Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   68 / 119
(#) P_Laszlo válasza andras99 hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
A hangszórójavítók nem értenek az alkatrészgyártáshoz. Én készítek még egyedi igényekhez igazodva sokféle hangszóróalkatrészt, a Sonidónál Varga Pista bácsi csinálja a sajátjait, de nem adja el, és körülbelül ennyi. Van még a hangosítós B. Viktor, de annak a kínálatnak a nagy része kínai (bizonyos felhasználási célokra egyébként azok is alkalmasak, csak az igényeken múlik a dolog és a javítandó hangszórón). Az ebayes alkatrészek 80-90%-a is kínai, tehát mindegy, ugyanaz, viszont jóval drágábban.

Talán még K. Géza (BEAG) is csinál ezt-azt, apróságokat, HT220 membránt pl. bár erről tavaly hallottam utoljára.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
(#) Puskaporos válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Tudom, hogy te külted el , és azóta már én is irtam , és kérdeztem is . De mihelyst lessz időm nekiálni hajszál pontosan méregetni , azt is el fogom küldeni. Mert egyenlőre te vagy az eggyetlen aki hajlandóságot mutat az eledásra.
(#) sound.man válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Viktor gyárt. Nincs kínai már.
(#) Puskaporos válasza sound.man hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Ez így igaz B. Viktor is gyárt és nem gagyi kínait . Viszont csak bizonyos típusokhoz van , és egyéb , esetleg egyedi méretekre is készít , de csak nagy tételben .
(#) P_Laszlo válasza sound.man hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Áh ez nem igaz, a kínálat egy jelentékeny része kínai, ránézésre is látszik, plusz ismerem a beszállítót. Mondjuk az is kérdés, hogy vajon jobb-e a saját gyártású az importáltnál, de végülis legalább lehet kapni, sokszor ez is szempont egy hangszórónál/alkatrésznél. PA hangszóró javításánál többnyire annyit néznek, hogy a méretek megegyezzenek.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
(#) P_Laszlo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Mondjuk már valóban csak néhány membrán és textilszél maradt, plusz egy pille, ha a honlap infói aktuálisak.
(#) doktor hozzászólása Jún 11, 2015 /
 
Tisztelt Moderator!

Érdeklődnék, miért került törlésre hozászolásom?
(#) msteve hozzászólása Jún 11, 2015 /
 
Valaki otthoni javitashoz keresett alkatreszt.
Nem ertem a moderator miert torolte...
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
(#) reloop hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Sziasztok! Egy pár SAL AHX 2030 szomorú tulajdonosa vagyok Bővebben: Link. A membrán szövet jellegű és a szálak között valósággal át lehet látni. Az egyetlen problémám vele, hogy erős kivezérlésnél szuszog a szerencsétlen A kérdésem: mivel lehetne impregnálni ami elviseli az igénybevételt? A két hangszóró együttesen egy reflex szubládában dolgozik, ami ezt az apró hibát leszámítva - Sal ide, Sal oda - nagyon szépen teszi a dolgát.
(#) didyman válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Jó reggelt! Régi, nagy tiszteletű tag vagy, nem akarom megkérdőjelezni a szavad, de biztos, hogy ott szuszog? Az AHX elvileg "kevlár" membrános, azoknak van egy ilyen tulajdonságuk, hogy némileg áttetszőek.
(#) reloop válasza didyman hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Üdvözöllek! Második hónapja küzdök ezzel a problémával. A doboz tömítését nagyon akkurátusan, többszörösen megerősítettem. Megvizsgáltam a hangszókat szabadtérben, jelentős membránkitérésnél sem adnak mellékzörejt. A kiszerelt hangszórót meghajtva, a doboz nyílása felé közelítve, már 5mm hézagnál érzékelhető az áramlási zaj, összeszerelt állapotban pedig kimondottan a membránfelületnél jelentkezik.
Van még más SBX és AHX hangszóróm, ezek átvilágítva nem mutatnak lyukacsos szerkezetet.
A gyanúd azért nem alaptalan, következtetéssel állapítottam meg a hibát. Bármilyen tanácsot örömmel fogadok.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Nem akarok nagy hülyeségetmondani,de egy ismerősömnek ugyanilyen problémája volt.Ő nemes egyszerűséggel átfújta akrill lakkal a membránt,ami eltömítette azokat az apró lyukakat,és eltüntek a "zajok".Azt nemtudom hogy a megnövekedett membrán súlya,mennyiben fogja befolyásolni a hangszóró tulajdonságait.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Azt nem tudom, gyárilag mivel impregnálnak, (majd Sala megmondja) de megboldogult ifikoromban kísérletként mi körömlakkal impregnáltunk.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) telnagyapo válasza szamóca hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Kevlár impregnálásához Araldite 2 komponensest (vagy olyan műgyanta ragasztót ami bírja a rezonanciát, és nem üveg kemény!) használnák. Jól felhígítva ecsettel egyenletesen, vékonyan felhordva. Igaz hogy ez esetben csak egy dobás van és az "eredeti" állapot nem állítható vissza.
(#) szamóca válasza telnagyapo hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Az Aralditot mivel hígítod?
(#) telnagyapo válasza szamóca hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Nitro. Eddig még nem tapasztaltam problémát. Nem tudom van e külön hígítója.
(#) msteve válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Többször találkoztam ilyen problémával,jó megoldás a nitróval higított Araldit.
Más kétkomponensű ragasztó is használható,de nem biztos hogy keveredik vele a nitró.
A HV953-AW106 kombináció biztosan higítható
(#) ronin75 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Vízre írja az oldhatatlanságot.
(#) telnagyapo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Köszi!
(#) telnagyapo válasza msteve hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Én is ezt a típust használom, lengő gyártáshoz. Problémám még nem volt vele. Amivel küzdök, a lengő ragasztása a membránhoz, és a perem, illetve az alsó pille ragasztása a kosárhoz.
(#) P_Laszlo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Igazad van, epoxy nem oldószerezhető normálisan, nem így működik.
(#) msteve válasza telnagyapo hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
A lengőt a papirmembránhoz ugyanezzel ragasztom.
A pille-membránszélhez cipésztől szerezz be jó minőségű kontaktragasztót
(#) bensepeter hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Üdv. Van 2 darab LA 1231 30cm hangszóró. Az egyik tökéletesen működik a másiknak viszont le szakadt a membránról a réz vezető szál, és a membrán pereme egy darabon el vált a kosártól. Arra gondoltam rendbe rakatnám, valaki esetleg Szolnok környékén valami szervizt nem tud. Érdemes még rá költeni? Olyat lehetne hogy másik hangszóró javító készletével javítsák ezáltal jobb lenne mint új korában. Arra gondolok teljesen fel újíttatnám, szinte csak a kosár maradna, meg a mágnes.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Sziasztok! Ezzel a kevláros Somogyival nehezen vergődök zöldágra. Más dobozokkal és hangszórókkal keresztcserét végrehajtva voltak pillanatok mikor az AHX 2030 hibátlannak tűnt.
Kihámozva a lényeget, zárt dobozban valóban elfogadható a működése, reflexben viszont még kis hangerőnél is olyan torzítást termel, mintha négyszögesedne a meghajtójel.
Mivel nehezen adom a fejem kontár munkára, a végsőkig halasztottam a membrán összemaszatolását.
Visszafordítható kísérletre hosszas fejtörés után jöttem rá, festés maszkolásához való ragasztószalaggal fedtem le a membrán felületét. A mellékzörejek teljesen megszűntek tőle, végre nyugodtan hordatom fel a festéket

AHX2030.jpg
    
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Maradtam az akrilnál ecsettel felhordva, tip-top a ládikó

AHX_2030.jpg
    
(#) vezeralmos2 hozzászólása Aug 12, 2015 /
 
Vettem Sal hangszórókat, szövet kevláros az egész membránjuk. Az a nagy bánatom hogy a hangszórók egész felületen áteresztik a levegőt és igen csúnya hangjuk lett miután dobozba kerültek.(ugyebár ki is próbáltam a boltban aksis erősítővel)Mivel kenjem le szerintetek hogy ne is legyen csúnya és ne eressze át a levegőt? Ez kicsit fel is idegesített mert vadi új hangszórók.
(#) szamóca válasza vezeralmos2 hozzászólására (») Aug 12, 2015 / 1
 
Te egyébként visszaolvasol néha az adott témában?
(#) elektron116 hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy Videoton HA 25/1038 hangszón szeretnék szegélyt cserélni. SALos (tudom nem a legjobb, de ennek a hangszórónak nem kell több) szegélyt vettem, ami elvileg (és gyakorlatilag) is megfelelő méretű. Vagyis a membránra illik. A kosárra nem... Ezt a problémát sikeresen leküzdöttem a kosár széleinek "kisimításával", így ráfér a szegély. Abban viszont tanácsot szeretnék kérni, hogy kívülről, vagy belülről ragasszam fel. Az eredeti szegély belülről volt, viszont palmatexszel megjártam már a belülről ragasztgatást.
(#) Puskaporos válasza elektron116 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Üdv . Én ugyan nem vagyok egy zseni , de egy elég ügyes személytől kaptam itt szaktanácsot , az első saját kezű hangszóró javításomhoz .
Ugyan nem tudom miért vettél hozzá SAL-ost amikor a te hangszóróidhoz vannak szélek , csak itt kellet volna érdeklődni kicsit . Amit én tudok javasolni , ha nincs szétszedve a hangszóród teljesen és palmatex-el ragasztasz és nincs kellő tapasztalatod , akkor semmi szín alatt ne próbálkozz belülről ragasztani .
Sok sikert .
(#) P_Laszlo válasza elektron116 hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Sajnos nem jó a SAL habszél mérete szerintem a membránhoz sem, meg az engedékenysége, paraméterei sem.

Úgy ragaszd, ahogy a legkönnyebb, legjobban illeszthető.
Következő: »»   68 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem