe sem a söntön eső feszültséget, sem a tranyó bázis-emitter feszültségét, az már több mint 1V hiba..

UNI-1A.png
    
Következő: »»   95 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem