Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   201 / 1675
(#) csabee válasza Baxi hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Üdv Baxi!
Engem az a lambdaszonda izé érdekelne bővabben!
Lehetne erről többet megtudni?
Köfi...
(#) Baxi válasza csabee hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Hi
Itt mindent megtudhatsz róla
Bővebben: Link
Egyépként Én egy megpiszkált lada(kb.:150 Le) levegő benzin keverék beállításához kell, hogy tuti legyen a karbi beállítása
(#) csabee válasza Baxi hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
köszi, minden korrekt a lapon...
remélem sikerül megépíteni...
(#) még1MbR válasza csabee hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Ha kérdésed akad, szólj nyugodtan... én írtam a cikket
(#) whalaky válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Nekem már akadt is. Ez működik közönséges egyszálas szondával is?? Ha igen a héten összerakom az isuzumba.
(#) még1MbR válasza whalaky hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Működik, persze!
A vezetékek száma csak annyi plusz, hogy külön oda van vezetve egy test, ill. a szonda fűtése.
(#) Attila86 hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
A korábban bemutatott kapcsolóüzemű előszabályozós labortápomnak már van egy mégjobb változata. Ez már feszméréskor is négydigites kijelzésű (max.: 40.00V), illetve finomítottam rajta itt-ott egy kicsit.
Ja és ezt már alkatrészoldali telifölddel készítettem el, amitől bizony sokkal jobb lett...

Itt egy kép az újabbik verzióról, még nincs minden alkatrész beültetve:
KÉP1
Ezen pedig a kettő együtt, működés közben látható:
KÉP2
Olyan kis cukorfalatok!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Ja igen azt még hagy tegyem hozzá, hogy az áramkör bonyolultságának ellenére nálam szerencsére mindkettő első bekapcsolásra működött.
(#) IMi válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Hello!
Hát GRAT !!
Lehet még fokozni?
(#) fookos hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
DCF 77-es órámat tegnap fejeztem be:
* PIC16F877-el
* 2,5 cm-es kijelzőkkel
* RTC-vel (DS1307)
* hőmérővel (DS1621)
* kijelző-fényerőszabályozással
* ébresztővel
* "nagy C"-s külső DCF77 vevőmodullal
* saját assembly szoftverrel

(#) zoknee válasza fookos hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Hello!

Nagyon jól néz ki! Ötletes a DCF vevő csatlakoztatása, jó robosztus lett
Megkérdezhetem hogy olyan vörös plexit hol tudtál szerezni?

Attila86: Csak gratulálni tudok a tápodhoz! Nekem már az első verzió is nagyon tetszett.

A nyákot azt lefújtad védőlakkal? Mert nekem az ilyen teliföldes fóliám az rendesen bemattult fél év alatt. Most kísérletezek vele, hogy fúrás után rögtön lelakkozom, illetve azt is kipróbáltam, hogy fúrás után rögtön kémiai ónozás+védőlakk. Fél év múlva meglátom, mi a hatása
(#) Müszi válasza fookos hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
A vevőmodulról is mutatnál képet (konrád féle?), engem nagyon érdkelne, egyébként gyönyörű alkotás
(#) Attila86 válasza zoknee hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Nem, nem fújtam rá semmit. De valóban nagyon-nagyon gyorsan oxidálódik.
(#) huba válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Én be szoktam kenni feloldott gyantával a nyákot maratás után. 100%- osan forrasztható, nem kell felesleges gyantát felninni, ezáltal nem lessz csúnya, és le se mosom. Van mikor forrasztás után is rámegy egy réteg, hogy a forrasztásnak se legyen esélye. Amugy nagyon jó lett. Várjuk a leirást.
(#) zoknee válasza huba hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Én is ezért fújom le több rétegben a nyákot TN180-as védőlakkal. Szinte átlátszó, könnyű forrasztani, meg még szépen is néz ki a nyák. Főleg ha felvasaltam rá pozicióábrát is, akkor azon már nagyon profin mutat
(#) fookos hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
További fényképek a DCF77-es órához

Kapcsolási rajzot, építési útmutatót és a teljes assembly kódot szeretném egy cikk keretein belül közkincsé tenni. Ez még pár napig el fog tartani.

A plexit a flex-time kft-nél vettem. Ők is vágták méretre. Az irodában kell fizetni és az udvaron van egy műhely, ahol (mivel itt sok-sok négyzetméterrel foglalkoznak) a pár négyzetcenti miatt eléggé morogtak.
(#) Attila86 válasza huba hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Leírás lesz, jó hosszú...

Többen mondták már nekem hogy feloldott gyantát kennek a panelra. Én ezt nagyon rossz dolognak tartom, főleg mióta megtapasztaltam hogy mit is számít hogy van-e gyanta a panelon vagy sem, például egy ICL7107 esetében...
(#) MPi-c válasza fookos hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Nagyon szép lett, gratulálok!
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Ez igen! Minden elismerésem!
(#) Frankye válasza fookos hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Nagyon szép, igényes munka, gratulálok!
(Kár, hogy mostanság kevés ilyen igényes kivitelű készüléket látni a hobbi kategóriában...)

Csak az a melegragasztó...
(#) Csibi válasza fookos hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Ez nagyon ott van
Assembly szoftver , csak gratulálni lehet hozzá.
Hol jártál eddig? Talán több alkotásodat is bemutathatnád
(#) Ifjbockgaben hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Én a napokban összeraktam egy DJ-Enzo (Dj George) féle fajta led-shine-t csak hiányzok belőle a piros led sajna se égen se földön nem lehet kapni
Külömböző lencsetávokból fényképeztem

DSC37- 20cm
--II--38-25 cm
--II--39- 10cm
--II--40- Fordított lencsével 15cm

csak még nincs doboza...De ma meglesz minden és akkor teszek fel uj képeket
(#) hapro válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Hali!

Gyakorlatilag ez mi...?
A képek és a szöveg alapján nekem nem derült ki. Azt hogy led-shine így szavanként értelmezni még csak tudom LED ragyogás, fényesség.... de az mi? és mire jó? Ja meg hogy néz ki?

Zoli
(#) szabi83 válasza hapro hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Hello!

Bővebben: Link

Üdv
(#) hapro válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Ez egy ahhaa élmény volt..

Ha már itt tartunk akkor..

üdv.:

Zoli
(#) tibiiii00 válasza fookos hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
hali fookos

ha lehet akkor feltennéd a assembly proramot amit a DCF es órához irtál?
én is probáltam már egy darabig működik a jelfeldolgozás de van mikor behülyül és akkor mindneféle hamis adatokat ir ki.
Tehát jó lenne ha megézhetném hogy te hogy csináltad a dcf jel dekodolását.

Előre is köszi tibiiii00
(#) fookos válasza tibiiii00 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Szeretném majd a teljes kódot publikussá tenni, de mint mondtam egy cikk keretein belül.

Addig is pár gondolat a DCF77-es dekódoláshoz:

1.) Minél pontosabban ellenőrzöd a DCF jel szabályosságát (impulzusszélesség, paritás, hihetőség) annál kevesebb korrektnek tartott adatot kapsz.

2.) Minél nagyvonalúbban ellenőrzöd a bejövő jelet, annál többször fogsz rossz időt kapni.

3.) A legjobban akkor jársz, ha valahol középen húzod meg a határt és beleépítesz egy időfolytonossági vizsgálatot is. Vagyis ha egyszer kapsz olyan időt ami jónak tünik (
impulzusszélesség, paritás, hihetőség mind OK), akkor még ne írd ki az órába, hanem nézzed meg, hogy a következő percbenkapott jel pontosan 1 percel tér-e el az előzőtől. Ha igen, akkor már írhatod is ki a pontos időt az RTC chipbe (vagy ahova kell). Ha pedig nem, akkor kezded a cikuls elölről.

Az egyszerűség kedvéért elég ha az első körben kapott adatok közül csak a percet növeled egyel és azt hasonlítod a második körben kapott adatokkal( year1==year2, month1==month2, day1==day2, hour1==hour2, min1+1==min2). Ez így óránként 1-szer biztos hibás lesz (59+1=60 és nem 0), de ez ugye nem olyan nagy hiba, hisz elég ha naponta párszor megkapjuk a pontos időt.

Remélem ez alapján el tudsz indulni... és a saját örömödre le tudod programozni...
(#) Attila86 hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Készen van a leírás a labortápomhoz:
Bővebben: Link
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
szia!
Ha jól látom akkor kész vagy a 10A-es táppal?
(#) Attila86 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Igen.
Következő: »»   201 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem