Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítós bemenetválasztó, és hangerőszabályzó
Lapozás: OK   16 / 20
(#) pepe1125 hozzászólása Nov 4, 2013 /
 
Sziasztok én Atmega128 -al oldottam meg a PGA és kijelző vezérlését egyelőre még DEMO módban. Viszont most távirányítót szeretnék hozzá, olvasgattam itt, hogy szeretnének többen is. Nos... Nekem mindegy hogy AVR, vagy PIC, de kellene valami használható kódrészlet, vagy ötlet, esetleg valaki okosabb ember tudása aki segítene az elkészítésben. Ott járok, hogy fogtam egy távirányítót, dekódoltam a kódját. Viszont gőzöm sincs, hogy ezt miként lehetne megmondani a mikrokontrollernek, hogy értelmezze egy if(IR VOL++ == hangerőfel){tekerd fel a hangerőt!!!} című dologgal meg is tegye ezt nekem...

Bármilyen segítséget szívesen fogadok! Segítsetek!!! Nem volt időm átbogarászni a teljes fórumot, csak belebele olvasgattam. Most megyek is vissza a kóddal bíbelődni...

Ez van meg nyomógombos verzióban, vagy potméteres verzióban... Bárm...höz...
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) pepe1125 válasza pepe1125 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Ezt adja ki három különböző gomb megnyomására a távirányító...
A kód adott, időket is kb odaírtam. Hogy lehetne ebből használható IR vevő mikrokontrollerrel?!
(#) pepe1125 válasza pepe1125 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Kerestem és mit találtam? Ez nagyon hasonlít arra ami nekem jön kód...
Szerintem ebbe a kódolásba tolják....
(#) pepe1125 válasza pepe1125 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Visszafejtettem az egészet. Jól látható, hogy hexa kód, pontos időzítésekkel.
Valaki segítsen megírni a programot hozzá!!! HELP!!!
Még ez esetleg segíthet... De akkor valaki magyarázza el, hogy hasz...van...
(#) melorin hozzászólása Nov 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy infrás, motoros potim, bemenetválasztóval ebayről: ILYEN
Van 4 kimenete relékhez, és a távirányítón lévő INPUT gomb lépteti a bemeneteket.
Ehhez kéne nekem manuális vezérlés gombokkal. 1 vagy 2 gomb, teljesen mindegy, csak a lényeg az lenne, hogy távirányító nélkül is lehessen a bemeneteket léptetni.
Szerintetek meg lehet oldani?
(#) Sword hozzászólása Ápr 22, 2014 /
 
Egyszer lehet, hogy megépítem ezt a Vicsys féle bemenetválasztó és hangerőszabályzó áramkört (szigorúan felprogramozott PIC-kel, mert semmi ilyen irányú tudásom nincs még). Viszont felmerült bennem néhány kérdés.:
Ha olyan készülékbe szeretném beépíteni, amibe tervezek tenni egy DAC áramkört, akkor a digitális bemenetet ugyanúgy rá tudom kapcsolni ezzel, mint az analóg bemeneteket? Megoldható, hogy a BE/KI kapcsolás ne a rotary encoderrel történjen, hanem egy külön nyomógombbal? Ugyanis szeretnék Standby módot is a készülékre, amit vagy nyomógombbal kapcsolnék be, vagy távirányítóval.
Egyelőre se pénz, se idő, se elszántság nincs meg hozzá, de évek óta tervben van egy előerősítő digitális bemenettel, bemenetválasztóval, távirányítóval valami csinos dobozban, akár csöves kivitelben is (hibridként is üzemelhetne egy külön félvezetős végfokkal).
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2014
(#) vicsys válasza Sword hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Ha már így meg lettem szólítva.
-A bemeneteket relék kapcsolják. Szerintem az érintkezőknek oly mindegy...
-Nem csak rotary-val lehet ki/be kapcsolni, hanem a távszabályzóval is.
(#) Sword válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Hát az első kérdés valóban elég bárgyú...
Nem akarok most jobban belemenni, mert sehol sem tartok, csak nagy vonalakban elmélkedek, de ha jól gondolom, akkor azon a ponton, ahol az infrán bekapcsoló jel érkezik, valahogy párhuzamosan be lehet kötni egy nyomógombot is erre a célra. Ha pedig megjelenik a tápfeszültség, akkor azzal belehetne kapcsolni a DAC-t, erősítőt, tehát az egész készüléket.
(#) CHZ válasza Sword hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Idézet:
„Ha pedig megjelenik a tápfeszültség, akkor azzal belehetne kapcsolni a DAC-t, erősítőt, tehát az egész készüléket.”

Egyszerűbb ha a doboz hátsó oldalára beépítesz egy 230V csatlakoztatásához egy aljzatot, bekapcsoláskor relével aktivizálsz. Ebbe egy elosztó segítségével minden készüléket bekapcsolhat, az előfok indításával. Japán erősítőkön is szokott lenni ilyen csatlakozási lehetőség.
(#) Sword válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Ez nekem mind egy dobozban lenne, ezért gondoltam erre. Tehát lenne egy távirányítható bemenetválasztó+hangerőszabályzó. A bemenetválasztóról mehetne a digi jel a DAC-ra, vagy az analóg jel egy előfokra, ami talán csöves lenne. Ezeknek kéne még ugye tápfeszültséget adni. Standby módban elég lenne ugye csak a bemenetválasztót táplálni, gondolom nem nagy a nyugalmi áramfelvétele. Ha ez bekapcsol, akkor éleszthetné a többi komponenst a dobozban.

Az általad javasolt megoldás egy másik problémára viszont jó megoldás. Ezzel kapcsolhatnám a különálló végfokot. Bár ezt eredetileg úgy terveztem, hogy a végfok tápjába teszek egy 12V-os relét és a DAC-tól DC tápcsatin áthoznám a 12V-ot.
(#) vicsys válasza Sword hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Van benne egy erre a célra létesített külön relé...
(#) Sword válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Elnézést, előttem jársz néhány lépéssel.
Gondolom fent van az oldaladon, megnézem kicsit jobban.
(#) vicsys válasza Sword hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
A fényképen látszik az a kis külön relé.
(#) Sword válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Világos. Ha aktuális, akkor majd mindenképpen kereslek a közeljövőben ez ügyben.
Egyedül a PIC az, amivel nem boldogulok, szóval majd vásárolnék tőled egy felprogramozott egyedet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2014
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
LM4562 kimeneti buffer ..?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Uhh, de jó!
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 12, 2014 / 3
 
(#) Moszkvai válasza szamóca hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Hínnye, Ecsém, ez nagyon dögösre sikeredett!
Ha nem tetté vóna, mellé képeket, azt mondanám, hogy ez biza gyárban készült!
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Nekem is tetszik. Az egyetlen dolog amit másképpen csináltam volna az az, hogy kijelző külső kerete ne látszódjon.
(#) dk1 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Ez überprofi
Nagyon tetszik ahogy a dobozt csináltad. Le a kalappal!
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Köszi mindenkinek!
Vic! Az még folyamatban van. Ugyanis nem egyszerű olyan (átlátszó) anyagot keríteni, ami karcálló, és hajlékony, mivel az előlap ívét követni kellene. De már van rá ötletem. Ipari függönyből egy darab, amit körbe 45°-ban élmarózni kellene, és festeni, vagy matricából kivágni egy belső takarókeretet, és ragasztással kellene rögzíteni. A plexit elég nehéz szépen ívesre hajlítani forró levegővel, azt már próbáltam.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014
(#) szamóca válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Hagyd el Zoli! Valószínűleg nem eredetieket árul a HQ, mert ujjal ledörzsöltem a feliratokat az IC-ről.
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Ezt most nem értem..
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Aha! Értem! De ugye az infra vevő sem ott lesz...?
(#) MrBrown hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Sziasztok,
Találtam egy ilyen komplett szerkezetet ami maximálisan ki is elégítené az igényeimet csak a hozzá adott távirányító helyett egy saját készítésű három gombos (power on/off, volume up, volume down) szerkezetet szeretnék használni.
Van esetleg valakinek erre a célra egy egyszerű tanítható kapcsolása?
Köszönöm.
(#) CHZ hozzászólása Júl 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Néhány hónapja elkészült ez:Bővebben: Link
Azóta kínlódok vele, nem működik jól. Többen elkészítették, több sorstársam akad, akikkel beszélni tudtam, ők sem tudják használni.
Legnagyobb hibája, 16-17 és 8-9 hangerő szintnél nagyot reccsen.
Bemenet véletlenszerűen átvált a következő bemenetre, minden előzmény nélkül.
Bemenetek elnevezése megváltoztatható, ha átírom, akkor teljes áramtalanítást követően káosz lesz .Véletlenszerűen felcserélődnek az eredetileg programozott elnevezések, az újra írt bemenetek neveivel, van ami marad, van ami más helyre kerül, más néven.
Abban reménykedem, hátha akad itt valaki, aki megépítette és hibátlanul működik.
Kérem jelezze! Szerintem szoftver hibája van, de ez is javítható lenne, talán akad aki kijavította már.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2016
(#) Kovidivi válasza CHZ hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Szia. Ha a programja nem publikus, akkor újra meg kellene írni a jelenlegi hardverhez, ami óriási munka, sok időbe telik.
Ha viszont fizettél a programért Vicsy-nek, akkor vele vedd fel a kapcsolatot, hogy a termék nem működik jól, és javítsa ki a progit. Ha valaki megpróbálta a programot újra írni, de nem sikerült neki, az viszont nem túl szerencsés dolog.
(#) szamóca válasza CHZ hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Az enyémen a bemenet akkor vált át, ha pl. a konyhában a villanykapcsolót felkapcsolják. Zavarérzékenységével van gond szerintem. A forráskód nélkül nem lehet belenyúlni, az meg nem publikus, magyarul a szoft-tulajdonjogosa nélkül reménytelen a dolog.
Ezt a PIC-guruk sem vállalják, mint ahogy km/h-mérőt sem adnak szabad forráskóddal,de még anélkül se ki.
(#) CHZ válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Idézet:
„Ha viszont fizettél a programért Vicsy-nek, akkor vele vedd fel a kapcsolatot, hogy a termék nem működik jól, és javítsa ki a progit.”

Nem ingyen jutottam hozzá.
Megpróbáltam, elsőre segítő kész volt, már nem válaszol.
Legutóbb arra kértem, adja ki a forráskódot, ha nem tudja kijavítani.
Szerintem Neki is érdeke lenne, tudom ki lehetne javítani.
Ez nem maradhatna így, használhatatlan.
Következő: »»   16 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem