Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki autóriasztó probléma
 
Témaindító: sany, idő: Ápr 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) tomster hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
hát lényegében igen, mert bevan építve minden, inditásgátló,risztó kürtje, a risztónak a jelző ledje is, meg a biztosítékja,kapcsolója, + a csati is amibe ez mind bele megy. Multkro direktre zártam minden lábat mindennel 1esével, és a közpotni zár ki-be,risztó kürtje,indexek, inditásgátló is működik, csak nincs meg az ami a csati végére kell a vezérlőegysége....most nemtudom h kivették vagy nem rakták bele, de nekem az kéne 93' 1.3 8V suzuki swift sedan.
(#) Inhouse válasza tomster hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Idézet:
„Multkro direktre zártam minden lábat mindennel 1esével,”

Reméltem, hogy amikor először írtad félreértettem...
Akkor te most gombhoz keresel kabátot? Volt egy bekötött rendszered, de kivették a riasztót úgy, hogy lehúzták a csatiját. Nekik van most egy használhatatlan riasztójuk, neked meg egy maradékod... Minden vezeték ott van, ennyi előnyöd lehet, de mindet meg kell cimkézni...és újrahuzalozni egy másik riasztóhoz. A csatlakozó alapján venni egy ugyanolyan riasztót művészet lesz...
(#) sankesz10 hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Sziasztok!
2008-as Swifthez szeretnék elektromos bekötési rajzot, riasztót szeretnék bekötni, ahhoz kellene.
Aki tud legyen szíves segítsen.
Köszönettel,
Sándor
(#) sankesz10 hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudná valaki, hogyan kell leszedni az új Suzuki első ajtókárpitot?
Fent van két kitolós patent, de alul nem látok semmit.
Köszi előre is.
Sándor
(#) HA5AWS válasza sankesz10 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Szia!
Nekem 2005-ös swift-em van annál a kárpitot két csavar fogja a behúzónál és az ajtónyitónál, alul végig patentok vannak. Nem törős fajta de jobb ha melegbe szeded szét a hideg nem biztos, hogy segít. Meghúzod az alját és lejön, nagyon ne húzd el csak ha a csatlakozókat szét húztad. Kettő is van. A felső résznél kiakasztod az üveg mellől és ennyi.
Üdv: Gábor
(#) sankesz10 válasza HA5AWS hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséged, én is gyanítottam, hogy alul patentok vannak, nem mertem meghúzni annyira tart, pedig a csavarokat is kivettem.
Az ablaknyitónál lévő fém keretet nem kell kivenni külön, és az ablaknyitógomb is egybe jön le a kárpittal?
Szép napot.
Sándor
(#) HA5AWS válasza sankesz10 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Szia!
Igen egybe jön le minden, ezért írtam, hogy amikor a patentok engednek akkor kb egy 10 cm-ed van hogy a csatlakozókat lehúzd, onnan tehető a hátsóülésre nincs vele gond
Milyen évjáratú a gép?
Üdv: Gábor
(#) sankesz10 válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szia!
Bocs, hogy csak most válaszolok, elfoglalt voltam.
Szóval, 2008-as évjárat. A régebbi Suzukiról van fent szerelési tanácsadó, ott a kilincs az külön kivehető. Azért kérdeztem rá, hogy itt csak a patentok, illetve 2-2 csavar fogja az egészet.
Próbáltam már, csak nem mertem nagyon feszegetni, erősen tart.
Köszi még egyszer, és BUÉK neked is.
Sándor
ui. Egyébként villamossági rajzot be tudnék valahol szerezni?
(#) HA5AWS válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szia!
Azért kérdeztem mert 2005-ös -höz van némi letöltött anyagom.
Üdv: Gábor
(#) sankesz10 válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szia Gábor!
Talán elküldhetnéd a letöltött anyagod, hátha tudnám használni.
Esetleg ide: sandornyari@freemail.hu
Köszi, szép estét.
Sándor
(#) HA5AWS válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szia!
Óriás levélként tudom küldeni remélem megérkezik.
Üdv: Gábor
(#) pityek1 hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Sziasztok! Olyan problemem lenne hogy Suzuki Swift immobilisert szeretnek kiiktatni mert a magneses kapcsoloja eltort es nem mukodik. Tudna valaki egy villamossagi szerelot ajanlani? Gondolom otthon ez elegge maceras dolog lenne? A segitseget elore is koszonom
(#) helo hozzászólása Jún 21, 2016 /
 
Sziasztok!! Szeretném a segítségeteket kérni! A sx4-esben egy Selca 6.78s tipusú riasztó van.
az autó saját kulcsát használja a ki-be kapcsoláshoz. Tudja-e valaki hogy lehet belőle kiprogramozni
a feszültségesés figyelést? Nem lehet semmi bekapcsolva hagyva az autóban mert riaszt mit egy őrült.
Esetleg valami más megoldásnak is örülnék. ( Riasztó cserére most nincs pénzem, ezt most ne javasold)
Előre is köszönöm!! Üdvözlettel. helo
(#) sankesz10 hozzászólása Júl 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Suzuki Swift 2008-s centrálzár hol műkszik, hol nem. Bentről nyomógombról, kulccsal a zárban működik, viszont távról mostanában csak ritkán. Úgy kezdte, hogy csak az egyik kulcsról működött, a másik kulcsról már nem nagyon, viszont most már egyik kulcsról sem hajlandó távról működni.akkut cseréltem a nyomókban, mégse. Ha valakinek lenne valami ötlete azt megköszönném. Olvastam itt, hasonló hozzászólásokat, ott a kábel kötegre adtak tippet, lehet ez az enyémnél is, a fentiek tükrében? Köszönöm előre is. Riasztó nincs az autóban, gyári minden.
Üdv, Sándor
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2016
(#) Inhouse válasza sankesz10 hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Talán először a távirányítóval kellene kezdeni. LED van rajta? Világít amikor nyomod? Kapd szét és mérd meg a gombot, zár-e? Zárd rövidre kívülről! Működteti? A gombok a használattól és az oxidációtól tönkremennek.
(#) sankesz10 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Köszönöm szépen a tanácsot, megfogadtam és jó lett. Szóval az egyik kulcsnál nyomógomb karbantartást végeztem, a másik kulcs akkuja volt lemerülve, pedig újat raktam bele, mégis rossz volt.
Köszönöm a tanácsot nagyon.
Szép estét.
(#) Inhouse válasza sankesz10 hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Szívesen, örülök, hogy jó lett.
(#) granpa hozzászólása Júl 28, 2016 /
 
Szervusztok!
Öcsém Suzukijában Piranha riasztó van. Újabban nem nagyon akar reagálni a távirányítójára (elemcsere volt). Mi lehet a baja? Felületesen átnézve, semmi kivetnivaló nem látszik.
(#) Inhouse válasza granpa hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
(#) granpa válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Ezen már túl vagyunk.
(#) Inhouse válasza granpa hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
És ezt honnan tudjuk mi? A kérdés mellé kellene pár infó... pl. a "nem nagyon akar reagálni" kevéssé műszaki megfogalmazás... főleg tőled, aki régi darab vagy már az oldalon és a szakmában...
Régebben többször leírtam pl. a TV-s RF próbát, bár manapság egy kicsit már nehézkesebb a mostani TV-kel ezt megjátszani, de kevés embernek van egyéb 433MHz mérési lehetősége.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2016
(#) granpa válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Felületesen átnézve: nem szedtük szét ripityomra, nem mértünk ki minden alkatrészt.Van, hogy néhány méterről is működik, van, hogy odatartva (rátéve) sem, aztán egyszer csak reagál.
Közben megjött a kiegészítésed; van öcsémnek régi TV-je, kipróbáltatom vele. A leírásodat megkeresem (bár keresésben még mindig gyenge vagyok).
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2016
(#) Inhouse válasza granpa hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Amikor nem veszi a jelet, akkor is villog a LED (ha van rajta)?
(#) granpa válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Ezt nem kérdeztem tőle. Telefonon nehézkes, de majd átmegyek hozzá.
(#) Inhouse válasza granpa hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Igen fontos infó, elsőre ezt kellene megnézni. Ettől függ, hogy a gomb rakoncátlankodik, esetleg ahhoz köthető repedt fólia, forrasztás, vagy halódó furatgalván, így a táp nem kapcsolódik... vagy a továbbiakban lehet RF probléma.
(#) granpa válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 28, 2016 1 /
 
Írtam neki, majd megírja, mi a helyzet.
(#) granpa válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Közben eltűnt a h.sz.-em Jelentkezett öcsém: mindkét távirányítóval ugyanaz a helyzet. Most keres egy régebbi TV-t, mert a (jó)néhány éves LG nem reagál a jelre (ha van). A LED világít, ameddig nyomja a gombot.
(#) Inhouse válasza granpa hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Azért az gyanús, hogy mindkettő nem megy...esetleg a vevővel lenne gond? A riasztó antenna vezetéke nem érhet testre véletlenül? Ahogy rázkódik az autó, vagy úgy áll meg, hogy igen, vagy nem, így vagy tud venni, vagy süket...
Ha a LED világít, akkor átad, ott nem lehet hiba.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Mármint a gombnál nem lehet a hiba, RF-nél még lehet, csak gyanús, hogy mindkettőnél ezt csinálja...
(#) granpa válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Elnézést, pár nap szünet volt. A minap oldalba lökte egy suttyó a Margit-hídon, lehet, hogy azóta nem működik. Megkérdezem.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem