Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   57 / 93
(#) Justo válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Egyenirányítva, pufferelve pont annyi lesz.
(#) zenebolond válasza Justo hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Ja igaz mert 2*43VA írtál. akkor kb várható, de azért szerintem már a 180W az torzítva érhető el.
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Szia! A trafó és az elvárt teljesítmények rendben lesznek, a NYÁK úgyszintén.
Ezt az erősítőt nem kell azért a csúcsok-csúcsának tekinteni, de egyszerű és megbízható darab. Hangosítás számára kielégíti az igényeket. A kimenete védett az időleges túlterhelés és rövidzárlat ellen. A legfőbb érv ami mellette szól, hogy az élesztése nem tartogat meglepetéseket, illetve ha mégis probléma adódna akár a használat során is, itt a témájában kapsz hozzá támogatást.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Rendben, köszönöm! Kb mennyi lenne a teljesítmény torzításmenetesen 4 és 8 ohm-on? Hangszóróvédelmet ajánlanál esetleg ehhez a kapcsoláshoz?
Clip-nek ez megfelelő lenne? Ezzel a hangerő és hangszínszabályzóval mennyire viselkedik jól?
Véleményed szerint mennyivel jobb vagy rosszab ez
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
A teljesítmény várhatóan 300W illetve 180W.
Íme egy hangszóróvédelem.
A Clip jó hozzá, az LM1036-tal pedig meg kell próbálni és eldöntöd tetszik-e.
A PA300 egy kisebb harmonikus torzítású erősítő, ettől függetlenül egy adott hangrendszerben neked kéne a kettőt összehasonlítanod, a hozzám befutott értékelések nem szólnak egyértelműen mellette. Az ST151-gyel kapcsolatos érveimet lásd fentebb!
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Elsősorban meg szeretném köszönni az eddigi segítséged, türelmed nem csak ebben a témában hanem mindenben!
Lenne még egy pár kérdésem és egy összeállításom. Kérlek ellenőrizd le.
ST151: link1 link2
Mi a véleményed a hozzászólás alapján a két tranzisztor különbségéről? Megéri a sokkal drágább MJL tranzisztor?
Trafó:750VA Primer: 230V
Szekunder1: 43 VAC 8,5A
Szekunder2: 43 VAC 8,5A
Szekunder3: 12 VAC 1A
Szekunder4: 9 VAC 800mA
9 VAC a védelemnek.
Lágyindító: link
Clip: link1 link2 A nyákterv az megfelelő?
+-60V lesz ugye, ehhez az alábbi módosítások kellenek vagy kell még valami mást is módosítani?:
- D dióda: 1N4004
- R1: 130K ohm
- R2: 11K ohm
- R3: 1,1K ohm
Ugye nekem stereo lesz de ezt ne igazán értettem, ha azt akarom külön led legyen mind két oldalnak akkor ebből az áramnkörből kettő kell?
Hangsugárzóévdelem, koppanásgátló: link1 link2
Módosítás: R1, R2, R3: 56 vagy 62K ohm legyen? Kondenzátor feszültsége? Valami más módosítás?
Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de ez nem lesz egy olcsó mulatság és nem akarok "mellényúlni"
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2015
(#) zenebolond válasza Justo hozzászólására (») Júl 1, 2015 /
 
Szia.
Összeszedve az infó. Nekem ez a lágy indító jól működik.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2015
(#) Justo válasza Justo hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Zenebolond: Köszönöm!

Reloop véleményeznéd kérlek vagy valami rosszat kérdeztem?
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Aug 3, 2015 / 1
 
Húzom-halasztom a választ erre az összetett kérdésre, mert a Fórum szerkezete inkább a témánkénti kitárgyalást kívánja meg. Rövidre fogom:

ST151/a drágább tranzisztorral elképzelhető, hogy jobb lesz az erősítő, sajnos nincs konkrét tapasztalatom.
Trafó/rendben.
Lágyindító/rendben.
Clip/rendben, valóban így kétszer kell megépítened az áramkört.
Hangsugárzóvédelem/ Az ellenállások tág határok között megfelelnek, 68k-t ajánlok az egyszerűbb értéksorból. A kondik feszültségtűrése 25V, a több sem gond.
Valóban nem lesz olcsó mulatság, de az alkotás öröme megfizethetetlen
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2015 / 1
 
Igen ez nem teljesen a topic témája és ne haragudj, hogy kellemetlen helyzetbe hoztalak emiatt. Köszönöm a válaszod és igen az alkotás öröme jó érzés.
(#) Davidd hozzászólása Aug 31, 2015 /
 
Sziasztok! Készülőben van 2 darab st151 a +-80V reloop javitott verzió. Ez csak a 2 pár végtranzisztoros panel. Mellékelek néhány képet hogy állok. Egyetlen egy kicsi változtatást csináltam és kíváncsi vagyok hogy szerintetek az nagyon sok galibát okoz-e a kis erősítőnek. Emlékeim frissítésének érdekében felhoznám majd az egykori élesztést, hogy a tápba a biztik helyett 10 ohmos ellenálláson hány mV is kell hogy mérjek?(lezárt bemenettel) A panelen a kicsi X a trimmer mellett az azt az irányt mutatja amerre növekszik a nyugalmi? Sajnos még nem kaptam meg az mje340 et , és az mje 350 helyett kse350 et kaptam, nem szivesen rakom vele össze, de beszéljenek a képek. Sajnos a vasalásom sem lett a legjobb.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Újraindult a laptopom és nem tudtam már módosítani a h.sz. Az erősítő +-70V ról fog működni. A meghajtó tranzisztorok mje15030-mje15031. A végtranzisztorok pedig NJW0281G-
NJW0302G páros lesz. A kérdésem az lenne hogy ekkora tápfesz mellett ami szerintem visszaesik olyan +-65V ig(sőt lehet jobban) 4 ohmos terhelés mellett bírni fogják a tranyok?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Szia! A végtranzisztor Power Derating ábrájából, no meg egy kis számolgatásból az jön ki, hogy 50°C alatt kell tartani őket, ha 4 ohm-os hangszórókat kötsz rá. Megoldható, de intenzíven kell hűteni.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Szia! L idomon lesz, direkt ventillátoros hűtés ami egyből indul a borda mérete 20x10x2,5cm 2 darab 92x92mm es ventivel lesz megoldva. Táp szerintem rogyni fog, úgyhogy remélem bírni fogják. Biztonság kedvéért már el van készítve és tesztelve a skori féle hangszóróvédő.
(#) lukacsp válasza Davidd hozzászólására (») Szept 4, 2015 / 1
 
Javaslom tegyél bele legalább egy hőmérséklet kapcsolót a bordára, mert ha a ventillátor megáll, akkor hamarosan a végfok is leáll, méghozzá elszenesedett végtranyókkal. Hangosítás közben nem fogod észlelni, hogy a ventillátor működik-e.
(#) Davidd válasza lukacsp hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Lenne egy olyan megoldásom, hogy a 2 hangszórót sorba kötöm. Így ugyebár 8 ohm lenne. Egy végfok kerülne bele, és akkor hajtanám +-90V-ról, vagy ez még annyira sem egeszséges mint az előző megoldás?
(#) lukacsp válasza Davidd hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Ez tápfesztől és terhelő impedanciától független javaslatom minden ventillátorral hűtött telesítményelektronikára vonatkozólag.
Ha valamit passzív hűtéssel nagy ráhagyással méreteznek az más tészta, ott a fizika elvégzi a dolgát. De ha egy ventillátoron múlik a dicsőség, az már sikamlósabb terület.
(#) Davidd válasza lukacsp hozzászólására (») Szept 11, 2015 / 1
 
Igen biztonsagi ok miatt nagyon fontos. Kicsit valtozott a tenyallas. Subban lesz egy st152 2sc5200-2sa1943 al ket par.+-69V(uresjarat) 4 ohmon terhelve. Ket topban darabonkent egy egy st panel ugyan ugy 4 ohmon terhelve viszont ezekhez en tekerek trafot. 2x40v ac ra gondoltam hogy a fent emlitett njw tranyok birjak jobban. Skori fele koppanasgatlot kapnak. Mikor elesztek termeszetesen beszamolok minden tapasztalatrol.
Koszonom az "intő" figyelmeztetest.
(#) Zosi hozzászólása Szept 23, 2015 /
 
Sziasztok! Az st151 80V-os változatában az 1n4004 helyére jó az 1n4007?
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Jó természetesen, mert még nagyobb is a feszültségtűrése a többi paraméter egyezése mellett.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Köszönöm a választ!
(#) Zosi hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok! Olyat szeretnék kérdezni, hogy mennyi nyugalmi áramot kell beállítani a 4 pár tranzisztoros st151-nek, és melyik 2 pont között kell ezt mérni? Valamint indításnál a biztosíték helyére hány ohm-os ellenállás menjen?
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Itt az élesztés.
A végtranzisztor emitter-ellenállások valamelyikén állíts be 3-5mV feszültségesést a nyugalmiáram potival. A többi hasonló ellenálláson is mérd meg beállítás után, közel azonos értéket kell észlelned.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Köszönöm! Az MJL21194-n be tudok állítani 3-5mV-ot. Viszont ekkor a MJL21193-on 30mv van, és bármerre tekerem a potit nem tudom lehúzni a 93-ast 10 alá.
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
30x10x4 centis borda van rajta rövidre zárt bemenettel elég meleg a borda. Sajnos a hőmérőszondám rossz így pontos hőmérsékletet nem tudok mondani.
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Közben sikerült megmérni 45C fokos terheletlenül a borda nem tudom ez mennyire normális?
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
A kimeneten ugye nincs hangszóró? Az emitter-ellenállások között ekkora különbség nem lehet, hány végtranzisztor van beültetve?
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Egy teszt erejére volt hangszóró... 4-4 db van beültetve.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Basszus nagyon benéztem Jól gondolom, hogy az 5w-os ellenállás két végén kell mérni a nyugalmit? Eddig a tranzisztor emitterje és a gnd közt méricskéltem Az emitter ellenállás két végén szépen be lehet állítani a 3-5mV-ot és minden 5w-os ellenállásnál stimmel azonos.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Jól gondolod Így már rendben lesz az erősítő. A magas tápfeszültség miatt még csekély nyugalmi
áramnál is természetes a hűtőborda melegedése.
Következő: »»   57 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem