Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1148 / 1385
(#) kaqkk válasza David 3g hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Nézz meg pár videót , és válassz melyik módszer tetszik (szinte minden nyák készítési módszerről van itt videó az oldalon )
(#) David 3g válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Bocsánat csak nem tudom a módszereket annyira meg nem maratam panelt. De mit ajánlasz ami hobbi célra és csak néha. Na meg olcsó.
(#) kaqkk válasza David 3g hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Azt ajánlom hogy nézd meg a videókat és válssz közülük melyikhez van "lehetőséged"
(#) edison14 válasza David 3g hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Szerintem egyik sem olcsóbb. Mindegyikhez kell nyomtató amivel a terveket kinyomtatod. Kell marató a maratáshoz és persze valamilyen lakk vagy kémiai ónozó, hogy ne oxidálódjon a rézréteg. Ha sok nyákot szeretnél készíteni akkor érdemes a fotoeljárásos nyákkészítést használni és nyomdában készíttetni a filmet.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ha nem akarsz berendezkedni bevásárolni keress meg privátban
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
(#) papus51 válasza David 3g hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
A legolcsóbb, ha kireszelsz hegyesre egy szöget, meghajlítod a végét derékszögbe és ezzel a szerszámmal kis szigetecskéket kapirgálsz a nyáklemezen a megfelelő helyekre. Ezekre lehet azután forrasztani
Anno 1971-ben, a katonai szolgálat alatt így készítettem UHF-VHF adaptereket, jó pénzért.
(#) furko válasza papus51 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
VIDEO
A te módszerednek egy kifinomultabb változata.
(#) kaqkk válasza furko hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
A leggyorsabb és legjobb akkor lenne ha állványos fúróban volna a szerszám de ötletes tetszik...
(#) Alkotó válasza furko hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Az üvegszálas hordozón lévő rézréteg, rendkívül abrazív alapanyag. A videón lévő "szerszám" anyagminősége és keménysége nem ismert, de még a kimondottan szerszámacél minőségű
szerszámok is csak korlátozott ideig képesek forgácsolni. Nem véletlenül vannak a nyákfúrók rafinált anyagokból. Mindez csak azért lehet érdekes, mert a sok munka eredménye, jó eséllyel néhány karika után már nem képes újabbakat készíteni.
(#) furko válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Ebben teljesen igazad van de gondolom ilyen megoldást egyedi, vagy kis szériás és egyszerű nyáknál alkalmaznak.
(#) alex0 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Mi kb. 30 évvel ezelőtt sok ilyen módon készült nyákot készítettünk. Persze nem volt sok karika, ez amolyan gyors munkára volt használatos, meg így teleföldes is lett egyben. Egy megfelelő méretű fúró volt átköszörülve. És ahogy Papus51 írta, akkoriban főleg konverterek készültek ezen a módon, és leginkább bakelit nyákra, mert az volt könnyebben hozzáférhető. Ezért bírta a fúró sokáig.
(#) kameleon2 válasza furko hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Vagy a mellette megtalálható egyszerűbb, fafúrós megoldás Esetlieg a gyári megoldások egyike: kínai lyukfúrók
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) dinokal hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Ez a készítési forma elsősorban a nagyfrekvenciás cuccokhoz lett kitalálva, de bármihez jó
(#) Cort válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Szia !

Ha csak a festéket akarod leégetni, akkor a 2W-os kék LED lézer alkalmas a feladatra.
(#) Gafly hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Ezt érdemes lenne kipróbálni, vasalás helyett,
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Szalonnasütés kontra panelgyártás?
(#) hotib válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Panel gyártásról szó se volt... Vasalás kontra szalonna sütés

Én is jobban szeretem az utóbbit. A másikat meg nem gyakorlom...
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
(#) KBal76 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Érdekes megoldás, egy próbát megérhet. Bár a papír mintha sokkal keményebb volna mint egy sima fénymásolólap.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) kameleon2 válasza KBal76 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Milyen alkoholt használhatott? Isoprophyl, vagy etil? esetleg metil?
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Etil - de alapjában véve lényegtelen . A lényeg hogy ne bántsa a tonert és jól párologjon Házilag legegyszerűbb (és legolcsóbb) a denszesz
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Szerintem az aceton a nehezebb dió, mert mostmár a körömlakklemosó is kézkimélő...
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Igen , de festékboltban azt is lehet kapni literes kiszerelésben és nem is drága !
(#) Ge Lee hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Ki kellene próbálni, bár nekem a videóból nem egyértelmű hogy sima papírt használ vagy műnyomót. Amíg nem ken rá semmit addig matt, a műnyomó meg fényes, viszont a sima papír meg jobban beissza a festéket. De ha a vasalást helyettesíti vele, akkor mégiscsak műnyomó lehet.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Igazán azért lenne jó a dolog, mert sokkal könnyebbnek tűnik kezdőknek, vagy aki csak ritkán csinálja.
A papir az szerintem is kritikus, ugyanúgy mint a vasalásnál.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Matt fotó papír lehet szerintem.
(#) Mircsof válasza Gafly hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Az feltűnt valakinek, hogy a 2:20 kor felhelyezett hibás nyomatú papír a levevéskor (3:06) már tökélete képet ad?
(#) kaqkk válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Nem hibás a nyomat ,tükröződik a felszínén a fény
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) Mircsof válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Nem tudom... Legyen igazad!

Névtelen.jpg
    
(#) nightlife válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Csak a fény tükröződik, van egy pillanat, amikor árnyékol az ujja:
Következő: »»   1148 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem