Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2646 / 3952
(#) kissattila88 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Elvileg abba van dugva!
(#) teszti hozzászólása Okt 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Van ez a kapcsolás: Bővebben: Link
A kapcsolás tetején 6db ellenállás. Csinálhatom azt, hogy a 6db ellenállás helyett csak 1db-ot kötök be, és ahhoz csatlakoztatom a többi kapcsolatot?
(#) Mircsof válasza teszti hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Nem! Kellet volna egy frappáns hasonlat, de nem jut eszembe semmi
(#) eSDi válasza teszti hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Üdv!

Az mindegyik egy külön adatvonal. Nem közösítheted őket.
(#) simley hozzászólása Okt 8, 2015 /
 
Sziasztok, ezt a rádiót hogyan lehet halgatni telefonon?
Le töltöm a rádiót de azt írja ki hogy a zene nem játszható le.

http://89.46.222.156:8800

http://live.city-radio.ro:8800

http://www.shoutcast.com/
(#) eldo hozzászólása Okt 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Most kezdtem építeni modellvasútat és olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék visszajelentést kapni váltóról ( TT-méret) LED, vagy izzó segítségével. 16V-váltó feszről van a táplálás FZ1-trafó. 6 db BTTB-s és 1 db Zuke váltóm van. Mindegyiknek van kis füle a visszajelentésnek. A BTTB-s nél 2,5V-ot mérek a Zuke-nél 1,5V-ot. Kell valami speciális kapcsolás mert a régebbi rajzokon csak simán ráraknak egy 12V-os izzót és attól függően milyen irányba van a váltó az egyik világít. Egy kis 5 W-os 12V-os kocsiizzón próbálkoztam de semmi nem történt, csak ha kicsit tovább nyomom a váltóállítót, akkor ugye megugrik a fesz és olyankor felvillant de alapállásba semmi.... Kéne egy sokkal kisebb izzó? 2-3 V-os csak akkor meg könnyen eldurran ha véletlenül kicsit tovább nyomva marad a vezérlő. kapcsolási rajz ötletek jöhetnek...
(#) Nemtudhatod válasza eldo hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
(#) eldo válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Köszi itt is szétnézek!
(#) attika hozzászólása Okt 8, 2015 /
 
Sziasztok.
Olyat,hogy lehet csinálni,hogy egy led csak akkor világítson ha a tápegység kimenetére valami fogyasztót kapcsolok?
Ha lehúzom róla a fogyasztót akkor meg ne világítson.
(#) kadarist válasza attika hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Szia!
Jó keresgélést! Bővebben: Link.
(#) eSDi válasza simley hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Üdv!

Nem tudom minek vacakolsz ennyit, mint már privátban is írtam, töltsd le telefonon a Tunein nevű alkalmazást és keresd meg a City Radio-t (megtalálja és működik is). Valószínű a beépített lejátszó buta hozzá, hogy stream-et lejátsszon. PLS fájlt pedig nem lehet MP3-ba konvertálni, mert az csak egy lista. De ezt is leírtam már.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
(#) csapeter válasza teszti hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Szia!
Vagy használsz ilyent: Bővebben: Link
Persze ez 8-as, de kettőt nem kötsz be. De lehet, hogy kapható hatos is.
(#) teszti válasza eSDi hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Értem. Köszi. Ha 5V a táp és 10k Ohm az ellenállás akkor mekkora feszültség lesz az ellenállás után?
(#) eSDi válasza teszti hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Üdv!

Az adatvonal logikai állapotától függően változik a feszültség.
Logikai 1 -> 5V
Logikai 0 -> 0V
Ha nem kötöd be sehova, akkor is 5V lesz.
(#) attika válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Köszi.
(#) gyulank hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Mi a különbség a nagy, drágább ventis gyorsfűtő, és a kis, ventis hősugárzó között?
Ha a fűtőteljesítmény azonos, miért fűtene gyorsabban? Csak arra tudok gondolni, hogy azért nagyobb, mert hűtőbordákat melegít fel, és ugyanakkora légszállítással több levegőt tud felfűteni, mintha csak a fűtőszálon fújná keresztül. De hogy melyik mennyivel hatékonyabb, azt honnan lehet tudni?
Fürdőszobába gondolom, ha amúgy 10-13°C lenne, vizesen kellemesebb lenne a meleg levegő, mint valami csöves sugárzóval.
(#) attika válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
És ebből melyik lenne nekem jó ami azt akkor kapcsol ha terhelem a kimenetet?
(#) _Petya_ hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Sziasztok,
Vettem az ebay-en egy ilyen lézer modult, adtak hozzá egy 5V/1A-es USA dugós dugasztápot. Helyette én egy 5V/2A-es táppal használom, és azt tapasztalom, hogy pár perc után elhalványodik a fénye, 6-8 perc után pedig teljesen elsötétedik, maga a lézer modul pedig forró. Lehűlés után újra működik. Írtam az eladónak, aki azt állítja, hogy a 2A "túl sok"... nomármost, amennyire én tudom, a lézer modulban már benne van az áramgenerátor, tehát a külső tápegységnél csak a feszültség számít, a max. terhelhetőség mindegy. Vagy esetleg, az lehet, hogy a modulban nincs is áramgenerátor, és így a tápegységnek az 1A-es áramkorlátjára építenek, tehát folyanatosan a határon, áramgenerátoros üzemben működne az 5V/1A-es táp?

Ti tapasztaltatok már ilyet? Normális, hogy ennyire melegszik a lézer?
(#) ferci válasza attika hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Nem mindegy, milyen a "táp", mekkora a terhelés tartománya.
Ettől is függ, mennyit "vesztegetsz" el a led-kijelzés miatt, vagy kénytelen leszel minimum egy kis tranyót is felhasználni, vagy már ic is kelljen.
(#) ferci válasza _Petya_ hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Mérj áramot... amit az eladó állít, az hülyeség, vagy nincs benne áramgenerátor.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
(#) nedudgi válasza ferci hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Kérdés, hogy mennyi az 5V tápok feszültsége üresjáratban, illetve az adott lézer modul terhelésével.
(#) ferci válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Ezért kéne mérni és a pontos típusra rákeresni.. - sok modulnál pl. 3,xx volt van megadva és 3-400 mA. Az, hogy eladnak vmit egy táppal, még semmit nem jelent.
(#) attika válasza ferci hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
A táp egy kapcsolóüzemű 12volt 20Amper és azt szeretném,hogy a lehető legkisebb fogyasztót is kötök a kimenetre akkor már jelezze a led.
(#) ferci válasza attika hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Ha arra gondolok, hogy a terhelés ezek szerint lehet 5..10...15 amper is, akkor a direkt ledes szóba se jöhet a 0.2 ohm nagyságrendű érzékelő ellenállat miatt, viszont pl. 50 mA-re meg sehogy nem jó.
Egy tranyó bázis nyitáshoz is 0,6 volt kéne, ott se okés az előzőek miatt.
Legjobb lenne egy olyan aljazat, amin van egy leválasztó érintkező, aztán ha lehúzod a terhelést, mint írtad ( ..
Idézet:
„Ha lehúzom róla a fogyasztót..)”
, akkor kapcsol szét vagy össze és úgy már könnyen meg tudod oldani.
(#) ferci válasza _Petya_ hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Idézet:
„adtak hozzá egy 5V/1A-es USA dugós dugasztápot.”

Ezt kipróbáltad esetleg? Mi a tapasztalatod vele?
(#) _Petya_ válasza ferci hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Szerzek egy átalakítót és kipróbálom. Eszembe sem jutott azzal próbálni, az adatlapja szerint sima 5V 1A-es táp, biztos voltam benne hogy a modulban van áramgenerátor...
(#) ferci válasza _Petya_ hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Ezt mindenhogyan tedd meg, aztán meglátod, hogy az áram változik és úgy megy el a fény, stb... közben feszt is mérj, ha van még egy müszid.
(#) zsolt58 hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Hello!
Találtam ezt a kapcsolást és az lenne a kérdésem hogy meglehetne-e egy piezoval, hogy ha megnyomok egy gombot akkor sípoljon egyet!
Ha rossz a kód akkor másmilyent, nem tudom milyet!
És az a led mikor fog világítani?
Üdv!
(#) Boreus hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Sziasztok! A gitáros témában már kérdeztem, de nem kaptam választ. A kérdésem a gitárokban használt sustainer áramkörrel kapcsolatos. Van itt esetleg olyan, aki épített már hasonlót?

https://www.youtube.com/watch?v=LSjv8ACp12o

A videóban a srác egy kapcsolóval vált két gerjesztési mód között. Az egyik esetben a gerjesztő tekercs az alap frekvencián tartja rezgésben a húrt, a másik állásban viszont a hatodik harmonikust gerjeszti. Az érdekelne, hogy az áramkör milyen művelettel állítja elő a rezgő húr frekvenciájából a felhangok gerjesztéséhez szükséges frekvenciát?
(#) _Petya_ válasza ferci hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Sajnos az eredeti tápot nem találtam meg, viszont egy másik 5V-os tápról elindítottam, közben mérve a feszültséget és az áramot. Folyamatosan 280 mA-s vesz fel, a feszültség induláskor 4,92V, kb fél órája megy, ezalatt 4,94-ig ment fel, már elég meleg, de még mindig teljes fénnyel világít. Szóval, minden bizonnyal van benne áramgenerátor, és láthatóan ezzel a táppal jól működik. Tehát, biztosan csak az a tápegység rossz, amivel a jelenséget produkálja. Mindenesetre, köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
Következő: »»   2646 / 3952
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem