Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műterhelés építése
 
Témaindító: cimopata, idő: Márc 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 23
(#) ktamas66 hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Éjszaka arra jutottam, teszek egy infra ledet a tápra, és az azon folyó árammal vezérelem a műterhelést, talán ez lesz a legközelebb a karakterisztikához.
(#) Trivium93 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Üdv.
Olajba. Egyébként tekerni kell 4 illetve 8ohmos tekercset és azt olajba be tenni és elviseli a nagy teljesítményt.
Vízzel az a baj, hogy vizet bontasz vele ha feszültséget kap. (Tapasztalat, egy töltőt csináltam ami ellenállás sorba az aksival és az ellenállás vízbe volt mert kis teljesítményű volt. Eredmény furcsa illat és víz bontás volt.)
A nagy teljesítményű trafókat is olajjal töltik fel (amik az oszlopokon van).
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) Alkotó válasza Trivium93 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Olajam nincs. Hol tudok trafóolajat venni? Esetleg másmilyen olaj is jó?
(#) Trivium93 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Bármilyen olaj jó, amibe nincs víz.
(#) Alkotó válasza Trivium93 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Gázolaj is, mert az a legkézenfekvőbb beszerezni?
(#) Trivium93 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Azt nem tudom. Üzemanyag, nem tudom mennyire gyúlékony. Olyan ami nem gyúlékony annyira. Akkor inkább sütőolaj vagy motorolaj. Az nem gyúl be csak úgy.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) HA3GX válasza Trivium93 hozzászólására (») Máj 31, 2016 / 1
 
Sütőolajat használtam már transzformátor hűtésre. Nagyon jól elvezeti a hőt!
(#) vladcepes válasza Trivium93 hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Rendben. Köszönöm!
(#) granpa válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Azzal (étolaj, sütőolaj, egyéb növényi olajok) csak az a baj, hogy avasodik, savasodik, sűrűsödik, nem véletlenül speciális a trafóolaj (se víz, se kén, se sav, se gyantásodás).

Alkotó: a gázolaj idővel mindent felold, mint általában az ásványi olaj származékok: kitűnő oldószerek. Valamint kissé melegedve párolog, s a gőze(ik) robbanékony(ak). A bőrolaj, pataolaj alkalmas, mert a viszkozitása, tisztasága megfelelő (nem sűrűsödik, -gyantásodik).
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
(#) krisz69 válasza steelbird hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Én is 6 ohmot javasolnék.Voltak probálkozások. 4ohmos szóróval. Még 2db van rajta el is viseli .(iszonyatos hő termelés melett) de Amit, Rá kerűl a 4hangfal. Jön a csatt. !
(#) Alkotó válasza Trivium93 hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Nekem tetszene a "... tekerni kell 4 illetve 8ohmos tekercset...", de miből lehet ezt gazdaságosan megoldani, főleg a közel 500W terhelhetőség fényében? Erre tudnál ajánlani valamilyen racionális alapanyagot.
(#) Trivium93 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Réz vezeték, azért kell az olaj hűtés mert anélkül nagyon vastagnak kéne lenni-e a huzalnak, hogy elviselje. Hűtéssel többet bír. Hangszóró tekercs is jó, vagy olyat tekerni.
(#) Alkotó válasza Trivium93 hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Kezdem érteni mi a cél. Az indokolttól lényegesen vékonyabb huzalt használva, kisebb hosszúsággal is elérhető a kívánt impedancia, és fokozott hűtéssel növelhető az áramtűrés.
Milyen vastagságot javasolsz? Egészen nagy hangszórókban se nagyon van 0,5-től vastagabb huzal. Pl. van 0,56-os huzalom, ami nekem jónak tűnhet olajhűtéssel kombinálva.
(#) Trivium93 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Túl hevüléstől megvédjük(ami szét égetné az rezet) az olajhűtéssel.
Jó lesz az is. Én se használnék nagyobbat, minél vastagabb annál rosszabb megtekerni a tekercset.
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Szia.pl: hősugárzó illetve hajszáritó ellenállás huzala tökéletes ilyen célokra. Pl: ha műtehernek kell.ez még lessz külön venttilátoral hűtve
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
500W 8 Ohm-on, sqrt{500Wx8Ohm}=63,2V feszültség mellet jön létre.
Egy 230V feszültségű 2000W-os fűtőbetét (pl. hajszárító) ellenállása 230V2/2000W=26,45Ohm.
230/63,2=3,639>26,45/3,639=7,268 Tehát ha levágsz belőle egy kimért 8Ohm-os darabot, az minden további nélkül használható 500W-os műterhelés gyanánt. Ha 4Ohm kell, akkor kettőt párhuzamosítasz.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Most vadásztam egy alkalmasnak tűnő betétet. Az alkalmasságot arra alapozom, hogy tetszőlegesen szétbonthatom mert már fölösleges az egység, és jelentős a huzalvastagsága, amit nem egyszerű megmérni, de minimum 0,5 mm, vagy inkább 0,6.
Ez eleve két egyforma részre van bontva, gondolom 1000-1000 W tagonként, amit lehetett valamikor kapcsolgatni.
(#) teszti hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Olyan műterhelést szeretnék ami egy potival tudom állítani a terhelés mértékét. Kb. 1-12V között kellene működnie, és minimum 2A-t bírjon 1V-nál és 12V-nál is. Lehetséges ilyet csinálni?
(#) Bakman válasza teszti hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Van pár megoldás ebben a témában, kicsit olvass vissza.
(#) proli007 válasza teszti hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Hello! Lerajzoltam kb. amit szeretnél. De cseppet tovább is gondoltam, mert úgy vélem, aksikat szeretnél vele kisütni. Így tartalmaz egy lekapcsoló áramkört is, ami ha a beállított térték alá süllyed a feszültség, kikapcsolja a kisütőáramot. Ha ez nem kell, a baloldali részt elhagyod. Nagyobb áram esetén keményebb Fet-et kell választani, és kisebb RS ellenállást..
(#) teszti válasza proli007 hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Szuper, köszönöm!

Igen, akkukat tesztelnék vele. Mi lehet a max feszültség amit ráköthetek?
(#) proli007 válasza teszti hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Amit kértél, 12V..
(#) HA3GX hozzászólása Okt 15, 2016 /
 
300W-os erősítőnek szeretnék műterhelést készíteni.
0.15mm-es ellenálláshuzalból tekerném meg, mert több száz méterem van elfekvőben.
Mivel egy szál kevés lenne, így 4 szálat használnák, szálaként 32Ohm-al (egy szál 33.5cm hosszú lenne, ebből párhuzamosítanák 4-et) eredőnek kijönne a 8Ohm. Olajjal hűteném.

Mit gondoltok? Jobb lenne megduplázni a hosszúságot, egyben az ellenállást és a szálak számát? Akkor közel 67cm lenne egy szál, aminek az ellenállása 64Ohm lenne. Ebből 8-at kötnék párhuzamba. Teljes hosszúság 5,36méter, az összeadott keresztmetszet pedig 1.2mm, ami szerintem elfogadható.
(#) proli007 válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Hello! Ez nagyon egyszerű kérdés. Ha megnöveled, akkor egy nagyobb teljesítményű ellenállást kapsz, ami mindig jobb mint egy kisebb. De ha igazán jót akarsz, akkor bifilárisan tekered fel.
(#) HA3GX válasza proli007 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Csupán, ez a hossz el fogja bírni azt a 300W-ot?
(#) Gafly válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
(Transzformátor) olajban jobban mint levegőn.
(#) HA3GX válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Olajba fogom rakni, csak még így is bizonytalan vagyok benne, hogy fogja -e bírni.
Majdnem kész, még ma kipróbálom.
(#) Gafly válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Ha van rá anyagod, akkor szerintem tedd bele (ha nem sajnálod).
(#) djcaveman hozzászólása Okt 15, 2016 /
 
Egy 2X2.5KW-os végfokhoz készült műterhelés. Egy darabig nem kell félnem, hogy ezt olajban kellene hűteni.
(#) HA3GX válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Lassan 20 perce megy tejes hangerőn, eddig kifogástalanul bírja.
Következő: »»   11 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem