Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   39 / 87
(#) zolika60 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 27, 2016 / 1
 
A nagyobbikkal. A kisebbik sokkal magasabb frekvenciára való. Itt ez a könyv, már betettem párszor, ebből mindent megtudhatsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) kadarist válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 27, 2016 / 1
 
Másfél méter hosszú dipól már jó lenne.
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Azt hittem a 7-esre. Valahogy kisebbnek éreztem a kép alapján.
(#) pucuka válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 28, 2016 / 1
 
A 100 MHz -es antenna olyan nagy, hogy max. két direktor van a dipól előtt, és ahogy kadarist mondja, a dipól hossza 1,5 m körüli.
Mindkét antenna TV antenna, ráadásul a 70 -es végű az UHF IV sávos. A másik VHF III sávos, 174 - 233 MHz közötti.
(#) levaitamas válasza pucuka hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Ha jól értem, felejtsem el a tv antennát és vegyem meg a normális FM antennát, mert csak kínlódás lesz belőle. Bővebben: Link
(#) pucuka válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Úgy valahogy.
(#) janikukac hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Sziasztok!
A magyar határtól alig néhány kilométerre lakunk, de a másik oldalon, így nagyon gyenge csak a hazai térerő. Nem lehetne valamit kieszelni, hogy a ház valamelyik szegletén, ahol jobb a jelerősség, elhelyezni egy "erősítőt", aminek köszönhetően a ház minden részében lenne térerő normálisan?
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
TV, vagy telefon vételről van szó?
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Telefon.
(#) pucuka válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Nem az a lényeg, hogy milyen távolságtól laksz a határhoz, hanem az adótorony, bázisállomás távolsága a lényeg.
A műsorszóró, és rádiótelefon hálózatok raszteres kiépítésűek, hogy ugyanazt a frekvenciát többször, más helyen is felhasználhatók legyenek. Ezek, ezért hálózatot alkotnak, aminek helyét, sugárzási teljesítményét nemzetközi egyezményekben, vagy legalább kétoldalú egyezményekben rögzítik. Minden ország hatásköre, csak a határokon belül érvényes, sőt, van előírás a határon levő térerősség nagyságára is, ami a szomszédos ország területén zavaró adásként értelmezendő.
Mindezek ellenére van lehetőség a szomszédos országok hálózatának elérésére, de nem mindíg, és nem mindenhol.
Pontos választ csak úgy lehet adni, ha ismerjük a vételi helyet, a venni kívánt, és a számbajöhető azonos, és szomszédcsatornás adóállomás műszaki paramétereit, telephelyét, valamint a terepviszonyokat. Ezek alapján lehet választ adni a kérdésedre, hogy lehet-e egyáltalán vétel, és az milyen módon, eszközökkel érhető el.
(#) Bakman válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Nem. A mobiltelefon nem olyan, mint a rádió, folyamatos az adás és a vétel is telefonálás közben a telefon és a bázisállomás között. Nem beszélve arról, hogy az erősítőt (erősítőket) 900 MHz-re kellene méretezni, ami nem olyan egyszerű. Ettől már csak nagyobb frekvenciák vannak...
(#) fecameca válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Ráadásul duplex erősítő kellene, ami a frekvenciák pontos ismerete nélkül kivitelezhetetlen. Esetleg valami passzív eszköz lenne használható pl. tükör, de ilyesmiról ilyen célra nemigen olvastam még sehol.
(#) pucuka válasza fecameca hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
A passzív átjátszó (akár antennás, akár tükör) súrolja a varázslás határát, azért nem nagyon találkozhatsz vele. A passzív átjátszót, mivel elég nagy a csillapítása, csak akkor használhatsz, ha a vételi helyen elég nagy térerő áll rendelkezésre. Ez többnyire elegendő is normál esetben, de ha egy nagy külső csillapítású helyen kell ellátottságot biztosítani, pl pince, (garázs) akkor jöhet szóba. De még akkor is kritikus.
(én már túl vagyok néhány ilyen projekten, még megfelelő műszerezettséggel is szenvedés volt)
Tükröt, a méretei miatt, csak a mikrohullámú sávban lehet tudatosan) alkalmazni, azt is csak erősen irányított sugárzás esetén. (pl. mikrohullámú összeköttetéseknél) Mégsem építhetsz egy meghatározott pozícióba egy 10 emeletes épületet, hogy megfelelő reflexióhoz jussál.
Átjátszóhoz duplex erősítőre van szükség, külön a felmenő, és lejövő ághoz. Ráadásul, ha korrektet akar az ember, akkor már ezt 5 különböző frekvencia sávban kell(ene) megtenni. Ez már magának az antennáknak is elég nagy kihívás. Ugyanis, a hálózat mindíg keresi, hogy torlódás esetén melyik frekvencián lehet kiszolgálni az ügyfelet, és ha nem tudja, mert csak 900 MHz áll rendelkezésre, és ott jelentős torlódás van, a hívás elvész.
(#) Doky586 válasza fecameca hozzászólására (») Feb 10, 2016 / 1
 
Passzív eszköznek pl egy bicajt tudok elképzelni ami hatásos is..

Magyarországra pedig legolcsóbb VoIP telefonálni. 4 Ft/perc azért nem sok... Bővebben: Link
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Szia!
Természetesen van megoldás a problémára. Mindenképpen irányított antennás készüléket válassz a bázisállomás irányába: Bővebben: Link.
(#) janikukac hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ, meggyőztetek arról, hogy ez nem kivitelezhető. Valahogy sejtettem. Korábban nem volt gond, de ahogy az évek múlnak (vagy a telefonok is változnak), egyre rosszabb a helyzet, mert már alig van jel errefelé.
(#) IEEE 802 11a hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Maradt kb. 300m 0.2mm-es rézhuzalom. És nem tudom mihez felhasználni szóval lehetne csinálni belöle a kertbe egy marha nagy yagi-t vagy rács parabolát?
(#) Gafly válasza IEEE 802 11a hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Szerintem cseréld el valaki trafótekercselésben utazó (csöves erősitő, például) emberrel.
Dipólnak kicsi a szilárdsága, rács parabolának még zománcos is...
(#) IEEE 802 11a válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Hát jó, köszönöm.
(#) Ferencz Dominik hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Megint sziasztok...
Ennek a fajta antennának mi lenne a neve? Mert ezt is egy filmbe láttam és ezt se ismerem.
(#) Joe_001 válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Üdv!
Bocs így nem sokat mond. A műszaki gyakorlatban nézet-metszet (pl elöl-éldalnézet) ábrapárral dolgozunk az méretezés nélkül is ad elég infót az alak térbeni képéről. Pl nem tudom az a kör az sík, vagy görbe felület, az a máltai kereszt alakú rész oldalról hogy néz ki (sík, vagy görbe felület. Esetleg a film címe?) Amúgy Yagi rendszerűre tippelek két polaritásra, ha ez segít.
(#) xule válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Csak ötlet szintjén : talán a backfire short változata jutott eszembe.
(#) Ferencz Dominik válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Elnézést, majd csinálok rendesebb rajzot de nem túl bonyolult a dolog mert van egy parabola és elötte nem sokkal egy ilyen kereszt szerüség. És egy müholdon volt a filmbe is.
(#) Gafly válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Idézet:
„És egy müholdon volt a filmbe is.”

Szerintem csak a "filmbe" volt műholdon, ott is azért, mert jól mutat a képen
(#) Doky586 válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Ebben a sci-fi filmben körbe-körbe forgott a parabolaantenna? Szerepelt benne Rankorr tábornok dögvész sugara is??
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
(#) Ferencz Dominik hozzászólása Feb 25, 2016 /
 
Ugyanazon a müholdon volt egy helikális antenna és azt is így megkérdeztem feljebb.
(#) kadarist válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Parabolatükör kersztdipól-sugárzóval. Szerintem.
(#) Feri007 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Lehet kapni fix(en telepíthető) mobiltelefont, vagy USB stick-et, ami telefonhívást is tud kezelni, nemcsak adatot. Nos, ezeken szokott lenni korrekt antennacsatlakozó, vagy pigtail, amin pl. SMA
csatlakozó van. Kis veszteségű kábellal, kültéri antennával jelentősen meg lehet növelni a hatótávolságot.
Nem érdemes olcsóskodni, csak a legjobb cuccok (Kábel, antenna) segítenek.
(#) Joe_001 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Neked lesz igazad. A kereszt dipol a fokuszba.
(#) pucuka válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
A filmkészítők (és sokszor az antenna készítők) fantáziája végtelen. Vagy működik, vagy nem, az egy filmben érdektelen, antenna készítők "masnijai, tulipánjai, egyéb egzotikus figurái" legjobb esetben nem rontanak a helyzeten, bár roppant látványosak. nagy térerő esetén lehet velük vigéckedni. (ld. napsugár antenna)
Következő: »»   39 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem