Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   108 / 141
(#) dave500 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Remélem nem haragszol meg, amiért szólok, de!
A második linken szereplő driverek nem lennének jók , mert 4V körüli tápfeszt viselnek el leírás szerint maximum, és itt 7,4 V is lehet, amitől biztosan hamar kijön belőle a füst.
Ez szubjektív, de én nem is adnék ki érte ennyit.
Szvsz a buck boost-os, áramkorlátos tökéletes ide. 10W fölött én se nagyon kötnék sorba (már csak a magas feszültség miatt sem), de ilyen kis teljesítménynél ez a kézenfekvő.
Annyi az egyetlen hátránya, ha egy dióda bedöglik, akkor egyik sem fog világítani. De ha nincsenek túlhajtva, és van nekik hűtés, nagyon sokáig világítani fognak.
Szerk: Csak az első pár olyan, ami 4V a max bemenet!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) CRU3L hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Szerintem marad a buck boost-os megoldás. Itt a cél 1 db 21w izzó elől és 1db 21 w izzó kiváltása. Tehát index. Hmmm. Nem okoz az elektronikának gondot a villogó üzemmód? És ha 3-3.6V-ra van a feszültég beállítva, akkor gond-e ha a lámpától 2 méteres 0,75 mm2 kábelen megy hátra a búrába?
(a lámpában van hely mindennek)

szerk.: MZ TS 125 motorról van szó, az első lámpa elég nagy, ott van a gyújtáskapcsoló, indexrelé, izzókészlet, elfér még egy táp is; az indexburákban szűkösebb a hely.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) Kovidivi válasza dave500 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Azt hittem, két darab Lithium cella van sorosítva, ezért gondoltam a 3.7V-os áramgenerátorra.
(#) zenetom válasza laacika hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Szia, nincs, erre utalt pjg. Szóval egy 12VAC-os 50Hz-es forrás kell neki, tehát egy 230V/12V-os trafót (biztosítékkal) ráköthetsz.
(#) zsoltee0001 válasza laacika hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Szia
Van, ha egyenáramról hajtod, akkor igen, de nem tudod elrontani, max nem működik, ha fordítva teszed rá.
Én ilyeneket vettem a lidibe 5 w-osba, de tapasztalatom, hogy a hőelvezetésük kevés, szóval javaslom egy alu házba építsd ami kontaktba van a burkolatával (kis paszta pluszba) és a tervezett elavulás elmehet a p*ába.
Ráadásul nálad 7w-ról van szó, akkor meg főleg.
Üdv
(#) laacika hozzászólása Jún 16, 2016 /
 
Köszike mindenkinek.
Zsolti,elhiszem,de max bordåt tudnék rátenni,eleve olyat ami ezekhez készült,de csak azért nem endelnék.
Ha közel addig fog menni mint ami rá van irva akkor happy!
(#) dave500 válasza CRU3L hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Szia!
Ha sorba kötöd, akkor nem lehet 3-3,6V, mert nem éri el a nyitófeszültséget (sőt, még szerintem egy darab sem, nem hogy 3).
Ha meg 3-at kötsz sorba, akkor kb 12-14 V feszültség fog kelleni, de ez majd az áramkorláttal be fog állni.
A kábel nem gond, mV-ok fognak csak esni rajta. És a villogás sem fog problémát okozni.
Üdv!
(#) CRU3L válasza dave500 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Köszönöm! Már érzem, hogy megkönnyebbülve pörög a bivalyerős, 60W-os dinamóm!
Végül csak 2 db-ot rakok 1 indexbe, így 2 elől, 2 hátul villog. Hűtésnek pedig egy-egy 68 mm-es aluminium korongot teszek. Megfelel, igaz?
(#) dave500 válasza CRU3L hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Mivel csak villog, bőven elég, igen!
(#) BI-AMP hozzászólása Jún 24, 2016 /
 
Sziasztok! Valaki valami ötlet, hogyan tudnám rögziteni a LED eket a bordán?
(#) dokidoki válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 24, 2016 / 1
 
Készítesz egy fordított nyák-lemezt. Amin kifurkálod a ledek lencseátmérőjét a kiosztásuknak megfelelően. Persze ott kialakíthatod az összeköttetéseiket is. Ehhez egy picit görbíteni kell a lábaikon, hogy beforraszthatóak legyenek valahogy, meg ezáltal ne is tudjanak a hűtőborda fém részével zárlatba menni. Megpasztázod, és mehet rá. Illetve ezen a nyáklemezen keresztül megfelelően elhelyezett furatokkal és a bordába menetet vágva rögzíthető.
(#) BI-AMP válasza dokidoki hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Jó ötlet csak sajna nincs nyáklemezem. Én arra gondoltam hogy megpasztázom az alját majd rá nyomom és epoxyval rögzítem.
(#) Bakman válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 24, 2016 / 1
 
A paszta nem köt meg, szép nagy golyót kell készítened a ragasztóból. Nem beszélve arról, hogy a hővezető paszta csak akkor ér valamit, ha az alkatrészt odaszorítod folyamatosan a hűtőbordára, ezt az epoxy-val nem fogod megoldani.
(#) nedudgi válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 24, 2016 / 1
 
Ilyen "hűtőcsillagra", vagy hasonló lapra forraszd. Minden más megoldás csak bosszúságot fog okozni.
(#) CRU3L válasza dave500 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
68 mm-es átmérőjű köröket vágtam, de az alu lemez vastagsága csak 1 mm.. Gond?
A LED-ek hűtőcsillagon jönnek, a kető között pedig hővezető ragasztó lesz!
(#) dave500 válasza CRU3L hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Elégnek kell lennie.
(#) _JANI_ hozzászólása Jún 30, 2016 /
 
Sziasztok! A napokban javítottam egy 100W LED reflektort. A LED-je kb féléves (nem is túl intenzív) használat mellett megsült. A tartalék lámpatestnél megmértem a hőfokot. Kellemesen felment 80 °C fölé, de tovább nem kínoztam. Az is bőven elég volt neki. Az eredeti LED-et nem tudtam beazonosítani. Az áramgenerátor 30-40V -ot és 1.58A-t biztosít. A LED-en KB 31.1V volt mérhető. Ezt egy másik tartalék lámpán mértem ki.
A hibás LED-et egy új 100W-ossal pótoltam. Ez a tipus (VF): 30-34V=DC- és (IF): 2400mA-t igényelne a leírás szerint. A LED feszültsége, az eredeti 1.58A-s áramgenerátorral, 37V feszültségre ált be s a hőfok sem változott jelentősen. Szépen felment 80 °C-ra, _1.58A!_-s meghajtás mellet. Ezért a LED alá egy megfelelő ( amekkora csak el fért a lámpatest aljában ) mérető KB:1.5mm vastag ALU lemezt építettem be a kellő hőátvezető pasztával bekenve. Így a lámpatesten a barátságosabb 60 °C, a helyén felszerelve 55 °C volt mérhető. Ez azért kicsit kellemesebb. A lemez a LED-et nem emelte ki nagyon a helyéről de segít a termelt hőt a lámpatest teljes felületére elvezetni... Szinte észre sem lehet venni a javítást... Ez a kis tuning elvárásom szerit jelentősen meg fogja emelni a LED-jeim élettartamát. Az idő majd megmutatja...
Volt pár kérdésem, de azokra választ találtam az eddigi hozzászólásikban.
Gondoltam megosztom veletek az átalakítási tapasztalatom.
Köszönöm a figyelmet!
(#) uniman válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 30, 2016 / 1
 
Hello!
Nekem inkább 50W-osnak tűnik, így a távolból figyelve...az áramgenerátoros tápegysége tuti csak 50W-ot "pumpál" bele!
Az új "100W"-os LED-ed is inkább max.80W-os lehet...de talán meg tudod számolni a LED chippeket a LED-ben.
(5, 8, 10 oszlopban 10-10 db chip)
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2016
(#) _JANI_ válasza uniman hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Szia! A fényerő ahova szántam elég volt az eredeti lámpával is. Ezzel nem is volt gondom. Csak beazonosíthatatlan a lámpatest típusa...
Kicsit furcsa volt az, hogy a 70W-os LED driver többet tud mint a 100W-os "eredeti". A 70W-os tartalék paramétere: DC 25-35V és 2.1A (2100mA) -s. Kár hogy a 100W-os LED-et nem tudtam meghajtani a 70W-os táppal. A burkolat ezt a hőt már nem tudta elfűteni még a módosítással sem.
(#) _JANI_ válasza uniman hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
A tönkrement is 10-10db CHIP-LED-et tartalmaz.
Ezért is kerestem valami hasonló kinézetűt és paraméterűt.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2016
(#) uniman válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Hello!
Az én korrekt max.55W-ot leadó áramgenerátos LED-tápegységem 1750 mA leadására képes.
50W-os LED-emhez max. 1650-1700 mA-t állítok be...persze melegszik rendesen.
(#) elektrorudi válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 1, 2016 1 /
 
Szia!
Elég sok hasonló lámpát alakítottam át az elmúlt években, azzal a különbséggel, hogy csak 20-30W volt ráírva. (A 10-20W-os ugye kisebb házban van.) A 30W-os ugyan olyan akkora lámpatestben van, mint az 50-100W-os. Felismerve, hogy tűz forró a ház, én is azzal próbálkoztam, mint te: egy 5mm vastag, 9x9cm méretű alulemezt tettem a LED alá, a jobb hőelosztás miatt. Egy órás üzem után, a LED továbbra is 85°C körül volt. A lemez, ahogy kell, elvitte a hőt, de utána nem tudja hová leadni. Miért? Mert a ház nem alumínium készül, hanem spiáter öntvény, gagyi kínai sz@r, mint általában minden, ami kínai!
Nem tudom, te hogyan mérted? Én először pontról-pontra egy infra hőmérővel mértem. Nem akartam hinni a szememnek:
- az alu lap 85°C
- alatta (!) a ház 82°C (egy speciális hővezető anyagot tettem az alu lemez és a ház közé, amely sokkal jobb hővezetéssel bír, mint a szilikonzsíros megoldás, csak q drága)
- A lemeztől 3cm-re, a ház hőmérséklete 41°C volt (!) A lámpatest többi része pedig alig volt melegebb, szobahőmérsékletnél.
... és mindez 30W (28,7W)-nál és nem 50-100W-nál. A spiáter öntvény hővezetése, a fizikának megfelelően, közel semmi. A lámpán lévő "hűtőborda" szerűség csak dísz.
A következőt csináltam: a LED alatt kivágtam a házat. A LED alá betettem egy 50x50x18mm-es tömböt. (Ez hivatott a hőt kivinni a házból.) Kívülre felerősítettem egy kb. 150x150x30mm-es alumínium(!) hűtőbordát. Több órás üzem után, a LED hőmérséklete 60°C alatt maradt, miközben a hűtőborda hőmérséklete 36-38°C között volt a teljes felületén. A méréseket 22°C szobahőmérsékleten végeztem, beltéren.
(#) nedudgi válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 1, 2016 1 /
 
A mondanivalód tartalmaz hasznos részeket, de az általánosítással sokat levettél az értékéből.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2016
(#) steweo hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
2 db, 1 vagy 3 wattos power ledet 12-14 voltról (autó) milyen áramkör segítségével tudok hosszan üzemeltetni? Hűtésre sok hely nem áll rendelkezésre, hűtőcsillag mögé egy valami pici dolog elférne. előre is köszi
(#) Bakman válasza steweo hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Ha nem tudod normálisan hűteni, akkor alacsonyabb teljesítményen kell járatnod. A legegyszerűbb venni egy áramgenerátoros konvertert, már ha nem akarsz építeni.
(#) steweo válasza Bakman hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Szívesen építenék én hozzá, csak nem tudom milyen vonalon induljak meg felé vagy milyen kész kapcsolásokat nézzek.
(#) rockersrac válasza steweo hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
építeni a legkönnyebb pt4115 ic-vel.
(#) steweo válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Esetleg hozzá tartozó, már kész kapcsolást is tudnál küldeni?
(#) uniman válasza steweo hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ne mááá...: Bővebben: Link
(#) steweo válasza uniman hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Kicsit gázan jött ki, de köszi.
Következő: »»   108 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem