Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   730 / 1152
(#) jdani válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
És mi az a fehér pogácsa?
Ketté vettem, a belsejében fekete égés látszik....
(#) rascal válasza jdani hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Egy schottky dióda lesz. A motorral van antiparallel kötve, hogy védje a fordulatszám szabályzót.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 21, 2016 /
 
Hali!
Ez a tip. VARISTOR nem rövidzárat csinál ha tuláramot kap, és kinyomja a biztosítékot, hanem megszakad.?
(#) proli007 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
A varisztor nem túláramot kap, hanem túlfeszültség levezető. Vagy is "bedurran" ha a határfeszültségén túli feszültséget kap. Ha ez egy rövid impulzus, akkor túléli, ha tartós feszültség és teljesítmény is van mögötte, akkor általában felrobban..
(#) jdani válasza rascal hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Milyen értéke lehet?...
Van itthon 1N5819, vagy pedig már csak MBR10100
(#) dolfin hozzászólása Márc 21, 2016 /
 
Sziasztok.
A csatolt képen látható alkatrész mi lehet? Egy Bosch konyhai robotgépben van. Valamilyen mágneses érzékelő lehet, mert mellette egy forgó mágnes van, a vezérlő PIC ez alapján számolja és szabályozza a fordulatszámot. Indításkor a motor felpörög maximumra majd leáll. Valószínűleg ez az alkatrész lesz a hibás.
Sajnos nem tudom a pontos nevét és típusát, hogy kicserélhessem.
Köszönöm a segítséget.
(#) qvasz2 válasza dolfin hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Innen nézve az egy tekercs, 4,7 mH, ha a színeket jól látom.
Annak az esélye, hogy az elromlott igen csekély!
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
(#) rascal válasza jdani hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Legalább akkora áramút lenne jó oda tenni, mint amit a motort kapcsolgató FET is elbír (ha az nincs eleve alul méretezve), mert azt az áramot kell biztonsággal elvezetnie, ami előtte még a FET-en keresztül folyt. A fúró teljesítményétől függően az MBR lehet, hogy már elég, de lehet, hogy az is kicsi. Meg kellene valahogy határoznod a maximális áramot, pl. amikor szorul a fúró, akkor mennyi áramot vesz fel és ehhez választani diódát.
(#) dolfin válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget.
A meghajtó Triakot már néztem, valamint a PIC-et is. Néha jól működik, majd hirtelen felpörög max-ra, majd leáll. De néha jól szabályoz. Más ötletem nincs, hogy mi lehet rossz, így kicserélem, hátha az a gond.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza dolfin hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Hello! Én javítottam már ilyen hibával robotgépet. Azt nem mondanám meg milyen típus volt. (Nekem csak "barna és a zajos" típushoz tartozott.) De én is kontakt hibára gyanakodtam, de nem az volt. Volt benne egy mágnes, és egy Hall érzékelő. Nos ez néha (és a hőmérséklettel összefüggésbe) nem érzékelte a mágnes egyik pólusát. Végül is csak 1..1,5mm-el közelebb kellett vinni az érzékelőt a mágneshez. És meg is gyógyult az "esze". Azért pörög fel, mert a fordulatot érzékeli, és ere szabályoz. Ha nem érzékeli, felviszi maximumra. De a mágnes, a motor tengelyén egy tárcsa, a Hall pedig kis fehér bakon csücsült..
(#) Tiggey hozzászólása Márc 21, 2016 /
 
Üdv mindenkinek. Ennek a keverőnek érdekelne a típusa, gyártója. Semmi felségjelzés, semmi típusszám. Van benne egy "vak" ablak, és bele szeretnék illeszteni még egy csatornát. Vagy ha valakinek van bontva eladó, az is érdekelne. Köszönöm.
(#) sunside válasza Tiggey hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Nagyon hasonlít ERRE, lehetséges, hogy ennek egy régebbi változata. Jó kis darab és hazai. Ha tévedtem akkor bocs.
(#) dolfin válasza proli007 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Köszönöm.
Esetleg lényeges, hogy az induktivitás melyik része (oldala, feje?) van közel a mágneshez? Már annyira közel van hozzá, hogy hozzáér kicsit le is koptatta a festéket az oldalán. Itt is egy mágnes tárcsa van.
(#) MikulaSan hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Sziasztok! Segitene valaki abban hogy az mp3 kazetta adapterben sima olvaso fej közvetiti a másik olvaso fej számára a jelet vagy különleges erre a cèlra kèszitett fej?
(#) granpa hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Szervusztok!
A HE421C0583 (Hamlin) relé adatlapját keresem. Tudom mi, hogy működik, csak bosszant, hogy nem találok adatlapot róla. Már minden módszerrel kerestem (Gyártó, Google, Alldatasheet, Dat.-Arch.). Keresem még a 4XB50K3000 Graetz adatlapját is (ezt sem ismerik sehol).
Köszönöm: Kálmán
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Ez már egész közel jár hozzá(HE421C05xx).
(#) granpa válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Köszönöm!
Ezt mértem rajt, de így már biztos. A kapcsolt feszültség, áram nem volt egyértelmű az általam talált adatlapokból.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
(#) Sebi válasza MikulaSan hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Majdnem mindegy mi van ott, néhányszor 10 menetes légmagos tekercs is - megfelelő meghajtással - elegendő jelet képes betolni az igen érzékeny bemenetre. Ha magnófej volt ott, annak a pozícionálása lényeges: a két légrésnek viszonylag pontosan kell szembe kerülnie egymással.
(#) jdani válasza rascal hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Mondjuk a 10A labortápom simán kiakadt. De szerintem egy olyan 15-20A már elég lenne.
MBR1645 mondjuk.
De az ellőtt SO8 as alaktrész helyére még mindig nem tudom mit tehetnék...
(#) granpa hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Már megint én;Ez a keresés nem az én műfajom! Minap megtaláltam az MM74C915N, 4 digites, BCD conv., 7 szegmenses kij. vezérlő adatlapját. Most ki akartam rakni az 'asztalra' későbbi nyomtatáshoz; semmi módon nem lelem. Segítsetek.
Köszönöm.
(#) sunside válasza granpa hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
(#) granpa válasza sunside hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Köszönöm. Ezt találtam meg pár napja, és most sehol nem leltem.
(#) rascal válasza jdani hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Az már jobb lehet, de ne sajnáld az ampereket! Szerintem a schottky ment először tönkre (az akkupakk nem lett véletlenül fordítva berakva?) és akkor már nem volt ami a többi félvezetőt megvédje. Az ic a potival állítható kitöltési tényezőjű négyszög jellel kapcsolja ki/be a motort egy feten keresztül. Egy 555-is IC-vel épített áramkör is kiválthatja. Ahogy Kovidivi is javasolja rajzold vissza az áramkört, úgy még az is kiderülhet, hogy valami ismerős ic van ott, csak álruhában. Ez működik. Kicsit kezdünk itt offok lenni.
(#) Tiggey válasza sunside hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget, de ez nem az. Az enyém csatornánként van összelegózva. Annyi a közös, hogy ez is Ágota, ennyit már kiderítettem.
(#) proli007 válasza dolfin hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Lehet lényeges, mert az erővonalaknak metszeni kell a tekercs mágnes mezejét. Tehát nem mindegy, hogy a mágneses pólushoz képest hogyan áll a tekercs. De ha ez eredeti, akkor sok eltérés nem lehet. Viszont elég gyatra megoldás, ha gyárilag ez van benne. Ehhez még egy erősítő fokozatra is szükség van a tekercs után. Egy Hall-al egyszerűbb az élet, az egyből digitális jelet tud készíteni, nem csak egy kis impulzust mint a tekercs. Viszont javításhoz szkópra van szükség és vélhetően leválasztó trafóra is. Mert gyanítom, hogy az egész áramkör hálózati feszültségen van. Én még nem láttam ilyent, de a tekercs kialakításánál el tudtam volna képzelni valami korrektebb dolgot is..
(#) sunside hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Sziasztok,
A képeken látható kijelzőt szeretném beüzemelni.
Annyit tudok róla, hogy egy MM5445-ös IC van rajta. Ha valaki tud segíteni a működésre-bírásban azt megköszönöm.
(#) Imre hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Sziasztok! Olyan nyomógombot keresek, amivel többszöri nyomásra három funkció közül tudok választani. Pl. a zseblámpák esete, ami elsőre bekapcsol, másodikra villog, harmadikra kikapcsol. Hol szerezhető be ilyesmi?

ez vajon tudja?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) nedudgi válasza Imre hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Ezt a funkciót egy mikrokontroller állítja elő. Egy kapcsoló, vagy nyomógomb nem tartalmaz szaggatás funkciót: vagy vezet, vagy nem.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) sunside válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Nem kell ahhoz kontroller, itt van elöttem az asztalon egy ilyen kapcsoló. 4 állású nyomógombos, OMTEN gyártmányú. A villogást az egyik állásra kötött szaggató állítja elő.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) nedudgi válasza sunside hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Mutass már egy képet róla. Adatlap is jó lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
Következő: »»   730 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem