Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   728 / 1154
(#) Tiggey válasza Jocojoco hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Köszönöm az érdeklődést, de Dokidoki fórumtárs adott kellő információt, javítási tapasztalatot, dokumentációt. A probléma feltárva, alkatrészbeszerzés folyamatban. Mégegyszer köszönöm a segítséget Dokidoki-nak!
(#) jdani hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
Hali.

275V 100nF ugye?
(#) paperboy hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy hangváltón szeretném az alkatrészeket kicserélni, mert nem működik, nem tudom mi mehetett rajta tönkre, az ellenállást nem tudom megállapítani milyen értékű lehet, esetleg valaki megtudná mondani kép alapján, hogy mennyi W-os és Ohm-os lehet? Ráírva a színkódokon kívül nem látok semmit, de ezt a színkódot nem tudtam értelmezni, 4 sávos.

mert az első az narancs színű, a 2. meg olyan krémszínű, de nem citromsárga azért, lehet fehért jelölne, a 3. az fekete ha minden igaz és akkor 39 ohmos 2% tűréssel? De a W értéket még akkor sem tudom, hogy ha így lenne...
(#) vargaf válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Igen, de az értékén kívül az is fontos, hogy X2 kivitelű ( un. "öngyógyuló" ).
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2016
(#) qvasz2 válasza paperboy hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Ha ez egy hangváltó, akkor van neki egy párja is, mérd meg mindkettőn az ellenállást! Ha jól láttad a színeket, lehet jó a 39 ohm.
A teljesítménye a méretéből saccolható, így fényképről 2-3 W-nak nézem. (ha megmérnéd mekkora, az segítene saccolni)
Amúgy miből gondolod, hogy rossz? Mert egy hangváltót elég nehéz tönkretenni, főleg úgy, hogy semmi égésnyom nincs rajta. Sokkal hamarább pusztul el a hangszóró, amit hajtott.
(#) horváth lajos hozzászólása Márc 13, 2016 /
 
Sziasztok szép napot meg tudnátok mondani hogy milyen szerkezet ami alábbi képen van egy üdv lali
(#) djyuri hozzászólása Márc 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy aktív végfokos ládát javítanék,de elakadtam egy alkatrésznél.
A Műv IC után illetve annak áramkörében van két tranyóka,amit szeretnék cserélni.Hagyományos kis fekete műanyag,de csak az egyiket találtam meg neten (MPSA42) A mellette lévő J 108 C230AF.
Ajánlottak helyette J08-as fetet,de a tranzisztor teszterem szerint sem egyezik a kettő. A fetecskére NPN tranyót rajzol és erre az eredeti (a jó végfokból származóra) dual diódát 1,15V Uf feszültséggel. A jó végfok hibátlanul működik,de a rosszban ez is zárlatos volt.

Köszönöm!
üdv
(#) sunside válasza horváth lajos hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Szerintem egy tapipados, vezetéknélküli billentyűzet. Az alján az pedig akku.
(#) Ricsi89 válasza horváth lajos hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Vezetéknélküli multimédiás billentyűzet. Pont ilyen, mint a linken. Bővebben: Link
(#) wbt hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Sziasztok!
ST gyártmányú, SOP8-as tok (illetve keskenyebb), felirat 501WP, alatta K013, 4-8 láb tápfesz, valószínűleg 5V-ot kap (ezek párhuzamosak egy 74LVC125-el. 5. és 6. láb egy SPI vezérlő IC bemeneteire megy (Sclk, Sin), 2. láb a csatlakozóra megy 7-8 között egy kondi. Sajnos nehéz lekövetni, mert fehér, igen szívós anyaggal le van kenve Ez egy Philips TV LED ambilight panelje). Természetesen ST nem tud róla, hogy ilyet gyártana. Valakinek ötlete?
(#) eSDi válasza wbt hozzászólására (») Márc 14, 2016 / 1
 
Üdv!

Mivel egyáltalán nem lehet róla találni semmilyen információt, ezért én úgy gondolom ez egy egyedi megrendelésre készült IC a PHILIPS részére. Előbb megtaláltam egy 2014-es bejegyzésedet ugyan ezzel a kérdéssel egy levelezőlistán, mint erről az IC-ről bármit is.
(#) wbt válasza eSDi hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Végül is úgy is bontás lesz a vége, de nagyon úgy néz ki, hogy védő áramkör (tranziens valami vacak) vagy jelerősítő (aránylag hosszú kábelen jövő 30MHz-es jel triggerelése pl.)
Soha nem értem, miért titkolja egy gyártó, miket gyárt (miket tud gyártani)...
Néha, amikor ránézek a vödörnyi cuccra, felrémlik, ugyan mire lehetne értelmesen használni,
aztán megint csak kunyerbálok fórumokon infóért, mert azóta sem találok semmit róla.
(kuka). Szerencsére a többi cucc használható, tehát csak 2/3 megy szeméttelepre.
Köszi a foglalkozást a bajommal!!!
wbt
(#) Pagisz hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Sziasztok!Valaki tudja hogy ez milyen alkatrész és mire szolgál?
(#) Sebi válasza Pagisz hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Ha jól olvasom, akkor 5,6 ohmos ellenállás. Az, hogy védőcsőbe húzták, arra utal, hogy biztosíték szerepet (is) betöltött. (És kiolvadáskor nem repül szét, nem lángol.)
(#) Pagisz válasza Sebi hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Köszi!
(#) ernototh hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Keresem ennek a két SOP SMD ic-nek az adatlapját (8 lábú smd) :

2022AC
2BT
A369

a másik:

5260
P236AUR (esetleg AVR)

Egy gép vezérlő panelján vannak, de mivel nem tudom,
hogy mik ezek, sem bevizsgálni nem tudom, sem kicserélni.

Előre is kösz!
(#) OFK hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Kollegák!
Van valakinek ötlete, hogy ez a szerkezet mi lehet?
(#) kowi válasza OFK hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Az öregem hallókészüléke kb így nézett ki Nincs rajta aljzat?
(#) granpa válasza OFK hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Ez egy korabeli hallókészülék. 2 gombakkuval működött. Kéteres sodrott vezetékkel ment az egyik fülhöz, egy kis 'agybadugóval'.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2016
(#) kameleon2 válasza OFK hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Szia! Nekem hallókészüléknek tűnik - de ez csak tipp így elsőre...
(#) OFK válasza kowi hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek!
Valóban van a tetején egy két lyukas bemenetnek vagy aljzatnak látszó valami, de olyan dugót, ami abba mehetne, még nem láttam.
Köszi még egyszer, próbálkozom vele...
(#) granpa válasza OFK hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Ha szeretnéd működtetni, hozok fel legközelebb ilyen dugójú hallgatót.
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Volt ennek a készüléknek egy mozis változata is, amiben nem volt mikrofon, hanem a mozi hangját vette valamilyen módon. Talán átkepcsolható volt. Már nem emlékszem rá pontosan.
(#) Sebi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Nem kellett hozzá semmi, a moziban fektettek le egy jó nagy átmérőjű néhány menetes tekercset, amit a hangerősítő kimenete táplált - azt szedte fel.
(#) nedudgi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Sima ferritantennával lehetett fogni - az asztali telefonkészüléket is, nemcsak a moziban.
(#) OFK válasza granpa hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Köszönöm, kipróbálnám, ha segítesz.
(#) ujfalusi hozzászólása Márc 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Van kétfajta diódám, a GOOGLE-t feltúrtam de nem találtam róla semmit, hátha valaki ismeri. Előre is köszönöm.
BBC-- DS-22 14A és BBC---DS 9 07-A
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) zolika60 válasza ujfalusi hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
így próbáltad?
(#) ujfalusi válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Igen, mindenféle módon, mégsem sikerült. Most így egy pöcre ment. Biztos valamit nem jól csináltam. Köszönöm a segítséget.
(#) Pioneer hozzászólása Márc 19, 2016 /
 
Sziasztok!
A képen pirossal bekarikázott részen lévő alkatrész mi lehet pontosan? A funkciójából kiindulva én egy tirisztorra tippelnék, de semmi féle infót nem találok róla ("545 BX" felirat található rajta). Amúgy ez egy Nikon fényképezőgép vakupapucsának áramköre.
Következő: »»   728 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem