Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   146 / 259
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Igen próbáltam a resetet, de nem hozott eredményt.

Mostmár abból állunk ki, hogy kinyomjuk a beengedett vizet.
Tehát:
Refresh programnál: szivattyú folyamatosan kinyom, majd szakaszos vízbeengedés mellett kiáll hibára.

Gyors programnál: kiszivattyúz, majd szivattyú megáll, vizet beereszti, majd csönd és azonnal ki is nyomja. Ezt párszor megcsinálja utána kiáll hibára.
Nem tudom mit érzékel, vagy nem érzékel, amitől kényszeresen kinyomja a vizet.

Holnap cserélek kondit is.

Elektronikán nem látok repedt forrasztást, és csak x1 kondi van meg egyelőre.

Bár az nagy szivatás lenne, ha pont véletlen az elektronika is most adja meg magát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Dobj egy képet az elektronikáról. Szokott elég sűrűn vacakolni táphiba miatt.
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Itt vannak a képek

De létezhet, hogy így megbolondul, mert végülis egy refresh progit ma is lenyomott,aztán megint semmi.
Nem tudom melyik csati micsoda, néhányat kivéve, csak hogy kimérjem.
(#) Dino71 válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Jó ezt benéztem, nincs benne x2 kondi. Az elkokat cseréld. A régebbiek x2 1mikros kondival volt mindíg gond , de ebben nem az van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Az ellenőrzés egyszerű.Bekapcsolod a gépet aztán amikor mosogat akkor kinyitod és megnézed hogy hol áll a mosogatókar.visszacsukod majd pár másodperc múlva újra kinyitod.ha ugyanott áll akkor egyértelműen nem forog.
(#) botesz válasza ciw hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Ez szerintem nem táphiba lesz.átvált rendesen a szintkapcsoló?literszámláló nincs benne?
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Igen ez már az újabb panel ezzel nem szokott gond lenni tápügyileg.
Akkor marad a literszámláló ha van, vagy a vízszint kapcsoló.
A bejövő víz zárását próbáltad?
(#) csepsz970 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Üdv botesz!
Elfelejtettem a legfontosabbat,hogy a gép fektetve volt szállítva,akkor elvileg a nyomáskapcsolót
nézzem meg?Ill hol találom?
Köszönöm
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Szia.
Kondicsere után a helyzet változatlan.
Mi okozhatja, hogy kinyomja magából a vizet?
A labirintus bemeneténél van egy átfolyásmérő szerintem, de az forog.
A sótartályban nem lehet gebasz?
Betöltés után mi lehet ami miatt kinyomja a vizet?

Botesz: igen a szintkapcsoló működik.

És minden esetben a refresh led villog úgy áll ki hibára.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2016
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Abban az átfolyás mérőben van egy reed relé (2-3mm vastag és 2-3cm hosszú na azt cseréld ki. Az is tud ilyen hibát produkálni. Na már ha ilyen fajta van benne.Akkor az lesz a bűnös.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2016
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Rátettam a multimétert és pityereg, amikor folyik a víz.

Nem e lehet esetleg az a baj, hogy amikor az udvarra kivittem a szivárgást ellenőrizni ott ugye a keringető szivattyút vezetékét lekötöttem a gépről és vizet töltve a gépbe direktbe járattam.
Nem e lehet, hogy víz került oda ahová nem kellett volna, vagy átszakadt valami szelep vagy membrán ilyesmi?
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Ezt nem hiszem,hogy beszakad a membrán . Ha lehet rajta cserélni a reed relét cseréld ki. Filléres tétel. A labirintust is savazd ki.Azzal se ártasz.
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Jó de hol vegyek labirintust? Meg hogy jön az ki? A közepén valami nagyon fogja nehogy letépjem.
(#) botesz válasza ciw hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Labirintust ne vedd ki belőle nem az lesz a baja.Van egy fűtésvédelmi nyomáskapcsoló azt nézd meg hogy kapcsol e.Nincs semmi ami átszakadjon benne a sótartálynak meg semmi köze hozzá.
(#) botesz válasza csepsz970 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
A fektetve szállítás elvileg nem lehet baj.A nyomáskapcsoló alul van (ha van ha nincs akkor literszámláló van benne.) 1 gumicsővel és pár szál vezetékkel szedd ki és nézd meg hogy fújásra kapcsol e . De szét ne szedd!!!
(#) ciw válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
A nyomáskapcsoló fújásra kapcsol, tegnap végigzongoráztam, és a vízbeeresztés akkor áll meg ha kattan a nyomáskapcsoló. Lehet hogy ez ilyen vész szint kapcsoló. Tehát arra gondolok, hogy a literszámláló alapján engedi be a vizet, de ha mondjuk az elromlik, akkor a nyomáskapcsoló meggátolja a helyiség eláztatását?

Az átfolyásmérő mondjuk multiméterrel csiporog, ha forog a kereke.
(#) KINGDOM hozzászólása Ápr 12, 2016 /
 
Sziasztok
Beépíthető Whirlpool mosogatógépem tréfálkozik velem. Bekapcsolás után elinduló hangot hallat, de nem enged be vizet. Ha a start gombot kikapcsolom, és becsukom az ajtót akkor is elindul, talán a szivattyú hangját hallom. Mi lehet a gond? Koszonom előre is.
(#) botesz válasza ciw hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Biztos hogy nem mert mind a 2-t figyeli.A keringető indul?Ha nem nézd meg mi kapcsolja megy e rá fesz meg ilyesmi.
(#) ciw válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Nem indul a keringtető.
Feltölt vízzel, majd vár vagy 2 másodpercet és kiszivattyúz. Ezt elismétli 3 szor majd kiáll hibára.
Ha tefresh programot indítok (öblítés azt hiszem) akkor meg folyamatosan nyomja ki a vizet és ciklikusan enged be vizet, majd kiáll hibára.

Szerintem kizárásos alapon azon kéne végigmenni, amik hibájából a gép kiszivattyúzást végez.
Nade mitől kezdhet kiszivattyúzni?

Vízszint érzékelő gondolom nincs benne, mert mostmár hogy rommá bontottam, már nem áll halálpontosan vízszintben.
Ja és tegnap az első próbánál végigment egy refresh program, azóta nem hajlandó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2016
(#) ciw válasza ciw hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Most ott tartok, hogy igazából a szervíz se tudja mi lehet. Azt mondták, hogy ha a nyomáskapcsoló kapcsol, akkor az átfolyásmérő lesz a baj. Igaz én azt kimértem és adja a jeleket.
Valami ötlet?

Ha tudnám minek mennyi ideig kell mennije, már beírtam volna ennyi idő alatt egy mikrovezérlőbe és kész lennék.
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 13, 2016 / 1
 
Az átfolyásmérőben cseréld ki a reed relét. Az hogy csipog semmit nem jelent. A bemenő vizet próbáltad zárni??? ,hogy ne menjen olyan hirtelen be a víz mert az is lehet gond.Zárd el a csapot félig.
Ha ezeket megnézted és utána még mindig gond van cseréld a vízszintszabályzót.
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Rendben, de nem tudom kivenni a kis panelt amin a relé van. Olyan mintha a labirintust a panel behelyezése után sütötték volna össze.
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
fénykép?
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Ittvan.
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Hát ennek ki kell jönni. Valahogy be van pattintva. Valamit nyomni ,nyákot húzni . Olyan mint az ördöglakat. Meg kell fejteni
(#) Temela válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Jól mondod, vezeték irányába billeteni, húzni kifelé...
Bocs a bele szólásárt, ez látszik a képem.
(#) mester istvan hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Hali botesz! Mester vagyok.Azt ajánlottad, nézzem meg üzem közben a felső szoró kart.Nem mozdul semerre. Több ízben megnéztem.
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Hali botesz. A felső szoró kar nem mozdul sehova üz .közben. Üdv.
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 / 1
 
Köszönöm a segítséget. Reed csere után működik, már a második prigram fut éppen.
Gondoltam hangos volt egy kicsit eddig a gép (vízhang meg itt-ott zörgés is) tennék bele ursa üveggyapotot, szerintetek jó ötlet? Nem fog bepenészedni?
(#) Dino71 válasza ciw hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Szívesen! Rakjál bele de csak annyit ami elfér tömörítés nélkül. A kőzetgyapot, vagy filc jobb. Kb 1,5-2cm vastagot. Ha tömöríted nem sokat ér. A jobb gépekben alapból van és számít mind fogyasztásban, mind zajban. Az ajtóba is tegyél. A labirintus helyét vágd ki,hagyd szabadon.
Következő: »»   146 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem