Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   147 / 259
(#) ciw válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) dampfl válasza stevepapa hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Nah végre sikerült a gépet kiszedni a pultból, az alsó tálca csont száraz, de az az érzékelő ami figyeli a víz jelenlétét, nem volt felcsavarozva a házra, simán az alsó tálcán feküdt, (korábban volt szerelő más ügyben) Azt vissza tettem a helyére, szemrevételeztem a csőcsatlakozásokat, de minden rendben, nincs nyoma vízfolyásnak, és ugye eltelt pár nap de ugyan az a hibajelenség. Ha csak simán bekapcsolom, programválasztás nélkül akkor is ajtózárás után elindul az ürítő szivattyú. Más ötlet vki?
Köszönettel!
(#) Dino71 válasza dampfl hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Mérd ki azt a szint kapcsolót ami le volt esve. lehet be van ragadva, vagy nem ad át rendesen.
Majd utána mérd ki a vízszintszabályzót.Ha ezek rendben, cseréld ki az elektronikában az X2 1,5 mikrós kondit(nagyobb szürke vagy kék vagy sárga kocka) Szerintem ez a kondi lesz a rossz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2016
(#) sase hozzászólása Ápr 15, 2016 /
 
Sziasztok
Constructa mosogatógépem beadta a kulcsot. Nem indul el. Pontosabban a bekapcsoláskor a szivattyúzás elindul de már a vizet nem engedi. A szürőt kitisztítottam, a mágnesszelep egy pillanatra kap áramot, de csak olyan rövid ideig, hogy a mérőműszeren nem tudom megmérni. Ha dirrektbe rákötöm az áramot akkor a mágnesszelep rendben működik.
Tudna valaki segíteni, hogymit tehetnék vele ?
Előre is köszönöm a segítséget.
Béla
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 15, 2016 /
 
Üdv Mesterek !

Pár hónapos Wh..l motyogatógép nem "szárítja" meg a műanyag holmikat ... A fém, kerámia (kemény) eszközök rendesen csillogóak lesznek.
Eddig nem tűnt fel a dolog, ha "természetes" akkor elfogadom, ha nem merre keresgéljek ?

Köszi M.
(#) Dino71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Üdv!
Ez természetes dolog. Fizika és a gép működési elvéből adódik. Vízzel fűti fel az edényeket a műanyag nem tud elég hőt tárolni ezért vizesebb marad. Benne is van általában a használati utasításokban.
(#) Macsek71 válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Köszi !
Akkor ez el kell fogadni az "energiatakarékosság" hatásának ?
Az előző "C" besorolású gépünknél ilyesmi nem fordult elő ( ez A+-os )
(#) Dino71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Igen ez így van.
(#) CSL hozzászólása Ápr 15, 2016 /
 
Sziasztok! Már napok óta küzdök egy Whirlpool adg9442fd model.:854294401070 mosogatógéppel.
A hibajelenség a következő: Elindítás után rögtön szivattyúzni kezd kis idő múlva F8 E1 hibakódra ki áll. Az aljába nincs víz a hungarocell úszókapcsolót ellenőriztem jónak ítélem, igaz nem iktattam ki próbára. De viszont ha lehúzom a turbidity szenzorról a vezetéket (6 sárga szál),akkor szivattyúz,
tölt és utána E4 F3 felváltva villog. Azt is megcsináltam hogy megfigyeltem a sárga szálakon a feszültség változásokat . A vezérlőpanel felől a 3.lábra egy trimmer potit kötve a test felé lehúztam kb.3-4k-val, DE CSAK ürítés után, és így csodák csodájára elkezdett mosogatni és melegítette a vizet is.Ha benne van a trimmer poti és úgy indítom akkor újra ki áll hibára. Én a tubidity magyarul zavarosság érzékelőre gyanakszok pedig már agyon pucoltam és a szűrőket is. Volt-e már valakinek ilyen hibája. Előre is köszönet.: Lajos
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2016
(#) Dino71 válasza CSL hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Szia! Cseréld ki azt a szenzort. Vagy ha értesz az elektronikához szedd szét és vizsgáld meg.
Van benne egy opto kapu és egy ntc. nézd át az alkatrészeket benne.
(#) botesz válasza sase hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Milyen gép?mert a constructa az kevés....
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Akkor vagy le van dugulva vagy nem megy az artelnáló...nem kis munka azt szétszedni...Hallod hogy mosás közbe vált?A váltáskor mindig van egy kattanó hangja.
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Szia botesz! Kösz a választ.Nem reagáltál arra a kérdésemre, hol lehet biztosan beszerezni, csak a kar végében levő kettő lyukú szilikon tömítést? "szemüvegnek" is mondják a szaknyelvek. Szép napot. Üdv.
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Ami azt illeti nem tudom.Bontásból,rotovill nél esetleg az orczy nál nézd meg.
(#) Carlo 83 hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Sziasztok! Egy olyan problémám van az egyébként öt éve hiba nélkül működő Zanussi ZDF 3020-as készülékemmel, hogy a legutóbbi mosogatás után megállt az aljában a víz, elég nagy mennyiségben. A szűrőt már kivettem, de nem volt eldugulva és a víz így sem folyt le. Van valakinek tippje, mi lehet a baj és mit csináljak vele? Már azon is gondolkodtunk, hogy beindítunk még egy programot, de könnyen lehet, hogy ez csak fokozná a problémát. A véleményeket, javaslatokat előre is köszönöm.

Üdv, mindenkinek!
(#) botesz válasza Carlo 83 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 / 1
 
Bekapcsolhatod hátha leengedi.Ha nem akkor lehet hogy került valami a szivattyúba és azért nem űrít le.
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
HALI BOTESZ! AZ ALSO KAR HELYÉT LEDUGOZTAM, ÍGY SEM MOZDULT A KAR SEHOVA,
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Nem is fog mert a 2 egyszerre nem megy.
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Szia botesz! Nincs kattanó hang. Az alsó kar teszi a dolgát, és ennyi. Akkor gondolom,a mennyezeti fecskendő sem kap vizet, mivel egy vezetéken van a víz menet.Üdv.Most már másik használt gépet nézegetek a Jó fogáson. Hali.
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
írok privit.
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Hali botesz! Hova írtál, mert nem találom? Üdv.
(#) milanvik hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Sziasztok!

Bosch mosogatógépem van nekem is!
A problémám az hogy ha végig megy a program akkor a végén benne marad a víz az aljába!
Mi lehet a hiba?

Köszi
(#) botesz válasza milanvik hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Ez sokmindentől lehet.nincs ledugulva a lefolyód?
(#) CSL válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Sajnos nem lehet szétszedni,be van ragasztva a hőérzékelőnél (ntc).
Vettem egy újat az orczy-ban, most megy.De azért kösz a tippet.Üdv.Lajos
(#) Marti777 hozzászólása Ápr 23, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, Fagor mosogatógépem az utóbbi pár hétben mosogatás kellős közepén leáll 9 sípolással, még a mosogatási fázisban, ilyenkor a víz is benne marad. Aztán újraindítom, akkor leengedi a vizet, és valamikor újra végig megy a program, valamikor meg nem, csak többszöri próbálkozás után. Nem mindig csinálja ezt, van mikor teljesen rendben elsőre lemegy a mosogatás. Milyen hiba lehet ez? Jövő héten hívok szerelőt, csak érdeklődnék hogy mire számíthatok? Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Dino71 válasza CSL hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Biztos a ragacs ? Mert én csak hőátvezető szilikon zsírral láttam.
(#) dampfl válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Tegnap sikerült időt kérnem a konyhában szétborítani mindent, de mondom előtte kipróbálom mi a szitu? és lám nem jött elő a hiba. Nem csináltam vele semmit, teszt program simán lefut, aztán a komplett mosogató program is. Most dolgozok, így kap még egy24h-t elromlani, ha nemfog akkor holnap vissza teszem az összes burkolatot.

Ez után felmerül a kérdés: mi lehetett a probléma?
(#) Dino71 válasza dampfl hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Azt a 1,5mikros X2 kondit kicserélted?? Mert ő tud ilyen hibákat. Egyszer megy nem, megy megáll stb.
Cseréld ki ha még nem cserélted.
(#) Zolo78 hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Sziasztok,
Van egy Whirlpool ADP 4305 mosogatógépem és az a problémámvele hogy szerintem túlmalagíti a vizet és még 50°-os mosogatáson le is áll menet közben (szerintem emiatt) és csak villog a leg rajta megállás nélkül, érzetre is sokkal melegebb a víz mint kellene lennie. Az NTC-t kiszedtem mértem ellenállást rajta ahogy beletettem egy pohár forro vízbe elkezdett csökkenni az ellenállás érték. Van ennek pontos értéke hogy mennyinek kell lennie vagy csak csökkennie kell? Ezt nem tudom, ha valaki ezt tudja írja meg legyen szíves. Illetve hogy mi lehet esetleg még a baja, ez egy elég egyszerű gép kb 8 éves semmi kijelző és egyebek csak egy led de az se ad hibakódot hanem megállás nélkül villog amikor megáll a gép. A vezérlő panelját kiszedtem azon nem láttam semmi elváltozást így szemre.

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Dino71 válasza Zolo78 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szia!
Az NTC értéke : 25 °C 47.1 kohm -80 °C 6 kohm.
Itt van a SM. Itt megtalálod a részletesebb értékeket,és a hiba kódokat is.
http://elektrotanya.com/whirlpool_adp_4305wh.pdf/download.html
Következő: »»   147 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem