Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1770 / 2208
(#) gerleimarci válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 1, 2015
CLC szűrőnél nem esik sokat a feszültség
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 1, 2015
Ne viccelj màr megint.
(#) gerleimarci válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 1, 2015
Miért viccelnék? 30-40V-nál többet nem akarok ejteni a feszültségből.
(#) joco63 válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 1, 2015
Nem kell 20W os vagy 40W os fojtó. Bőven megteszi a 11 W vagy 7W-os is. Szerintem azoknak nagyobb az induktivitása. Csatornánként javaslom, így jobb lesz az elválasztás és elég lesz a teljesítmény is. Az első kondi után két ágra választod és onnantól már külön kezeled a két ágat. Én már építettem így pp-t és semmi gond vele ezért is merem javasolni. A neten fillérekért tudsz venni ettől olcsóbb megoldás nincs. Érdemes hallgatnod az itt leírtakra, senki sem akar rosszat.
(#) joco63 válasza joco63 hozzászólására (») Aug 1, 2015
Kb 10 15 V-ot ejt terhelő áramtól függő nyilván.
(#) gerleimarci válasza joco63 hozzászólására (») Aug 1, 2015
Így fogom csinÍlni az enyémnél. Itthon 20 és 40w-osak vannak
(#) joco63 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 1, 2015
A kisebb teljesítményűt válaszd. Ezekkel nincs tapasztalatom remélhetőleg jó lesz.
(#) djhans válasza joco63 hozzászólására (») Aug 1, 2015
Ezekben van légrés? Egyenáramra légrésest kell tenni.
(#) gerleimarci válasza djhans hozzászólására (») Aug 1, 2015
Nem tudom
(#) pisti89 válasza joco63 hozzászólására (») Aug 1, 2015
Sajnos ilyenből kaptam szinte ajándékba.
Én eddig ECL86SE-nél használtam, de ott teljesen kölönálló monoblokk készült.
(külön trafó, EZ80, fojtó, kondik...)
Már a 40W fénycső fojtóját is fel lehet ismerni, tehát ha nincs más, az is kedvezően tud hatni.
(legalábbis csöves egyenirányításnál, félvezetőssel még nem próbáltam)
Most egy Denon PMA-560-ba építek egy végfokpárat, de valamiért nem akar rendesen menni, még nem tudom mi a gáz, lehet a kimenő, mert az Melodyn rádióból van bontva és már a primer, szekunder kiképzése... (amint lesz időn befejezem, mert egy gyári dobozban mégiscsak mutatósabb)
(#) joco63 válasza djhans hozzászólására (») Aug 1, 2015
Szerintem légrésesek. Egyszer már szedtem szét egyet, az az volt.
(#) bakos13gab válasza joco63 hozzászólására (») Aug 1, 2015
Szerintem is légréses. Az 5H elég kétséges, de meg kell mérni.
Esik persze a fojtón is, de sokkal hatékonyabb az egyszerű ellenállásnál. Mivel ezen már egyenáram folyik minimális szőrrel a tetején, a fojtó elsősorban erre a pulzálásra jelent féket, de természetesen van egyenáramú ellenállása is. Méghozzá minél kisebb teljesítményű fénycsőhöz való, valószínűleg annál nagyobb.
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Aug 1, 2015
Miért lenne légréses hisz AC-ra tervezték !
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 1, 2015
A régebbi típusok biztos, hogy légrésesek: pl. a bakelit (fém) tokos, kátránnyal kiöntöttek. Most kaptam elő egyet, egynek a vasa meg tekerésre vár. A HAGY AT40A3 is.
Van vagy 20 db., ha kell valakinek.
(#) pisti89 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 1, 2015
Szerintem induljunk ki abból melyiknek mi a működési elve.
A gyújtópatron megrántja a hálózati áramot, a fojtón nagyfesz indukálódik, begyújt a neon.
Tehát a fénycsőnél az önindukció van kihasználva, míg az erősítőknél használt fojtónál pont a veszteség a lényeg...
De ha téves a gondolat menetem, javítsatok ki

Emlékeim szerint a fénycső fojtóban csak egy adag lemezelt vas van, légrés nélkül.
(nincs zárt mágneskör, a vas mindössze az induktivitás növeléséhez van használva és nem teljesítmény vezetéséhez-nem tudtam jobban megfogalmazni)
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 1, 2015
Megnéztem és igazad van. Én a higanygőzös fojtóra asszociáltam elsőnek és az légrésesre volt lemezelve, legalább is, ami itthon van.
(#) ngyzoli válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 2, 2015
Ha lesz időd,egyszer játszadozz el ezzel a témával...nincs kizárva,hogy komoly meglepetések fognak érni... Ha van kellő hurokerősítés,fokozható a negvcs.akár az optimumon túl is.Ez látszólag jót tesz:kisímítja az átvitelt,és "kihegyezi" a paramétereket.Mondom:látszólag...de közben lassítja az erősítőt,és fejbeveri a dinamikát.Én mindig a lehető legkisebb negvcs-t (bocs a rövidítésért)alkalmazom,és szent meggyőződésem,hogy ez a jó hang egyik záloga.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Aug 2, 2015
Üdv!
EBBE az erősítőbe szeretném beletenni a képen látható kimenőtrafót. Az a kérdésem, hogy a trafót hogyan kell bekötni?
(melyik lába hova megy?) Köszi!
(#) szili83 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 2, 2015
Fekete-fehér megy a hanszoróra elvileg.
Fehér, piros, kék a primer oldala.

De mérd meg műszerrel, a kisebb ellenállású megy a hangszóróra.
A nagyobb ellenállású a csövekre, de mérd ki az a biztos. (közepelészt is mérd ki)
(#) szucsistvan123 válasza szili83 hozzászólására (») Aug 2, 2015
Köszönöm a választ! Sejtettem, hogy az megy oda, csak nem voltam benne biztos!
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 2, 2015
Egyébként itt számít a hangszóró polaritása? (kimenőtrafónál) Vagy ezt ki kell kísérletezni, hogy hogy jó?
(#) pucuka válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 2, 2015
Ha csak egy hangszóród van, akkor mindegy. Ha több hangszóró van akár monóban, akár ztereóban, már nem mindegy. mert a hangszóróknak egyirányban kell mozogniuk, mert különben a lesugárzott hangok kioltják egymást. Ez füllel igen jól detektálható, és akkor megcseréled a valamelyik handszóró polaritását.
(#) pucuka válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 2, 2015
Azért nem szerencsés ez a CLC (CRC) szűrőzés, mert az első C az a pufferkondi. Méretezni is másképp kel, nem mint egy szűrőlánc első tagját. A pufferkondit az egyenirányító csúcsárama, a névleges terhelő áram, és a megengedhető brumm feszültség szerint kell méretezni, az azt követő LC (RC) tagot, mint frekvencia függő osztót kell méretezni, hogy 50, ill. 100 Hz -re megfelelő csillapítást adjon. LC tag esetén ezen kívül figyelni kell még, nehogy rezonancia közelébe kerüljünk. Persze létezik rezonáns szűrő is, de az másfajta kapcsolás.
Nem lenne szabad összekeverni egy Π (pí) szűrővel, mert nem az.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) CIROKL válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 2, 2015
A cél érdekében szétkapáltam egy fénycső fojtót a képeken egyértelmüen
látható NINCS légrés !
Ami még szintén látható 50hz váltó feszültségre méretezték !
(#) szucsistvan123 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2015
Köszi!
(#) pucuka válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 2, 2015
Ez még nem bizonyít semmit, kérdés, hogy váltakozva lemezelték-e- Mert ahogy az asszimetrikus bevágások jelzik, egyoldalról lemezelték, akkor van légrés, még ha nem túl nagy is. Ahhoz, hogy ne legyen légrés, váltakozva kell lemezelni, hogy a vágásnál levő réseket lefedje az ellenkezőleg berakott lemez.
(#) jucsaba válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2015
Ha jól látom , a T lemez nincs teljesen betolva az U vasmagba , a képen mintha 3mm-re kilógna az u lemez szintjétől, az1. képen ha teljesen összetolod valóban nem lesz légrés(számottevő) , megnéznéd hogy jól látom e?
(#) CIROKL válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2015
Egy oldalrol van de olyan szorosan hogy itt nem lehet legres! Ezt szerintem folosleges tovabba elmeleti sikon megmagyarazni ,ez teny es en ennek hiszek.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) CIROKL válasza jucsaba hozzászólására (») Aug 2, 2015
Idézet:
„a képen mintha 3mm-re kilógna az u”

Na ha igy látod akkor javaslom a szemész orvos látogatását de azonnal !
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) jucsaba válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 2, 2015
3.kép , de lehet hogy csak lépcsösen ütötte ki a kép készítője , ezért kérdeztem...
Következő: »»   1770 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem