Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Menetszámolós tekercselőgép házilag
Lapozás: OK   26 / 35
(#) Robid válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Miért kevés? A tekercstestet forgathatja akár vízimalom is, annak a fordulatát miért nem lehet mechanikusan számolni? Persze így sokkal precízebb. ( Nagyon ügyes gépet alkottatok)
(#) kaqkk válasza Robid hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Az alapötlet és a teljes kivitelezés Doncsó-é én csak a programot írtam a géphez (azt soha nem is láttam élőben!)
(#) kameleon2 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Azért a reed cső helyett inkább optót, vagy hall elemet használnék - azok ugyanis nem kopnak. A reed cső igen.
(#) kaqkk válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
A visszafelé számlálás mire is jó ? Ha ott vagy a gép mellett a kellő menetszámnál úgy is megállítod (ha jobb a program akár automatikusan is megáll) tehát visszatekerésre nincs szükség. Ha kész tekercset (mondjuk mert leégett) akarsz letekerni akkor csak fordítva teszed fel a csévét és úgyis kézzel húzod a "derótot" , ott is csak a menetszámolás a cél.
(#) ktamas66 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2016 / 2
 
Amatőr tekercselő vagyok, ha kiugrok a menet-menet mellé tekerésből néhány menetet vissza kell tekernem, ilyenkor jól jön. Ráadásul a programot egyszer kell(ett volna ) jól megírni, így a forgásirányt és a számolás irányát függetlenül tudom állítani.
(#) kaqkk válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Idézet:
„ha kiugrok a menet-menet mellé tekerésből”
Ezért van a gépen a szálvezető amit a program irányít itt ez nem fordulhat elő (csak jól van megírva a program)
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2016 1 / 1
 
De bizony előfordulhat. Valamint a sorszigetelés berakásakor is hasznos. Huzalhibánál is. Én elég sokat tekercseltem, tudom (automatával is).
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) CIROKL hozzászólása Jan 3, 2016 /
 
Nem sokàra vérre mentek a semmiért @
!
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) kaqkk válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Azt azért nem , észérvekkel meggyőzhető vagyok ...
(#) ktamas66 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Á dehogy. Én kézi huzalvezetést használok, nálam előfordul . A nem tökéletes programnál a sajátomra gondoltam, mert alapvetően nem tekercselőgépet szerettem volna építeni, hanem egy tekercset csinálni (talán a propeller órához), így benne maradt néhány lehetőség a programban. Ahányszor előveszem mindig eszembe jut, mit akartam még módosítani, de úgy vagyok ezt még megtekerem, majd utána. Az évek meg csak telnek.
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Egymást ugyan vérbe fagyva, tekercselést mégse hagyva..
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Abban igaza van, hogy ha már nekifog programot irni, akkor már irhat kétirányut is, használni lehet, hogy nem fogja.
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Mint írtam akkor nem volt rá szükség-nem láttuk értelmét .Most meg már elég nehézkes lenne átírni
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Velem is elöfordult, igy azota igyekszem a programokat univerzálisabbra irni, mert az ember sohasem tudja mikor mi fog elöbb utobb kelleni. A nem használt bemenetek/funkciok senkit nem zavarnak, de nagyon tudja az ember szidni a felmenöket, ha kellene egy bemenet/funkcio és nincs.
(#) proli007 válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Ez nem csoda, mint tudjuk "egy programot nem lehet befejezni, csak abbahagyni".
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Ígérem (és ez nem újévi fogadalom) a következő tekercselőgép programját már enkoderhez fogom illeszteni oda-vissza számlálással , de ehhez kell majd valaki aki épít egy mechanikát -és rá tud venni hogy írjak neki programot
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Nem kell ehhez semmi csak két reflexios optokopler meg egy rágogumi csomagolás. A tengelyre a csomagolásbol felragasztasz egy gray kodot. (__|.) és már megy is
1,1 az egyik irány
0,1 meg a másik
Több tucattal éptettem hajdanán a (félprofi-) magnokba még processzor sem kellett hozzá.
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Nem értetted meg amit írtam ... Nekem nem kell tekercselő azért nem építek ,a programot azért írtam mert Doncsó megkért rá . Az enkoder elvét működését értem és van is megírt enkoderes számláló programom de az csak számol mást nem csinál , kicsit bonya lenne összeházasítani a már másképp megírt menüvel.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Az enkoder is gray kodot használ, azaz a programot nem kéne átirnod, csak az enkoder nem valo ilyesmibe ( az nem arra lett kitalálva, hogy egyfolytában forogjon és kodoljon.) azokon a gépeken mindig van valami ami amugy is forog, igy csak érzékelni kell.

(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Rotary encoder miért ne lenne állandó forgásra való ?A cnc gépek szervó motorjainál is használják fordulat és pozíció visszajelzésre , de az igaz hogy helyettesíthető két optovillával és egy furatos tárcsával ...
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
igen ez is igaz
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) Massawa válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 3, 2016 1 /
 
Egyik sem nagyon jo ilyen célra.
(#) Orbán József hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Az eset, amikor a kávára, nem a kútba...
Kóvályog a cséve, mint a gólya...
Az elektronika és a trafó jobbat érdemelne, ez így (rossz) vicc.
(#) misi 54 hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Valakinek van ötlete hogy a menet számlálóhoz a fóliás billentyűhöz hogy lehet megbízhatóan kapcsolni és kivezetni = jel vezetékét?Nem találtam rá sehol leírást vagy átsiklottam felette.
(#) proli007 válasza misi 54 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Hello! Szerinted érti valaki miről is van szó? Mert én nem..
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 19, 2016 / 1
 
Én közismerten értetlen vagyok (vagy "értetlenkedő" ahogy tetszik). De tolmáccsal, már könnyű. Ez a gond, egy optocsatolóval, vagy analóg kapcsolóval pld. megoldható.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) mps válasza misi 54 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Nem tudsz a vezetéksávra forrasztani, egy olyan helyen, ahol nem zavarja a billentyűket? Pl, ahol átmegy a fólia a panelra.
(#) misi 54 válasza mps hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
A fóliáról lemosható a vezetősáv valami grafitos festékszerűség.Az a probléma hogy nem találok elfogadható áron fém érintkezős számológépet.Nemrég vettem egyet és az is fóliás.Kívülről nem lehet kitalálni hogy milyen,elég zsákba macska.Sehol nincs rajta nyitott vezetősáv.
(#) kaqkk válasza misi 54 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Mért nem veszel egy ilyet ?
(#) Peter65 válasza misi 54 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Vagy egy ilyet. Nekem ilyen van. Annak ellenére hogy műanyagházas, eléggé strapabíró, és ha elmegy a tápfesz, akkor is tudom hol tartok. És persze előre/hátra is számlál.
Következő: »»   26 / 35
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem