Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramlökés határoló lágyindító
Lapozás: OK   20 / 38
(#) zoka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Én csak azt nem tudom, hogy melyik ellenállást kellene milyen értékűre cserélni, hogy 12V reléhez jó legyen. A tekercs ellenállás 360 Ohm.
(#) zoka válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szia! Elvileg 360 Ohm a tekercs és 33,3 mA a névleges áram.
Akkor mit javasoltok? Azt hozzáteszem, hogy mindez egy erősítőnek lenne a trafója, 1000VA toroid. Viszont van a rendszerben egy 12V indítótáp, ami standby módban már megy, mivelhogy úgy oldom meg, hogy az erősítőt egy kb 2 sec hosszúságú gombnyomás indítja.
Akkor fel tudnám használni a segédtápot a toroid indítására nem?
Már csak azt kell tudnom, hogy a huzalellenállásokon kb mennyi ideig menjen az áram, vagy hasracsapás szerűen mondjuk 2 másodpercig fűtsenek, és utána menjen a relé? Mert egyszerű késleltető az egész.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2015
(#) 13_Balu50 válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Az van ráírva ?
Nekem csak 200 R és 270 R es van.
Én koppanásgátlónál akadtam hasonló problémára, kár vele küszködni 24 v relé kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2015
(#) kadarist válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Ha nem akarsz ellenállásokat, akkor hajtasd meg a relét egy kis trafóról úgy, mint itt.. 12V-os reléhez használj 12V-os trafót és a 330k-s ellenállást felezd meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2015
(#) zoka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Így gondoltam. Egy külső áramkör végzi a lágyindítást, gyakorlatilag 2 relével. Az egyik a 230V-ot kapcsolja (mivelhogy több 2 kisebb trafó is lesz) A másik relé meg maga a lágyindító.
A kérdésem X felmágnesezési idő mennyi legyen? Vagy akár 5 másodperc is lehet vagy szétégnek az ellenállások ?

Bár ha 40 Ohm van a példában, akkor I=U/R 230/40=5,75A az 1322 W, annyit kéne elviselni a huzalellenállásoknak?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2015

indítás.jpg
    
(#) kadarist válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Mutattam egy trafós táplálású késleltetőt. Nézd meg, hátha megtetszik.
(#) zoka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Na ilyesmin gondolkodtam, de ott 300 Ohm/30W a huzalellenállás, itt meg 40 Ohm/20W ez óriási különbség. Ezt nem tudom már csak, ott amúgy 3sec késleltetést írt, itt meg a cikkben 1,5 sec.
(#) kadarist válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Rosszul látod, mert ott az ellenállások nem sorba, hanem párhuzamosan vannak kötve, tehát az eredő a 100 ohm harmada lesz.
(#) Alkotó válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Ha még nyitott a választás, akkor inkább ezt javaslom építeni.
Minden paraméterében és bekapcsolási karakterisztikájában is jobb, és részletes leírás van hozzá. Mióta az elsőt megcsináltam, már csak ilyet építek.
(#) CIROKL válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
(#) zoka válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Ezt jónak tűnik. Az Attila86 féle verziónál meg ott a nyákterv is. Ahhoz képest lényegi módosítást végeztél? Bír ez 1000VA-os trafót indítani?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2015
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szia! Kapásból a mellékelt nagyon kicsi vezetősáv-távolság tűnt fel. 230V-nál szerintem kevés.
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szia! Való igaz, kinyomtatva a hajam égnek áll Ott már szinte áthúz
Hát akkor kicsit módosítom én is. Meg láttam, hogy a tiedben van biztosíték, de más alkatrészbeli módosítás nem kell ugye?
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Át bizony.
A biztosíték bárhol elhelyezhető. A 12V-os relével nagyon keservesen lehetne összehozni, magam is a 24V-ost ajánlom.
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Köszi szépen. Úgyis rendelek lomextől, akkor már az a 24V relé nem oszt, nem szoroz. Mindenbn követem az eredeti tervet, de a távolságokon növelek, legalább annyi táv lesz mindenhol, mint a relé lábai között., kb 5mm. A 230V sávokat vagy felónozom, vagy van egy saját specialításom: 1mm rézhuzalt forrasztok rá végig Mert azért 1000VA az nem kevés.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2015
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 1 /
 
Túlzásba sem kell esni, mert ez a trafó teljes terhelésének a határán is csak 4A. Egy TDA-s erősítő kimenő árama
(#) _BiG_ válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Idézet:
„Bár ha 40 Ω van a példában, akkor I=U/R 230/40=5,75A az 1322 W, annyit kéne elviselni a huzalellenállásoknak?”

Akkor, ha nem lenne sorban ott a trafó
De mivel ott van, ezért nem
(#) Alkotó válasza zoka hozzászólására (») Feb 9, 2015 / 1
 
Én is készítettem egy tervet, ahol igyekeztem figyelni a távolságokra, és egyéb dolgokra is. Ezt tudom ajánlani, sokszorosan bizonyított hiba nélkül. A legkritikusabb rész a sorkapocs lábai között van, pedig ezeket direkt erre találták ki.
Mivel LOMEX-et említed, ezért a rajzot is felteszem, amire ráirkáltam a LOMEX-es kódokat.
(#) zoka válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Szia! Köszönöm szépen, ezt fogom megépíteni. Még csak terveznem sem kell.
És a cikkszámokat is köszi.
Üdv,
zoka.
(#) zoka válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Gondoltam, hogy a trafóban van a kutya elásva
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2015
(#) CIROKL válasza zoka hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Minek ez a sok hókuszpókusz ? Egy sima 230 Volt -os tekercsü relé és megvan oldva , sorosan az ellenállás de linkeltem a megoldást , , de látom túl egyszerü !
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
De induláskor biztos nem 4 lenne, hanem a sokszorosa Úgyhogy jó ha van lágyindító...
(#) zoka válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Bocs, de a linkre egy csomó kép jött csak be. Ezt nem egészen értem. 230V-os relé, de hogy lesz ebből lágyindító?
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
(#) CIROKL válasza zoka hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
A csomó kép egy görgetés és ott van a lágy inditó !
Kb 40 éve ezt használjuk minden készülékben ahol esetlegesen kell , ha kételkedés merülne fel , össze kell dobni és láss csodát a semmiből !
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2015
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Kösz !
(#) zoka válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Köszi, most már megvan.
És ha rákapcsoljuk az áramot, akkor ez a relé késéssel húz be?
(#) CIROKL válasza zoka hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Igen , nem ezer másodperc de nem is kell hisz nem ez a feladata , a feladata a lágy indítás és nem késleltetés !
Az ellenállás értékkel lehet játszani , terhelés függvényében , ezzel lehet kis módosítást elérni az indításban .
A lényeg hogy tökéletesen végzi a rá szánt feladatot ami itt ebben az esetben a lágy indítás elvégzése .
(#) zoka válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Ez tetszik, csak elég húzós ára van, bár a trafó még drágább
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Feb 10, 2015 / 1
 
Az ellenállás helyén a Skori által ajánlott NTC-vel már csúcsmodell
Következő: »»   20 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem