Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   29 / 199
(#) HERC válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Na igen azt előtte kell.
(#) szucsistvan123 válasza HERC hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Mármint a motor megbontása nélkül.
(#) HERC válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Ja de várj bocsánat a motorokról van szó. Azoknak nem szabad szorulnia.
Némi ellenállást lehet érezni "lépés közben" de szorulni nem szabad neki.
Két dolog miatt szokott szorulni.
Mikor már olyan öreg a motor hogy a fémszemcsék eltömik a forgó és álló közötti rést.
A másik mikor rosszul van összerakva. Első csapágyházat meg a hátsót is 4 féle
képpen fel lehet rakni az állórészre. És általában egy megoldás a jó.
Ezért mikor szétszedem mindig összejelölöm az oldalakat hogy ugyanúgy kerüljön újra össze.
(#) szucsistvan123 válasza HERC hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Zsír újak a motorok. De már nem szorul,Párszor átforgattam, most jónak tűnik.
(#) vizor válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Nekem nem szorult egyik motor se amit rendeltem és a bontott motorok se.
Töltsd fel az Arduino/Ramps panelre a RAMPS Test Code-t és nézd meg, hogy egyformán forognak-e.
(#) szucsistvan123 válasza vizor hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Kipróbálom!
Köszi a válaszokat!
(#) Gyongyike hozzászólása Máj 24, 2016 /
 
Sziasztok! Látom,hogy 3D nyomtatásban és gépekben is profik vagytok. 1 hónapja vásároltam Witbox2-est.Nem hobbira kell,hanem munkára.Cura-t töltöttem le hozzá,eredeti beállításokból dolgoztam,ami nem volt minőségi.A pesti bolt elküldte a "helyes beállításokat",amikkel még pocsékabb cuccokat csináltam.Állítgatom,finomítom,de lassan elszakad a cérna.Jelenlegi produkcióm apró gyöngyözős felület.Kértem a bolttól újabb segítséget,de azt mondják ez a max. minőség.Nem hiszem el,láttam élőben teszteket,amik a simát közelítik.
Esetleg egy másik progit töltsek le hozzá,vagy ki lehet tapasztalni?Egyáltalán lehet vele majdnem tökéletes felületet elérni?
(#) Gafly válasza Gyongyike hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Ettől nem leszel boldog, de ki kell tapasztalni.
Az sem árt, ha végigolvassa az ember azt a rakás leírást, hogy melyik beállítás mit jelent. És akkor sem egyértelműek a dolgok. Az hogy a bolt küldött egy javasolt beállítást, még semmit sem jelent, még azt sem, hogy butaságot mondtak.

Szerencsére nem értek hozzá, de látom hogy tanult kollégáim mennyit szívnak
(#) blaci válasza Gyongyike hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Néhány oldallal ezelőtt linkelt toto kolléga egy oldalt a 3D nyomtatás hibáiról. (25.)
Nézd át, talán segít.
(#) HERC válasza Gyongyike hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Szia!
Vagy ha esetleg csinálnál róla fotót és megosztanád itt.
(#) G3ra hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Sziasztok. Már pár hónapja használok egy olcsó kínai nyomtatót konkrétan ezt:3dprinter a kezdeti hibái áthidalása után egész jó minőséggel nyomtat, de működés során mikor réteget nyomtat nyikorgó hangot ad ki ami nem épp kellemes. Nem tudom normális e ez illetve mi okozhatja vagy hogyan tudnám kiküszöbölni? A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2016
(#) otvenkilenc válasza G3ra hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Ha tervezek valami autocad-ban azt hogyan tudom kinyomtatni 3D-ben?
(#) Saggitarius válasza otvenkilenc hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Itt a valasz: Bővebben: Link meg egy masik lehetoseg: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2016
(#) Sinka936 hozzászólása Jún 14, 2016 /
 
Üdv!
Egy 3d nyomtatót szeretnék építeni, de nincs túl nagy tapasztalatom, és a segítségeteket szeretném kérni.
A nyomtatóm a prusa i3 hoz hasonlítana.
Nem értem, hogy hogyan tudom vezérelni a motorokat, és nem tudom, hogy milyen nyákot, motorvezérlő használjak, és azt sem tudom, hogy hová helyezzem a nyákon az elemeket.
Nagyon kéne a segítségetek.
(#) szucsistvan123 válasza Sinka936 hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Üdv!
A motorokat, és minden mást EVVEL tudod vezérelni.
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Ez a komplett elektronika (kiegészíthető LCD-vel is, és kártyaolvasóval, és nem kell gép a nyomtatáshoz)
(#) cupika97 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Egy komplett cikket kellene összerakni 3D nyomda építéséről laikusoknak.
(#) szucsistvan123 válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Nem ártana, nekem is jól jött volna!
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2016
(#) HERC válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Ugyanaz LCDvel.

Vagy vegyél olyat amibe még az lcd is benne van.
(#) blaci hozzászólása Jún 19, 2016 / 4
 
Üdv!

Elkészült az első használható tárgy Az anyag ABS 245, fokos fej, 98 fokos asztal,üveglap plusz kapton szalag összeállításban. A nyomtató egy Vulcanus V1. Már november óta építem, de a próbaüzemre csak most került sor. Az első kísérlet egy állatorvosi lovat eredményezett Felperdültek a sarkok, az Y irány tükrözve volt, és a rétegek se tapadtak normálisan egymáshoz. A jelenlegi eredménnyel viszont elégedett vagyok. A következő tárgy a Pi teteje lesz piros ABS-ből, aztán következnek a nyomtató saját alakatrészei, elsőként a fej környékén levők. A jelenlegi alkatrészeket Gpeti1977 kolléga nyomtatta PLA-ból, de a tesztek során sikerült egy kicsit megolvasztanom némelyiket..
(#) idavid84 hozzászólása Júl 14, 2016 /
 
Ha szeretnetek nyerni egy halom 3d nyomtatasos cuccot akkor itt tudtok jelentkezni. Ez nem kamu vagy ilyesmi a YouTube-os 3D Printing NERD Joel 30k követöjét ünnepli

Ez pedig egy másik ahol egy WANHAO DUPLICATOR I3 amit nyerhetsz.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 16, 2016 /
 
Üdv!
Vettem Ebay-ról 8-as lineáris csapágyakat,és beszerelve eléggé hangosak.
(8-as rozsdamentes köracélon futnak, ami polírozva lett) Ha bezsírozom az segíthet a dolgon vagy vegyek valami minőségit? (nem akarom feleslegesen összekenni ezért kérdezem)
(#) brumbrus hozzászólása Júl 17, 2016 /
 
Üdv!
Szeretnék építeni egy 600x800x400 nyomtatási méretű nyomtatót. ABS-t szeretnék elsősorban nyomtatni. Az a kérdésem, hogy ehhez milyen nyomtatótípust ajánlotok (pl. Pursa i3)?
És egyáltalán lehet ilyen egyedi méretű nyomtatókat gyártani és működne ekkora méretekben? Sohasem építettem még hogyan álljak neki? Valami szakirodalom van ehhez? (Elsősorban egy ember nagyságú robot vázát szeretném kinyomtatni. Ehhez ABS-t ajánlanátok?)
Köszönöm!
(#) KBal76 válasza brumbrus hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Szia, ABS nagyon vetemedésre hajlamos anyag, ekkora méretben pláne. (Nem szokás ekkora méretû nyomtatót építeni, mert a hozzá való fûthetô asztal hihetetlen energiát igényelne, és egy ekkora tárgy kinyomtatása roppant hosszú ideig tartana.) A megoldás az, hogy apróbb összeszerelhető részletekből álló "robotot" kell tervezni.
Ha soha nem építettél még nyomtatót, és nem is tudod hogy kellene utánajárni az építési terveknek, akkor inkább egy készen megvásárolható építőkészletet, esetleg készre szerelt nyomtatót szerezz be, ismerkedésnek, kezdésnek.
(#) brumbrus válasza KBal76 hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Üdv!
Tehát PLA-t ajánlana? Találtam az interneten egy ember méretű robot 3D fájlait ami kis darabokból áll. Ezt PLA-val nyomtassam ki? Lehet hogy amellett döntök, hogy bérnyomtatást igénylek.
(#) sastas01 válasza brumbrus hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Lehet akár ennél nagyobbat is építeni, de kb 400*400*400 as hasznos méret felett a szükséges alkatrészek ára exponenciálisan drágul. Emellett ekkora méretnél már a corexy, hbot mechanikák nem működnek, a túl hosszú szíj miatt. Szóval csak a standard xyz mechanika jöhet szóba, viszont a szíjhossz itt is gond lehet. Namármost akkor ide választanál trapézorsót, az viszont nem elég fürge. Egy golyós meg igencsak drága. Szóval megvalósítható a nyomtató, de első építésnek nem feltétlenül választanám ezt a méretet.
(#) kameleon2 válasza brumbrus hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Szia! Tetszik a robot projekt - én is régóta keresek hasonló érdeklődéssel bírókat. CNC nem elegendő pár dologhoz? Mert az van Illetve lehetőségem van nyomtatni pár helyen. Igaz építeni egy idő után olcsóbb. A 3D modelleket milyen szoftveren szeretnéd legyártani? Mi van készen? Publikus?
(#) HERC válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 18, 2016 / 1
 
A csapágyon belül, műanyag nyolcas körökben futnak a golyók.(legalábbis amit én vettem)
Szilikonzsírt raktam bele.
Elején kicsit még akadtak is de "pár méter" megtétele után már nagyon jól működnek.
(#) HERC válasza brumbrus hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Üdv!

"Kezdőnek" (bocsánat a kifejezésért)érdemes már kész
készülékkel és pla val kezdeni hogy akár az első nyomtatás
már sikerélményt adjon.

Gondolom a TitanFall ra gondolsz, Ezeket általában méretaránnyal nyomtatjuk ki.
Titanfallnál is lehet alkatrészenként nyomtatni de lehet egyben a modellt.
Csak arányaiban kicsinyítve.
(#) brumbrus válasza HERC hozzászólására (») Júl 18, 2016 / 2
 
Üdv!
Én egyben egy mechanikus szerkezetű robotban gondolkodok:
Bővebben: Link
Következő: »»   29 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem