Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   147 / 196
(#) Inhouse válasza diysub hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Próbáld meg a gain feliratú potit! Mit csinál?
(#) steelbird válasza diysub hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Szia. Használhatod úgy is, ahogy írtad. A Gain poti is jó erre a célra, csak az általában külön van a két oldalnak, ezért kényelmetlen mindig kettőt tekergetni, ha változtatni szeretnéd a hangerőt. Meg az sok készüléknél nem veszi le teljesen a hangerőt, teljesen letekerve sem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2016
(#) diysub hozzászólása Ápr 15, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Az erősítőt csak később tudom kipróbálni, csak előre is tudni akartam, hogy ez így biztonságos-e az alkatrészek szempontjából.
A Gain potit akkor kipróbálom, de erről eddig úgy gondoltam, hogy valamilyen kiemelést jelenet. Például hogy 40Hz-en kiemel 3-5 dB-t, vagy valami ilyesmi, de persze mindenképpen kipróbálom.

Szerk.: Annyi még felvetődött bennem, hogy ha például egy szobai erősítőt a maxra tekerek, de ugye a számítógépen meg kb. 10%-on van a hangerő, akkor elég torz lesz a hangja.
Nem tudom, hogy ez itt is így működne-e. Tehát ha kis jelet adok, halk lesz ugyan, de az erősítő maxon dolgozik és torzíthat?

Szerk2.: Még jobban utánaolvasva. A Gain potméter egyfajta előerősítést szabályozhat?
Ez jött le abból, amiket olvastam.
Persze legegyszerűbb, ha kipróbálom, csak vigyázni szeretnék a hangszóróra, nehogy emiatt legyen baja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2016
(#) steelbird válasza diysub hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
A Gain az angolul erősítést jelent.
Egy erősítőnek pedig nem szabadna akkor torzítani, ha teljesen fel van tekerve a hangerő szabályzója, viszont csak kis jelet adsz csak a bemenetére.
(#) Inhouse válasza diysub hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
A gain-el a bemenő jel maximumát állíthatod be, hogy még ne torzítson akkor sem, ha a bemenőjel (fejegység, vagy nálad a számítógép) maximumon van. Persze függ még az adott szám jelszintjétől, a hangszínszabályozók állásától, stb... Borzasztóan van feliratozva az előlap, mint ahogy már írtam neked. A kapcsolóval nagy valószínűséggel a szűrőt tudod ki-be kapcsolni, ha be van, akkor a FILTER (szűrő) nevű potival tudod állítani, hogy mennyire vágjon, ha jól emlékszem ez egy mélyhez való erősítő, tehát egyre tompább lesz a hangja. A gain-el ezután beállítod azt a szintet, amit a számítógép kimenettel már nem tudsz maxon sem torzításba vinni. Kész ennyi, nem kell más.
Felhívnám újra a figyelmet a FLTER, és a H.INRUT gyöngyszemekre.
Sokat ne várj ettől az erősítőtől!
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2016
(#) diysub válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat, csak most láttam, hasznosak voltak. Kipróbáltam az erősítőt, de gyengének tűnik.

Én is kezdem belátni, hogy ez az erősítő nem nagy szám.
Eközül a három közül melyiket tudnátok ajánlani?
-ultimate vortex vx2200
-SAL 300W 4ch(Sal saf 4050)
-PYLE SA 2600 ll

Beraknám a hirdetéseket, csak nem tudom, szabad-e ide.
Mindegyiket hídalva használnám, mélnyomó meghajtására.
(#) zolika60 válasza diysub hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Nyugodtan beteheted a LINK-et róluk.
(#) dB_Thunder válasza diysub hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Ha jól emlékszem otthon akarod használni, tehát nem autóban, autóakkuról, ahogy azt kitalálták a gyártók?!?
Van e neked olyan tápegységed ami tud stabilan 12voltot és minimum10 Ampert ???
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
(#) diysub válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Jól emlékszel, és igen, van, 12V-29 Amper(a hatásfok miatt gondolom, nem tud 29-et, de így is elég lesz).

Ezekről lenne szó:
PYLE SA2600
SAL PRO 300W
ULTIMATE VORTEX VX2200

Esetleg ez

Egy JBL CS1214-es hangszóróhoz keresek erősítőt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
(#) dB_Thunder válasza diysub hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Te SAL-t, mint egy rossz álmot, felejtsd el!
Kicsi hozzáteszel, és komoly márkás erőt kapsz!

Ezeket most tették fel a Face egyik csoportjába!
Ezek ára 12-18e Ft.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
(#) steelbird válasza diysub hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Az a JBL hangszóró RMS -ben 250W -ot tud, csak "parasztvakítás" az a ráírt 1000W, azt is vedd figyelembe. Nekem ilyen van egy 200W -os aktív szubládában, de nem is merném nagyobb végfokra kötni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
(#) diysub hozzászólása Ápr 21, 2016 /
 
Rendben, koszonom a tanacsokat.
Privatban el tudnad kuldeni, hogy melyik csoportban van ez?

Szerintem eleg lesz ez a hangszoro, nem vagyok annyira basszusmanias, meg nem fogom szethajtani.
(#) Inhouse válasza diysub hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Erősítőben ne a színre/designra hajts!
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 21, 2016 /
 
Üdv. Esetleg valaki ismeri a Kicker KX-100.2-es végfokozat teljes kapcsolását?
(#) kornkorn7 hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
Sziasztok.

Van egy philips dap 650/00 erősítőm 4 csatorna 2x hídban használom 2db 300w rms nyomóval megmértem mekkora teljesítményt ad le 150-180w körül mozog valahol. ebből szeretnék egy kicsit többet kihozni Vállalkozó szellemű vagyok, szeretek forrasztani C5100 és A1908 párok vannak benne. esetleg egy nagyobb végtranzisztor nagyobb puffer kondikkal segíthet rajtam?
Lenne még egy kérdés : mi határozza meg a kimeneti ellenállást? próbáltam utána olvasni de nem sok mindent találtam róla csak annyit hogy a kollektor ellenállás határozza meg a kimeneti ellenállást.
(#) reloop válasza kornkorn7 hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Szia! Az erősítő teljesítménye a tápfeszültséggel négyzetesen, a terhelőellenállással pedig fordítottan arányos. Esetedben az erősítő DC/DC konverteréből kéne magasabb feszültséget kivenni. A bonyolultságától csak kockázatossága magasabb az átalakításnak. Úgy a tekercs, mint a félvezetők aligha rendelkeznek ekkora tartalékkal.
A kimeneti ellenállás minimuma a táp terhelhetőségéből, a végtranzisztorok áram és disszipáció tűréséből tevődik össze és természetesen a végtranzisztorok kellő vezérlőáramának is rendelkezésre kell állni.
Ha 3dB-lel érzékenyebb hangsugárzóra váltasz az megfelel annak a hangnyomásnak, mintha a jelenlegibe kétszeres villamos teljesítményt pumpálnál.
(#) dB_Thunder válasza kornkorn7 hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
" Vállalkozó szellemű vagyok, szeretek forrasztani"
Akkor add el és vegyél nagyobbat! Amit a tuningba belefektetettnél pézt, azért kategóriákkal nagyobb erőt lehet venni!
A legtöbb gagyi erő töredék teljesítményt se ad, mint amit ráírtak! Aztán még ott a terhelő impedancia, ami messze nem egyforma, függ a frekvenciától. Akár a többszörösére is emelkedhet.
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Az összes középkategóriás végfokban +/-30V körüli tápfeszt csinál a push pull táp, arról mennek a hidalt végfokok. Ki lehet számolni hogy az mekkora teljesítmény, függetlenül attól hogy miket írnak rá.
Itt van egy ilyen végfok egyik csatornája a klippelés előtti állapotban akkufeszről, üresen, terhelés nélkül.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Idézet:
„Az összes középkategóriás végfokban +/-30V körüli tápfeszt csinál a push pull táp”

Meg az alsó kategóriásokban is!
Amin eldől a vita, hogy melyik mennyire terhelhető le, van amelyiket hídban is akár 2-1ohm-ig. Az igazi vadállatok meg akár 0,5el is elmennek, de azok már a 100ezres kategória.
(#) pinyó39 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Van aminek stabilizált a tápja. Olyannal is találkoztam Ami *-25 voltról járt 0,25 Ohm stabil volt és a kimeneten 12 db BUZ 11 volt (nem a tápban, Ott kajakabbak). (Bocs a helyesírásért, átkozom a telefonokat.
(#) steweo hozzászólása Máj 6, 2016 /
 
Sziasztok, pyramid pb778 típusú 4 ch-s erősítőm egyik csatornája nem működik, csak a rá kötött magassugárzó "szól". Mitől csinálhatja, hogy javítható?
(#) dB_Thunder válasza steweo hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Gyanús, hogy megszakadt a végtanyók valamelyike.
Minden javítható, csak tudás meg alkatrész kérdése!!
(#) steelbird válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Vagy az egyik csatorna nem kap jelet és csak a csatornák közötti áthallás miatt hallható a kimenetén a másik csatornából a magas.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) dB_Thunder válasza steelbird hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Ja ez is lehet...bár az elégé szegénységi bizi, ha ennyire áthall..
(#) steelbird válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Rengeteg gagyi erősítőt gyártanak, de ezt még nevesebb gyártó készülékénél is tapasztaltam már. Nagy az alkatrész-sűrűség, közel vannak egymáshoz a jelutak, egy nagyobb impedanciás kisjelű fokozatra kapacitív úton könnyen rászóródik a jel. De lehet szakadás, vagy hibás csatolókondi is.
(#) colinkaa hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Üdv. tudna valaki segíteni ennek a bekötésének? yakumo c7100 típusú

image.jpeg
    
(#) Ricchard hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Ma történt az eset pont, zene hallgatás közben ellhallgatott a leghátsó és egyben legmélyebb muzsikusom. Mivel úton voltam a legelső lehetőségnél félrehúzódtam majd azt tapasztaltam hogy az erősítőn folyamatosan világít a Piros (Protection) led.
Szétszedtem de szemmel látható hibát nem látok rajta, szerintetek mit kellene jobban megnéznem?
Fényképet mellékeltem a neve végett, remélem még javítható.
(#) dB_Thunder válasza Ricchard hozzászólására (») Máj 17, 2016 / 1
 
Idézet:
„szerintetek mit kellene jobban megnéznem”

Hogy ki foglalkozik erősítő javítással!
Nem tudom mennyire értesz az elektronikához, de a hibakeresésnek megvannak a lépései!
De hogy segítsek is: végtranyók és környéke.
(#) Ricchard válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Köszi a segítséget!
Ha már eltértünk errefelé akkor írd már le a hibakeresés lépéseit kíváncsi vagyok te hogyan csinálnád, akár üzenetben is.
(#) steelbird válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Szia.
Ha a védelem aktív, akkor megpusztult valamelyik végfok (vagy mindkettő).
Javítható, de a ha még nem javítottál erősítőt, akkor inkább bízd szakemberre. Ellenkező esetben lehet, hogy utána már nem lesz javítható.
Következő: »»   147 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem