Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   426 / 580
(#) Nanok válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Kicseréltem a két fóliakondenzátort és az 5db elkót, plusz még azt a diódát is, ami korábban kormos volt. De semmi változás, ugyanúgy nem centrifugáz.
Van még a panelon egy tranzisztor is, aminek nem tudom mi a szerepe. De az is elég gyanús, hogy a szénkefék nem megfelelőek. Olyan mintha túl puhák lennének, ahányszor szétszedem és kitakarítom, mindig tele van porral.
A gyári olyan volt mintha két különböző anyagból lenne, egy kemény és egy valamivel lágyabb, szét is volt hasadva mindkettő.
Az újakat meg úgy vásároltam, hogy automata mosógépbe való, de a szélességéből rögtön le kellett reszelnem 1mm-t, a magasságából is egy felet és még hosszú is volt.
A kommutátorból, nem áll ki egyik érintkező sem, nem néz ki túlságosan kopottnak. Mégis picit lilás elszíneződést szoktam látni rajta.
Lehet, hogy más keménységű szénkefe való bele? Mi lehet itt a gond?
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2016
(#) dpalotas hozzászólása Júl 21, 2016 /
 
Szép napot mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni van egy ( Zanussi fa 832-es ) mosógépem.
Hibaleírás a motor nem forog .
De a program megy tovább.
Mi lehet a probléma ?
A segítséget előre is köszönöm
(#) palko0125 válasza Nanok hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Légsűrítőt pucold ki, valamint ellenőrizd a vízszint kapcsolót. Ha úgy sem, akkor valószínű a motor probléma.
(#) palko0125 válasza dpalotas hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Valószínű, hogy szénkefe probléma. Ellenőrizd a kefék hosszát. 1-2cm már nem elég hosszú.
(#) dpalotas hozzászólása Júl 21, 2016 /
 
Köszönöm !
Holnap kipróbálom .
(#) szerelo1 hozzászólása Júl 21, 2016 /
 
Sziasztok! Egy Whirlpool AWT 5107-1000 minden szivattyúzás után megáll. Segítségeteket kérném, előre is köszönettel: István
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2016
(#) botesz válasza szerelo1 hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Gyakorlatilag bármi lehet.Paneltáp elégtelen ürítés, szénkefe szóval bármi.
(#) szerelo1 válasza botesz hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Hello botesz! A panel kivételével a többi rendben. Továbbforgatva a megállás pontjától a következő szivattyúzásig minden problémamentes, bármelyik programon.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2016
(#) botesz válasza szerelo1 hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Légsűrítő tiszta?Elvileg a panelon van egy nagy táp kondi.Azt cseréld ki....a rákfenéje ennek a típusnak.
(#) szerelo1 válasza botesz hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Légcsapda tiszta - gyanakszom az 1 mikrós kondira, de még nem szedtem ki. Ezzel a figurával még nem találkoztam... 3x centrifuga fordulatot követve forgat mosási tempóban, víz be, mosás kellő ideig, fűtőszál cserélve ( most már melegít is ) majd teljes ürítést követően hal meg...
(#) szerelo1 válasza botesz hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Holnap kicserélem a kondit, köszi az idődet és minden jót mindenkinek!
(#) ubakacsa hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
sziasztok!

Teka dw60fi mosogatógép szivattyúzást nem hagyja abba. Bekapcsolásnál folyamatosan megy a szivattyú. Mosóprogram közben maradt így. Gondolom van benne vízérzékelő és ott kellene keresni a hibát. Van esetleg más ötlet?
(#) palko0125 válasza ubakacsa hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Szia!
Az első meglátás, hogy ez mosógépes topic. Van külön mosogatógépes topic is.
A probléma: van a gép aljában egy úszókapcsoló (nikecelles) azt kellene ellenőrizni, hogy nincs e tele vízzel az alja, valamint nincs e felakadva az úszó. Ha az rendben van, akkor vízszint kacsoló, valamint a vezérlőben a kapcsoló elem nem zárlatos e.
(#) ubakacsa válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Szia!
Elnéztem a topicot! Elnézést!
Köszönöm a segítséget!
(#) patrick97 hozzászólása Júl 24, 2016 /
 
Kedves Hobbielektronikások!

Szeretnék segítséget kérni, a mosógépem megadta magát reggel, anyám mondta hogy valami lesett benne mint később kiderítettem elégett benne egy pici chip szerűség megnéztem a számot beírtam Googliba nem nagyon adott ki semmi értelmeset ennek 8 lába van fényképet is megpróbálok mellékelni.
Valaki esetleg tudja mi ez és hol szerethetnék egy ilyet??--- ez ugye nem programozott?
A mosógép típusa Intuition EWT10110W.....azt hiszem Elektrolux
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2016
(#) patrick97 hozzászólása Júl 24, 2016 /
 
Vagy mivel tudnám helyettesíteni?
(#) stevepapa válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Táp ic-nek tűnik. Csere előtt több dolgot kéne ellenőrizni. Mi a pontos száma?
(#) VIM válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Szia! Most könnyen beszélek, mert én ezen már túl vagyok, amibe Te most futottál bele. Ez a ACS1026T egy kapcsoló triak volna csak ez SO-8 tokozású ebben a típusban (nálam SOT-223 volt). Ez az alkatrész állapotát látva, valamelyik kapcsolt elem zárlatára utal. Nálam az ajtókapcsoló volt zárlatos és vitte magával a tápegységet is és az azzal soros kört képező alkatrészeket is. Tehát tüzetesen nézd meg a panel többi "lakóját" is és nézd meg, hogy a triak kivezetése melyik kapcsolt elemhez vezet ki a csatlakozókhoz oldalt és onnan kövesd le a vezetékeket a kérdéses elemig, amit ezután le kell ellenőrizni tüzetesen.
(#) tibibalogh520 válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Szia!
Bővebben: Link
Ebből kettő darabbal tudod helyettesíteni, de hidd el, nem ok nélkül "emelt kalapot"!
Valami zárlatos lett a gépben.
(#) patrick97 válasza VIM hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Azt hogyan mérjem meg az ajtó kapcsolót, szemmel láthatólag a kábelek is épek meg a műanyag sincs megégve szerintem. Az a baj hogy egy új panel az annyiba kerülne mint egy új hasonló mosógép..
(#) patrick97 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
A pontos számát csak addig tudom leolvasni ,hogy ACS1026T ??825 pont a kérdőjeleknél égett ki.
(#) patrick97 hozzászólása Júl 24, 2016 /
 
Most látom mellette van egy ugyan ilyen annak a száma a ACS1026T EK825
de lehet én vagyok a van de nem látom hogy a lábakból hova menne a nyákon a "vezeték" a másik oldalán sem alatta átmegy valami.... közben jobban megnéztem és már 3 ugyan olyan kis chip van amiből ugye az egyik feladta magát azok sértetlennek tűnnek illetve a többi is.

Találtam nagyítót azt látom hogy a láb egyenesen kimegy az a láb ami elégett elszakadt kimegy valahova mindjárt megnézem melyik kábelbe és lekövetem az útját.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2016
(#) VIM válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
EZ a kapcsoló egy "vörpúlban" volt meghibásodva és én is majdnem "jégre futottam" vele mert nem is vettem nagyon észre, vagy elkerülte volna a figyelmemet, ha nem szólnak rám a fórumtársak. Azt nem tudom, hogy az Elektroluxban milyen felépítésű az ak. de sok esetben a többségét lehet javítani ha a károsodás ettől nem nagyobb.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2016
(#) patrick97 válasza VIM hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Közben kimértem küldök egy képet amin az a nem is tudom tán mágnes kapcsoló lehet a lényeg hogy ott van a víz ami belemenne és nyomás alatt van, ellenállás mérővel ha 20K ra állítom a multimétert stabil 3,81et mutat nincs változás.
A képen a 2 kábel közül a bal oldali megy ehhez a ichez a jobb oldali mellette van de az valamilyen oknál fogva nincsen elégve. Kicsit szemügyre vettem a másik oldalát is és benéztem a takaró elem elá ami a reléket takarja sajnos ott a nyákon a "vezeték" is kormosnak látszik lehet relé is kell.... azt hogyan tudom kimérni? egy olyan reléről leírom az adatokat amit látok de amik a fémlap alatt vannak azok is ugyan ilyenek.
(#) VIM válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
A panel kiépítését nem fogod megúszni, javasolnám, hogy mindkét oldaláról tegyél fel képet és akkor talán könnyebb volna az azonosítás. Amit mutatsz az valószínű, hogy a víz bemeneti töltő mágnesszelepe volna az értéke 4.3kohm az előírás szerint. Azt mindenképpen be kellene határolni, hogy a triak vastagabb kivezetései hová futnak ki a panelen és ehhez milyen színű vezetékek csatlakoznak.
(#) patrick97 válasza VIM hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
http://kepfeltoltes.hu/160724/DSCN3349_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160724/DSCN3348_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160724/DSCN3347_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160724/DSCN3346_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160724/DSCN3345_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160724/DSCN3344_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Megnézem a képen amin látni fogod a kiégett icből megy át egy ugyan olyan de jó állapotú icbe az ottani kivezetés ami kimegy egy ugyan ilyen mágnes kapcsolóhoz megy ami a víznél van csak neki 2 piros vezetéke van a másik piros meg egy reléhez megy de ennek ami a piros vezetékekkel van kapcsolatban semmi baja, de most jutott eszembe hogy ennek is meg kéne mérnem az ellenállását.

jav. kimértem-ennek stabilan 20k-n a multiméter akkor mutat 3,64et nagyon stabilan a 2 piros vezetéken.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2016
(#) jucsaba válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
http://www.st.com/content/ccc/resource/technical/document/datasheet...53.pdf
Mint látod ez nem triak , és nem tud 7A
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2016
(#) patrick97 hozzászólása Júl 24, 2016 /
 
Egyébként amit az elején említettél, hogy a felülnyíló ajtó kapcsolója hibás szerintem jó mert bezárja, kattan egyet mint szokott ilyenkor mindig szívna de előtte egy halk relé kattanást hallat majd ugye szív , most zár katt, de nincs relé katt így nem szív.
(#) patrick97 válasza jucsaba hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Hát köszönöm bár nekem kínai, azt esetleg nem lehet megvalósítani hogy ezzel a számmal asc1026t de más alszámmal legyen? nem nagyon tudnám belevarázsolni azt ami tranzisztorra hasonlít
(#) patrick97 válasza jucsaba hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Akkor mit lehet kezdeni vele?
Következő: »»   426 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem