Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-des hangulatvilágítás
Lapozás: OK   1 / 2
(#) junkey hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Hali!
Szeretnék építeni egy 230=>6 voltos tápot, fényerősség szabályzóval ami 16 db (fehér;narancs vagy kék színű)LED-t hajtana meg( párhuzamos kapcsolásba)!
Ha tudna nekem valaki segíteni nagyon megköszönném!
Légyszi rajzot is mellékeljetek ha tudtok!
Előre is köszönöm!
(#) Stewe válasza junkey hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Tisztázzuk:
*Többszínű fényt akarsz, de egyszerre, vagy felváltva?
*A fényerő-szabályozás egyszerre hasson mindegyikre, vagy külön külön kell? *
*A 16db LED párhuzamos kapcsolásban nem viseli el a 6V-ot, áramkorlátozó ellenállással megelégszel, vagy áramgenerátor építésébe is bele mersz fogni? (Megkönnyíti a fényerő-szabályozást.)
*Transzformátoros megoldást el tudsz fogadni? (Van-e esetleg kéznél elfekvő mobil töltő, vagy dugasztáp, ami a végletekig leegyszerűsíti a megépítést?)
(#) devius hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Sziasztok

Én egy MOOD LIGHT-ot szeretnék építeni, ami egy led box ,szisztéma szerint villannak fel benne az rgb ledek.

A videón látszik, hogy mit is szeretnék:
http://www.youtube.com/watch?v=jIFh3D-gJt0&feature=related

Mi vezérelheti, illetve hogy lehetne megoldani? Esetleg azt is lehetne hogy ütemre változzon? Discos fényként használnám

Minden leírást infót szívesen fogadok

Köszi a segítségeteket
(#) junkey válasza Stewe hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Egy színűt szeretnék. Csak azért írtam több színt mert úgy tudom más a nyitófeszültsége mindegyiknek!
A fényerőszab. egyszerre hasson mindegyikre.
Áramkorlátozó ellenállásra gondoltam én is.
A transzformátoros táp tökéletes lenne amit én építek meg ha megoldható.
(#) plébános válasza junkey hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Hali én még új vagyok itt de én is épitettem 1 led lámpát
én szétszedtem 1 rosz energia takarékos izzot és abba épitettem bele E27-es foglalattal bárhova bele lehet tekerni igaz tervbe vettem már hogy 50 db. -osat csinálok ez csak 25 db.-os tudom hogy nem ilyesmire gondoltál de hátha ez is segit.

Sok siker a munkádhoz.Bővebben: Link
(#) junkey válasza plébános hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Hali!
Sajnos nem ilyenre gondoltam, de azért köszönöm!
(#) attila2010 hozzászólása Aug 17, 2010 /
 
ltp porton szerintem egyszerub a vezerles, 8 kimenetel ,tob ledet is megbir ,idokoz is alithato es a sorend is konyeden mukodtetheto
(#) junkey válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Köszi szépen a segítséget, de sajna én transzformátoros megoldásra gondoltam!
(#) junkey válasza attila2010 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Hali!
Nem igazán szeretném porton keresztül vezérelni az egészet mert a stukkóba szeretném beépíteni a LED-t!
De azért köszi!
(#) junkey hozzászólása Aug 18, 2010 /
 
Nah akkor még egyszer!
6 voltos transzformátoros megoldást szeretnék, fényerősség szabályzóval, mely 16 db LED-t hajtana meg!
A stukkóba szeretném beépíteni a LED-t, a táp része egy külün kis dobozkába lenne elrejtve!
Csak egy kapcsolási rajzot szeretnék kérni tőletek!
Előre is köszi!
(#) junkey válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Bocsika benéztem a rajzot egy kicsit!
Egyszínű ledet szeretnék. Kéket vagy fehéret.
Milyen megoldást javasolnál?
(#) junkey válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) Jazzy28 hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Tiszeletem!

Beruházott a család LED-s hangulatvilágításra. Valami viszont nem stimmel. Én a teljesítmények felől érdeklődnék. Megfelelő az alkatrész összeállítás, elegendő a táp, ha adott:
5x5 RGB SMD LED-ek 21,6W
RGB rádiós vezérlő (5A színenként) 144W
DC 12V 5A táp 60W ?

A hibajelenség:
Több órányi hibátlan működés (FADE, FLASH, JUMP) után kikapcsoltuk a vezérlőt a távirányítóval, a táp maradt a hálózaton. Órákkal később újra bekapcsoltam és ekkor a LED-ek teljes fényerőn villogni kezdtek, a vezérlő nem reagált semmit, már ki sem kapcsolt a rádiójelre, áramtalanitani kellett. A vezérlő Power LED-je és a táp LED-je is ugyan úgy villogott. Kihúztam a tápot egész éjjelre, a jelenség ugyan úgy fennáll.

Multiméterrel rámértem a sorkapocsra. Működés közben a tápról ~4 - 9,7V. Önmagában, bekötés nélkül 12,47V, amit stabilan tart is.
A vezérlő most volt cserélve, azonos típusra, ugyan emiatt. A szervizben jónak találták, de cserélték, a cserét kipróbálva küldték vissza.
Lehet, hogy a táp kevés? Esetleg rossz?
(#) bbalazs_ válasza Jazzy28 hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
BIZTOS, hogy a tap rossz.
Egy 12V-os tap nem adhat ki 4V-ot semmilyen korulmenyek kozott.
Ugye, ez kapcsolouzemu tap?

Azert ott a ledeknel nem egeszen ertem a teljesitmenyt, mi a 21W? Egy-egy led vagy az osszes?
Ha szinenkent ennyi, akkor viszont a tap nagyon a hataron ment, de azt azert nem hiszem.
(#) Jazzy28 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Azthiszem SMPS igen, leginkább a laptopok töltőjére emlékeztet. SMD LED szalagról van szó (flexibilis NYÁK). 3m x 7,2W/m=21,6W ezért esett a választás a 60W-os tápra. Vezérlőből csak 144W-os volt, de ez nem okozhat gondot, mert a 3 méternyi LED szalag teljesítmény szükséglete kevesebb mint a táp teljesítményének a fele.
(#) Lamboo hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Sziasztok
Szeretnék építeni egy ledes hangulatlámpát, 4 vagy 6 színűt, ami 5 voltról üzemel, a ledek pedig villogva és átmenetekkel is változtassák a színüket. Megoldható a dolog? És ha igen akkor hogyan? Valami egyszerű, olcsó kellene és lehetőleg nem PIC-es.
Ha valaki tud egy kapcsolási rajzot vagy valamit ajánlani, megköszönném
(#) hibbantpasi válasza Lamboo hozzászólására (») Jún 9, 2011 / 1
 
Szia!

A legegyszerűbb megoldás, ha vásárolsz "szivárvány ledet" (pl:LED-5RAINBF).

Természetesen előtétellenállás is kell hozzá, pont azt teszi, amire vágysz:
"A színek kb. 1 másodpercenként váltják egymást. 2 fajta effektust tud a beépített vezérlő chip: hirtelen ugrásokkal váltják egymást a színek vagy pedig lassú átmenet a színek között. Ezek az üzemmódok automatikusan váltják egymást."

50 Ft. alatt van az ára .

üdv: hp
(#) pgazso hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék belevágni a következő dologba:
Az elképzelésem az, hogy lenne egy RGB ledekből összeállított hangulatvilágítás teljesen állíthatóan, illetve ami a nagy durranás lenne, hogy úgy is be lehetne programozni, hogy bizonyos időben elkezdi szép lassan bekapcsolni magát, ezzel mintegy segíteni az embert a korai kelésben. Mondjuk egy 10 ledes modul és USB porton keresztül lehetne számítógépről programozni, tehát időt állítani neki, ébresztés idejét állítani...stb.

Szerintetek ez mennyire lenne bonyolult dolog?

Köszi a választ előre is!
(#) TavIR-AVR válasza pgazso hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
valósidejű óra: pcf8563 vagy 8583 vagy ds1307 processzor: atmega328

egyszerűsítés: arduino a kulcsszó. mikrokontrolleres rendszer
arduino+clock illetve arduino+rgb sok találat, egyszerű programozás... Arduino kézikönyv az alapokhoz
(#) Bedrock_rz válasza pgazso hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Én egy meglévő órára építeném, a bekapcsolás finom indulását pedig nagy elkóval oldanám meg. Szerintem ez lenne a legegyszerűbb.
Itt találsz hozzá több féle ledet:Bővebben: Link
(#) chrisssy hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Vettünk himalája sótéglát (rózsaszínes, vöröses árnyalatú, valamennyire átlátszó) itthonra és arra gondoltam, hogy a szekrények polcaira is tehetnénk belőle 2-2 darabot, viszont valamivel meg kellene világítani őket, aminek aránylag erős, fehér fénye van.
A kérdésem az lenne, hogy milyen olcsó és egyszerű megoldás van, amivel lehet házilag készíteni kis lámpát? Abszolút nem vagyok kompetens a témában, ezért kérnék segítséget. Van valaki, aki segítene, de gondoltam, hogy itt sokkal okosabb emberek vannak a témában, mint mi vagyunk

Ami fontos lenne, hogy elemről üzemeljen a lámpa, ne kelljen bedugni sehova, tehát legyen mobil, mint pl. egy ilyen lámpa:
Bővebben: Link
Lehet, hogy a legolcsóbb megoldás az lenne, ha vennék ebből párat + elemeket bele, de hátha akad valami házi barkácsolós megoldás (pl.: 3 db ledet rákötni akksira, vagy hasonlók).

Köszönöm előre is!!!
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2013
(#) TavIR-AVR válasza chrisssy hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Hülye tipp: kifaragod a belsejét és LED-es elemlámpát teszel bele?
(#) puzzafutár hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Nem találtam megfelelő témát, úgyhogy ide írom a LED-el kapcsolatos kérdésemet.
Hogy hívják az olyan ledet, aminek 2 kivezetése van és különböző feszültségszinteken különböző színnel világít? és hol lehet olyat kapni?
Az elektronikai boltban, ahol voltam, ott nem halottak ilyenről, csak olyan volt, ami automatikusan váltja a színeit, de én a fesz. függvényében akarom.
Előre is köszi!
(#) kaqkk válasza puzzafutár hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Nem csodálom hogy nem hallottak ilyen ledről ilyen nincs! Vegyél kétszínű ledet és készíts hozzá egy elektronikát ami a feszültség függvényében kapcsolja a piros-illetve zöld oldalt .
(#) puzzafutár válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Nincs annyi helyem, a műszerfalba kellett volna
(#) kaqkk válasza puzzafutár hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Akku fesz figyelő néven keress rá én valamikor csináltam ilyet a tic-tac dobozába simán belefért...
(#) puzzafutár válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Az a helyzet, hogy a műszerfalon belül a légkondi, ablakfűtés, stb... kapcsolókba kellene beférnie.
(#) kaqkk válasza puzzafutár hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
A kapcsolóba elég ha a ledet építed be , a többi elfér a műszerfal mögött.
(#) fari19 hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Üdv! Rejtett hangulatvilàgítàst tervezek egy szobàba, ami 6m2. Polisztirol díszlècbe lesznek a LED-ek es körübelül 20db lesz. Hálòzati feszültsègről szeretnèm üzemeltetni, fenyerő szabályzással csak nem tudom milyen tápegysègről èrdemes ès milyen meghajtò áramkörre lesz szüksèg, segítsègeteket köszönöm
(#) simley hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
Sziasztok!

Régi aluvezetékes, földeletlen házba szeretnék ledes hangulatvilágítást.

4 db 12v 5A tápegység/adapter hajtaná a ledeket.

Kültérre egy hordóba, kerti lámpaként is szeretnék led szalagot.

Beltérre: Bútorokra, fürdőszobai tükörre (fa keretben van), bútorba spot helyére szeretnék led szalagot.
Milyen kábel kell hozzá internet kábel megteszi? max. kb. 200w fogyasztana a ledek, a tápom kb. 250-300w (egyben, külön 5 A kb. 65w), milyen biztosíték kell, ha pl. zárlat lenne vagy ilyesmi?
Kültéren jók lesznek szigetelve a föld alatt is menne kábel?

8A bírású távirányítós (rádi hullámos) kapcsoló/dimerrel kapcsolnám a ledeket. A távirányítónak menyi lehet a hatósugara?

Ezek így nem okoznának tüzet, nyugodtan lehet aludni félelem nélkül? Pár méter ledet, 12V-os mozgásérzékelővel oldanám meg, azt a tápegységet nem kapcsolnám ki.
Túlfeszültség villám védelem, kell a tápegységnek (konnektorba dughatós)?
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem