Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1863 / 2487
(#) djcaveman hozzászólása Máj 28, 2016 /
 
Sziasztok.
Ismételten kérném a szakik tanácsát, hogy jó e, nem néztem e el valamit, nem lesz e Kossuth rádióm is ajándékként.. A mellékletben ott az kapcsolási rajz is. Annyi változtatás lett eszközölve, hogy a féltápfesz beállítására használt feszültséget egy zenneres stabilizátorral oldottam meg, mert búgott veszettül... Így már béke van..
(#) reloop válasza pika75 hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Szia! A hangkártya-szkóphoz az alábbi előtétet használom. Különösebb megfontolás nélkül választottam az alkatrészeket, de bevált.
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Szia! Ezen a hatalmas panelen imitt-amott van egy-egy alkatrész, a sok vezetősáv mind egy-egy antenna, induktivitás és kapacitás is egyben. Ráadásul a 2k7 és a 4700µF egymásra is érnek.
Látogass el a JLH erősítő topicba!
(#) Massawa válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
A kapcsitáp elméleted valahogyan nem stimmel. Valoban 3 erösitö megy egy táprol, de lekapcsolhatoan és eleve nem adnak le az erösitök még 3 W-nyi teljesitmény sem.
Azaz egy TDA nem igen huzhat annyi áramot, hogy a 6A-s táp megroggyanjon. ( torzitás jelen van akkor is ha csak egy erösitö megy és meg akkor is ha mind a 3, és majdnem megszünik ha leterhelem a tápot 21W-s izzoval). Az izzon nem látni semmi változást ha feltekerem a hangeröt. (A kertben a potit éppenhigy csak fel kell tekerni a 6 hangszoro nagyon szép halk háttérzenét produkál ( talán mind a hatot egy TDA-bol is elég lenne meghajtani). A szürökondikat már tegnap kivettem, mert semmi hatása a hangra nem volt.
A NYAK ötleteidet még majd megvizsgálom, de elöbb holnap be kell épitenem az uj tápot.
Addig is kösz.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2016
(#) zolek válasza szamóca hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Üdv. Alkotó csatlakozom szamócához, csinálj egy cikket belőle.Ügyes vagy.
(#) Klorid válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2016 / 1
 
Szerintem nem jó a cikk, mert ha kérdezni szeretne valaki akkor azt csak itt tudja megtenni és akkor követhetetlen. Ha tényleg olyan jó, akkor megér egy külön témát mint az ST151.
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Szia!
Azon a csatlakozón kap tápot, illetve van még egy 6 pólusú csatlakozó ahonnan a nagyobb teljesítményt kapja!
Lefotózom teljesen a két panelt.
(#) szaka válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Szia!
Mindekét panelen forrósodik ugyan úgy a tranzisztor és az ellenállások is.
Az ellenálláson ugye 136V van és minimális áram.
Viszont eredetileg nem 2W-os ellenállás volt benne csak, hanem csak fél wattos.
Csak az áram és feszültségből számoltam, hogy ide nagyobb kell.

Csak kiszedem azokat a tranzisztorokat.
(#) Buvarruha válasza szaka hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Nem ez volt a kérdésem/kérésem ám. Szerintem azoknak a tranzisztoroknak semmi bajuk, pláne, ha mindkettő egyformán melegszik, Egy 2W-os ellenállás 90°C-on teljesen papírforma, a gyárilag sarkosra méretezett ellenállás pedig nem ritka. Amúgy nem poénból kértem a képet.
(#) szaka válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Csatoltam a képeket!
Közvetlenül 2sa970 tranzisztorok vannak kapcsolva az ellenállásra.
(#) szikorapéter hozzászólása Máj 30, 2016 /
 
Szép estét. Castone CMA108H erősítő (MJ15003-MJ15004 végfok páros , 100V-100W toroidos kimenővel) át lehet alakítani 8ohm-os üzemre?
(#) vladcepes hozzászólása Máj 30, 2016 /
 
Sziasztok! Ezt az erősítőt Pioneer vsx-329K szabad csak 4 hangszóróval használni? Vagyis két első,két hátsó. ,válaszokat előre is köszönöm!
(#) Trivium93 válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Üdv!
Igen. Az ilyen volt már használva egy hangszóróra is. Nem lesz baja.
(#) Buvarruha válasza szaka hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Jól tippelem, hogy a trafóhoz közeli végfok a zajosabb?
(#) steelbird válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Szia.
6 Ohm a gyári ajánlás, kisebbet ne köss rá.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Valami + információra is szükség van?
(#) steelbird válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Nem írtál el valamit?
A CMA-108H egy 8 csatornás keverő-előerősítő, végfok nélkül.
(#) szikorapéter válasza steelbird hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Itt van előttem az erősítő. CMA-108H 100W-100V

Mod.: Eladói link is van.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
(#) steelbird válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Aha... ugyanaz a tipusszám, van végfokkal, meg végfok nélkül... érdekes...
A használatija kemény 1 oldal... Idézem: "A CMA108H100W integrált előerősítő funkcionálisan megegyezik a CMA108H előerősítővel, kiegészülve egy 100V-os kimenetű 100W teljesítményű végfokozattal."
Ha már nálad van, akkor mérd meg a tápfeszültségét a végfoknak, abból meg tudjuk majd mondani.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
(#) szikorapéter válasza steelbird hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
+- 36,7V ,a végtranzisztorok típusát már korábban leírtam ha arra is szükség volna.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
(#) steelbird válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
A végfok kb. 5 Ohm terhelésen adja le a 100W -ot, tehát az még üzemi terhelés, arra készült. Kösd le a trafót és 8 Ohm terheléssel nyugodtan használhatod. A max. teljesítményt a tápfeszültség és a terhelő impedancia határozza meg, úgyhogy 8 Ohm -os terhelés esetén maximum 60W, amire számíthatsz.
(#) szikorapéter válasza steelbird hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Meg lehet csinálni kapcsolósra is nem? Menet közben válthatok hogy ohmikus terhelés vagy pedig 100V-os. Gondolom akkor 4ohm-os hangszórót nem fogad az erősítő.
(#) MikulaSan hozzászólása Jún 1, 2016 /
 
Hello. Akadt egy érdekes problémám.. Adott egy erősítő melynek elméletileg maximális kimenő teljesítménye 4ohm-on 11w. 4ohm 25w (feliratú) hangszórót kihatja. Egyéb információ hogy 2.1-nek készítettem el. Teljes hangerőt csak a 2db magassal tudok produkálni, de ha visszaveszem a mélyet elnyomják a magasak (amelyek nem állíthatóak). Hogy tudnék csökkenteni a mély hangszóró érzékenységén esetlegesen. Vagy ne is gondoljak hasonlóra hanem szerezzek be valahonnan megegyező külső méretekkel rendelkező ám de más adatokkal rendelkező hangszórót?
(#) voodoo válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Az erősítők a kimenetein nem azt látják, hány ohm- os a terhelés, hanem azt hogy mekkora terhelést tudsz kiengedni rá. Tehát pl egy min 8 ohm/100w erősítőre is rá köthetsz 2 ohm terhelést, csak a kimenő terhelés annak függvényébe ne haladja meg a 100w-ot. Ezt ugyebár zenével, elég nehéz megállapítani mikor vagy a maximális határ közelébe, tehát nem ajánlott a minimális terhelőimpedancia alá csatolni az erősítőnket, mert könnyen túlvezérelhetjük.
Vagyis röviden, ha poti lineárisan 0...10 skálázásnál = 0...100w/8 ohm lenne, akkor 4 ohmnál legfeljebb 5-ös, 2 ohmnál 2,5-es állásig tekerhetnéd fel biztonságosan a 100 w eléréséhez.
De ugyebàr ez csak egy elmélet (az érthetőség kedvéért) a valóságban a potik (és az U2/R) inkább logaritmikusan tolódik felfelé, mint kimeneti teljesítmény (feszültség érték).
(#) steelbird válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2016 / 1
 
Idézet:
„Tehát pl egy min 8 ohm/100w erősítőre is rá köthetsz 2 ohm terhelést, csak a kimenő terhelés annak függvényébe ne haladja meg a 100w-ot.”
Ezt ugye, nem gondoltad komolyan?
Az áramterhelés fontos egy végfoknál. Annak a maximumát nem lenne jó túllépni.
Számolj utána, 100 W / 8 Ohm esetén az áram 3,5A.
100 W / 2 Ohm esetén viszont ehhez már 7A kell.
Nagyon nem mindegy, hogy az a 8Ohm 100W -ra tervezett végfok azt a 3,5A -t adja ki a terhelésre, vagy megpróbálja kinyögni magából a 7A -t, mert mi mindkét hangszórónál 100W -ot akarunk a kimeneten.
A 2 Ohm -os hangszóróval már 25W -nál eléri a terhelőáram a maximumot.

Jobb esetben ha tovább növeled a hangerőt, akkor aktiválódik az áramkorlát, vagy lekapcsol a védelem, rosszabb esetben elszáll a végfok.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2016
(#) szikorapéter válasza steelbird hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Akkor ne próbáljam meg rá kötni az 5ohm-os hangládát.
(#) steelbird válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Rákötni rákötheted, de ha épségben szeretnéd tudni a végfokodat, akkor inkább ne tedd.
(#) szikorapéter válasza steelbird hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Akkor a 8 ohm még tökéletes is mert "felül" van terhelve.
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
És fűteni fog rendesen, mert nem elég, hogy nagyobb az áram, még a feszültségkülönbség is nagyobb a tranzisztorokon ugye.
(#) steelbird válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Jaj, nem.. várj, bocsánat. Visszanéztem, az a végfok 5 Ohmra még optimális. Mehet rá az 5 Ohm, az a tápfeszültségből visszaszámolva 5 Ohmra adja le a 100W -ot.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2016
Következő: »»   1863 / 2487
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem